Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kivégzés skill reform?
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
41. hozzászólás - 2009.05.26. 09:07:27 (Válasz Mortimer #35 hozzászólására.)
Mortimer ezzel tökéletesen egyetértek, szerintem lehetne valami ilyesmi, hogy ahány szinttel magasabb a kivégzésed, mint ellenfeledé annyi %-kal több LE-t hozhatsz tőle, viszont nem többet mint 50% (bár azt nem tudom, hogy eddig is így volt-e)




Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
42. hozzászólás - 2009.05.26. 09:19:29 (Válasz Gyulas84 #41 hozzászólására.)
Így volt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
43. hozzászólás - 2009.05.26. 09:26:34 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
Látszik a zűrzavar fejekben a szakértelem kapcsán. Senki sem tudja, hogyan működik pontosan, éppen ezért senki sem tudja, hogyan védekezzen ellene, és pont ugyan ezért fejlesztették ki nagyon kevesen, és pont ezért váltott ki felháborodást pár játékosból. Tipikusan olyan eset amikor túl kevés az információ a szakértelemről. A játékosok változtatásért kiáltanak, aminek fő oka az információ hiánya, nem pedig a szakértelem működési mechanizmusa. Talán először jó lenne a szakértelemről egy pontos leírást adni ködösítés nélkül, majd pedig arról, hogy hogyan is működne a változtatás után. Így el tudnánk dönteni, hogy akarjuk-e a változtatást, vagy sem.
Pontszám: 9.62
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
44. hozzászólás - 2009.05.26. 10:05:30 (Válasz Timcsike #43 hozzászólására.)
Persze ez így lenne jó, de én például (halál komolyan mondom) rendszeresen nem értem meg egy-egy dolog részletes működését a leírásából amikor végre feldobja a Miklós nyilvánosságra, anniyra bonyolultak meg tele vannak mindenféle valószínűségakármikkel. Lehet programozó-matematikusnak kéne lennem hozzá akkor talán menne a dolog
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
45. hozzászólás - 2009.05.26. 10:16:14 (Válasz Almási Viktor #44 hozzászólására.)
Ez nem baj, valaki ugyis megerti es altalaban leforditjak a forumon olvashato nyelvezetre.


Amugy ha ez a valtozas bejon, akkor jo lenne tudni, h a kivegzes hanyas skillig ad 1% es mikortol kevesebbet, mind a csapdanal.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
46. hozzászólás - 2009.05.26. 10:58:51 (Válasz Mortimer #35 hozzászólására.)
Én ezzel a gondolatmenettel azért nem értek egyet mert a kritikusok a csatában hatnak ott fejtik ki hatásukat az egész csata alatt. A kivégzés egyedül a végkifejletnél számít ha valakinek sikerült a másikat a földbe döngölni, csak akkor hat a csatában nincs semmi módosítója főleg mivel a kivégzés nem kattan be csak a csata végén hiába győzött valaki már hamarabb pl. a 100-as kivégzése miatt. Főleg magas szinten ér keveset ahol ugye legalább 5000 feletti az életpontja egy végzetúrnak (amit persze mások előszeretettel ritkítanak).
Ahogy Timcsike írta nem ártana ha ez a szakértelem is rendesen le lenne írva mert a játék egyik nagy hibájának tartom a szűkös információkat.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
47. hozzászólás - 2009.05.26. 11:11:11 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.26. 08:43:56
Ezzel párhuzamosan berakhatjuk azt is, hogy aki akarja, a felejtéssel lefelejthesse a szakértelmet akkor is, ha a felejtése nem elég magas. Mondjuk szerintem senki nem fogja, mert még mindig sokkal jobb lesz a kreativ affinitásnál, de meg kell adnunk a lehetőséget. És igy a jövőben bármikor, amikor egy szakértelem megváltozik, lehetővé tesszük, hogy egy korlátozott ideig lefelejthető legyen (ezt a kreativra is bekapcsolnánk). Ilyenkor persze a szakértelembe fektetett teljes LE-t nem kapod vissza csak egy részét, viszont az eddigi használat során is profitáltál belőle, tehát ez egy korrekt kárpótlás lenne.


Ha a kivégzés szerinted is sokkal jobb a kreatív affinitásnál, akkor miért a kreatív affinitást kellett korlátozni?

Egyébként az a véleményem, hogy az affinitás, meg a kivégzés is teljesen jó szakértelmek, nem itt van a gond. Abban látom a problémát, hogy portyában gyakorlatilag kétféle LE zsákmány létezik: a többezres meg a nulla. Átmenet gyakorlatilag nincs. Ráadásul mindkét érték olyan szélsőség, ami nem tesz jót a játéknak.
Itt az elhozható LE-t kellene megreformálni, ha az jól működik, akkor a kivégzés és a kreatív is maradhat eredeti formájában. Nem lenne szabad megengedni, hogy egyetlen portyában többtízezres zsákmányok legyenek - ettől a nyertes is elszállhat, meg a vesztesnek is elmegy a kedve a játéktól.
Pontszám: 6.11
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
48. hozzászólás - 2009.05.26. 11:18:52
ez mostcsak úgy beugrott a fejembe...nem gondoltam át nem tudom mennyire megvalósítható de oylat nem leehtne hogy ha pl 0 zsákmányos csatád volt akkor ne kapj tpt...vagy ha már mégmohóbb akarnék lenni a 0 zsákmányos csatánál ne fogyjon a ppd...

de olyat is lehetne hogy mittomén lennének szinteként minimum rablások...10es szinten 100 léé 20ason 200 és ígytovább...erre jönne még a tagnál nálalévő léé...azt ennyivel ennyi...(az alapzsákmányt nem módosítaná a kreatív(báár módosíthatja is))

nem gondoltam át cska úgy hirtelen ez jutott az eszembe...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
49. hozzászólás - 2009.05.26. 11:29:19 (Válasz Jeriko #47 hozzászólására.)
Ismétlem magam sokadszor: A karakternél levő LE-t korlátozni kell, lehet, hogy minimum határt is be kellene állítani?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
50. hozzászólás - 2009.05.26. 11:37:23
Ismet megkockaztatom a nepharagot amit a pokoktol kapok.

En az egy portya soran veszitheto LE-t korlatoznam be, a kvizkerdes jutalom 10-szereseben. A nyertes oldalon ennek duplaja lenne a maximum a kreativ miatt. Ez ugye szint*450 LE, azaz 20-as szinten 9000 max bukas, 18000 max zsakmany.

Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg napi korlat is legyen, mondjuk ennek 10-szerese. Illetve a fennmarado keretnek 50-75%-at at lehetne vinni kovetkezo napra. Vagy a keret felett is jarna jutalom, de kevesebb (peldaul a kotelezo minimum).

Jo gondolatnak tartom a minimum zsakmany bevezeteset, meg akkor is, ha csak jelkepes. Mondjuk szint*5 LE. Peldaul ugy, ha ennel kisebb a jutalom, akkor kiegeszul ennyire, majd erre jon a kreativ.
Lehetne kis kivegzes effekt is itt, mondjuk, hogy minden kivegzes szint 1%-kal tolja a szerzett minimum LE-t (termeszetesen csak kivegzes eseten, es max 100%ig). Igy egy 50-es szintu karakter kivegzese 100-as kivegzessel, es 50-es kreativval lenne 1000 LE. Gyemant bonuszt kulon raengednem meg erre, es gyemantoknak lenne 1333 LE.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.26. 11:44:05-kor
Pontszám: 6.17
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
51. hozzászólás - 2009.05.26. 11:39:57
Speciel nekem se fáj a kivégzés skill. Ki is fejtem miért:

ad1) Extrém magas kell hogy legyen hogy hasznot is hajtson /150-200/ ez meg fog látszani a karakter többi képességén - epikus, térkapu elleni harc, fullos ellenfelek elleni harc.

ad2) Lehet korlátozni a veszteséget - kevés LE legyen nálad. Mivel ez nem "fiktív" LEt generál, nem is lehet visszaélni vele. Kellemetlennek persze kellemetlen.

ad3) Nem veszítesz irtózatos sok ÉPt, mert "csak" kivégez.

Szerintem maradhat is így ahogy van.
Pontszám: 7.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
52. hozzászólás - 2009.05.26. 11:45:09 (Válasz CaveMaN #49 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 11:29:19
Ismétlem magam sokadszor: A karakternél levő LE-t korlátozni kell, lehet, hogy minimum határt is be kellene állítani?


Ha a karakternél levő LE-t korlátozod, két dolgot korlátozol:
1) Az elvihető LE-t
2) A felhalmozható LE-t.

A második pontnak igazából nem látom értelmét, ha az az első pont már megvalósul - viszont ez érinti az összes karaktert. Nem célszerűbb akkor már a portyában átmenő LE-hez nyúlni?
Kocossal sokmindenben egyetértek, de azok a számok, amit minimum zsákmánynak írt 100-as kivégzéssel, szerintem magasak - mondom ezt annak ellenére, hogy gyémánt vagyok, és egyike lennék azoknak, akik legtöbbet profitálnának belőle.
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
53. hozzászólás - 2009.05.26. 11:47:14 (Válasz Varaszlo #51 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.05.26. 11:39:57
Speciel nekem se fáj a kivégzés skill. Ki is fejtem miért:
ad1) Extrém magas kell hogy legyen hogy hasznot is hajtson /150-200/ ez meg fog látszani a karakter többi képességén - epikus, térkapu elleni harc, fullos ellenfelek elleni harc.


Ezt egy kicsit kifejletnéd? Meglátásom szerint az elhozható LE-t a kivégzés kb. 60-70. szintig növeli, akkor már maxol, hiába nagyobb a szakértelem. Ha a sebzés részét szeretnéd növelni, akkor pedig másik szakértelemmel vagy tulajdonsággal jobban jársz.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
54. hozzászólás - 2009.05.26. 11:50:58 (Válasz Jeriko #52 hozzászólására.)
"50-es szintű karakter kivégzése lenne 1000 LE"

Ezt sokkallod? Ha napi 10-szer megcsinálod, 5 napon át, akkor kapsz 50e LE-t. Ehhez képest vadászatból 52. szinten (mert mondjuk ilyen szintű karakter képes ezt megtenni) jön ennek a hatszorosa.

Ahhoz képest, hogy amikor a játékot kezdtem milyen volt a portya LE/vadászat LE arány, ahhoz képest még ez is siralmas, csupán azt érné el, hogy azután is tovább portyáznék ha tele van a kamra.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
55. hozzászólás - 2009.05.26. 11:54:37 (Válasz Jeriko #52 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.05.26. 11:45:09

Ha a karakternél levő LE-t korlátozod, két dolgot korlátozol:
1) Az elvihető LE-t
2) A felhalmozható LE-t.


Helyes a meglátás

Alapvetően azért látom értelmét a lóerő halmozásnak, mert maga a lóerő halmozás kváziértelmetlen

Ezzel kinyírom az üldögélek ezért vagy azért sokszázezer lóerőn témát, mert mire fel. Tessék költeni, amikor lehet és érdemes arra, amire kell. Picit kevésbé lesz optimális, de mindenkinek kevésbé lesz optimális -> Nem szivat meg jobban senkit, ezért gyakorlatilag a kezdetekben generálódó síráson kívül praktikusan átlendit mindenen. (Szépen kimaxolja mindenki a transzplantációt meg az ultraspecializációt - ennyi az összes hátrány)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
56. hozzászólás - 2009.05.26. 12:03:40 (Válasz CaveMaN #55 hozzászólására.)
Vagy inkább még többször kell a turbót ide-oda rakosgatni, azaz még több időt kell a játék előtt tölteni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
57. hozzászólás - 2009.05.26. 12:06:39
Még 1 dolog, azt ne feledjétek hogy például az ősköves cuccok LE ára drasztikusan több lett. Egy cuccért is majd 100Kt kell kipengetni lassan.

Azért ne szabjuk úgy meg a nálad tartható limitet, hogy maximum csak a gyémántok tudjanak tárgyat venni
A hozzászólást Varaszlo módosította 2009.05.26. 12:07:17-kor
Pontszám: 8.75
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
58. hozzászólás - 2009.05.26. 12:09:40
Ötlet:
Új szakértelem:Vadászles-------a portyázok elöl bujkálsz,5 szintenként hozzáad a 15 %-hoz 1 %-t,maximális szintje 50.Ilyenkor csak 25 % látnak meg.
Értékeljétek,botorság?
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 7.83
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
59. hozzászólás - 2009.05.26. 12:10:41 (Válasz Viharsarok #58 hozzászólására.)
(A játékosok 99,9%-nak tökéletes, de a TOP15 mindjárt elküld a fenébe.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kivégzés skill reform?
60. hozzászólás - 2009.05.26. 12:19:40 (Válasz CaveMaN #55 hozzászólására.)
Legyen x ezer LE-d küldetések. Én lassan a 100.000-rest csinálom ha nem lennének ilyenek akkor azt mondanám van értelme a felső korlátnak. A "pók" karik hamarabb érik el ezeket a küldiket tehát ha szint szerint lenne a korlát kapnának megint egy kis hátrányt.
Viharsarok ne adj jó ötleteket mert ha beteszik én tuti kimaxolom azt is!
Szép is lenne egy 6 szinttel magasabb csak akkor lát ha az életem 55% felett van.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.26. 12:22:56-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!