Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Varázslatok használhatósága
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
21. hozzászólás - 2009.04.15. 14:46:01
én is visszavontam a "faszikám" jelzőt

Nem bántottál meg senkit szerintem, ez a topic lényege, hogy beszéljük meg, és érveljünk, aztán majd ami jó ötletnek tűnik az felkerül Miklósékhoz, és vagy lesz belőle valami, vagy nem:)

Igazából azért lenne jó a felvetés, mert így egyes varázslatok, még jobban megérnék a pénzüket, és a csak hatáscsökkentő varik is "érnének" valamit...főleg a kezdő játékosokbnak, akik rácuppannak a vakítóra, hogy milyen fasza, aztán koppannak, hogy mégse volt jó vásár, főleg ha be se jön:( De majd meglátjuk mi lesz, nem rossz ahogy most van, de lehetne jobb is:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
22. hozzászólás - 2009.04.15. 14:52:18
én pl most is fényrobbanást használok...kifejezetten a támadás módosítása miatt vettem a bajnoki viadal elött és mer annyi a manaigénye mint a vörös halálnak de jóval erősebb...

ám ettöl függetlenül nemzavar ha nemmindig jön be a spechatás mert én ezt "benne van a pakliban" flessnek élem meg...

úgyanígy amikor pl másnak van iylen varázslata és neki nem sikerül a spec akkor azé dagad a mellem főleg ha az enyém igen...szóval szerintem bevannak itt kalkulálva a dolgok és ha már valamit én változtatnék akkor az inkább a varázslatok manaigénye lenne...szintarányosan alles lehetne csökkenteni és akkor énmár elégedett volnék...de ha nem az se baj =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.75
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
23. hozzászólás - 2009.04.15. 15:01:23
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
24. hozzászólás - 2009.04.15. 16:10:44 (Válasz Dr_Faktor #22 hozzászólására.)
Faktor nálad az a baj, hogy olyan sötét vagy, hogy a vakító fény akkor se ér ellened semmit ha a fejedben robban. Bocs, hogy nem minden fejlesztés arról szól, hogy vajon Faktor, hogy tudná jobban kihasználni vagy mi az ami igazán hiányzik neki. Ha kell nyitok neked egy topicot ahol oszthatod az észt de baromi unalmas már, hogy teleszemetelsz mindent.


Valamilyen változtatás szerintem mindenféleképpen indokolt lenne. A vakító fény és a támadás csökkentőek úgy általában nyilván arra szolgálnak, hogy egy gyengébb karaktert ha megtámadok akkor csökkenteni tudjam a sebződést, nem kifejezetten támadó varázslatnak kerültek be. De egy jégbörtön ami védelmet szed le nyilván nem arra lett kitalálva, hogy a kicsikbe 1500 helyett 2000-et üssön az ember, hanem célszerűen erősebb karakter ellen vetném be, de jelenleg ha azt használom akkor ha bejön ugyan elképzelhető, hogy jobban járok mint egy sebzővel de ehhez azért magas támadás krit és szerencse is kell még utánna, hogy ledolgozzam a sebzéskiesést amivel ez a varázslat kevesebbet sebez. Ha nem jön be akkor viszont minden esetleges előnyt elvesztek. Vagyis ha ezt használom akkor kb. 5-10%-al növelheti a varázslat köröm hatékonyságát viszont ha nem jön be akkor a varázslat köröm csak kb. 10-15%-át éri ahhoz képest mintha sebzőt használtam volna. Ami nagyon nagy különbség, mivel meglehetősen nagy jelenleg a random faktor ezért szinte senki nem használ ilyen varázslatokat mivel nem a verhető karakterek számát növeli hanem esélyt ad arra, hogy olyan is nyerjen aki ha sebző varázslatot használok nem tudna.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.17
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
25. hozzászólás - 2009.04.15. 16:25:16
én nem szemetelek csak elmondtam a meglátásomat...nemtehetek róla hogy nemértünk egyet...

mindazonálltal Otoak elolvastam amit itt írtál és nemrosszándékból mondom de szerintem gondolkodj kicsit még a dolgokon...mer bizony mondom tenéked rosszul látod...

egy erősebb karakter ellen a jégbörtönöd is max -1 -2t fog ráverni nem -20at mer pont ez a léynege hogy az a karakter erősebb következtetésképp nem lehet olyan könnyen megfingatni vagy holmi speciális bűbájossággal réstverni a pajzsán...sajnálom ha számodra ez nagyon gáz de attol még ígyvan...sőőőt...ígyvan jól =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
26. hozzászólás - 2009.04.15. 16:27:17 (Válasz Otoaak #24 hozzászólására.)
Légyszi ne vitatkozz vele, ne is válaszolj a hozzászólásaira, mert csak visszaír. Hagyd teljesen figyelmen kivül!

Köszi!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.67
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
27. hozzászólás - 2009.04.15. 23:01:33
Nekem az hiányzik, hogy csak harcisebző/tulcsökkentő varik léteznek eleve. 2 szintenként egy.
Nem érzem magam varázslónak. Ha az enciklopédia nem kinetukus detonációnak hívná, hanem bazooka-nak, semmi változás nem jelentene.

Eddig 3 nem harci varázslat van a játékban:
1 kémgömb
2 manakonstrukció
3 managyógyítás vagy mi

ebből 2 szaki, egy épület, 0 varázslat.
Mér nincs olyan pl:
50 vp: az állataid a következő védekező csatában csak a normál érték felét sebződik.
200 vp: egy órán át nem gyógyulsz.
500 vp: az első portyázásodig a karaktered láthatatlannak lesz jelölve, de valójában nem lesz az.
Ilyesmik. Simán ki lehetne találni 100at, amiből vagy 20-at nem lehet bonyolult leprogramozni.
Pontszám: 5.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
28. hozzászólás - 2009.04.23. 09:53:05
Úgy látom a Behonál nem látnak fantáziát ebben a dologban pedig emelné a játékélményt szerintem. (Persze lehet, hogy nem véletlen van így és a programozhatóság az akadálya a dolognak) Meg persze a portyázás/NPC horda lehet a prioritás most bár a portyázós topichoz se jött egyenlőre hozzászólás. Azért bízom benne, hogy előbb utóbb Miklós elolvassa a javaslatokat talán sikerül kisütni valamit.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
29. hozzászólás - 2009.04.30. 17:50:11
Szerinterm varázslatokat is lehetsen lopni az epikus szörnyektöl.Persze különlegeseket.
Pontszám: 6.25
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
30. hozzászólás - 2009.05.01. 15:50:39 (Válasz Mpsith #29 hozzászólására.)
Megvilágosodtam.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
31. hozzászólás - 2009.06.10. 16:34:14
Belehetne vezetni a védő varázslatokat. Mondjuk 25% fertőzésnél az elsőt.Jutalomként.
Esetleg párhuzamosan büntetésként 75%-on csökkenjen a varázslatok hatásfoka. Hiszen az elmét eluralja az őrület.

Érzed ahogy csökken a fertőzés az elméden. Új távlatok nyílnak meg , lehet már tudnál varázslatot a saját védelmedre alkalmazni. Eddig a lélekkufárnál megvetően dobtad félre az ilyen dolgokat. Talán még is át kéne gondolni és megtekinteni mit tud ajánlani.

25% fertőzés
Erőpajzs I.
VP:150
Időtartam 8 óra vagy amíg nem pihensz, portyázol.
Mágia/20 elnyelést kapsz
Újra használható korlátlanul időkorlát nélkül.

Lefedsz egy területet magad körül és a téged ért fizikai sebzések egy részét elnyelted.

A varázslatot pihenő időben nem alkalmazhatod, hiszen alvás közben nem tudsz folyamatosan koncentrálni a fenntartásra. Portya közben sem tudod használni, mert ez egy helyhez kötött varázslat és ha belekezdesz le lepleződsz a csata előtt, az ellenfél elmenekülhet.

15% fertőzés Érzed hogy eddig védővarázslatod lehetne hatékonyabb is.

Erőpajzs II.
VP:250
Időtartam 8 óra vagy amíg nem pihensz, portyázol.
Mágia/20 elnyelést, varázslat elnyelést kapsz.
Újra használható bármikor időkorlát nélkül.

Már nem csak a fizikai sebzést , ha nem a varázslat sebzések egy részét is kitudod védeni ezzel a varázslattal.

Sajnos a pihenés, és portya közben nem lehet használni, a helyhez kötöttsége miatt.

5% fertőzés Érzed hogy eddig védővarázslataid lehetnének hatékonyabbak is.

Erőpajzs III.
VP:350
Időtartam 8 óra vagy amíg nem pihensz, portyázol.
Mágia/10 elnyelést, varázslat elnyelést kapsz.
Újra használható 1 nap max. 3szor.

Sajnos a pihenés, és portya közben nem lehet használni, a helyhez kötöttsége miatt.

Fenti varázslatok némi védelmet nyújtanak az épp nem pihen és portyázó karaktereknek.
Mint látható az eddig elhanyagolt mágia tulajdonságot vonná be az aktívabban használható
képességek közé, de a mágia/20 nem ad akkora segítséget hogy boruljon az egyensúly.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.20
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
32. hozzászólás - 2009.06.16. 12:02:38
Texex:

Ezek a védővarázslatok nem hiszem, h. túl hasznosak lennének...

Sharpának van 100-as Mágiája, még a legerősebb védővarázslat is csak 10/10 elnyelést nyújtana neki, ami azon a szinten szerintem már szinte elhanyagolható. Alacsonyabb szinten pedig 6-7 elnyelés tényleg semmi, mikor 6 szinttel fentebbről 1500-as varázslatsebzéseket kapsz be....


Én egy ellenvarázslatnak tudnék örülni, nagyon hiánypótló lenne.

Ha sikeres, akkor az ellenfél varázslata nem jön létre/Tau értéked felének megfelelő -Taut kap a varázslatra. Értelemszerűen ha csak 50 v. 25%-osan jön be, akkor ezek az hatások is megfelelő mértékben csökkennek. (pl. varázslat sebzése 50,25%, vagy saját tau 25, 12,5%-ának megfelelő levonást kap)

Ez legalább részben tudna segíteni azon is, mikor felülről jövő támadások sok esetben akár a max ÉP-d felét is lesebzik - ha a varázslatból fel tudod fogni a felét, máris jól jártál.
A hozzászólást Ashcroftt módosította 2009.06.16. 12:06:50-kor
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
33. hozzászólás - 2009.07.08. 09:28:20
A tértorzítás működése kapcsán volt egy kis levelezésem Baratyval. És mélységesen felháborít, hogy még a legalapvetőbb taktikai elemeket is kiölik a játékból. Konkrétan az verte ki nálam a biztosítékot, hogy a tértorzítás csak akkor fejti ki a -krit/bénítás effektet ha a krited eleve alacsonyabb mint az ellenfeledé. Vagyis ha magasabb a krited mint a célponté akkor semmilyen hatást nem fejt ki a varázslat hiába írja ki a progi sikeres varázslat esetén, hogy pl. -21/22 krit/bénítás. Ez a varázslat epikus ill. magasabb szintű karakterek ellen teljesen jó lenne, de így kb. szart se ér, egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egy ilyen varázslatot, amit ráadásul alig alig használ valaki így tönkre kellett tenni. Ez a varázslat is kb. olyan mint minden ebben a játékban, ugye a fenti infó gondosan titkolva volt csak hosszas elemzéssel derült ki, hogy valami nem stimmel. Vagyis megint csak félinformációk vannak a varázslat leírásánál, és egy tök jó ötlet teljesen ki lett herélve valami érthetetlen logika miatt.

Ilyenkor kb. olyan érzése van az embernek. Főleg ha a varázslatok közötti sebzéskülönbséget, nézzük. Hogy az a cél, hogy ne lehessen ősköves varázslatok nélkül életképes karaktert csinálni, mert vagy szar a sebzése a varázslatnak vagy csak kamu effektje van mint a tértorzításnak és igazából csak egy szép színes buborék az egész...
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.07.08. 09:32:49-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
34. hozzászólás - 2009.07.08. 09:40:43 (Válasz Otoaak #33 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.07.08. 09:28:20
Hogy az a cél, hogy ne lehessen ősköves varázslatok nélkül életképes karaktert csinálni, mert vagy szar a sebzése a varázslatnak vagy csak kamu effektje van mint a tértorzításnak és igazából csak egy szép színes buborék az egész...


Nem tudom, nekem most is oskomentes varim van, es nem azert, mert sajnalom az oskovet. Negativ csapast is egesz sokan hasznaltak.
Pontszám: 7.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
35. hozzászólás - 2009.07.08. 09:44:26 (Válasz Otoaak #33 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.07.08. 09:28:20

Ilyenkor kb. olyan érzése van az embernek. Főleg ha a varázslatok közötti sebzéskülönbséget, nézzük. Hogy az a cél, hogy ne lehessen ősköves varázslatok nélkül életképes karaktert csinálni, mert vagy szar a sebzése a varázslatnak vagy csak kamu effektje van mint a tértorzításnak és igazából csak egy szép színes buborék az egész...


egy oskoves ellen egy nem oskoves termeszetes, h nem eletkepes, kulonben nem sok ertelme lenne fizetni a jatekert. az osko resze errol szol a jateknak.

az elejevel egyetertek, nem sok ertelme van ha csak alacsonyabb krit ellen hat, azt siman lehetne javitani (azzal egyutt is gyenge lenne)
Pontszám: 5.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
36. hozzászólás - 2009.07.08. 09:50:18
endyr: nem hiszem, hogy az őskő-nemőskő összevetésben az lenne a jó megoldás, hogy az egyik nem életképes. tehesse életképessé a nem-ősköves magát és varázslatát. és valóban vannak jobb nem ősköves cuccok.

a gond valóban ott van, amit otoaak ír, hogy egyrészt kiderül, hogy a varázslat nem is azt tudja, másrészt, akárcsak a fegyverek esetében, a varázslatoknál is vannak roppant nagy lyukak. már a tértorzítás is olyan, hogy csak egy embernél (nála) látom, de az ROSSZ TERVEZÉS, ha vannak olyan varázslatok, amiket senki nem használ.

ROSSZ TERVEZÉS. (hátha valaki nem olvasta az előző sorokat, nekik ismételtem meg.)

legyenek jobb és gyengébb fegyverek, cuccok, de míg 30. szint környékén mindenféle fegyvert és varázslatot láttam a karaktereknél (persze érthető módon többségben voltak bizonyos cuccok), addig mostanság, tisztelet a kivételnek, nagyon kevesen próbálkoznak alternatív megoldással.

pedig varázslatoknál lehetne a spec. hatásokkal ellensúlyozni a gyengébb mivoltot. márpedig a "-kritikus ütés"-nél gyengébb specet el sem tudnék képzelni, de hogy ez is le van korlátozva, az valahol nagyon szomorú.
Pontszám: 8.75
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
37. hozzászólás - 2009.07.08. 10:20:28 (Válasz Kocos #34 hozzászólására.)
Hát szerintem embere válogatja de az én szememben a -26-30 támadás kevesebbet ér mint a -21-22krit/bénítás. A két varázslat sebzése meg kb. ugyan annyi. A bénítás egy fókuszkristállyal megspékelve akár 40-el is csökkenthető ami epikusnál de sima poryában is igencsak sokat számíthat, a kritről nem is beszélve ami simán eldönti egy portya kimenetelét. Másrészről nekem az a gyanúm, hogy ez a működési elv nem csak a tértorzításnál van így, szóval ha a támadás csökkentés is csak akkor működik ha az ellenfél támadása nagyobb mint a tied akkor kb. egyformán szar mind a 2 varázslat...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
38. hozzászólás - 2009.07.08. 10:25:54 (Válasz Endyr #35 hozzászólására.)
Amúgy nem a konkrét életképességre céloztam, hanem arra, hogy az ősköves vari az rendesen meg van csinálva a nem ősköves meg kb. épp csak működik nem, hogy nem használható de még félre is vezetik az embert mert baromira nem azt csinálja mint amit várnék. Ezek után meg ki mer nem ősköves varázslatot használni ha még az is kérdéses, hogy egyáltalán mit csinál a varázslat? Legyen erősebb az ősköves varázslat de ne legyen már ilyen visszásság a kettő között, hogy kb. azt se lehet tudni a nem őskövesről, hogy működik e egyáltalán.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.07.08. 10:42:47-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
39. hozzászólás - 2009.07.08. 10:42:08 (Válasz Otoaak #33 hozzászólására.)
Ez most egy picit ledöbbentett, és egyáltalán nem értem miért van így megcsinálva. Ráadásul nem véletlenül, hanem szándékosan.

Hajmeresztő.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
40. hozzászólás - 2009.07.08. 10:42:57 (Válasz Otoaak #37 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.07.08. 10:20:28
Hát szerintem embere válogatja de az én szememben a -26-30 támadás kevesebbet ér mint a -21-22krit/bénítás. A két varázslat sebzése meg kb. ugyan annyi. A bénítás egy fókuszkristállyal megspékelve akár 40-el is csökkenthető ami epikusnál de sima poryában is igencsak sokat számíthat, a kritről nem is beszélve ami simán eldönti egy portya kimenetelét. Másrészről nekem az a gyanúm, hogy ez a működési elv nem csak a tértorzításnál van így, szóval ha a támadás csökkentés is csak akkor működik ha az ellenfél támadása nagyobb mint a tied akkor kb. egyformán szar mind a 2 varázslat...


Valoban velemenyes a dolog, de te ket nem oskoves varit vetsz ossze, en meg annyit mondtam, hogy van nem oskoves de tapos vari.
Megjegyzem, ha el sem talalnak, akkor se kritikus, se benitas.
Pontszám: 6
Oldal: 1234
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!