Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
irritálóBikaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
61. hozzászólás - 2009.11.16. 18:34:56 (Válasz Rogal #57 hozzászólására.)
Nem hinném hogy beadnák amerikában az oltást ha nem lenne jó,mert ott igenis sokat kellene fizetni egy pereskedés után.

Nem bíztos de ugy tünik mintha 15000 fertözöttből 75 meghal sajnos!
Pontszám: 4.25
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
62. hozzászólás - 2009.11.16. 20:14:52
Én aztán nem olttatom be magam... Az egésznek az a lényege, hogy valami gyógyszergyáros jól megszedje magát. Ugyanolyan kamu, mint annak idején a madárinfluenza. Abból is csak annyi látszott, hogy állandóan az megy a híradóban, és ennyi. De legalább vagy egy hónapig minden nap csirkét ettünk, olyan olcsó volt
Pontszám: 6.22
kedvelt tagMona13Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
63. hozzászólás - 2009.11.16. 21:06:04 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerdai napon beakartam magam oltatni, hogy megelőzzem a betegséget, de jó rácsesztem, már a doki közölte velem, hogy tüdőgyulladásom van, és nincs értelme beoltatni magam. 4 napot feküdtem otthon, a halálomon voltam, még felkelni sem bírtam, annyira beteg voltam. A körzeti dokim egy Dalacin gygógyszert írt fel, ami 300 mg/kapszula. Ebből napi 6 db-ot kellett szednem. 4 nap után semmi bajom nem volt. Ez politika, és reklámfogás. Minde évben ugyanebben az időszakban ezt eljátszák velünk, hogy járvány van, és oltassuk be magunkat. 10 évvel ezelőtt beoltattam magam, akkor 6 hónapig voltam betegállományban, és abból 3 hónapig kórházban feküdtem. Az immunrendszerem tökéletes, de megfogadtam soha többet oltást. Gondoljátok meg az oltást, nincs értelme.
Pontszám: 6.17
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
64. hozzászólás - 2009.11.16. 21:21:44 (Válasz Firemancs #49 hozzászólására.)
Idézet: Firemancs - 2009.11.14. 18:59:55

Teljes
több mint 503.536
legalább 6.260

Az eddig fertözöttekből sem élte túl mindenki!(

Ez nem túl jó arány, sőt meglepő adat számomra, de azért ehhez hozzá kell számolni azt is, hogy hány embert teszteltek le. Hiszen pl. az általános iskola esetében ahol 60 körüli megbetegedés volt, csupán 4-6 gyereknél tesztelték a dolgot, a többieknél valószínűsítették, de ez semmiképpen sem egzakt adat, hiszen a WHO-nak gondolom tesztek alapján lehet adatokat szolgáltatni, másrészt biztos sokan vannak akik betegek, kifekszik és nem is jutottak el az orvosig, ez szintén nincs benne a statisztikában, harmadrészt még az év elején kiderült, hogy a Mexikói adatokban is volt bunda, nem is annyi fertőzött volt és a halottak mindegyike sem ebben halt meg. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a sajnálatos halálesetek viszont a legnagyobb százalékban feljegyződnek, mindjárt más képet kaphatunk.

Én nem foglalok állást, tehát aki beoltatja magát beoltatja, aki nem az nem, sőt magam is beletartozok az egyik kategóriába. A dolgot én ott sajnálom, hogy a média felfújja és néhol már kezdődik egy olyan, hogy ha beoltatod magad azért vagy rossz, ha nem akkor meg azért, és kezdődik egy ellentét, ami elvonja sok más dologtól a figyelmet.

Azt sajnálom nagyon, hogy nincs objektív tájékoztatás az ügyben. Senki nem tud semmit, és egymásnak homlokegyenest más szakértői vélemények születnek, így persze az én véleményem kb. is csak magamnak ér valamit.
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 8.49
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
65. hozzászólás - 2009.11.16. 22:57:11 (Válasz Mona13 #63 hozzászólására.)
Idézet: Mona13 - 2009.11.16. 21:06:04
Az immunrendszerem tökéletes, de megfogadtam soha többet oltást. Gondoljátok meg az oltást, nincs értelme.

Hogy óvod meg a környezeted, hogy amíg a tökéletes immunrendszered legyőzi a fertőzést, addig te ne fertőzz? Vagy csupán a külsőd távoltart mindenkit?
Pontszám: 5.88
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
66. hozzászólás - 2009.11.16. 23:10:03 (Válasz TigrisÚr #65 hozzászólására.)
Lemegy a katakombába te... Még ezt sem tudod?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.98
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
67. hozzászólás - 2009.11.17. 06:50:44
Szervusztok!

Itt az a szósz, hogy letesztelik három ember mintáit, aztán a TV közli, hogy a vizsgált hatvan ember fertőzött... noha a vizsgálat futamideje akár több napos is lehet, tehát akár még le sem futott a teszt.

Innentől minden, a TV-ben bemondott adat gyanakvással kezelendő.

A másik téma: Bika: 15000 fertőzött emberből 75 halál, az nagyjából a normál influenza halálozási aránya: statisztikailag fél százalék. Ez már a hibahatáron belül van, ami öt százalék lenne, bőven valószínű, hogy akikre rámondják, hogy H1N1 influenzában haltak meg, azoknak csak jelen volt a szervezetében, és egyéb fertőzésben halt meg valójában, de a médiának jól jön, pánikot kelteni. Ne higgy el mindent, amit a TV mond, manapság már nem megbízható információforrás.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.43
kedvelt tagEledir D'InfernalFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
68. hozzászólás - 2009.11.17. 09:46:39
Jómagam túl vagyok a kötelezőkön már évek óta. Nekem ennyi bőven elég.
A H1N1 elleni oltásról az a véleményem, hogy akkor lenne igazából értelme, ha előtte a pácienst megvizsgálnák, hogy elkapta-é már a vírust vagy nem.
Mert mi van, ha egy emberke elmegy beoltatni magát, de a szervezetét már napok óta ostromolja a vírus? Beadják ezt a gyengített, nem fertőző lötyit, és ezzel nem az immunrendszernek segítenek, hanem a vírusnak, szal száz szónak is egy az alja Én inkább azt mondom, hogy tudatos táplálkozással megelőzhető az influenza.
Ja és tudtátok, hogy a védőoltások miatt van már az influenzának vagy 100 - ha nem több - válfaja?
[color=#FF0000]Eledir D'Infernal, egy galetki[/color]
Pontszám: 6.48
kedvelt tagRogalFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
69. hozzászólás - 2009.11.17. 13:08:50
Idézet: Eledir D'Infernal - 2009.11.17. 09:46:39

Ja és tudtátok, hogy a védőoltások miatt van már az influenzának vagy 100 - ha nem több - válfaja?

Igaz, és ehhez hozzátartozik az is, hogy a betegségek erősödésének egyik oka, hogy -főleg az USA-ban- mindenre antibiotikumot adnak, még egy vacak megfázásra is. Emiatt a betegségek remekül tudnak alkalmazkodni a gyógyszerekhez így azok egy idő után hatástalanok lesznek. Meg tudjátok még én mit furcsállok? Nem emlékszem pontsan, de amennyire tudom, a madárinfluenza előtt nem volt ekkora téma a különböző vírusok mutálódása. Ez valahogy az utóbbi időben lett sláger. Biztos kevés a gyógyszergyárak bevétele.
Pontszám: 6.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
70. hozzászólás - 2009.11.17. 13:45:48
Reszleges vedelem.

Javitva a linkeles.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.11.18. 09:32:41-kor
Pontszám: 5.26
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
71. hozzászólás - 2009.11.17. 13:51:03
Pont azért oltatom be magam én is, mert szeretném megvédeni a családom. Illetve a kisfiamat egész konkrétan. Még csak 1 éves és annyira nincs tesztelve az oltás (legalábbis engem nem sikerült meggyőzniük erről), hogy őt beoltassam de más lehetőség viszont nincs rá, hogy megvédjem csupán az, ha a párom és én beoltatjuk magunkat. Azt soha nem bocsátanám meg magamnak ha azért lenne valami baja, mert nem oltattam be magam. Persze mondhatják sokan, hogy lehet így is megbetegszik, de engem legalább megnyugtat a tudat, hogy tettem ellene.
Pontszám: 6.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
72. hozzászólás - 2009.11.17. 14:02:03 (Válasz Asyl #71 hozzászólására.)
Idézet: Asyl - 2009.11.17. 13:51:03
más lehetőség viszont nincs rá, hogy megvédjem csupán az, ha a párom és én beoltatjuk magunkat

Muszaj leirnom is: 10 pont.
_Oo_
Pontszám: 5.74
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
73. hozzászólás - 2009.11.17. 14:11:45 (Válasz Asyl #71 hozzászólására.)
Mi is beoltattuk magunkat a párommal pont emiatt. Majdnem 1 éves a fiam és neki még nem lehet. Annyi könnyebbség volt nekünk, hogy ingyen volt. Csak lementem az üzemorvoshoz és 10 perc alatt beoltattam magam.
Új tulajdonos
Pontszám: 6.66
népszerűTayamaruFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
74. hozzászólás - 2009.11.17. 23:04:43
Nagy itt a felesleges pánikkeltés, de azért van egy-két érdekes dolog. A H1N1 az influenza vírusok "A" típusába tartozik, akárcsak a spanyolnátha. Sok rokonságot mutat a két betegség (pl. hogy a fiatalokat támadják), és igencsak fertőzőképes. A halálozási aránya nagyobb mint az általában előforduló influenzának. Na de azért a védőoltás se semmi. Egy jó darabig tiltják terhes anyáknak, kisgyerekeknek, majd javasolják, aztán 2 hét múlva ismét ellenzik. Az igazság az, hogy fogalmuk sincs ennek az oltásnak a valódi hatásairól. Én nem otlom be magam, kísérletezzenek máson. Ha már megkaptam, visszavonhatatlan, nem segít rajtam, ha 1 hét múlva kiadnak egy helyreigazítást, hogy hát mégse kellett volna. Meg jó hogy most talán védett vagy (vagy mégse, vagy talán amúgyse kapod el), de 5 év múlva rájönnek hogy genetikai károsodást okoz. És úgy hallottam, hogy a vírus legyengített állapotában is fertőz, tehát ha beoltod, te nem valószínű hogy belehalsz, de attól még ugyanúgy fertőzöl, mintha simán beteg lennél. Szóval én nem adom magam önként gazdatestnek, telepedjen meg a vírus ha tud. Van saját immunrendszerem, évmilliók alatt fejlődött jó kis evolúció során, nem szorul segítségre. Különben is a sok gyógyszertől ellustulna, a kórokozók meg immunisak lesznek a gyógyszerekre, és akkor majd nem leszek képes elég gyorsan reagálni és megvédeni magam, és belehalok egy kis semmiségbe. Én azt mondom: vissza a természetebe! Le a felesleges mesterséges dolgokkal!
Pontszám: 7.29
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
75. hozzászólás - 2009.11.18. 01:19:53 (Válasz Tayamaru #74 hozzászólására.)
Tayamaru, azt tudtad, hogy a természeti népeknek, akik csak a saját immunrendszerükre támaszkodnak, 30-40 év az átlagélettartamuk?

Idézet: Tayamaru - 2009.11.17. 23:04:43
Egy jó darabig tiltják terhes anyáknak, kisgyerekeknek, majd javasolják, aztán 2 hét múlva ismét ellenzik.

Akkor is, most is más ember javasolta, mint aki tiltotta volna.

Az igazság az, hogy fogalmuk sincs ennek az oltásnak a valódi hatásairól. Én nem otlom be magam, kísérletezzenek máson. Ha már megkaptam, visszavonhatatlan, nem segít rajtam, ha 1 hét múlva kiadnak egy helyreigazítást, hogy hát mégse kellett volna. Meg jó hogy most talán védett vagy (vagy mégse, vagy talán amúgyse kapod el), de 5 év múlva rájönnek hogy genetikai károsodást okoz.

Az az igazság, hogy ez az oltás 99%-ban ugyanaz az influenza-oltóanyag, amit 40 éve használnak. Egy oltóanyag úgy működik, hogy nem tud genetikai károsodást okozni, hasonlóan nem tudja mondjuk felrobbantani az agyad vagy hirtelen puskagolyót növeszteni a szívedben. Ez kb. olyan butaság, mint ha Hamilton nem ülne át a Brawn kocsijába, mert ki tudja milyen motor van benne, lehet, hogy rádioaktív anyaggal megy, azért olyan gyors, és nincs 10 éve, hogy tesztelje a sugárzó motor rá gyakorolt hatását. Az igazi baj az, hogy biológiából nagyon keveset tanul, vagy kevésre emlékszik az átlagember és gőze nincs a vírusokról, az oltások működéséről. A legszebb az, amikor egy orvos hangoztatja, hogy ő nem oltatja be magát, ugyanakkor más, mechanikus védelmet (gumikesztyű, maszk) sem vet be, miközben már egy tetoválószalonban is kötelező a gumikesztyű... Szóval egy ilyen orvos, aki pontosan tudja, hogy maga sem tudja megállapítani, hogy mikor kapta el az a/h1n1-et (minden gyanús esetet kötelezően a központba kell küldeni bevizsgálásra, kitenyésztésre), tehát ki tudja mikor fertőzi meg a betegeit, és magát sem oltatja be, az ilyen emberről sajnos kénytelen vagyok azt mondani, hogy hiába az orvosi diploma, ugyanolyan buta és felelőtlen, mint az átlagember.

És úgy hallottam, hogy a vírus legyengített állapotában is fertőz, tehát ha beoltod, te nem valószínű hogy belehalsz, de attól még ugyanúgy fertőzöl, mintha simán beteg lennél.

Valóban, a beadást követő fél órában fertőzhet. Ugyanakkor ha nem adatod be, a lappangási idő+felgyógyulás, tehát 8-10 napig fertőzhetsz. Hadd ne számoljam ki a két időtartam arányát...

Szóval én nem adom magam önként gazdatestnek, telepedjen meg a vírus ha tud.

Mivel jelenleg a specifikus oltáson kívül más nem ad védettséget, meg tud. Időbe telik a szervezetednek immunissá válni, mivel alapból nem vagy rá immunis, soha az életben nem látott még ilyet, ezért a lappangási idő alatt biztosan fertőző vagy, akkor is, ha nincsenek, vagy nagyon enyhék a tünetek. Aztán amikor bedurran a szervezeted, és kijönnek az első tünetek, akkor fokozottan fertőző leszel, mivel ilyenkorra gyakorlatilag akadálytalanul elszaporodott a szervezetedben a vírus, szép mennyiségben, hiszen ez okozza a tünetek jelentős részét. Aztán amikor először lázas leszel (vagy enyhébb esetben lesz egy észrevétlen hőemelkedésed), csak akkor indul el az immunreakció, na onnantól kezd el jóesetben csökkenni a vírus mennyisége a szervezetedben. Persze, azt nem mondom, hogy egy átlagos vagy erősebb immunrendszerű ember szervezete nem gyűri le egy influenzához hasonlóan a dolgot, de már párszor írtam, hogy nem az a fő gond, hogy te megkapod, hanem hogy jópár napig terjeszted, olyan emberek közt is, akik nem tudnak védekezni.
Pontosan ebből a szempontból tartom felelősségteljes döntésnek Asyl dolgát.

Van saját immunrendszerem, évmilliók alatt fejlődött jó kis evolúció során, nem szorul segítségre.

Azért kíváncsi lennék, mit szólna az évmilliók alatt fejlődött szervezeted egy Hepa vagy egy AIDS/HIV fertőzéshez, ha megkapnád, akkor is ilyen lenne-e a hozzáállásod. Ilyen duma alapján nem lennék az orvosod, tuti hagynálak küzdeni.

Egyébként pedig köszönöm, hogy így szépen összegyűjtötted egykupacba az ellenérveket, nem kell ötven hozzászólásból mindent kimazsoláznom. Apropó, azt mivel indoklod, hogy egyre több ember kezdi beoltatni magát, miközben a neten, mindenféle fórumokon egyre több ember hangoztatja, hogy márpedig ő nem oltja be magát?
Pontszám: 7.24
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
76. hozzászólás - 2009.11.18. 07:50:39
Szervusztok!

TigrisÚr: A természeti népek alatt te a bushmanokat, és az egyéb, civilizációtól távol élő népcsoportokat érted, ha jól érzékelem. Náluk nem a vírusfertőzés miatt van esetleg ilyen rövid élet, hanem mert rádőlhet egy fa, felfalja valami ragadozó, vagy hasonló probléma miatt, ez hamarabb csökkenti le az élettartamát, mint a környezetében megforduló vírusok.
A számadat tehát igaz, a magyarázatnál viszont túlságosan sarkítasz. A természeti népek a körükben gyakori betegségek jó részét képesek kezelni a környezetükben található anyagokkal, a virulens esetek ellen még a fejlett társadalom sincs felkészülve. (Pl Ebola, HIV... és egy csomó hasonló típusú betegség.) Nem véletlen, hogy a gyógyszerkutatók a természeti népek gyógyeszközeit is tanulmányozzák, hogy új gyógyszerekhez jussanak.

A vírustípusok sosem teljesen újak... most is az elvileg legrégebben ismert (meghatározott) fehérjékkel rendelkező vírus támad, tehát bőven lehet olyan, aki védett ellene. Ezt viszont jó eséllyel nem tudja, mert az emberek a különféle influenzafertőzésekről nem vezetnek statisztikát, hogy átestek-e rajta épp, vagy sem. Ezért nem akkora gond, hogy nem oltatja be magát valaki, ha egyébként megtehetné. Megint kiemelem, hogy van, aki nem oltható be, allergia, avagy fennálló léguti fertőzés miatt. Természetesen aki beoltatja magát, az azt is védi, aki, mint Asyl gyermeke, nem beoltható.

Amúgy pedig az, hogy fecseg valaki, vagy sem, az nem attól függ, hogy beoltatja-e magát... a legtöbb ember inkább bízik a böketben, mert akkor ő megtette, amit tudott. Lehet, hogy én is megtenném, ha megtehetném... de én abba a kategóriába esem, aki nem oltathatja be magát, tehát nem is gondolkodom emiatt az arányokon. Mindenesetre, aki oltatja magát, az kevésbé érzi hangsúlyosnak, hogy győzködje a többieket. :-D

Tayamarunak abban igaza van, hogy a túl sok gyógyszer, és oltás árt... de azért vannak helyzetek, amikor kell a segítség a szervezetnek. Most én sem tanácsolnám mindenkinek, hogy oltassa be magát... de ha egy eddig oltással nem kivédhető betegség ellenszerét megtalálnák, akkor igenis oltatni kéne. A világ a himlő elleni védőoltás miatt lett gyakorlatilag himlőmentes.

Kócos: A linkeddel nem lehet vitázni, nálam ugyanis nem hajlandó bejönni. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.56
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
77. hozzászólás - 2009.11.18. 09:32:34
Azért egyet még hozzátennék. Vannak a gyógyszerek, itt főleg a tüneteket kezelő szerekre gondolok és vannak az oltások.
A gyógyszerek megpróbálnak a szervezet HELYETT megoldani valamit, tehát úgymond segítenek a szervezetnek. Ha a szervezet hozzászokik egy szerhez, akkor gond van. Ennek megfelelően gyógyszereket nem sűrűn szedek, csak ha a doki felírja, és ahogy felírja. Nálam nincs olyan, hogy fáj a fejem, aszpirin, náthás vagyok, doxicyclin (ha hülyeséget írtam, és nem arra való, tudjátok be annak, hogy tényleg nem szedek gyógyszereket).
Ezzel szemben az oltás alapvetően árt a szervezetnek, tehát a szervezet immunrendszere ELLEN dolgozik. Ha a szervezet "hozzászokik" az ellenálláshoz, akkor az jelenti az immunitást. Oltáshoz hozzászokni nem lehet, ahogyan a gyorsan változó vírusokhoz sem, max megtanítani a szervezettel, hogy mit ismerjen fel. Nomármost ha edzésről van szó, pl. egy dzsudo edzésről, akkor nem mindegy, hogy rögtön egy országos bajnok vágja földhöz az embert úgy, ahogy az országos ezüstérmest, vagy hogy egy velünk egyszintű tanuló. Az előbbibe, ha rosszul esünk, komolyabb bajunk is lehet, de valószínű, hogy elmegy az egésztől a kedvünk, míg a másodikból tanulunk. Az oltás a legyengített vírust tartalmazza, ami abban a mennyiségben, amiben beadják, pont annyira elég a szervezetnek, hogy megedződjön, és ne belehaljon.
Csak mellesleg jegyzem meg, hogy aki azt mondja, hogy mindenféle genetikai elváltozást okoz az oltás, annak csak azt tudom mondani, hogy mivel ugyanarról a vírusról, ugyanarról a fertőző- és lebetegítő hatás-mechanizmusról van szó az oltásban és a járványban, ezért az oltás és a szabadon terjedő vírus ugyanazokat a "mellékhatásokat" okozza. Tehát ha kiderül 20 év múlva, hogy mondjuk rákot okoz, akkor a beoltott és a nem beoltott emberek közt a hatás ugyanolyan arányú lesz.
Ami pedig a természeti népeket illeti, igen, lehet, hogy mondjuk az Amazonas mentén élő bennszülöttek közül sokat a kígyók meg a mérges pókok fognak levadászni, de akit nem vadásznak le, valahogy azok sem érik meg a bölcs 70 éves öregkort, hanem végelgyengülésben halnak meg 40 évesen. A civilizált világban egy ilyen korú embernek az immunrendszere ekkor van a topon, esze ágában sincs végelgyengülni.
Pontszám: 7.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
78. hozzászólás - 2009.11.18. 09:37:01 (Válasz Tayamaru #74 hozzászólására.)
És úgy hallottam, hogy a vírus legyengített állapotában is fertőz, tehát ha beoltod, te nem valószínű hogy belehalsz, de attól még ugyanúgy fertőzöl, mintha simán beteg lennél.

A magyar oltoanyagban nem legyengitett, hanem megolt virus van.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
79. hozzászólás - 2009.11.18. 11:58:13 (Válasz Kocos #78 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.18. 09:37:01
A magyar oltoanyagban nem legyengitett, hanem megolt virus van.

Szóval tulajdonképpen fiziológiás sóoldatot adnak be nekünk némi szennyezéssel? Jaaaaaaaaaaaaaaj.
Pontszám: 5.72
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
80. hozzászólás - 2009.11.18. 16:09:05
én màr csak arra lennèk kìvàncsi, hogy jovore, milyen ujfajta influenzavìrus fog megtàmadni bennunket.
4 ève folyamatos vìrusinvàzio van. (kergemarha-kòr, sertèspestis, madàrinfluenza ès most a H1N1). èn nem igazàn tudom eldonteni, hogy kell-e az oltàs vagy sem, de itt Olaszorszàgban, nagyon sok hàziorvos ellene van ès nem adja be az oltàst.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 6.34
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítő