Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2010.10.04. 13:00:22
Idézet: Let. - 2010.10.04. 12:41:28

Ez az egész amit írsz független a láthatatlan vadászat extra Le termelő hatásától, anélkül is meg kellett tenned, hogy ne raboljanak le.
Úgy érzem elég sok dolgot vontál egybe.


Azért vontam több dolgot egybe, mert sokkal árnyaltabb a dolog mint a "csak megnyomok egy gombot és tápolok". Elég jó a szakiösszegem. Mégis, fúzió 57, transzplant 25, ultraspec 20, transcendális 17. Még sosem raboltak ki (mármint nagy összeggel sosem). Manás cuccban leveretem magam, elindítok 50 vadászatot, van 1 óra 40 percem visszaérni, ha kicsit kések, az sem baj. Átöltözök ÉP-s cuccba és benyomom a következő 1 óra 40 percet. Így az életben nem rabolnak ki, mert még 15% előtt simán elköltöm a két kör vadászat eredményét, aztán manás cucc megint, leveretés, és kezdődik előlről. Ehhez képest láthatatlanul nem tudod magad sokáig 15% alatt tartani, még a Kócos álltal ügyesnek nevezett kalandokkal sem (az egyik ilyen szivatósnak kinéző ÉP zabáló kalandot az egyik szövitársam követte el, még komment is van rá a WIKI-n ). Félóránként vissza kell nézni a karira, nehogy a transcendálison túlfusson az LE, és jöjjön valami nyolclábú.

SOKKAL időigényesebb láthatatlanul vadászni, ergo a delikvens "megdolgozik" a jobb LE/TP arányért.
Dátum: 2010.10.04. 12:38:17
Idézet: Let. - 2010.10.04. 12:13:03

Azért semi-exploit mert egy gomb lenyomásával, minden erőfeszítés nélkül extra Le-t lehet szerezni adott szintre vetítve.


Nem. Hölgyek, Urak, erről szokjunk le. Égnek áll a hajam amikor valaki leírja, hogy "egy gombnyomásos táp". Nem egy gombnyomástól függ, főleg akkor nem, ha valaki nem elég erős. Az egyik mellékok ami miatt én nem használtam a láthatatlanságot vadászatra, az a környezetem. Ott szompolygott mellettem Nephila, Begginer is utólért, alattam Rafkós, Sápadt Angyal már lehagyott. Láthatatlanostul, védlöttyöstül, harag italástúl feltörlik velem a padlót gond nélkül. Első körben emelni kellett volna maxra a fúziót, hogy ne kelljen turbózni. Aztán vagy 100 transcendális, rajta turbó, ultraspec és transzplant max. ÉS ÍGY IS vissza kellett volna néznem a vadászatra 20-30 percenként, hogy még a transcendális hatása alatt ellőjem az LE-t.

Az, hogy elég benyomni a láthatatlanságot az egy illúzió amiből jó lesz kigyógyulni. Arról már nem is beszélek, hogy láthatatlanul egy csomó mindent nem lehet csinálni, és kalanddal kell leveretned magadról az ÉP-t, nem portyázhatsz láthatatlanság előtt (nem véletlen a köpeny bosrós ára).

Prisma, jót hahotáztam a példádon
Dátum: 2010.10.03. 02:37:25
Idézet: Mona89 - 2010.10.02. 18:31:29
De az is igaz hogy mindenki a saját érdekét, nézi, igy én is.


Te lehet hogy igen, én nem. Volt olyan játék, ahol über OP class karakterrel nyomultam, és egyike voltam a nerf kérőinek, amikor a class-t áttekintette a vezetőség. Van olyan ember, aki kiáll a ballansz mellett, ilyen Darah, ilyen vagyok én is. Én soha nem használtam a láthatatlan sajtot, mert nekem az a játéktempó már túl lassú, de van elég szövitársam (neked is) akik mellett teljes válszélességgel kiállok, és nem azért, mert egy szöviben vagyok velük, hanem azért, mert ez is egy olyan nerf, ami 2 év után indokolatlan.
Dátum: 2010.10.03. 02:29:18
Idézet: Dozer - 2010.10.02. 16:49:52
Aurri: Szép az a 22 misi rabolt LE, de ennek semmi köze a láthatatlan vadászathoz nemde? Vegyük már le azt a 22 misit képzeletben és nézzük meg hogy állna láthatatlan vadászattal a mostani szintjén...
ez a példád erősen bukni látszik...

Yoli:
Majdnem 11 misi rabolt LE... vegyük le képzeletben ezt is és nézzük meg a szintjén...

Ditt 2.4 misi.. na ez az eredmény mondható a láthatatlan vadászatnak, a többi viszont erős portya karakter (ő sem gyenge azért a maga 5500 győzelmével!), hogy jön ez a láthatatlan vadászathoz????

A jelek szerint nem érted amit írok, vagy nem olvasol többet mint hozzászólásonként 1-2 szót. Volt anno egy háborúnk a Gaia ellen. Yoli nem harcolt, de a 30-as mezőny egyik legjobb karaktere volt (qrva nagy mázli, hogy nem szállt be 100%-osan a harcba, ha megteszi, 3 napos háború lett volna). Ditt 4 szinttel volt alattam, vele kétesélyes csatákat vívtam, és a randomnak köszönhetem az egy győzelmet és mellé a 745-745-ös döntetlent (full szerkóban). Aurri fel tudta törölni velem a padlót, két szinttel alattam volt. Sem Yoli-nak sem Aurri-nak nem volt számottevő LEdiff-je. Yoli-t és Ditt-et nem figyeltem annyira (bár Mona nem kicsit volt kiakadva, hogy Ditt bemákolta ellene az egyik bajnokit), Aurri-t viszont igen. Nem volt egy milla +LEdiff-je 50 elején, utánna vált pókká.

Lehet nézni a mostani statjaikat, példálózhatsz is vele, de a tényeken nem változtat. Aurri és Yoli láthatatlan vadászból lett pók. Javaslom a továbbiakban ne csak az aktuális statot nézd, hanem kérdezz meg más embereket, akik esetleg figyelemmel kísérik a dolgokat.

Ohh, ha esetleg pók vagy, és attól fosol, hogy egy nap egy vadász kitapossa a beled, akkor megértelek...
Dátum: 2010.10.02. 16:11:59
Idézet: Dozer - 2010.10.02. 15:41:02

Jelen esetben azért megy itt a sírás mert nem lesz esély az erős karaktereket megközelíteni... Optimistán kérdezem: Eddig volt?


Volt:
V1 - Aurri - láthatatlan vadászból lett pók - egyszeres bajnok
V1 - Yoli - láthatatlan vadászból lett pók - egyszeres bajnok
V1 - Ditt - láthatatlan vadász - egyszeres bajnok
Tovább is van, mondjam még?

Phobosz, neked is egy példa:
V1 - Sloan - 32. szinten +9.2 milla LÉdiff
Hova is kell a portyát lendíteni?
Dátum: 2010.10.02. 15:36:15
Idézet: Dozer - 2010.10.02. 13:19:58
Idézet: S0laris - 2010.10.01. 22:19:26

Igen, egy 10-es szint alatti pókot hamar túl lehet ugrani szintben, csak azért, hogy belerohanj a 10-es szint feletti pár pók karjaiba...


jajj ne már... ezek szerint akkor csak annak érdemes játszani aki vagy nagyon erős, vagy TOP 1????
Persze jöhet a sajnáltatás hogy akár hova megyek szintben mindig van 2-3-4 vagy akár több erős játékos... Az ilyen embereknek pont nem való a VU!


*casting spell of cure blindness*

Egy szóval sem mondtam, hogy csak akkor játsszon valaki, ha ő a legerősebb az ütőtávjában. Leírom még egyszer, ezúttal lassabban: 50... feletti... pók... nem... okoz... akkora... kárt... mint... egy... 10... alatti... pók...

Átlag játékos 20 alatt még nem látja át az összes lehetőséget a játékban. Aki most regel, rövid idő alatt egyből a darálóban találja magát, esélye sincs legalább minimális védettségben játszani, mert egyből a nyakán vannak a pókok és rabolják le. 10-es szint alatt morzsolódik le a játékosállomány nagyrésze, és nem 100%-ban azért, mert az új játékosoknak nem tetszik a játék. Ehhez képest 50 felett már igencsak edzett a mezőny, persze vannak farmok, de oda kell figyelni arra, hogy kit próbálsz lerabolni.

A láthatatlanság nem "i win" funkció, hanem egy lehetőség, hogy felzárkózz az átlaghoz, vagy ha nem vagy gyenge, bajnoki babérokra törj.
Dátum: 2010.10.02. 12:54:09
Idézet: Dozer - 2010.10.02. 11:21:34

Idézet: S0laris - 2010.10.01. 22:19:26

Mi okoz nagyobb kárt? Egy 50 felett pókká váló vadász, vagy egy 10-es szint alatt a kezdőket sanyargató pók?


Egyértelműen az 50. szinten pókká váló vadász!!! Egy 10. szint alatti pókot hamar túl lehet ugrani, viszont egy 50-es póknak az ütéstávjában maradsz hónapokig!


Hát nem. Egy jó pók kifigyeli, hogy kitől hozhat LÉt. 50-es szintekre vagy megtanulod védeni az LE-det, vagy menthetetlen vagy. Amikor én kezdtem a játékot, alacsony szinten nem voltak pókok, eléggé könnyen lehetett haladni, nem voltak brutális rablások. Most meg láthatunk/láthattunk olyanokat mint például NoFear, aki a 10-es szintek felett már milliós rablásnál járt.

Igen, egy 10-es szint alatti pókot hamar túl lehet ugrani szintben, csak azért, hogy belerohanj a 10-es szint feletti pár pók karjaiba...

Kócos javaslata egyébként ésszerű, még akkor is ha részben kontraszelekció. Mindenképpen jobb egy kompromisszum, mint egy nerf úgy, hogy ez a lehetőség többé senkinek sem áll a rendelkezésére.
Dátum: 2010.10.01. 22:19:26
Idézet: Jeriko - 2010.10.01. 17:05:51

Na haragudj, de ez nagyon álszent szöveg. Akik itt sírnak a fórumon a nerf miatt, azok pont azok az erős karakterek, akik eddig kihasználták ezt a lehetőséget arra, hogy javítsák a LE/TP arányukat. Egyetlen gyenge karakter hozzászólását sem olvastam, ami arról szólt volna, hogy "nekem miért lehet". Az erős karakterek hivatkoznak rájuk ezzel az ürüggyel (nem mellesleg a gyenge karakter attól gyenge, mert nem ismeri fel a játék összefüggéseit, itt például azt, hogy láthatatlanul is megéri vadászni - így a lehetőségtől sem esik el). Másrészt: mivel láthatatlanná válni első szinttől lehet, ezért az ÖSSZES mostani karakter számára eddig nyitott volt a lehetőség - ha nem élt vele, akkor okkal.

Volt itt olyan emberke aki VF+láthatatlansággal hozta fel a kariját, csak nem hírdette. Szövitársam, Kiyo (most nem olvasok vissza, az egyik lap tetején volt a HSZ-e, ha van kedved, nézz utánna). Egy meglehetősen gyenge karakterből faragott egy meglehetősen jót. Ezt azért tudom, mert a ZIB-nek én voltam a toborzója, én hívtam át a szövibe.

De mivel te jól ismered a középmezőnyt, bizonyára láttad például TigerS-t a Gaia-ban cirka egy éve, rémgyenge 40-es karija volt, most 60 elején ütőképes. Hamár Gaia, bizonyára megnézted a szerencsétlen, e topikban a száját tépő Kenezimi-t is, aki csak annyit akar, hogy ne vegyék el tőle a fejlődés lehetőségét, mivel az 1.1k TÖ/900 SZÖje 58-as szinten kicsit sincs közel a szintén 58-as szintű top1 pók statjához.

Beszéljünk a játékélményről. Játékélmény az, hogy a pókok dominálnak a játékban? Egy pók azt mondhatná erre, hogy igen. Mit mond erre egy vadász? "Err, hmm, van másik portyacélpont is". Bajnoki nuku, ütnek fentről, hogy kamrázzanak, vagy küldit csináljanak rajtad. A láthatatlan vadászat esélyt ad rá, hogy IDŐVEL labdába rúgj a pókok mellett (1-2 év!!!), sőt, magasabb szinten pókká válj. Jó példa erre Aurri vagy Yoli. Mi okoz nagyobb kárt? Egy 50 felett pókká váló vadász, vagy egy 10-es szint alatt a kezdőket sanyargató pók?

Ne menjünk el a köpeny mellett. Akinek van köpenye, az kukázhatja. Itt nem olyan kismértékű a nerf mint a gömbnél volt, a gömb továbbra is használható. De jelen esetben akinek van köpenye az kukázhatja el (főleg nagyobb szövikben ahol már nem nagyon háborúzgatnak). Szívás? Hát jah, két szövitársam több mint egy évig gyűjtött rájuk (Kiyo és Pumuklee). Nem demoralizáló, igaz?

Jeriko, nézz körül egy pár szövetségnél. Jópáran komolyan gondolják azt, hogy keményen megtápolják a karijukat, felhozzák legalább szintbe, vagy bajnoki babérokra törnek. Őket ez a nerf nagyon megszivatja.

Darah-nak már megköszöntem, de megragadnám az alkalmat, hogy megköszönjem Aurri-nak és a többi régi/jelenlegi Gaia tagnak, hogy anno a ZIB-nek megszellőztették a láthatatlan vadászatot, példát mutattak, és emiatt pár szövitársam fel tudott építeni egy ütőképes karaktert. Sajnos van olyan szövitársam (nem is egy), akinek ez a lehetőség már nem adatik meg. Élhettem volna vele én is, hiszen már több mint egy éve tudok erről, de részemről az a belassulás nem vállalható.
Dátum: 2010.09.29. 18:07:55
A láthatatlan vadászat egy kitörési pont. Mocskos sok idő alatt be lehet hozni a pókokat és eséllyel indulhat az ember bajnokin. Legyen a példa Aurri (remélem nem haragszik meg érte). Minimum másfél éve tolja a láthatatlan vadászatot, amint Begginer törölt, meg is nyerte azt a ketegóriát. Most hogy Begginer visszajött, megint imádkozhat a randomért. De azért, hogy a randomért imádkozhasson, cirka 14 hónap alatt mindössze 23 szintet lépett, és ebben már keményen benne van a portya TP is (+22 milla LÉdiff), ha nem portyázna, nem hiszem, hogy 15 szintnél többet lépett volna. Elég komoly áldozat ennyire visszafogni a karaktered, szinte egy helyben állsz, dögunalom.
Dátum: 2010.09.29. 17:20:57
Erre lehet készülni, Landragór is korábban lett kihírdetve, aki akarta, ráülhetett az erőforrásokra az eventig.
Dátum: 2010.09.29. 17:19:36
Jól látod, vannak bizonyos faktorok amik árnyalják az egyéni teljesítményt. Pl: HT, KH, kvízmedálok, Inspirátor. A díjazás nekem tetszik, semmi ultratáp, de felkeltik az olyan kocaVÚ plájerek figyelmét is mint például én. Ha a díjkiosztás okosan van megoldva és nem mindig ugyanazok nyernek, ez egy nagyon jó kis szinfoltja lehet a játéknak.
Dátum: 2010.09.29. 15:06:25
Akkor kezdődne csak igazán a köpködés. Akinek van köpenye az folytathatja, akinek nincs az egyen nerfet. Az a sanda gyanúm, hogy a köpeny nélküliek döntő többségben vannak.

Amúgy nem rossz a láthatatlansági köpeny, nem véletlen az eléggé borsós ár AH-ban.

Ne abbol induljatok ki, hogy ti odafent láttok 5 embert és tragédia ha csak egy is láthatatlan, hanem abból, hogy V1-en az én szintemen (69) van 50 ember, és ez csak egy szint, ütőtávban felfelé is lehet legalább 150-200. Marhára nem érdekel senkit, ha 10-20 ember láthatatlankodik.
Dátum: 2010.09.29. 13:01:26
Megint egy olyan nerf ami hazavág egy taktikát. Láthatatlan vadászattal idővel el lehet érni azt, hogy egy jól fejlesztő de amúgy nem portyás karakterrel labdába lehessen rúgni bajnokin. Ezzel a taktikával nyertek bajnokit olyan emberek V1-en mint például Aurri, Maul, és ha példul Darah nem rohan el szintben a manók miatt, ő is esélyes lenne (de még nyugodtan sorolhatnám a neveket). Utólag minek bolygatni egy olyan lehetőséget a játékban, ami elvileg mindenki rendelkezésére áll?
Dátum: 2010.09.29. 01:15:30


Dátum: 2010.09.27. 18:00:47
LOOOOL, Endyr, tipikus 4 feles utáni poén

Itt meg az enyimé:
Dátum: 2010.09.27. 16:39:40
Az első fázisban, 56-ra esett a második relik. Folytattam egy kicsit mivel komolyan vettem Birka kacsáját a féléves Inspirátorról. 61 sárkánymütyürnél abbhagytam, ma nekiálltam kiszedni a két új reliket, 9 csatából 8 győzelem és kipottyant mind a kettő

Viszont durva a random, szövitársnak (Pumuklee) 100 felett adta ki az első két relikviát, tépi is a haját rendesen.
Dátum: 2010.09.22. 00:30:17
Idézet: Prisma - 2010.09.22. 00:03:27

Tehát a VF-et nem szabad kivenni, de nem is lehet mindenkire ráerőszakolni a hátránya miatt, ugyanakkor viszont az lenne a legjobb, ah mindenkinek lenne. Mit lehet tenni? Hát azt, amit már írtam, meg kell szabadítani a hátrányától. Utána akár kötelezővé is lehet tenni, és már meg is van oldva a probléma.

Ez hiba volna. A hátránya egyben az előnye is, ha úgy alakul a helyzet. Ha kivennénk a lassú fejlődést, a VF nyers táppá "degradálódik", és az eredeti célját nem tölti be többet, nevezetesen, hogy ez egy felzárkoztató szakértelem. Visszajutnánk a VF előtti időkbe úgy, hogy egy rakás karakter nem tudná többet felhúzni a kariját belátható időn belül. Ellensúly kell a VF-nek, valami, ami a mostani megtápolt VF-est arra bírja, hogy felejtse le és induljon el normál tempóban. Az EH és az új fejlesztések ellökhetik a mostani betonVF júzereket, de okosan kell belőni.
Dátum: 2010.09.21. 23:36:21
Ariel, ugye most viccelsz? Ha van VF-es a toplista első oldalán, csak akkor találkozhatsz össze vele, ha behúzod a kéziféket és bevárod. Ez gondolom esélytelen, mivel folytatni akarod a mostani játékstílusodat. Akkor hol a probléma?
Dátum: 2010.09.21. 23:34:16
Igen, de a júzer dönthet úgy, hogy VF-ezik ő is és akkor belassul, felhozhatja a kariját. Ha elveszed a VF-et, elveszed az egyetlen esélyét az utánnunk jövő generációnak. Ezért kell az EH tápolása, hogy ne a VF legyen az egyetlen járható út.
Dátum: 2010.09.21. 21:46:21
A VF-esnek továbbra is marad súlyos LE többlete az EH használóhoz képest. A kívánatos az lenne, ha az EH hosszabb távon partiban lenne a VF-el.

Ariel maxos szingulárissal tolja, emellett minden extra EH táp jól jön neki, de nincs értelme jóváírni utólag az AF pontokat, mivel soha nem éri utol egy VF-es, ha mégis, az azt jelenti, hogy ő már nem játszik, úgy meg holt lovon a patkó.