Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kivégzés skill reform?
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
181. hozzászólás - 2009.05.27. 17:17:49 (Válasz Noodlee #173 hozzászólására.)
Idézet: Noodlee - 2009.05.27. 15:37:47
Tök jó, hogy megölik az összes portyaLE szerző szakit. Személy szerint ehhez újra csak gratulálni tudok.


ennyire ne legyél cső. nem öl meg senki semmit. huhh, kevesebb LE-jön, nmagy dolog. nem értek egyet vele én sem, de hogy megölnék... get a life, ne komolytalankodjunk.

tök izgalmas olvasni, hogy mindkét oldal vezérszónokai ilyen baromságot írnak.

ld. jerikó.

Idézet: Jeriko - 2009.05.27. 15:23:50
Miért is több hónap?
Kell hozzá 100-as kivégzés. Nekem egy szakértelem 1-re kb 10k LE, a 100 kb. 1,5 millió. Napi 100k-t simán szerzek, akkor ez két hét. Ha a kreatívot is nulláról viszed fel, az még 6 nap.


ezt nem is értem hogy gondolhattad komolyan. attól, hogy most ennyi idő attól még 10. szinten 100-asra amxolni egy szakit több hónap volt. 100 fölé még több idő.
Pontszám: 6.17
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
182. hozzászólás - 2009.05.27. 17:30:34
a kivégzés előtt még sok más szakit felhúztam ami kell majd, úgy mint elementáris fúzió, kronokompenzáció, szubtéri érzékelés, transzplant, visszafogott, ultraspec, csapda, vezetőkészség, int. kedvenc, hordázás, szívósság. Amint ezek az alap kényelmi és LÉ adó szakik megvoltak már lehetett mire építeni és húzni a kivégzést amíg csak lehet. Igaz közbejött pár új szaki mint a kreatív meg a valóságformázás, krit. varázslat... de a lényeg hogy mire ezeket mindet kihúztam és elkezdtem a kivégzést tényleg eltelt 1-1.5 hónap biztosan.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
183. hozzászólás - 2009.05.27. 17:30:53
Igen, nagy dolog.
Ha minden francot beidomítunk, akkor nem csak a nagyok fognak unatkozni, hanem a kicsik is.
Ha az lesz az összes eltérés, hogy na mostan 120 LÉ-t hozhatok egy portyából, vagy 132-t, mer az a maximum, akkor tökéletes sok kicsi egyforma szürke ócó kínai fog szédelegni, a kiugrás, a jó játékkel kiemelkedés leghalványabb esélye nélkül.
Hát mindig csak kicsit korlátozunk.
Hát ez se jelent semmit, az se jelent sokat, ne ríjjál már, túlélitek, tessék alkalmazkodni...
Ami ráadásul folyamatosan egyirányú, és azok mondják meg a változások mértékét, akiknek nyomokban van halvány emlékük milyen a kisebb, és közepes szinteken, vagy alapból fogalmuk nincs, közepesen is ők voltak a nagyok.
Korlátozgassatok csak, aztán majd mi meg alkalmazkodunk, csak az a fránya gondolat ne jönne egyre gyakrabban, hogy minek?
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.28. 04:37:16-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.40
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
184. hozzászólás - 2009.05.27. 17:40:53
Lan Most 48. szintű. 46 volt amikor nekiállt kivégezni. min 6 szint kellett a fejelsztésekhez, bár mintha 0 szuintet mondott volna.

Jerikó, nagyon tudsz valamit, ha 36-40. szint körül 100k átlagod volt naponta.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
185. hozzászólás - 2009.05.27. 18:11:49 (Válasz Piciklon #166 hozzászólására.)
@Pici "zöld" Ciklon(om)

Az úgy van, hogy ha mindketten jogosultak vagytok kivégzésre (vagyis annyi marad a másiknál ÉP, hogy már kivégezheted), akkor az fog kivégezni, akinek magasabb. Így egy magasabb kivégzésüt is kivégezhetsz (, mint egyszer én Maffiát ), mert Ő nem ütött le annyira, hogy működjön az övé. Aztán számolódik, hoyg mennyi LE-t lehet hozni, ahol meg a különbség számít.
Ugye, hogy nem bonyolult? :Đ
A hozzászólást Shiako módosította 2009.05.27. 18:12:06-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
186. hozzászólás - 2009.05.27. 18:20:36 (Válasz Shiako #185 hozzászólására.)
Shiako, lelkemszoty. Ezt értem, a gond nem itt van...

Ugye én 50 ÉP-nél végzek ki, az ellenfél 205 ÉP-n (41-es szintű kivégzéssel), de gebedjek meg, ha nekem ennél több maradt volna

Tehát ezek szerint -nem tudom mi alapján- kattan be előbb...

Pontszám: 7.50
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
187. hozzászólás - 2009.05.27. 18:29:43
Nah most kurvára elegem van... Nem lenne egyszerűbb kiírni a szabályok közé, hogy az egyetlen elfogadott taktika a "benyomom a vadászatot 15% alatt és zúzok előre" ? Sokkal egyszerűbb lenne, mint ez a szarakodás itt ilyen olyan korlátokról, miközben jelenleg pusztán a szintednél fogva elverhetsz akárkit aki alattad van.

Előre megmondom, ha tönkrebasszák a játékomat én törölni fogok. Alkalmazkodjon aki akar. Azután alkalmazkodj a következő korláthoz is... És lám, 1 év múlva minden karakter ugyanolyan lesz... Gratulálok.

Egyet nem értek, hogy ha a kereskedelem max szintjét Sharpa éppen aktuális keresskedelem szintjéhez lőtték be (mert igenis oda lett belőve, hogy neki ne legyen rossz), akkor pl a kivégzést miért nem lehet az épp aktuális legnagyobb szintjéhez maxolni? Vagy az más? Miben? Vagy ha beutalnék 1KK HUF értékű őskövet akkor hozzám igazítanák?
Igen, az irritál, hogy fent egy egyszerű maxolással megoldják az elszállt szakértelmet, itt lent pedig NERFELNI kell, amit Miklós állítólag nem szeret.
Pontszám: 8.18
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
188. hozzászólás - 2009.05.27. 18:33:55 (Válasz Piciklon #186 hozzászólására.)
Erre egyszerű a magyarázat:
Miklós egy hímsoviniszta dög, magasról tesz az emancipációra, így a hölgyeket nehezebb a férfiaknak kivégezni.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.75
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
189. hozzászólás - 2009.05.27. 18:40:11 (Válasz Shiako #188 hozzászólására.)
10 pont

Pontszám: 7.50
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
190. hozzászólás - 2009.05.27. 18:41:17
Nehéz mindenkinek megfelelni.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
191. hozzászólás - 2009.05.27. 20:57:16
Bajtársak, most mégis mit nem értetek?

Olyan játékot szeretnénk, amit szinttől, klántól, hordától függetlenül mindenki élvezhet, és senki nem érzi úgy hogy egyik-másik kaszttal kivételeznének az ő rovására.

Tehát, kő ide Hatalom Tornya, ez egy frankó újítás ami némi izgalmat csempész a 15% alatt vadászgató játékostársaink mindennapjaiba. Igaz hogy ezt az AL és az EH lényegében kisajátította magának, de ez nem probléma, ők csupán kreatívak és kihasználják a játékban rejlő lehetőségeket, amiért maximum vállveregetés jár nekik.

Nagyon kellett már a hordagyűlölet szakértelem, ez plusz taktikázási lehetőséget nyújt mindenkinek. Na most hogy ezzel valahogy ismét az AL és az EH járt jól, hát istenem, ami odafönn van az egy "speciális helyzet", de mindenki másnak megfelel. Vagy ha netán mégsem, akkor váltsatok hordát, lehetőleg egyesével.

Szükség volt ismételhető küldetésekre, mert nagyjaink unatkoznak. És mivel ők nem áldoznak CSP-t az Aukciós Házban, lemaradnának a másodvonalbéliekhez képest akik ugyanannyit térkapuznak mint ők és még a CSP-t is nyomatják, ami nyilvánvalóan nemkívánatos dolog, kapjanak hát dukátot, ha nem is hármat, azért legalább egyet-egyet mindenképpen.

Ezek mind-mind a többség érdekeit képviselő változtatások voltak, és a mai napig a köznép épülésére vannak, ezért a játékvezetésnek eszébe sem jut hogy ezekkel a dolgokkal kezdjen valamit. Ezek nem "anomáliák", nem vírusok, nincs szükség penicillinre.

Most viszont valami borzalmas dolog történt, megjelentek a kivégzők!

LanMaffia beérte a TOP alját, és szorgalmasan ütlegeli őket. Ugye ti is belátjátok, a pókok eddigi ténykedése nem igényelt azonnali közbeavatkozást, most azonban eljött a kivégzés és a kreatív affinitás radikális reformjának ideje. Vannak akik felnőtt, a játékért fizető TOPjátékosokat kivégzik vagy ki fogják, ezt nem tűrhetjük ölbetett kézzel! Be kell látnotok hogy a portyát erősen be kell szabályozni, de minimum a gyengébb játékosok további védelmét kell fokozni. A TOP úgysem tud portyázni, ezért valószínű másnak sincs ilyesmire szüksége.

Csatlakozzatok ti is a reformerek szövetségéhez, segítsük ötleteinkkel mi is a portya további nehezítését, vagy ha ezt esetleg nem is, legalább bólogassatok.

Kitartás bajtársak, előre a reformok útján!
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 9.15
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
192. hozzászólás - 2009.05.27. 22:46:54 (Válasz Bolsevik #191 hozzászólására.)
Ez szép volt >_<
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
193. hozzászólás - 2009.05.27. 22:54:06
Tényleg igazad van, de két dolgot azért pontosítanék:

1. Az egész felvetés LanMaffia egy fórumos bejegyzéséből indult ki, mivel a Csuhi - Egon botrány kellős közepén elbüszkélkedett vele, hogy ő is mekkorákat kaszál, és Miklós azt hitte, hogy a két hülye általi összejátszás egyik résztvevője ő is.

2. A kivégzést nem lebutítani akarta senki, hiszen nem is ismertük eddig a pontos működését. Zavar volt a fejekben abban, hogy csökkenti e a két karakter kivégzéskülönbsége az értéket, de minderre csakis azt kaptuk biztos válaszként, hogy "a LE rablásét igen". De hogy maga a hatás mikor kattan be, nem volt tiszta, és egyesek megjegyzéséből ítélve még vannak kétségek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
194. hozzászólás - 2009.05.28. 00:31:20 (Válasz Gyulas84 #163 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.27. 11:16:03
A Solina féle "Lanmaffia" vírus


Ezt megegyszer megprobalnam ertelmezni Solina helyett. Lanmaffia nagyon ugyesen sok LE-t tud rabolni. Ma kiderult, hogy 2 masodperces gep is eleg neki, hogy beusson, es vigye a kasszat. Ugyesen csinalja, jo neki. Akitol vitte elegge nekikeseredett. Ha meg 3-szor elkapja, akkor lehet torol. Ha ez a mentalitas elharapozik, akkor Lan kiirthatja magamellol a jatekosokat akiken "eloskodik". Ugy ahogy a virus megoli a gazdatestet.

Nem minosites volt, hanem egy ok okozati osszefuggesre vonatkozo metafora. Ha jol ertettem.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.28. 00:49:42-kor
Pontszám: 1.50
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
195. hozzászólás - 2009.05.28. 00:37:57
Miklós helyében azért én nagyon sokat, és hosszan gondolkodnék minden eshetőségen, mielőtt bármihez is hozzányúlnék. Mert hát, be kell látnia neki is, hogy ez a menet közben "fejlesztés", ez az itt kicsit hozzáadok, ott kicsit elveszek, lehet, hogy jóhiszemű játékjobbító szándék, de akármerre is tipeg, valakinek mindig a tyúkszemére fog lépni, mert mindenkinek más az érdeke.

Egy dolog azonban biztosan elvitathatatlan: mintha egészen eddig mindenki azon sírt volna, hogy portyázni nehéz. A kivégzésben sokan megtaláltak egy komoly portyakönnyítő, jobbító lehetőséget, ami ráadásul komoly extrabevételi forrás is.
Ilyesmihez utólag hozzápiszkálni azért bajos, mert aki ebbe LE-t ölt, az az eddigi feltételek mellett tette. Utólag tőlük visszavenni amit kaptak, úgy gondolom aggályos, mert az elköltött LE nem jár vissza.
És ez nem a kivégzésre, ez általában igaz.

Visszanézhetünk a kreatív affinitásra is. Én becsületes, jóhiszemű játékos vagyok. Nem azért maxoltam ki azt a szakértelmet, hogy utólag korlátokat aggassanak rá, amikor én erre LE-t költöttem, nem volt ilyen apróbetűs.
Most lett.
Oké, igaz, ha kiszámolom a szintemre a napi 13 ezer extra kreatív bevétel nincs minden nap meg. De hetente kétszer mondjuk igen, amit egyébként nem habokra kapnék, hanem azért mert:
- ügyes vagyok, jól portyázok, szerzek ebből elég LE-t
- elköltöttem amit kellett, a megfelelő szakértelemre

Végeredmény:
olyanok miatt esek el bevételtől, akik morálisan aggályos viselkedésükkel méltánytalan előnyökre tettek szert, ezért innentől minden játékos rosszhiszemű elbírálásban részesül, gyakorlatilag megelőző jelleggel elesünk az ártatlanság vélelmétől.

A helyzet mindig az, hogy 1-2 renitens miatt kollektív büntetésekkel szembesül a nép, ami szerintem nem megfelelő megoldás. A visszaélőket ki kell vágni, aztán jónapot.

No, a kivégzéstől elkanyarodtam... de lássuk be, hogy aki néhány százezer LE-t elköltött erre a szakértelemre, és van neki mondjuk egy 150-200-as kivégzése, és utólag ezt Miklós neki jól megreformálja, szerintem nem fog kiugrani a bőréből.
A helyzet nálam nem ilyen súlyos, nem emiatt korteskedem itt, csak elgondolkodtat ez az egész... Egy héten belül korlátot kap a kreatív, most majd a kivégzés...
Még valami napi max LÉ bevétel korlát kéne, esetleg a 15-30 PP-t levinni 10-5-re, mert hát egyáltalán, túl sokat portyáznak az emberek, meg majd még gondolkodom, milyen korlátozásokat lehetne bevezetni...

esetleg lehetne olyat is csinálni, hogy bizonyos TÖ különbségnél nagyobb szakadék esetén egyáltalán ne lehessen bántani a másikat, és akkor a szerver új hősei a teljesen antikarakterek lennének, az esélyegyenlőségnek ez is jót tenne!
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.22
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
196. hozzászólás - 2009.05.28. 00:39:06 (Válasz Noodlee #173 hozzászólására.)
Idézet: Noodlee - 2009.05.27. 15:37:47
Tök jó, hogy megölik az összes portyaLE szerző szakit. Személy szerint ehhez újra csak gratulálni tudok.


Mivan???
Ki olte meg oket? Mivel?
Pontszám: 2.33
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
197. hozzászólás - 2009.05.28. 00:39:47
15%
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
198. hozzászólás - 2009.05.28. 00:42:11 (Válasz LanMaffia #175 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.05.27. 16:02:56
ma 60.000LÉt buktam kb. a kreatívos korlátozás miatt és laza napom volt, kíváncsi vagyok mi az az "érzékelhetetlen".


Legy olyan kedves tedd melle azokat a szamokat is, hogy mennyit szereztel volna (levonva az esetleges bukast a volt), illetve hogy mennyit szereztel igy (nyilvan 60K-val evesebbet). Csak hogy lassuk, hogy %-osan mekora a visszaeses. Koszi.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
199. hozzászólás - 2009.05.28. 00:53:20 (Válasz Kocos #196 hozzászólására.)
Hogy ki öli meg.. a nyafogó társaság, s hogy mivel.. azzal, hogy mindenre korlátot kell tenni.. a vadászatot miért nem korlátozzuk le napi 30-ra ennyi erővel?

Elhihetitek, nem azért vánszorgunk mi pókok csigatempóban 20-25szint/év sebességgel, mert annyira jó nekünk, hanem azért, hogy a későbbiekben ne legyen gond a szinthuszárokkal. Igen nekünk is tud unalmas lenni a játék, főleg, hogy gyakorlatilag semmi újat nem tapasztalunk a nerfelésen kívül. Csorgathatjuk a nyálunk az újabbnál újabb cuccokra, a kristályhordára stb stb.. de ez azok jussa akik előrerohantak, most meg minket nerfeltetnek a butaságuk miatt.. Mindenki tudja, hogy amennyi időt szánsz a játékra annál jobb leszel.. ne azért kelljen már nerfelni egy társaságot mert ráér.. mindig mi alkalmazkodjunk... inkább oldjátok meg ti a problémáitok magatok.. nem kell a vezetőséghez szaladni, h jujj megütött, belefelezett, fááj... ti nem ezt csináljátok másokkal a lefelezést nem számítva, mert ugye kivégzésetek nincs, mert az nem fér bele a rohanásba. Ugyan kérem...
A hozzászólást Noodlee módosította 2009.05.28. 01:00:44-kor
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
200. hozzászólás - 2009.05.28. 00:53:36 (Válasz Kocos #198 hozzászólására.)
Ezt én is megmondom neked. Nullás valóságformázásnál, 15 PP-nél (gondolom azon van) 600 a limit.

Azaz 600 * 48 = 28800. Azt írja 60ezertől esett el, azaz maxos kreatív 88800-at hozott volna neki. Mivel a kreatív dupláz, 177600-at rabolt.

60e/177e = 33 %, azaz harmadával kaszált kevesebbet, mint a korlát nélkül tette volna.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!