Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.11.18. 20:53:04
Idézet: PottomPanna - 2009.11.18. 18:37:57
Ha lehet szóljon olyan a vf-reform mellett, aki kifejlesztette a szakit.


Kérlek!

Nekem maxolt VFem van (turbóval persze), mert néha a küldetések miatt elvadászgatok, térkapuzni is szoktam poénból, ilyenkor jól jön ha nem ömlik rám a tp, jó lesz annak a fele is.

Viszont nagyon aggasztónak találom azt a jelenséget hogy a maxolt VF egyre elterjedtebb lesz, ugyanis minél előbb felejti el a nép azt a hajmeresztő bölcsességet (ugye sokáig ez volt a mantra) hogy "a VF öngyilkosság", és minél előbb fejlesztik ki ők is, annál hamarabb kezdik el rontani a boltomat, rosszabb esetben még le is csapkodnak vagy 6 szintről.

Éppen ezért - természetesen én is kizárólag a játékegyensúlyt, illetve a többség javát szemelőtt tartva - követelem hogy azonnal töröljék a VFet.

Vesszen a VF!

(Remélem senki nem veszi a fentieket komolyan, köszike)
Dátum: 2009.11.07. 11:19:07
Ez lerágott csont. Ahogyan azt az előttem szólok közül többen, illetve szerénységem is több ízben kifejtettük: a VFezés/pókozás egyéni döntés kérdése. Érdekes, hogy amikor pl. arról van szó hogy az adott klánok TOPjai mellett a kisebbek esélytelen az epikusok ütlegelésében, avagy szóba kerül a Kristályhorda jelenlétének mellékhatása annak a bizonyos szívóágra került sávnak az esetében akiket már éppen elérnek, akkor mindig akad valaki aki lényegében ugyanezt beírja: a VFezés egyéni döntés kérdése. Van előnye, van hátránya. Igen, az a helyzet hogy aki a bajnokin labdába akar rúgni annak nem árt kimaxolnia a VFet.

Ami pedig a pókozást illeti, nos én nem tudom hogy akik azt terjesztik hogy ebben valami irdatlan nagy munka meg kockulás van azok ezt mire alapozzák, illetve persze az is lehet hogy én csinálok valamit rosszul, de szvsz a pók nettó játékideje (tehát amit nem a klántársakkal való levelezgetéssel és effélével tölt) naponta mintegy 15/30/akárhány*30 másodperc. Ez persze csak az alacsonyabb szintekre vonatkozik, ahol már csak a kémgömb+kivégzés kombó hoz LÉt a portyába, ott nyilván más lehet a helyzet.

Építéses/klánbónuszos témában pedig tényleg nem ártana valamilyen változtatás, ugyanis régebben valóban megállta a helyét az az érv hogy aki rengeteg LÉt (azaz valódi LÉt) épít be a klánjába az megérdemli az onnan kapott bónuszokat, hiszen megdolgozott érte. Manapság viszont amikor a köréépített emberek egy ezres építésért cserébe fullos klánbónuszokat kapnak és ezzel esélytelenné tesznek mindenki mást, ez picit sántít. Miklós ezt a problémát úgy óhajta megoldani hogy a klánbónuszokat szinthez köti. Ez miért lesz jó? A köréépített játékos ugyanúgy hatalmas előnyben lesz, hiszen ő nem költött az építés szakira, manakonstrukcióra, nem áldozott be valódi LÉt, és ezt az összeget teljes egészében harci avagy LÉtermelő szakikra költheti. Másrészt, a kicsiket eztán mi fogja motiválni az építésre? Teljesen mindegy hogy mennyit költ, csak a szintjének megfelelő bónuszt kapja. Persze, kap érte kincspontot (jellemzően nem sokat ér vele), meg szerencsét, ami majd akkor fog kamatozni ha ő is beáll vadászni.

Ehelyett szerintem célszerűbb lenne ha adott játékos csak akkor használhatná a klán bármely épületét, ha az aktuális építése eléri a Lélekkút, vagy annak bizonyos százalékának mindenkori méretét. Ezáltal nem panaszkodhatnak azok sem akik ráálltak az építkezésre (hiszen ők a teljes bónuszt és minden épületet megkapnak), a köréépített emberek pedig meg vannak lőve vele, a hajukra kenhetik azt amit a magasszintű építőhaverok a rendkívül "kreatív" taktika keretein belül összehordtak nekik.
Dátum: 2009.09.07. 10:02:23
Nos, onnan indultunk hogy nem ártana a magánepikus, aminek a segítségével mindenki hozzájuthatna azokhoz a tárgyakhoz, amelyek hiányában extrém hátrányba kerül azokkal szemben akiknek már ilyenjük. De ha nem is mindegyikhez, legalább egyikhez-másikhoz.

Igenám, de a nagy egyenlősdiben azért nem ártana ha lennének egyenlőbbek is. Ariel meglátása szerint ez ideiglenes (bocsánat: temporális) előny, szerintem meg speciel mint minden másban, ebben is "nyílik az olló", a különbség inkább csak nőni fog, mint csökkenni.

Az hogy valaki kizárólag a klántagsága okán eggyel nagyobb kincstábláról választhat (tehát nem feltétlenül az a probléma hogy eggyel többet, hanem hogy eggyel nagyobbat), nem nagy, mondhatni bagatell előny. Ez annyira semekkora előny, hogy ez fogja majd ismét feltölteni a létszámhiányt a TOP epikusolő klánokban. Én ebben ugyan fel vélek fedezni némi önellentmondást, de asszem ezt is megszokhattuk már. Továbbá: ez tulajdonképpen épp hogy csak kompenzálja azt az előnyt amit a nagy klánok kicsinyei elszenvednek a kis klánok nagyjaival szemben. Világos ez is, mint a nap.

Szerintem ennek az új fícsörnek alapvetően nem az lenne a célja hogy az Azúr Légió tagjait tovább tápoljuk, de ha igen, szóljatok nyugodtan.

Na most a kérdés az, hogy ez a -20 szintes korlát egybeesik-e nagyjából a természetes fékkel, azaz valójában tényleg nem számít semmit, mert a TOPok kicsinyei nem fognak tudni egy táblával feljebb jutni mint a kisebb klánok tagjai. Vannak olyanok akik szerint igen (ugye senki nem mert volna akár komolyabb összegben fogadni arra hogy kik fogják ezt a nézetet képviselni), mások meg inkább azt szeretnék ha ezt a kérdést a mesterséges leszabályozás helyett inkább a saját karakterük döntené el. Nahát-nahát.

Arra azért mindenképp felhívnám a figyelmet, hogy egy olyan klánban ahol a VF tiltott, vélhetően Gipsz Jakab nem kicsit lesz gyengébb, mint a vele azonos szintű, de VFező tag egy másik klánból. És igen, a VF a játék része, az hogy ezt a TOPperek elítélik az legyen az ő problémájuk.

Ja, és egy záró megjegyzés: azt hiszem nem túlzok nagyot, ha azt mondom hogy a TOP klánok utánpótlása a TOP klánok tagjain kívül úgy nagyjából a kutyát nem érdekli.
Dátum: 2009.09.06. 21:35:48
- Ön az Azúr Légió tagja, úgy hallom problémája van. Kérem fejtse ki!
- Az alacsonyabb szintű klántársaim hátrányban vannak a kisebb szövetségek tagjaival szemben.
- Hinnye. Miért?
- Mert mi, nagyok elhappoljuk előlük az összes epikus tárgyat.
- Ez valóban komoly probléma. Hány epikus relikviát is ütöttek ki eddig?
- 107et.
- Értem. És nem lehetne hogy esetleg átengedjenek nekik néhányat?
- Nem, hiszen mi licitálunk.
- Értem. Mit szeretne, hogyan kezeljem a problémát?
- Kérem tegye lehetővé hogy a mi tagjaink több magánepikust üthessenek ki mint a kisebb klánok tagjai, akiknek ugyan még csak negyedannyi relikviájuk van, de a jelek szerint csúnyán el fognak húzni tőlünk.
- Értem. Mit gondol, ha kiírom a fórumra, mindez milyen fogadtatásra fog találni?
- Nem tudom, de szerintem már megszokták az ehhez hasonló okfejtéseket.
- Igaza van, rendben, máris intézkedem.
Dátum: 2009.09.06. 14:35:08
Igen, nálunk elég szervezetten megy az epikázás, és a tagok többsége a maga szintjén mondhatni egészen viselhető erejű. Én magam szervezetten szoktam felölteni a felkelő napot mintázó fejpántomat, és hangos "Banzai!"-üvöltéssel rontok neki a most 77. szintű epikusunknak, van úgy hogy még egy közelharci kört is kibírok ellene elájulás előtt. Legutóbb már rekordsebzést, valami 400at el is könyvelhettem ellene.

A tagjaink többsége picinyke, így nem tudunk érdemben segíteni a nagyobbaknak. Emiatt viszont ők komoly hátrányba kerülnének a magánepikusozában.

(Még mindig tudom hogy nekik is lehet klánt, hordát váltani.)
Dátum: 2009.09.06. 12:33:45
Jó ötlet, szerintem is az lenne a megoldás hogy mindenki fullra az elejéről kezdjen. A korlátozást pedig szerintem a karakter saját szintjéhez kéne igazítani a szövetsége helyett, most a hasamra ütve mondjuk a 40. szinten kaphatná meg az első relikviát, 60. szinten a másodikat, stb. (Nem néztem végig hogy pont ezek a számok mennyire reálisak, ezért írom hogy a hasamra ütve)

Ilyen módon azért a 40. szintű kollégák nem feszítenének egytől-egyig rubin triászban, és mivel egy triász azért mégis korrektebb cucc mint egy bufa gyűrűje, továbbra is akadna motiváció a közös ütlegelésére.
Dátum: 2009.09.06. 11:09:14
Ezt mi is így gondoltuk, de azért gondoltam nem árt megkérdezni, mielőtt nagyon belelovallnám magam. Így hát viszont Darah meglátásai beigazolódtak.

Vegyük Gipsz Jakabot, akinek a klánja 107 epikust zúzott le, így ő személy szerint a 87. szintű epikusig mehet el, és az ehhez tartozó kincstábláról választhat.

Mellette adott egy másik 40. szintű tag, az ő klánjában viszont még csak 27 epikust öltek le, így ő csak az 57. szintig mehet el. Az eredmény: kizárólag a klántagságból fakadóan Jakab nem kicsi előnyben lesz utóbbi főhősünkkel szemben.

Azzal egyetértek hogy ez a magánepikus jó ötlet, így a viszonylag kisszámú értelmes epikus relikviából nem csak a random kegyeltjeinek és azon belül a kiválasztott keveseknek jutna. Valóban, a Bufa, Zafír csillag, Vérivó-Vörös kristálylánc-Lélekorzó stb. hatalmas előnyt biztosít, amit az ezekhez hozzá nem jutó emberek nem fognak tudni behozni. Viszont ezt a problémát azzal orvosolni hogy a TOP epikusolő klánok tagjait ebből a körből kivesszük, és őket további előnyhöz juttatjuk mindenki mással szemben, hát, nem tudom.

(Mielőtt valaki azzal jönne hogy lehet klánt, hordát váltani, tudom-tudom, ezt a témakört már párszor végigpörgettük.)
Dátum: 2009.09.06. 10:32:50
Idézet: Miklós - 2009.08.31. 14:19:57
Esetleg függővé tehetjük attól is, hogy a szövid meddig jutott: maximum szövi által leölt epikus - 20-ast kérhetnél ki. Ekkor továbbra is érdemes lenne szövi szinten csinálni az epikust.


Ez az ami aggasztó. Van erről valahol info hogy az első epikus hányadik szintű, és a többi milyen gyorsan nő? A wikin csak a kipottyanó tárgyak szintje szerepel, ami ugyebár nem egyezik meg magának az epikusnak a szintjével.
Dátum: 2009.08.18. 07:48:45
Részemről röppent egy 10es

Bezony, számomra a legvicesebb ebben a manózásban az, hogy hirtelen mindenkinek leesett hogy az üres TP csak arra jó hogy szétszedjen egy karaktert, másra nem. Ezt úgy tűnik mostanra olyan emberek is belátták akik a "vesszen a VF"-című kabaré legjelesebb résztvevői voltak, mondjuk Mortit leszámítva. De ezt ők idáig bizonyára nem tudták, gondolom csak némi saját tapasztalat kellett hozzá hogy nekik is feltűnjön. No ismét ennyit a hitelről.

Ami pedig ezt a pókozást illeti, tudom hogy nagyon meglepő, de egy jobb, erősebb karakter minden helyzetben jobban helyt fog állni mint egy gyengébb, talán a bukj el 20K LÉt küldetést és az ehhez hasonló dolgokat leszámítva.

Viszont nézzük ezt a konkrét eventet. A legtöbb póknál ott figyel minimum 400 csp, ami 200 manó legyilkolására elegendő, a kezdet óta eltelt időt is beleszámítva pedig még sokkal-sokkal többre is. Mi ezt bírnánk hpvel és csp-vel is, mivel nem a vadászatból szerezzük a LÉt. Mégis, valahogy nem látom hogy a győzelmi toplista pókokkal lenne tele, vajon miért? Hát egyrészt azért mert valóban, a pókoknak nem igazán szokásuk elementáris fúziót fejleszteni, másrészt pedig még a legdurvább pókot is igen hamar tönkre lehet tenni (na jó, tehát lehet belőle a szintjén átlagos erejű karakter) pár üres szint meglépésével.

Én csak a V1en vagyok (tehát lehet hogy máshol más a helyzet, nem tudom), de azoknak a pókoknak akik ebbe belevágtak azoknak főhajtás a bátorságukért, viszont azt kijelenteni hogy ez "ismét" a pókok eventje, szerintem erős túlzás. Vagy akkor próbáljatok olyan eventet kitalálni ahol nem az erősebb lesz előnyben, asszem nem lesz egyszerű.
Dátum: 2009.08.15. 14:10:56
Byzon, ez mind szép és jó. De egy ilyen köréépítős klánban nem csak a statbónuszok számítanak. Azzal egyetértek hogy pl. a Zöld Pókok a gyakorlótér/védőfal/nekrofun nélkül is eredményesek lennének, de emellett ott van még az átokpiramis, a kennel, az epikus, a kínzókamra és az akadémia. Ezek olyan előnyt biztosítanak, amit egy kezdő semmilyen módon nem fog behozni.

De oké, feljöhet ide és meg is erősödhet azon gyanújában hogy ejj, nem rossz dolog mondjuk a kennel. És? Neki nem lesz olyan régi harcostársa aki beugrik mellé és épít neki puszira egy pár milliócskát.

Épp ezért nem igazán értem hogy miért lesz jó az ha a statbónuszt adó épületeket megvágják a szint függvényében, mert ez pont semmit nem fog számítani. Ezért én is inkább azt javasolnám hogy a játékos csak akkor használhasson bármilyen klánépületet, ha az építése meghaladja a lélekkút egy bizonyos százalékát.

Ha viszont marad ez a szinthez kötött bónuszos dolog, akkor viszont javaslom hogy a bajnokikon semmilyen klánbónusz ne számítson. (Mielőtt valaki azt hinné hogy jó TOPper módjára ezzel a riválisaimat szeretném gyengíteni, idáig az összes bajnokin vastagon nekem voltak jobb bónuszaim, és ahogy elnézem ez még jó sokáig így is marad)
Dátum: 2009.08.03. 19:50:57
Nagy kár. Szerintem sokan olvasták volna szívesen ismét ahogy a rád jellemző hanyag eleganciával levezeted hogy 2+2=5.
Dátum: 2009.08.03. 18:45:40
Ja, egy kis kiegészítés. A "mindenkinek adni"-elvet valló Kócos aktívan támogatja a játékot izgalmassá és kihívásokkal telivé varázsolni kívánó Ariel javaslatát.

Most az még egy dolog hogy saját magatok számára nem fájdalmas ezeket a mondatokat leírni (ez legyen a ti dolgotok, nekem végülis tetszett mindkét kámingáut), de ha ez így megy tovább, holnap winnie fogja bejelenteni hogy az ő célja a fórumon kizárólag az építés, én meg azt hogy a TOPperek legnagyobb tisztelője és őszinte híve vagyok. Az a helyzet hogy a fórumot bárki elolvasgathatja (ez sajnos nem szinthez kötött), és mindenki levonhat bizonyos következtetéseket...

Zárszóként még ehhez a témához (sokan, sokszor írtak be ehhez hasonlós dolgokat, én is jópárszor): alacsonyabb szinteken a LÉ/tp-arány a nyerő, aki jól akar játszani, erre gyúr. Igen, legfőképpen a pók. Aki nem így tesz, az egy vízfejet növesztett, folyamatosan vereségre ítéltetett karaktert nevel, kivéve persze a TOPot, azaz azt az ízlés szerint 20-50 embert. Tényleg nagyon szép hogy állandóan krokodilkönnyeket hulljatotok az elesettekért (természetesen minden hátsó szándék nélkül, lásd a mostani VFes bulit, az se semmi), illetve ti tényleg elhiszitek hogy ennyi ember kedvéért kb. havonta reformálgatni kell, de inkább próbáljatok meg játszani, hallomásból úgy tudom hogy az is elég izgalmas. Jó, felétek lehet hogy nem annyira, ez viszont legyen a ti bajotok.
Dátum: 2009.08.03. 17:10:33
Kiváló. 4 karakter az már nem semmi, nekik már érdemes megküldeni egy új kategóriát és egy új érmet. Tegyük hozzá, állítólag pont azért csináltak ilyen szép tág kategóriahatárokat, hogy a TOPot kicsit összehúzza, és ne kelljen minden második TOPszinten kiosztani egy-egy címet.

Kócos: örülök hogy ezt te így látod, én viszont nem így látom. Vannak olyan emberek akik gyakran tesznek olyan javaslatokat amelyekkel saját magukkal is erősen kíkúrnának, no Ariel meglátásom szerint spec pont nem ilyen. Akkor most a te véleményed áll szemben az enyémmel, azt nyilván sejted hogy a tiéd mennyire hat meg, úgyhogy akkor szerintem maradhatunk is ennyiben
Dátum: 2009.08.03. 07:30:31
Utánanéztem. Sharpának hány medálja is van? A mostani kategóriája összes többi tagjának mennyi van? Mikor jönne létre az az új kategória? Vagy kérdezhetném úgy is, hogy egészen konkrétan mikor kezdenél el ezzel te is szívni? Ejj-ejj.

De igen, tényleg azt kéne hogy a TOPon azt a megmaradt pár embert fel kéne még bontani egy pár kategóriára, legyen egy kategória Sharpának, egy meg a többi TOPnak. A többi részét meg már nem is kommentálnám, igen, csináljunk esélyegyenlőségi fair-play tornát a bajnokságból. Ti tényleg nagyon unatkozhattok már.
Dátum: 2009.08.02. 20:46:45
Ez egy egészen kiváló ötlet.

Miután azonban valóban, ahogyan mondod, abban a kategóriában ahol te is indulsz, az aktuális bajnokot (most épp véletlenül téged) nem nagyon lehet büntetni, te pedig nem az a fajta ember vagy aki folyamatosan más f*xával verné a csalánt, nyilván csak lefelejthetted a javaslatról hogy az ottani bajnok valami ehhez mérhető, igen durva mínuszt kapjon, mondjuk minden statra -10-20at medálonként. Esetleg a következő bajnokságon egyáltalán ne is indulhasson.

Ha nem csak lefelejtetted, hát semmi gond, én most akkor pótolom a hiányt
Ha valaki szeretne instant módon felzárkózni a TOP-hoz, ezzel az úriemberrel egyeztessen:

Küldő:Hehe
Üzenet címe: (nincs cím)
Dátum:Ma, 12:10:09
Szia!

karakter csere érdekel-e egy 68-askarakterre??
ha ien akkor valahogy lebonyolitjuk
Dátum: 2009.07.19. 23:30:15
Hadd süssek el neked egy klasszikusat: értelmezd amit írtam Főleg az első bekezdés tájékán kereskedj.

nem is érdemes rá reagálni


Ne tedd. Nekem ez simán belefér.
Dátum: 2009.07.19. 10:45:35
Na akkor ismertetném hogy mit tennék abban az esetben ha TOPper lennék, és a saját játékomon kívül semmi más nem érdekelne. Ez persze az ésszerű határokon belüli nemtörődést jelenti, tehát arra azért ügyelni akarok hogy mindig legyen üthető ellenfelem, akin tesztelhetem a karakterlapomon szereplő számsorokat, illetve edzhetem az állataimat. TOPperről van szó, nem topjátékosról, ő ugyanis csak annyit tud hogy magasszintű karaktere van, de nem próbál meg egészen egyszerűen vállalhatatlan baromságokat megmagyarázni. Keresztkérdés: azokat a viszonylag gyakran fórumozó egyszerű topjátékosokat, mint pl. Petur, Dark Mongoose, Jerikó (na mondjuk ő már határeset) vagy anno TrueBlood, vajon miért nem oltogatják folyamatosan? Nem értem…

Először nézzük az alapelveket, és egy-egy konkrét példát.

1. Az a táp amelyhez csak én férek hozzá, bagatell.

Elértem az ismételhető küldetésekhez. Minél gyorsabban megszedem magam rajta, természetesen a legkönnyebbel, a kábítóssal. Ha egyesek felhívják rá a figyelmet hogy én ezzel kb. minden nap teljesíthetek egy küldetést olyan módon hogy a napi menetrendemet ez kb. egyáltalán nem befolyásolja, és a LÉ mellé még dukátot is kapok, akkor én elkezdem bizonygatni hogy node hát az 5 döntetlenes és a találj egy rakat kiégett követ mennyire nehéz, holott senki nem fogja elhinni hogy én ezeket csinálom. Azt is kifejtem hogy a LÉjutalom nagyon kevéske, annak ellenére hogy bárki kiszámolhatja hogy ez a saját szintjén mennyit számítana. Miután Miklósnak eszébe jut hogy mégis nehezíteni kellene, ehhez még ötleteket is adok, Butchman raliversenyes példájával élve: miután egy nagyon könnyen teljesíthető szakaszon túlvagyok, arra kérem a szervezőket hogy a mögöttem érkezők elé fektessenek szögeságyat.

2. Az a táp amihez mindenki más hozzáfér, csak én nem, hatalmas és eltúlzott.

Erre a legszebb példa a portya. Amíg nekem is jutott belőle, addig éltem vele, de mivel topjátékosból (és így TOPperből) nagyon kevés van, nagyon hamar kifutottam a lámákból. Ezért azt szeretném ha ezt a fícsört kiherélnék, arra hivatkozva hogy szegény átlagos játékosok mekkorát szívnak vele. Ahogy mondani szokás, „nyílik az olló”, arról szemérmesen megfeledkezve hogy a többiek 6-8 szintről való lecsapkodása, az állataik kivégzése, a Hatalom Tornya és egyebek mintha valami hasonló dolgot eredményezne. Akkor is ha én Kristályhordázok, és tudom hogy nem kevés tápot jelent a zsíros zsákmány. Ilyenkor javaslok olyasféle dolgokat mint hogy a maximális zsákmány legyen szint*100, és ez oszoljon meg a kiosztott sebzések arányában. Ezzel maximálhatom a relatív fölényemet azokkal szemben akik portyázni akarnak, és mivel nekem ilyenből már úgysem jut, az előnyöm itt is konzerválódik.

3. Mindenkinek úgy kell játszania ahogyan azt én teszem, különben a hajamra kenhetem a TOPperségemet.

Nyilván nem azért áldoztam be több tíz vagy akár több száz K HUFot, hogy utána gyönyörködhessek a saját, vagy a velem szövetségben álló haver karakterlapjában. Ha a Kristályon kívül nincs üthető ellenfelem, akkor ennyi erővel elmehetnék tamagocsizni is, a játékélményem pont ugyanannyi lesz, csak épp nem kerül egy fityingbe sem és nem kell egy rakat időt rááldoznom. Ezért az alternatív taktikák ellen harcolnom kell. A kivégzést és a kreát evidens hogy le kell butítani, ugyanis így egy jó pók akár sok szinttel lejjebbről is simán lecsapna, ahogyan azt egyébként minden más játékban teszik. A visszafogott fejlődés pedig agyrém, így magamra fogok maradni. Miután ezzel közvetlenül nem tudok mit tenni, célszerű törléssel fenyegetőznöm, mert már-már saját magam is elhiszem hogy én és a 20-50 kollégám adjuk a bevétel jelentős részét.

Most nézzük a vitastílusomat, és az alapvető érvelési technikáimat.

Amikor hajmeresztő dolgokat akarok keresztülvinni, a.) hülyének nézem a másikat b.) saját magamat állítom be hülyének c.) kombinálom a két dolgot (erre a legjobb példa az első pont, azaz az ismételhető küldetések jutalma). Mivel nyilvánvaló baromságokat akarok bebizonyítani, fontos lenne hogy ne keveredjek túlzottan gyakran önellentmondásba, tehát olyanokat ne csináljunk már hogy bizonygatjuk hogy a gyémántok mennyivel erősebbek lehetnének ha egyenként hordát váltanának és felhúznának egy új klánt/egyesülnének egy már meglévővel, majd amikor Miklós felveti hogy ezt esetleg intézményesen és a komplett klánnal (a felépített épületekkel együtt) lehetne megtenni, akkor látványosan elszomorodom. Ha egy vitában rosszul állok (pl. azért, mert az egyetlen érvem az hogy „mert csak”), annyit tudok tenni hogy felszólítom a partnert arra hogy olvassa újra amit írtam, vagy szimplán elkerülöm a topicot, és amikor már legalább 2 új oldalt teleírtak mások, akkor újra beírom ugyanazt a baromságot. Célszerű összedolgozom TOPper kollégáimmal, ugyanis én úgy gondolom hogy minél nagyobb a létszám és a hangerő, annál nagyobb baromságokat tudok megmagyarázni. Ha valaki ellentmond nekem, az kizárólag azért lehetséges mert nem érti amit mondok, vagy nem ért a játékhoz, ő ugyanis ilyen kis butus.

Azt hiszem mindez úgy nagyjából fedi a stratégiámat, így hát foglaljuk össze a dolgot.

Korán reggeltem, ezért pl. a zsíros portyákból elég hamar kimaradtam, viszont így is behozhatatlan előnyben vagyok a később kezdő, tisztán vadászó játékosokkal szemben. Ha ki akarom mindezt élvezni, el kell érnem hogy a portya jóvoltából ne tudjanak beérni, ezért ezt minden eszközzel nyírbálni szeretném. Ennek van azért fonákja is: igazából nem magát a portyát, csak a zsákmányt szeretném kiiktatni, mert nekem abból úgysem jut, mások viszont faraghatnának a hátrányukból. Portyázni azért szeretek, ezért akár olyan javaslatot is tehetek hogy mindenki gyógyuljon sokkal gyorsabban, és ezt konkrétan meg is indoklom: én így többet portyázhatok, a kisebbnek meg úgyis mindegy.

Azt viszont el kell kerülnöm hogy a kisebbek egyszerűen lemaradjanak az ütőtávomból, mert ha nincs valódi ellenfelem, akkor kb. semmi értelme a játékomnak. Ezért eddigi vesszőparipámat, az abzug pókokat most a VFesekre cserélem, akik nyilvánvalóan tönkreteszik hosszútávon a játékot. Az nem zavar hogy az itt felszólalók közül összesen egy darab nemTOPper mondott valami hasonlót, mindenki más támogatja a VFet, én beírom hogy a játék (értsd: az én játékom) érdeke az hogy ilyen ne legyen, azzal indokolva hogy akadémiás szakértelemről van szó, ilyenje nincs mindenkinek, és egyébként is, mi van azokkal akiket a középszinten ért ez a fejlesztés? Ilyenkor természetesen megfeledkezem arról hogy ez semmiben nem különbözik a már megszokott fejlesztésektől, annyi a különbség hogy a többi újítás nekem is táp (konkrétan nagyobb táp mint a többieknek, hiszen én azonnal hozzáférek), a VF viszont azt eredményezi hogy magamra maradok odafenn.

Ha mindezt keresztülviszem, elértem a célomat. Semmilyen alternatíva nincs, kizárólag vadászni lehet (illetve annak van értelme), ilyen módon az összes többi, később kezdő játékos engedelmesen, libasorban halad utánam. Az előnyöm behozhatatlan, mindig én leszek a trónon, és soha nem lesz üres a portyalistám, mindig lesz ütnivalóm.

No, mindez persze csupán az én kicsi ötletbörzém, amiből vszleg sok dolgot ki is felejtettem, de a valósággal való bármilyen egyezés természetesen kizárólag a véletlen műve lehet
Dátum: 2009.07.18. 09:35:57
Igen, nálam állítólag folyamatosan a szövegértéssel van a gond, már megszoktam, anno Kócos mester is többízben rávilágított erre a hibámra. Dolgozom a probléma elhárításán

A TOPnak meg valóban semmi köze hozzá, én általában TOPperekről szoktam beszélni (és mindig igyekszem a két csoportot különválasztani), nekik viszont mintha lenne egy kevéske. De ha tényleg el kell magyarázni hogy mi a különbség a kettő között, és hogy TOPpereink milyen szerepet vállaltak a játék általános szétcseszésében, akkor te meg vedd le a szemellenződet.
Dátum: 2009.07.18. 08:43:41
Nézd, így vagy úgy, de mindenki a "normálisan" fejlődő emberekből él. Ha pók vagy, azokból akik sok-sok ezren üldögélnek, és nem fogják fel hogy ha tegnap is, ma is leraboltam őket, akkor holnap is vissza fogok menni, és ezen egy kiadós anyázás garantáltan nem fog segíteni. Ha "normálisan" fejlődő karakter vagy, akkor a nálad is "normálisabból" (érts: nálad is rosszabbul fejlesztőből). Ha TOPper vagy, akkor azokból akik 6-8 szinttel alattad kibújnak a hp-küszöb alól. Na mondjuk ez kissé kilóg a sorból, mert ilyen szintkülönbség mellett szerintem csak valami egészen röhejes összeget lehet rabolni, amit a kínzókamrán keresztül adnak az szintén hatalmas táp lehet, szóval ez kb. az állatok edzésére jó, oszt jónapot.

A kiskapukeresést maximum úgy lehetne kiküszöbölni ha minden alternatív taktikát kiirtattok Miklóssal, és mindenkit igyekeztek rákényszeríteni arra hogy a csak a TOP által elfogadható módon játsszon. Magyarán: 0 VF, maxolt szinguláris, a portyákból garantált kövér nullák, és vadászat orrba-szájba. Jé, hát nem pont ez történik?

Egyébként mi a normális? Ezt ki dönti el? A TOPperek? Hát csak nem...

Tegyük hozzá, ha mindenki azt tartaná normálisnak amit ők játszanak, akkor ennek az egész témakörnek semmilyen létjogosultsága nem lenne, ugyanis mindenki kezét-lábát törné azért hogy felzárkózhasson hozzájuk, ők pedig vígan csapkodhatnák ahol érik őket. Miután ez jól láthatóan nem így van, lehet hogy el kéne gondolkodni azon hogy nem lehetséges-e hogy ők látják elég sajátságosan a játékot, és esetleg ők vannak picit eltévedve.
Oldal: 12345678