Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cavalorn

Dátum: 2009.05.30. 23:17:01
Jólvan... egy kérdésre válaszoljatok... Működik még a pók taktika, vagy álljak át vadászatra?
Dátum: 2009.05.30. 19:29:27
Sajnos ez nem csak a tárgyakkal van így... Gondoljatok csak a másodlagos támadásra, vagy a kivégzésre... Hoppá, nem annyi amennyi... "a szakértelem függvényében nő" LOL. Legalább ennyit odaírhattak volna, hogy lineáris-e az a bizonyos függvény...
Dátum: 2009.05.27. 22:46:54
Ez szép volt >_<
Dátum: 2009.05.27. 18:29:43
Nah most kurvára elegem van... Nem lenne egyszerűbb kiírni a szabályok közé, hogy az egyetlen elfogadott taktika a "benyomom a vadászatot 15% alatt és zúzok előre" ? Sokkal egyszerűbb lenne, mint ez a szarakodás itt ilyen olyan korlátokról, miközben jelenleg pusztán a szintednél fogva elverhetsz akárkit aki alattad van.

Előre megmondom, ha tönkrebasszák a játékomat én törölni fogok. Alkalmazkodjon aki akar. Azután alkalmazkodj a következő korláthoz is... És lám, 1 év múlva minden karakter ugyanolyan lesz... Gratulálok.

Egyet nem értek, hogy ha a kereskedelem max szintjét Sharpa éppen aktuális keresskedelem szintjéhez lőtték be (mert igenis oda lett belőve, hogy neki ne legyen rossz), akkor pl a kivégzést miért nem lehet az épp aktuális legnagyobb szintjéhez maxolni? Vagy az más? Miben? Vagy ha beutalnék 1KK HUF értékű őskövet akkor hozzám igazítanák?
Igen, az irritál, hogy fent egy egyszerű maxolással megoldják az elszállt szakértelmet, itt lent pedig NERFELNI kell, amit Miklós állítólag nem szeret.
Dátum: 2009.05.26. 20:24:03
Ahha, látom itt egyesek megint nagyban törik a fejüket, hogy a mások játékát hogyan b@sszák el... Tényleg ennyire fáj, hogy valaki jobb a szintjén, mint ti a tiéteken? Azt nem értem miért mindíg a más játékához kell építő jellegű javaslatnak álcázott undorító nerf ötleteket kitalálni?
Meg akkor kivégzés ellen is lehessen védekezni... aha. Ígyis eléggé levédhető a LE, nem kell még tovább fokozni. Szerencsénk van, hogy alacsony szinten van pár hülye akitől lehet hozni, de amúgy semmi LE nincs portyában magasabb szinten. És persze nem az utóbbival, hanem az előbbivel kell foglalkozni, hiszen az érint több embert, mi ?

Olyan érdekes, hogy akármilyen globális reform jön, nem tudtok elvonatkoztatni a top15-től, de ha másnak kell szivatást kitalálni, olyan könnyen sikerül...
Most olvastam végig... tehát volt egy brutál exploit, retorzió nem lesz, és jól beszopatják ami még a portyából maradt... Ok.
Dátum: 2009.05.18. 15:56:23
Ez mondjuk igaz... de lényegét tekintve mindegy, hogy értéktelen erőforrás, vagy nem erőforrás...
Dátum: 2009.05.18. 15:09:23
Azért nem volt az elején PP ugye ? Ellentétben a CSP-vel. Az elején addíg portyázhattál, amíg bírtad. Bejött a PP. Kaptál erőforrást? Nem. Épp ellenkezőleg: bekorlátozott.
Maga a portya az erőforrás, a PP pedig ezt limitálja.
Dátum: 2009.05.17. 20:49:16
Idézet: Draglov - 2009.05.17. 14:47:30
Mivel portyazni hetek ota max napi 4-5 alkalommal tudok, igy stabilan 150 a portyapontom. Bar sokat nem tudtam megcsinalni az ismetelheto kuldetesekbol, mert javareszt portya kellene hozza, ami ugye nincs, most ezzel a dukat csokkentessel meg azt a kicsit is elvette Miklos. Kerdem immar sokadszor: miert nem lehet portyapontbol dukatot venni? Akinek nem szamit a csp, annak ingyen van a dukat. Ezen karakterek pedig nem eppen az elen allnak.
Jelenleg 80 dukattal rendelkezem, es a szovetesegem elsok kozott volt a terkapu megepitoi, majd kimaxoloi kozott...


Azért, mert a PP NEM erőforrás, hanem egy LIMIT, ami a napi max portyát korlátozza. Még ha feltételezzük is, hogy pár embernek "ingyen" van a dukát, akkor sem lenne ésszerű PP-ért adni... 20 ember helyett legyen mindenkinek "ingyen" ? Akkor miért nem kap mindenki napontam fixen 3 dukátot, 0 befektetéssel? Ami azzal egyenértékű, mintha senki sem kapna...
Dátum: 2009.05.16. 10:06:45
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 08:43:23
Már megbocsáss, deazért kell gürizni hogy az ember eljusson 100 küldetésig, illetve azért hogy azokat effektíve tudja csinálni. Én továbbra is azt a véleményt képviselem, hogy az a 3 dukát nem volt akkora táp, mivel igen vannak amiket egy nap alatt meg lehet csinálni, de folyamatosan naponta csinálni nem nagyon lehet egyiket sem, vagy ha igen, akkor azok is áldozatokba kerülnek.

Szerintem ez ami beszél belőled az egyszerű írigység. "Neki miért van, és nekem nincs?
"


Nah álljunk már meg... Mi azon a gürizés, hogy te X hónappal előbb kezdted a játékot, mint valaki más, és minden nap benyomtad a vadászatot? A küldetések nagy része idővel csupán a szintnél fogva "teljesítődik", ezalól van néhány kivétel. Amúgy ezt úgy mondtad, mintha a küldetések megcsinálása valamiféle erőforrást vonna el tőled, és emiatt különösen nagy tett lenne eljutni a 100 megcsináltig... Tudom, van pár ami tényleg erőforrást von el, de összességében +LE-t termelnek. Ez arra emlékeztet, amikor páran az állatreform előtt sírtak hogy ők "megszenvedtek" a magas szintű állatért. Holott nem volt ott semmi szenvedés, mivel az állat kizárólag előnyökkel jár. Ugyanez áll a küldetésekre is...

Ez nem irigység, csupán jogos felháborodás azon, hogy egy külső tényező (kezdési idő) által behatárolt réteg előnyhöz jut a játék egy olyan területén, ahol mindenkinek azonos esélyekkel kéne indulnia.
Most lehet mondani, hogy "a TOP úgyse' vesz CSPér dukátot legalábbez haddlegyennekik"... Szakadjatok már ki a top-ból... A játékosok 95%-át nem érintik az ott fennálló speciális körülmények, és ha az ismételhető küldetésekért járó dukát tényleg azért van, hogy ezeket a körülményeket "kompenzálja" (holott senki nem kényszeríti őket hogy ne költsenek CSPt...) , akkor jogosan állíthatjuk, hogy a játék valóban ennek a szűk rétegnek készül...
Dátum: 2009.05.14. 18:19:47
Ohh, de kemények vagytok...
Dátum: 2009.05.10. 21:28:46
Ha minden kötél szakad, használd az MSN-t...
Dátum: 2009.05.10. 17:47:46
zuhahahaha Hát igen, pók ellen nincs védelem. Ne tarts magadnál LEt és nem jön vissza...
Dátum: 2009.05.04. 19:08:10
Ez a 15% eltörlés nem oldana meg semmit. Ja de: a szerezhető LE visszajönne. De milyen áron... Ha ezt bevezetnék, akkor a 6 szinttel lefelé támadásból szerezhető LE-t is csökkenteni kéne a szintkülönbség arányában.
Sokat gondolkoztam ezen a témán, ("A portyából szerezhető LE =0" problémán), és most megosztanám veletek a gondolataimat.

-A 15%-ot nem szabad elvenni, ezzel mindenkinek csak ártunk, kivéve 1-2 embert. Ez továbbra is maradjon meg, DE
"A" verzió: A 15% alatt való vadászatot büntessük valamivel (kevesebb LE jön belőle). Ez biztos hogy nem jó ötlet, hiszen: Aki így vadászik, az valószínűleg rákényszerült, és nem őt kéne ezért még pluszban büntetni, még gyengébbé tenni. Lehetne akkor például arányosan kevesebb a LE ÉS a TP is 15% alatt. De ezzel meg azt érnénk el, hogy továbbra is mindenki 15% alatt csinálná, mert igaz hogy kevesebb, de nem lopják el, és amúgyis mindenki így csinálja, ezért senkinek nincsen belőle előnye/hátránya, és a LE/TP arány is ugyanolyan, mintha 15% felett csinálnám, csak ezt nem lophatják el, és némileg lassabban fejlődök (de ugye mindenki más is, szóval nem számít...)

Tehát az "A" verzió elvetve, csak azért írtam le, hogy lássátok hogyan gondolkodtam.

-Akkor jöjjön a "B" verzió: A 15% felett való vadászatot kéne jutalmazni (+X% LE). Így, ha "X" megfelelően magas, már megérné 15% felett a vadászat. Azonban a probléma, hogy ezt azonnal el is lopják, még mindíg fennállna. Erre kéne még kitalálni valamit... Például:

Maximalizálni kell a napi veszteséget:

- Ha valaki túllépi a napi X LE minuszt, akkor már nem veszíthet többet aznap. DE, ha szerez ő is LE-t valakitől, akkor az hozzáadódik a napi arányához, és ha ilyen módon még nem érte el a meghatározott (szinttől függő) minuszt, akkor újra lehet tőle szerezni. Amire még érdemes lenne odafigyelni, az a túlcsordulás, tehát ha pl a napi max veszteség 5K LE, és valaki már vesztett 4,9K-t, megtámadják, és veszítene 2K-t, akkor engedjük-e túlcsordulni (tehát elveszíts-e a 2K-t, vagy csak 100 LEt ?
-A 15% feletti +%LE-t úgy kéne belőni, hogy még ha el is veszíti a napi maximumot, akkor is megérje csinálnia az embernek.
-Ha magasabb szintű ver el, és visz LE-t, akkor a vesztett LE a szintkülönbség arányában számítson többet a limitbe.

Ez mondjuk elkerülhetetlenül magával hozná azt, hogy néhány amúgy is kivételesen erős karakter elszakadhatna a mezőny többi tagjától erősségben (a portyából szerezhető +LE miatt), így lehet hogy célszerű lenne a szerezhető LE-t is maximalizálni (napi szinten). Ez persze lehetne magasabb a veszítős korlátnál, mégiscsak az a cél, hogy a portya versenyképes erőforrás legyen a vadászat mellett.
Íme egy példa a fenti eszmefuttatásra:
X. szint >> -4K veszíthető/+10K szerezhető max LE napi szinten.
>ha 4K LEt vesztesz, aznap már nem veszíthetsz többet, de ha szerzel pl 2K LE-t, akkor ismét lehet tőled hozni, mert -4K+2K=-2K . Tehát az össz. egyenleget nézzük. Egészen addiglehet tőled hozni, amíg nem lesz ismét -4K az egyenleged. Ugyanígy a +10K-val, ennél naponta nem szerezhetsz többet, de ha vesztesz belőle, akkor ismét lehet.
Ja, és ha alacsonyabb szintűt támadsz, akkor a tőle hozott LE számítson többnek ebbe a +/- arányba, a szintkülönbség arányában.

A fent leírt rendszerben egy trükközési lehetőséget látok: Valaki összegyűjt max CSP-t, és egy nap ellövi az összeset. Így minimális veszteséggel megkapja a LEt, 15% feletti bónusszal együtt.
Megoldás: maximalizálni kell az egy nap elkölthető CSP mennyiséget (többnek kell lennie mint az egy nap szerezhető, hiszan ha kevesebb, akkor egy idő után nem lehetne elkölteni...
VAGY a napi -LE limit a meglévő CSPk arányában kitolódna (bár erről fogalmam sincsen, hogy hogyan lehetne megvalósítani, milyen számokkal stb...)

Nah, kb ennyi lenne... Kicsit bonyolult, és reális százaléknyi esélyt látok rá hogy hülyeség, de ha már leírtam nem törlöm ki...
Dátum: 2009.05.02. 21:53:15
Ha valaki kíváncsi egy régire, majd megnézi a hyperben.
Dátum: 2009.05.02. 12:17:54
Nem tudom hogy mi ez a kristálypont, de azt tudom hogy csak az erős lesz tőle mégerősebb és csak a pókoknak kedvez és tovább mélyíti a szakadékot a top és az átlagos nemkocka naponta 5 percet játszó playerek között !!!
Szóval ez így nem lesz jó! Gyengíteni kell bármi is az ! És KOMPENZÁCIÓÓÓÓÓÓÓT !!

/remélem mindenki érezte az iróniát A fórumot olvasva néha kikívánkozik belőlem egy ilyen ^
Dátum: 2009.05.01. 15:50:39
Megvilágosodtam.
Dátum: 2009.04.24. 14:50:23
Mit kell ezen ennyit szervezni? Használd a szövetségi fórumot/üzenőfalat. Ha meg nem olvassák az nem a játék hibája.
Idézet: Noug - 2009.04.15. 16:09:34
Ott a pont. Kicsit rugalmasabb ügyintézés nem ártana. Esetleg egy GMet részidőben foglalkoztatni ?


RUGALMASABB ??? Hát nem tudom, hogy ti eddig milyen játékokkal játszottatok, de a Beholder ÜGYINTÉZÉSBEN (ill. vevőszolgálat ha úgy tetszik) MINDENT felülmúl... Gyakorlatilag minden levélre MAX 1 napon belül válaszolnak (inkább pár óra szokott lenni). Na most próbáld ki ezt akármilyen másik játékban. Maximum egy CTRL+C CTRL+V stílusú választ fogsz kapni, ha kapsz egyáltalán.

Meg ezek a Zaccmester féle "énvoka VEVŐ he..." típusú HSZek is irritálóak. Ilyen 100%-os szolgáltatásért cserébe ugyan engedtessék már meg nekik hogy ÜNNEPEKKOR ne dolgozzanak...
Dátum: 2009.04.16. 16:07:31
aha