Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
821. hozzászólás - 2009.11.06. 22:13:02
Grat LoWs a győzelemhez!

Eddig többnyire csak olvasgattam a fórumot, de csak úgy ötletként felmerült bennem: lehetne, hogy mondjuk minden második hónapban épületbónusz nélküli legyen a bajnoki viadal?

Tudom, most már közel mindenki elfogadta ezt a rendszert, de hátha változna valami...
Kíváncsi lennék, mi lenne, ha kb 60 közelharci TÖ-t elvennék attól, aki legyőzött v1-en, és 42-t attól, aki legyőzött v2-n a 8. szinten.

Vagy lehetne mondjuk negyedévente a korábban említett buzogányos épüületbónusz nélküli verzió? A bajnoki mellett.

Igen-igen irigy vagyok!!!
A hozzászólást Galvanelem módosította 2009.11.06. 22:13:54-kor
Pontszám: 7.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
822. hozzászólás - 2009.11.06. 22:30:08 (Válasz Galvanelem #821 hozzászólására.)
Már rég be kellett volna vezetni.
A Bajnokság a karakterekről kéne szóljon, és nem arról, mekkora szövetségben vannak benne, arról szól a napi portya, meg a háborúk.
A köréépítetteknek még mindig lenne előnye a be nem épített LE-ből, de nem duplázódna-triplázódna még az épületek miatt is.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.06. 22:30:33-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.29
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
823. hozzászólás - 2009.11.06. 22:33:33 (Válasz Darah #822 hozzászólására.)
Igazatok van, többször el is hangzott, csak nem volt rá semmi érdemi reakció.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.27
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
824. hozzászólás - 2009.11.06. 22:39:16 (Válasz Galvanelem #821 hozzászólására.)
Ezzel én is teljesen egyetértek, már fel is vetettem Miklóséknak, Baraty válasza ez volt:

"Hali!

Elvileg működhetne így a viadal, de már a kezdetektől így van, ha hirtelen megváltoztatnánk, akkor abból nagy sírás-rívás lenne. Viszont a fórumba felírhatod ötletnek ill. kiírhatsz róla szavazást, ha a játékosok nagy része+Miklós rábólint, akkor beszélhetünk róla.

Baraty"
Pontszám: 6.63
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
825. hozzászólás - 2009.11.06. 23:07:29
Azon kívül, hogy irdatlan nagy előny az épületbónusz, nem értem, hogy a védőfal miért számít bele? Viszed magaddal a bajnokira a falat? Vagy hogy? (a gyakorlótér, meg a nekrofun még elmenne, de ez valahogy fura)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.53
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
826. hozzászólás - 2009.11.06. 23:48:40
na ok, de mi van azokkal, akik nem keveset építettek a szövibe mondjuk mesteri építészet miatt?

Én arra költöm az LE-met, hogy építkezzek, akkor miért ne számítana a bónusz?

Esetleg lehetne egy alternatív bajnoki két havonta a "normális" mellett...(?)
Pontszám: 8.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
827. hozzászólás - 2009.11.06. 23:52:04 (Válasz Maci #826 hozzászólására.)
A szerencse miatt épületek nélkül is számít a rengeteg építés.

"a "normális" mellett"
A legmagasabb szintek kivételével már rég nem normális a bajnoki. Felül van pörgés, a VF nem torzít, és mindig más nyer. Alul mindig ugyanazok, van aki már nyolcszor.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.06. 23:52:12-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.24
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
828. hozzászólás - 2009.11.06. 23:56:45 (Válasz Maci #826 hozzászólására.)
Akik sokat építettek, azoknak nagyobb a szerencséjük, ami előny (bajnokin is, és egyébként is). Plusz, ha van mesteri építészet, akkor azt minden portyában/térkapuban/epikusnál/entitásnál ki tudod használni. (Nehogy azt mond, hogy csak a bajnoki miatt építettétek fel).

Végülis nekem mindegy, hogy mi lesz, mert nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben esélyes lennék a bajnokin, csak kicsit visszásnak érzem a védőfal dolgot, amikor máshol próbálnak mindent "szerepjátékosan" magyarázni.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.53
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
829. hozzászólás - 2009.11.07. 00:05:39 (Válasz Mortimer #827 hozzászólására.)
Már miért ne lenne normális alacsony szinten? A vf is egy lehetőség, a portya "irányzat" is..

Mivel ér többet felső szinten a bajnoki medál? Emlékszel gondolom te is arra, amikor sharpa mindig megnyerte a felső kategóriát.. nem volt pörgés, ahogy mondod.

Ráadásul nem mindig ugyanazok nyernek alacsony szinten sem. Nephila például nem nyert az elmúlt kettőn, meszy sem nyert mindent..
Persze kérdés, te mit tartasz alacsony szintnek?
Pontszám: 7.87
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
830. hozzászólás - 2009.11.07. 00:17:31 (Válasz Maci #829 hozzászólására.)
"Már miért ne lenne normális alacsony szinten?"
A VF miatt akkora TÖ különbségek vannak két _azonos szintű_ karakter között, hogy aki nem maxon müveli, az esélytelen. Van egy tucat ember kibérelt hellyel.

"Mivel ér többet felső szinten a bajnoki medál?"
Nem ér többet, sőt, sokkal kevesebbet, már csak a borzasztó magas tulajdonságok miatt is. Felül a random szerepe sokkal nagyobb (egy ütés dönt), kisebbek a karakterek közötti különbségek, szinte azonosak az épületbónuszok, azaz csak az számít, hogy ki hogy fejlesztette a karaktert, nem pedig az, hogy felhúzott egy maxra egy szakértelmet vagy nem, kapott e +60-at épületből vagy nem.

Szerintem eredetileg a bajnoki célja valami ilyesmi volt. Mindenkinek van esélye sikerélményre, szinte bárki nyerhet. Kb. 60 alatt ez már nem igaz, előre leosztottak a lapok, néhány ember között dől el az egész, a maradék 99% meg nézi.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.03
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
831. hozzászólás - 2009.11.07. 01:49:36
Idézet: Maci - 2009.11.06. 23:48:40
na ok, de mi van azokkal, akik nem keveset építettek a szövibe mondjuk mesteri építészet miatt?

Én arra költöm az LE-met, hogy építkezzek, akkor miért ne számítana a bónusz?

Esetleg lehetne egy alternatív bajnoki két havonta a "normális" mellett...(?)


Szervusz!

Úgy gondolom, hogy akik sokat építettek a szövetségükbe, azoknak eleinte is (a kezdeti időkben), és most is, amíg nincs manakonstrukciójuk választaniuk kell(ett), hogy a harci TÖ-t növeljék, vagy az építésüket, és így a védő vagy támadó épületeiket. Viszonylag kevesen lehetnek, akiknek sikerült mind a kettőt. Viszont ezek az épületbónuszok azok számára már nem jelentenek előnyt, mivel a szintjükön lévő "epikusok" is rendelkeznek a kimaxolt épületekkel, és azok ellen nem jelent semmit a bajnokin.
Ám akik "gyengébb" szövetségben vannak, viszont a szintjükön benne vannak az első 10-ben, talán 15-ben/ nálam ez jelenleg a 2. hely/ azoknak az esélyét talán növelné. Ne haragudj, nem "leírni" akarlak alpból, és nem is világmegváltani akarok, ezért írtam én is úgy, hogy a bajnoki mellett legyen egy ilyen lehetőség is 2 vagy 3 havonta.


U.I.: A szintemen a második vagyok ugyan, de az alattam lévő szinten 7-en, a felettem lévőn meg 3-an rendelkeznek magasabb TÖ-vel. Harcra készítettem fel a karakterem, a mágiám 30-as, az egészségem meg 37-es, és 612 a TÖ-m. Ezzel vagyok esélytelen! (34.szint)

Az öntömjénezésnek vége.
A hozzászólást Galvanelem módosította 2009.11.07. 02:21:06-kor
Pontszám: 7.25
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
832. hozzászólás - 2009.11.07. 03:51:22
Mortimer, a bérelt helyek tulajdonosai elsősorban az extrém portyásokból kerülnek ki, olyanokból akik 10milliókat összeraboltak. Ez az előny kb behozhatatlan. Ezek a kiemelkedő karik jóval nagyobb eséllyel pályáznak a bajnoki címekre, de most, pl ha jól tudom egy kategóriába került pl Nephila és Meszy, és mégis egy harmadik befutó Sameed nyert (aki szintén többszörös bajnok, de a másik két név mellett szerintem kevesen fogadtak volna rá.). Sammednak igaza van abban is, hogy anno Sharpa sorra nyerte a bajnokikat, amíg aktív volt, tehát a példád eleve rossz. Az én kategóriámban pl. Nabilius diadala elég egyértelmű volt, mint ahogy eggyel lejjebb Begginer győzelme is. A szövim 3 tagja is hozott 1-1 bajnokit (Igor, Gesztor, Kisgyík), ebből ketten már 6x-os bajnokok. Nézd meg a LE diffjüket és tedd fel a kérdést, hogy a VF (ami egy komoly portyás karinál kb a térkapu TP-jének felezésére korlátozódik, és a küldetésekhez kötelező vadászat idejére) vagy a rabolt LE miatt nyerik-e ezek az arcok zsinorban a bajnokikat.

A VF a középmezőnyben ugyanolyan kötelező dolog mint a spektrális. Azt sem kötelező kimaxolnod, de jelentős hátrányba kerülsz nélküle. A tapasztalatom az, hogy a közepes-jó játékosok, és akik szövijüknél fogva megtehetik azok előbb utzóbb felhúzzák a VF-et. Ugyanúgy mint pl az ultraspecet, transzplantot, stb. Lesz aki nem húzza fel ugyan ezen szakikat, de nem az akadémia hiánya miatt. Ők val.szeg a spektrálist sem maxolták még ki, és eleve esélytelenül indulnának a bajnokikon VF-el együtt is.
Fent a topban nem kell, mert a TP az úr. Kicsit lentebb, ha nem akarsz harmatgyenge karaktert muszáj. Ha valaki fentről hirtelen a középmezőnyben találná magát megértené. A szakértelmet uyganúgy ki lehetett volna hagyni mint bármelyik tápos akadémiás szakit, de ez legalább kétélű (legalábbis a top mindig ezt bizonygatja, hajlamos vagyok hinni nekik, hiszen mégiscsak ők a top) és LASSÍT, nem gyorsít. Lehet tehát nem kívánatos szakértelemnek minősíteni (sok egyébbel, pl konstrukció, együtt), de most viszont ha már van, együtt kell élni vele és alkalmazkodni kell hozzá. Aki nem akar gyengébb karit mint a VF-esek, azok előbb utóbb úgyis felhúzzák és a szakadék nem mélyül tovább (pont mint a többi tápos szaki esetén).
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.07. 03:54:15-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.27
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
833. hozzászólás - 2009.11.07. 11:19:07
Ez lerágott csont. Ahogyan azt az előttem szólok közül többen, illetve szerénységem is több ízben kifejtettük: a VFezés/pókozás egyéni döntés kérdése. Érdekes, hogy amikor pl. arról van szó hogy az adott klánok TOPjai mellett a kisebbek esélytelen az epikusok ütlegelésében, avagy szóba kerül a Kristályhorda jelenlétének mellékhatása annak a bizonyos szívóágra került sávnak az esetében akiket már éppen elérnek, akkor mindig akad valaki aki lényegében ugyanezt beírja: a VFezés egyéni döntés kérdése. Van előnye, van hátránya. Igen, az a helyzet hogy aki a bajnokin labdába akar rúgni annak nem árt kimaxolnia a VFet.

Ami pedig a pókozást illeti, nos én nem tudom hogy akik azt terjesztik hogy ebben valami irdatlan nagy munka meg kockulás van azok ezt mire alapozzák, illetve persze az is lehet hogy én csinálok valamit rosszul, de szvsz a pók nettó játékideje (tehát amit nem a klántársakkal való levelezgetéssel és effélével tölt) naponta mintegy 15/30/akárhány*30 másodperc. Ez persze csak az alacsonyabb szintekre vonatkozik, ahol már csak a kémgömb+kivégzés kombó hoz LÉt a portyába, ott nyilván más lehet a helyzet.

Építéses/klánbónuszos témában pedig tényleg nem ártana valamilyen változtatás, ugyanis régebben valóban megállta a helyét az az érv hogy aki rengeteg LÉt (azaz valódi LÉt) épít be a klánjába az megérdemli az onnan kapott bónuszokat, hiszen megdolgozott érte. Manapság viszont amikor a köréépített emberek egy ezres építésért cserébe fullos klánbónuszokat kapnak és ezzel esélytelenné tesznek mindenki mást, ez picit sántít. Miklós ezt a problémát úgy óhajta megoldani hogy a klánbónuszokat szinthez köti. Ez miért lesz jó? A köréépített játékos ugyanúgy hatalmas előnyben lesz, hiszen ő nem költött az építés szakira, manakonstrukcióra, nem áldozott be valódi LÉt, és ezt az összeget teljes egészében harci avagy LÉtermelő szakikra költheti. Másrészt, a kicsiket eztán mi fogja motiválni az építésre? Teljesen mindegy hogy mennyit költ, csak a szintjének megfelelő bónuszt kapja. Persze, kap érte kincspontot (jellemzően nem sokat ér vele), meg szerencsét, ami majd akkor fog kamatozni ha ő is beáll vadászni.

Ehelyett szerintem célszerűbb lenne ha adott játékos csak akkor használhatná a klán bármely épületét, ha az aktuális építése eléri a Lélekkút, vagy annak bizonyos százalékának mindenkori méretét. Ezáltal nem panaszkodhatnak azok sem akik ráálltak az építkezésre (hiszen ők a teljes bónuszt és minden épületet megkapnak), a köréépített emberek pedig meg vannak lőve vele, a hajukra kenhetik azt amit a magasszintű építőhaverok a rendkívül "kreatív" taktika keretein belül összehordtak nekik.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.85
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
834. hozzászólás - 2009.11.07. 11:33:23 (Válasz Bolsevik #833 hozzászólására.)
Idézet: Bolsevik - 2009.11.07. 11:19:07
ahol már csak a kémgömb+kivégzés kombó hoz LÉt a portyába, ott nyilván más lehet a helyzet.


Ez sem feltétlenül. Az ember tudja, hogy melyik klán tagjai mikor vadásznak, így könnyű szűrni. Van olyan mikor 10-20 perc alatt megvan a 100k LE, de 2 óránál naponta akkor sem von el több időt. (Maximum akkor nincs meg csak 30-50k LE aznapra.) Plusz eközben lehet levelezni, fórumozni, stb. tehát a nettó időt ez sem növeli komolyan.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.63
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
835. hozzászólás - 2009.11.23. 15:18:40
79. szint felett hogy vannak a kategoriak?
Koszi.
Pontszám: 6.55
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
836. hozzászólás - 2009.11.23. 15:27:57 (Válasz Wuher #835 hozzászólására.)
Lásd a topik első hozzászólását.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.46
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
837. hozzászólás - 2009.11.23. 15:42:11
stb?
Pontszám: 6.55
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
838. hozzászólás - 2009.11.23. 16:40:30 (Válasz Wuher #837 hozzászólására.)
Gondold tovább.

80-93: 7 szintenként. 80-86, 87-93.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.46
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
839. hozzászólás - 2009.11.27. 10:45:22
A következő viadal december 4.-én, pénteken lesz, ma 14-től lehet nevezni rá.
Pontszám: 9.43
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
840. hozzászólás - 2009.12.01. 12:41:37
Lehet a szintlépéseket is "ösztönözné", ha magasabb szinteken nem durvulna el a bajnoki ennyire. Gondolok itt arra, hogy a 62-esek együtt indulnak a 67-esekkel, de 79-ig maradnak a 6 szintenkénti kategóriák.

A bajnoki cím egy elismerés, de ha magasabb szintű vagy, akkor mostanra kb. semmi esélyed bajnokit nyerni, legyél akármilyen erős. Egy +2 szintes karakter ellen még van reális esélyed, de a +6 az nagyon durván felejtős.

Bőven elég lenne 3 szintenként meghúzni a határt itt is. Ezzel azt lehetne elérni, hogy sokkal több embert motiválna 1-1 bajnoki. Mert a 62-67-es kategóriában a bajnoki címért kb. a 66-67-esek és talán 1-2 65-ös küzdhet meg. Ha megfeleznétek a korlátot, biztos többen kapnának kedvet hozzá. Hátrány szerintem senkit nem érne, egyedül az lenne, hogy nem lennének olyan szintek, amikor tudod, hogy tutira nincs esélyed bajnokin. Szerintem ezek az 5-6-7 szintes határok pont ezt érik el, hogy csak szűk réteg lehessen bajnok.

Megy a felmérés a VF reformról, de ez szerintem nagyobb probléma, hogy a VF mellé még azzal is visszafogja magát, hogy a következő bajnokin a legmagasabb szintek egyikén induljon, tehát így még lassabban lépnek szintet páran. Bevallom, ha a rendszer nem változik, akkor én is ezt fogom tenni, mert számomra fontos lenne egy bajnoki cím, mint elismerés:)
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.90
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője