Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.03.14. 08:36:59
Ne haragudj, de szerintem ezt te sem gondolhatod komolyan. Persze, szinte már látom magam előtt ahogy komplett klánok kapnak lóra és átmennek mondjuk smaragdnak. Egyrészt pengetnek érte fejenként 50 őskövet, másrészt otthagyják a szövetségi épületeiket amikbe igen sokat belefeccöltek, és aztán az új hordában új klánt építenek fel hónapok alatt, több millió LÉből. Kisebb klánokba nem mehetnek, mert nem nagyon van olyan szövetség amelyik egy komplett másikat be tudna fogadni. Vagy ha igen, akkor az olyan is

De ha tényleg ilyen egyszerű lenne ez, akkor az felvet néhány újabb kérdést. Pl. mi van akkor ha hirtelen mondjuk a zafír horda lesz a legnépesebb, mert mindenki oda megy? Akkor az akadémiát újonnan elérők már őket fogják szeretni. Akkor ez a népvándorlás eztán történjen meg rendszeresen, mondjuk párhavonta? (Ismét mondanám, szvsz ennek semmi realitása nincs, csak felvetettem.)

Szerintem ez nem így működik.

Ezért kellene ezt a szakértelmet "univerzálissá" tenni, hogy ne lehessen egyetlen hordára kihegyezni. Ha mindhárom hordára ki lehet fejleszteni, akkor innentől valóban taktikázni kellene, mert amint látjuk ha csak egy hordára fejleszted akkor nagyon megéri, míg hát háromra már valószínűleg nem. Ez vszleg a TOPnak is megfelel, mert igaz hogy a TGY-nek így ez dupla annyiba kerül mint az ELITnek vagy az Azúrnak, de ez innentől valóban az ő problémájuk.

Ha pedig továbbra is csak egyre lehet, viszont van ellene ellenrakéta, szerintem az is jó megoldás, mert pont így működik a kivégzés és a kritikus ütés is, és ezekre én még nem hallottam panaszt.

Ha a kettő közül valamelyiket bevezetné Miklós, akkor ezzel nem generálna népvándorlást (persze így sem fog), senkinek nem lenne keserű a szájíze (kivéve talán a Hordát és az Azúrt, csak innentől az ő álláspontjuk védhetetlen lenne) és a szakértelem működhetne minden világon, bármilyen hordaarány mellett.
Dátum: 2009.03.13. 15:50:56
Gondoltam. Hát akkor csudálatos dolgok derülnek itt ki...

Egyébiránt ez a szakértelem nekem kicsit olyan, mint az a futballbajnokság, ahol összesen négyféle mezben léphetnek pályára a csapatok: piros-fehér, kék-fehér, zöld-fehér és fekete-fehér. Aztán érkezik egy kedves újítás: a szezon elején minden csapat eldöntheti hogy melyik mezszín képviselői ellen kívánja kettő tizenegyessel kezdeni a meccset, amiket aztán vagy belő, vagy nem, és a meccs alatt vagy lehet ezt az előnyt kompenzálni, vagy nem.

Persze, én elhiszem hogy a Fradi az Újpestet fogja szeretni (és viszont), de ugye, mindezt a bajnokságban résztvevő csapatok állítólag 60%-át adó fekete-fehér mezesek picit nehezményezni fogják. De milyen meglepő is ez...
Dátum: 2009.03.13. 15:01:45
Idézet: AranyAlma - 2009.03.13. 14:51:12

Ohhh. En is, en is, en is. Szeretnek egyszer 10-15 percig portyaablakot nezegetni, hogy kozben ne verje valaki bucira a fejem. A gyulolet elott meg volt nemi idom erre, most mar nincs. Pedig Miklosnak en vagyok az egyik hivatkozasi pont miszerint amig gyemantok vannak a toppon addig nincs semmi gond a gyemantbonusszal.


Ööööö, ez nem tartozik szorosan ide, de a bónuszok erejét az alapján lehet lemérni hogy ki vezeti a toplistát szint szerint rendezve?
Dátum: 2009.03.11. 18:20:40
Értem hogy miről beszélsz, nálad nem az dönt hogy melyik hordát képviselik a legtöbben, hanem az ellenszenv. De X mással fog ellenszenvezni, Y szintén, Z pedig egy harmadik hordával/szövetséggel nem szimpatizál. A nagy számok törvénye alapján bárhogy is nézed, a legtöbben a gyémántot fogják gyűlölni, szimplán azért mert ők vannak a legtöbben.

De akkor vegyük az én szövetségemet. Sem szövetségi, sem egyéni szinten nincs olyan akit hejjde nagyon utálnánk. Nem nagyon sanyargat minket senki. A topnak a közelében nem vagyunk. Akkor kit fogunk "gyűlölni"? Nos, mivel saját hordát nem támadhatunk, nagy többségünknél maradnak a smaragdok, akikből bár kevesebb van mint gyémántból, de jóval több mint rubinból/zafírból. No de ha nem gyémántok lennénk, akkor sokáig nem kéne ezen gondolkodni.

A félreértések elkerülése végett egyébként engem annyira nem zavar ez a szakértelem (inkább, minthogy ismét a portyát bütyköljék meg egy picit, vagy valami hasonló finomság), csupán az nem tetszett itt hogy sokan úgy próbálják beállítani mintha ez kizárólag a TGY és a top problémája lenne.
Dátum: 2009.03.11. 13:45:24
Azért mert zafír hordás júzerből van messze a legkevesebb, ergo épeszű ember nem tenné rájuk a gyűlöletet, már persze ha így marad, hogy csak egy hordát lehet kiválasztani. Ez persze a TGY-re (és más speciális esetekre) nem feltétlenül érvényes.
Dátum: 2009.03.11. 13:31:44
Köszönöm az összefoglalót, de ezzel tisztában vagyok, tudom, a nemzetközi helyzet fokozódik

De ettől még tény, ezzel a szakival a zafírok nyertek a legtöbbet (ha hordát váltanék, tuti odamennék), a legnagyobbat viszont a gyémántok szívnak. Már megint...
Dátum: 2009.03.11. 13:13:54
Ahogy nézem meglepően sokan érvelnek azzal hogy ez a szakértelem a TGY-n és a többi topjátékoson kívül senkit nem érint. Nem igazán értem én ezt, miért, előbb-utóbb nem fog ha nem is mindenki, de a többség eljutni idáig?

De, el fognak, és a többség akkor is gyémánt hordás lesz.
Dátum: 2009.03.07. 12:34:21
Ha nem vittél állatot, akkor nincs miről beszélni. Bizonyára észrevetted már, hogy állattal együtt a sima portyázáskor a legtöbbször el sem találnak. Ugyan nem tudhatom biztosan, de szerintem ez nem azért van mert annyira nagy a különbség a védés és a támadás között, inkább azért mert ha ugyan eltalál az ellenfél, de kevesebbet sebezne mint amekkora elnyelésed van, akkor a csatajelentésben ez úgy szerepel hogy a csapás lepattan a péncélodról, melléütött, anyámkínja. Én legalábbis még soha nem láttam olyat hogy XY talált, 0 pontot sebzett.

A harc algoritmusát meg nem ismerjük, de ha ismered a MAGUS szerepjátékot, ott is úgy van megoldva hogy a k100as támadó dobás alacsonyabb szinteken brutkó randomot generál, mert ha mondjuk van egy 50es támadóértéked első szinten, akkor az ehhez adott 1-100as random hatalmas szerepet játszik.

De ha ez nem elég, ott van a rabolt LÉ lista második helyezettje, Crimson, aki most először lett bajnok. Szerintem ez jó példa arra hogy egy bajnoki címhez nem elég a brutkó portyakarakter, kell hozzá szerencse is. Pont ezért, én spec ha netán soha többé nem nyerek, már akkor is elégedett leszek, hogy legalább egyszer sikerült. Szerintem nyeld ezt be, aztán a legközelebbi viadalkor 3x is ellenőrizz mindent, mielőtt klikkelsz
Dátum: 2009.02.02. 13:14:31
Ne haragudj, de erre szvsz az a válasz hogy ha másképp nem megy, kb. bármelyik portyás küldetést megoldhatod úgy hogy összebeszélsz valakivel. Még a leggyengébbek is találhatnak ehhez partnert egy másik gyenge harcos személyében, és egy kis levetkezés mindenre orvosság. Ezzel szemben a portyások a vadászós küldetéseket (ejts el egy rakás ilyen-olyan lényt, legyen 3 millió állatod, válaszolj 5000 kvízkérdésre) nem tudják kiváltani sehogyan sem, tehát vagy a fogukat szívva gyűjtik a tp-t, vagy beragadnak.
Dátum: 2009.01.16. 12:09:01
Üdv, szintvisszamaradottként én ezt a mostani kicsiny újítást nem érzem annyira tragikusnak. Igaz jó lenne tudni egy-két ügyfél esetében hogy ő most hirtelen megtanult-e játszani (azaz rájött hogy nem kéne szalonnázgatni a LÉ felett), avagy Miklós algoritmusa "extrémnek" minősítette-e, de erre a kérdésre elég hamar választ lehet kapni. Én is listát vezetek a fejőstehenekről, hát max kihúzok néhány nevet, oszt jónapot.

Csak hát persze nem ártana tudni mégis valami irányszámot, mert az "extrém negatív differencia" azért elég tág fogalom, Miklós példái viszont olyan hejj de sokat nem segítenek. A probléma pedig most is az (mint minden ilyen menet közbeni újításnál), hogy az eddig megszerzett előny bebetonozódik, akik durván elhúztak azokat már soha nem érhetjük utol.

Akinek meg az a problémája hogy soha éri be a vadászokat, mert pocsékba ment a CSP-je: mé', portyásként ti titkon ezt tervezgettétek idáig? Szerintem ez elég nonszensz...
Dátum: 2009.01.08. 22:16:05
Idézet: Stubb - 2009.01.06. 14:29:51
Nem, dehogy. Természetesen nem így gondolom. De nem akarok visszamászni megint a "szintvisszamaradt karakterek" problémához. Csak ez egy 22-es csapdája. Pont ezért nem szint, hanem "súlycsoport" alapján kéne besorolni a karaktereket. Tudom hülye példa de szted mennyi esélye pl. Kokónak vmelyik Klicskó ellen? Pedig lehetnének egy csoportban hiszen mindketten 34 évesek (nem nem annyi idősek, csak mondtam egy számot...). Talán így érthetőbb a problémám. Ennek ellenére benevezek én is, veszteni nem veszítek semmit.


Már megbocsáss, de a szintvisszamaradott pontosan azért marad vissza, hogy a szintjén - meg fölötte jópár szinttel - ne nagyon legyen ellenfele, és ha jól csinálja akkor nem is nagyon lesz. Épp ezért a példád tökéletes: ez olyan mintha a pehelysúly exvilágbajnokát elküldenénk pár súlycsoporttal feljebb, hogy a saját súlycsoportjában a gyengébbek is érvényesülhessenek. Ugyan miért?
Dátum: 2009.01.05. 21:22:27
Idézet: antilop - 2009.01.04. 17:34:00
vagy ne legyen külön portya és vadászat pont hanem egy legyen és mi döntsük el mire fordítsuk de azért ne változzon a napi le átlagunk.


Nos ezt alacsony szinten - ahol Tp-arányosan sokszorosan jobban megéri a portya mint a vadászat - a gyengék nem kicsit szívnák meg.
Dátum: 2008.12.30. 09:35:14
Idézet: Eardog - 2008.12.30. 07:06:02

Sztem ez MINDEKÉPPEN SZAVAZÁS kellene erről a témáról, maximalizálni kéne a támadási távolságot 3 szintben....még ez is sok, de hogy legyen kit támadniuk legfelső szintűeknek, így 3-ba belemennék!

Miért nem lehet egy szavazást indítani egy fórumozónak? PEdig nem ártana.....sztem elsöprő fölénnyel nyerne a 3-as szintkülönbség....


Üdv!

Mindenféle politikai vetületet mellőzve, ha jól tudom a vizitdíjról és a tandíjról is lehetett mostanság itt népszavazni. Na, az elsöprő többség itt is megvolt... De ezt már máshol javasoltam, hogy aki kiírja magára hogy "Ne támadj meg!", azt ne lehessen megtámadni, muhaha. Szerintem még ezt is elsöprő többséggel megszavazná a nép. És, akkor ez már egy jó szabály lenne?

Azért jusson eszedbe, egyszer majd te is leszel olyan magas szintű hogy ez a 3 szint igencsak szűkös lenne a számodra. Persze ha soha nem óhajtasz portyázni, akkor nem
Dátum: 2008.12.28. 15:29:16
Üdv, nem igazán értem a problémádat.

Azt mondod, jó lett volna különválasztani a prémeseket a nemprémesektől. Túl azon hogy ez értelmetlen (elvégre azért vesz valaki prémet, hogy előnybe kerüljön azokkal szemben akik nem vesznek, azaz a túlnyomó többséggel, tehát, akkor miért nyomná a prémesek között ha ebből nem származik előnye), azt is leírod hogy igen, te is költöttél már a játékra. Na most ha így sem boldogulsz, akkor gondolod hogy kizárólag prémesek közt több sikerélményed lenne?

Másrészt hidd el nekem, egy deka HUF bepengetése nélkül is lehetsz jó, sikeres.

Harmadrészt... Gondolom hogy te még a játék elején reggeltél. Nos hát minden játékban van egy réteg, akik a szerver indulásakor reggelnek, és természetesen ráprémelnek. Ők lesznek a legnagyobb szintűek, és hát mivel nincs náluk nagyobb, a kisebbeket fogják támadni. Evidens. Kik lesznek azok? Leginkább, javarészt azok akik velük kb. egyidőben reggeltek, de nem prémelnek. Gondolom ez a 4 sms azért inkább téged is ebbe a körbe helyez.

Nos, ezen sokat nem tudsz segíteni, azt viszont megteheted hogy legalább egy kicsit jegeled a játékot. Addig a legelsők méginkább elhúznak tőled szintben, nem fognak már ütni téged, melléd viszont felzárkóznak a gyengébb emberek, és ütheted őket. Ezzel pedig megerősödsz

Gondolom ez nem igazán tetszik, vszleg inkább olyan megoldást szeretnél hogy márpedig téged ne üssenek a nagyobbak, illetve hogy a békés vadászatból és az építésért kapott szerencséből is meg lehessen élni. Nos hát sajnos ilyen megoldás viszont nem lesz, vagy legalábbis nagyon remélem...

A játék pedig valóban ingyenes, senki nem kötelez rá hogy fizess érte, és ha nem teszed, a te dolgod hogy kitaláld hogy hogyan kerekedhetsz a fizetősök fölé. Megoldható.

Kitartás!
Dátum: 2008.12.25. 12:55:37
Idézet: Crimson - 2008.12.24. 17:12:07

Nekünk ugyan rossz lett, de nekik még rosszabb. Bár biztosan örömmel veszítenek több ezer lóerőt azzal a tudattal, hogy a támadóik közben a fogukat szívják minden egyes megszerzett TP miatt.
Tipikus példája annak, hogy az erősek szopatásával akarják segíteni a gyengéket. Mert nekik biztosan jobb lesz, ha nekünk rosszabb. Hát nem. Ők ugyanúgy veszítik a lóerőt, ugyanúgy ájultra vannak verve nap mint nap, és rohadtul nem hatja meg őket, hogy közben a támadóik is bosszankodnak a változtatás miatt.
Na boldog karácsonyt mindenkinek:)


Ez kérlek pontosan így van. A "kedvencem" amikor azok a játékosok akiket én és a klántársam a klán legalacsonyabb szintjén betalálunk, megjelennek a vonatkozó (név szerint: "Őtet üssétek") topicban, egy darabig mi ketten fölfelé is utána ütünk mert megéri, majd jól megfigyelhető hogy a nevük állandó szereplő lesz, csak éppen a magasabb szintű társainknál. Szépen végigbaktatnak a szinteken, és mindannyian farmoljuk őket. Ez talán nem szép dolog (de, az, erről nem mi tehetünk), de így van.

Általában az ilyen típusú játékosokra szokás hivatkozni a változtatásoknál (nem-nem, nem korlátozások), viszont az a nagy büdös igazság hogy őket a világon semmi nem fogja megvédeni.
Dátum: 2008.12.23. 13:19:20
Ja jó!

Már azt hittem hogy tényleg, és kezdtem örülni
Dátum: 2008.12.23. 13:08:05
Idézet: Almási Viktor - 2008.12.23. 12:52:20

(Szerencsére ez a problémám hamarosan meg fog oldodni, hisz jönnek az alternativák a vadászós küldikre, hogy az is meg tudja oldani, akinek ezek nem férnek bele a játékstilusába.
Végre az elsö fejlesztés, ami engem is támogat)


Öööööö, erről hol lehet olvasni? Én Miklós hszében csak a 10 döntetlenes küldetést találom.
Dátum: 2008.12.20. 22:47:02
Miklós, direkt nem úgy fogalmaztam hogy ezek a javaslatok mind be lettek vezetve, az viszont tény hogy ha látom hogy eksön van valahol a fórumon, már előre fogom a fejemet hogy na, most megint milyen újításra lehet számítani, megint mit kapunk az arcunkba. Jól mondja Almási Viktor, nem véletlen ám hogy mostanság a portyások hörögnek, Darah meg azt, hogy hát igen, mink mán csak ilyen sírós népség vagyunk, nem a farmoltak azok...

Ami meg ezeket a változtatásokat illeti, hát, biztos csak én érzem kényelmetlennek őket, csak ebben van egy olyan dolog is, hogy aki még a változtatások (NEM korlátozások, nem-nem) előtt megszedte magát, magyarán kevesebb tp-t kapott a portyából, vagy most ugye a szintkülönbséggel is variálni fogtok, annak bottal lehet ütni a nyomát, mert az életben nem fogjuk beérni. Régi Beholderesek mondják hogy ez a menet közbeni folyamatos alakítgatás megszokott dolog, biztos, én nem értek hozzá, lehet hogy csak nekem furcsa ez így XD
Dátum: 2008.12.20. 20:25:38
Idézet: Enchanter - 2008.12.20. 19:41:53


Hogy mikor indultál, az tökéletesen lényegtelen


Nem igaz. Magasabb szintű karakterek egyre lejjeb üthetnek. Minél később indulsz annál nagyobb az esélye hogy olyanok támadnak akik ellen nincs esélyed, illetve mivel új játékosok nem nagyon jönnek, egyre kevesebb ember van akit te tudsz ütni.


Másfél hónapja játszom, a kutya nem támad. Majd ha egyszer elkezdenek támadni, én biztos nem fogok Miklóshoz rohanni, ugyanis egyelőre én is a kisebbeket ütöm (ha tovább romlik a tp-arány a kisebbek/azonos szintűek támadásánál, akkor majd váltok), mert az a táp. Ha valaki engem tápnak néz, és ezt érvényesíteni is tudja, akkor hajrá. Oké, azt viszont aláírom hogy akik Sharpáék ütőtávján belül vannak és gyengék, azok megszívták, Sharpáéknak viszont (egyfajta) királyság vagyon. Viszont: akit nem az motivál hogy ő vezesse a toplistát, annak nem kötelező erre a szintre felzárkóznia... Hogy fogynak-e a játékosok, hát, ebbe idáig bevallom nem gondoltam bele, ebben lehet hogy igazad van.

Azt hogy mennyire harc orientált meg ne feszegessük... csak hasonlítsd össze mennyi idő megy harcra és mennyi minden másra, mennyi opciód van harcon belül és kívül... Inkább egy fejlesztés/optimalizáció központú játék, amiben a harccal lehet legjobban fejlődni.


Nézd, azt is be lehetne tenni opciónak hogy a karaktered most elmegy egy órára virágokat locsolni, mondjuk a szinted*2 TP-ért, LÉ nélkül. Akkor ez is opció lenne, a harc mellett. Lenne értelme? Hát, vannak akiknek igen, másnak meg nem. De a kulcsmondatot te is leírtad: a harccal lehet legjobban fejlődni.
Dátum: 2008.12.20. 19:12:09
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 08:38:37
Várható fejlesztések
-- ha valakinek extrém magas a rablott LE és vadászatból szerzett LE aránya, az valamivel kevesebbet tudjon rabolni azoktól, akiknél ez az arány extrém alacsony.


Nekem igazából már csak egy kérdésem lenne: mostantól minden héten kapunk valami meglepit?

Csak amióta én játszom (nem régen), ezek a portyagyilkos javaslatok merültek fel avagy helyezted őket üzembe:
- portyapontok
- 5 vs. 15 perc
- béke csarnoka
- állatok kiherélése
- védelem itala
- ugyan személy szerint Karácsonykor nem támadtam volna, de ezt persze törvényi erőre kell emelni

Bocs kedves Miklós, de ez tényleg kezd már nevetségessé válni. Szüntessétek meg a portyát, oszt jónapot
Oldal: 12345678