Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
41. hozzászólás - 2008.12.18. 23:12:37 (Válasz Hóföldi Drako #40 hozzászólására.)
Nincs igazad, láttam én már karón varjút.
Lefordítom: alattam 4 szinttel erősebbet, és felettem 4 szinttel gyengébbet. Szóval semmiféle egyenlőség nem lenne véleményem szerint.
Valami viszont segítene:
ki kellene szűrni (és zárni) a multizókat! Ez szinte minden hasonló játékban ALAP!
Nyakam rá, hogy máris kisebbek lennének a különbségek...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
42. hozzászólás - 2008.12.19. 00:54:31 (Válasz Hóföldi Drako #40 hozzászólására.)
Akkor jót röhögnék az Elit hordán, mert jó részük semmire nem tudná költeni a portyapontját.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
43. hozzászólás - 2008.12.19. 08:21:17 (Válasz Zaccmester #41 hozzászólására.)
A legprofibbak nincsenek rászorulva a multizásra. Világ1en, 7-13. szinten simán lehet különösebb trükközés nélkül 5-700LE-s portyaátlagot hozni naponta (mármint 5-700 LE / portya)beszorzod nekem 15 portyával? Kb 7-10k/nap, és akkor a 15 portya még nem jelent extrém játékra fordított időt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
44. hozzászólás - 2008.12.19. 12:42:02 (Válasz Lanmandragoran #43 hozzászólására.)
Ajjaj, ezek szerint sikerült túlzottan általánosítósra fogalmaznom. Sajnálom!
Amit leírtál, ahhoz kell nagy adag szerencse is, hogy jó helyre menjél portyázni. Nekem is van belőle, de nem ekkora. Valamint 8 szintet léptem háborús körülmények között, amikor nagy luxus a portyázás. Értem ez alatt, hogy 5 támadó szövetségből van kit ütni bőven, kb. 0 LE nyereség fejében... Nekem ott sántít a matek, amikor folyamatosan háborúzó szövetségben látok mondjuk 11. szintű karaktert, aki 4-500 csatából szedett össze csaknem 200k LE nyereséget. Tapasztalataim alapján ekkora malac nincs. Talán ha nem háborúra fordítanám a PP mennyiségem, és hoznám az említett átlagodat, akkor menne. Ja, és én szerintem extrém időt fordítok játékra.
Összefoglalva azt mondom, hogy korántsem minden profi multizik, de minden multizó profi!

Elnézést a nem ideillő témáért, kissé elkanyarodtunk.
A hozzászólást Zaccmester módosította 2008.12.19. 12:42:24-kor
Pontszám: 7.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
45. hozzászólás - 2008.12.19. 13:19:11
Tiszteletem!

Roppant értékes tanaimat itt is kénytelen vagyok elhinteni. Hogy ne legyek OFF, kapásból azzal kezdeném hogy ez a védelem itala - ahogyan egy előttem szóló is megemlítette - nagyjából arra jó hogy némi plusz őskő elkeljen. Ezzel szerintem sincs gond, aki egy mínusz diffis karaktert ezzel szeretne helyretenni, és még HUFot is áldozna egy ilyen megoldás fejében (bármennyire keveset is), az szerintem meg is érdemli

Viszont most őszintén, valaki meg tudná indokolni, hogy ahogyan azt emlegetik, 4 szint különbség esetében miért kellene egyenlő esélyekre törekedni? Vagy úgy egyáltalán, miért kell hogy bármekkora szintkülönbség esetében egyenlőek legyenek az esélyek? Könyörgöm, aki portyázik, harcol, harácsolja a LÉt, az azért teszi ezt mert jobb akar lenni a többi játékosnál, győzni akar, segíteni akarja a szövetségét, háborúkat akar eldönteni, stb. Ezzel mi a probléma? Mindenki eldöntheti hogy hogyan akar játszani, a megoldás kulcsa - a 15 PPs rendszer és csak támadás - pedig egy igen kevés időt igénylő játékmód... Persze, azt én értem hogy ehhez az 5000. szinten már kicsit késő hozzákezdeni, meg azt is hogy mindenkit más motivál a játékban, valaki inkább szinthuszárkodni szeretne, de amíg a harcosok nem törekszenek arra hogy teljesen megnyomorítsák a vadászokat mindenféle okos korlátozások kieszelésével, addig fordítva ez miért van így..?

Összegezve: szerintem a békésen vadászgató és kvízelgető játékosok éppen elég támogatást kaptak már a láthatatlansággal, a segítő kézzel, a katakombákkal, azzal hogy csak 8 óránként támadhatja ugyanaz az ember, hogy az ismételt támadások a szövetségből már csak kevesebb LÉt hoznak, a Béke Csarnokával, a LÉvédő szakértelmekkel, a harcosok állatainak korlátozásával, stb.

Elnézést a hosszú postért

Kitartás!
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.15
kedvelt tagSpiderFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
46. hozzászólás - 2008.12.19. 14:47:37
Sziasztok!

Eloszor is azzal kezdenem, hogy tokeletesen egyetertek Bolsevikkel, nem ertem h ha a portyasok nem askalodnak a szinthuszarok es vadaszatbol elok ellen, akkor ez forditva miert tortenik, ami szinte mar kezd atmenni boszorkanyuldozesbe. Nekem is lenne egy csomo ervem hogy miert kellene megallitani a szintben elhuzokat, amik tokeletesen megallnak a helyuket, azonban en tisztaban vagyok vele h ez egy strategiai jatek es pont ezert tobb alternativ utvonalat kinal a fejlodes szempontjabol, mindenki indulaskor eldontheti melyiken indul el(azt is tudatositani kell, hogy ha elindulsz keletnek, akkor feluton mar hiaba jut eszedbe h valojaban nyugat fele jobb lenne). Itt el is erkeztunk a temahoz, adhatunk barmekkora segitseget(lasd kulon topic e celbol v Miklos kb 6-10 portya ellen iranyulo merenylete, melyet akar a szavazas vegeredmenyetol fuggetlenul is bevezet) a gyengen fejlesztett es lefarmolt karik megsegitesere, nem fog segiteni rajtuk, mivel ok nem gondolkozassal szeretnenek kilabalni a helyzetukbol, hanem keresztbe vetik a labukat es varjak h olukbe pottyanjon a megoldas. Pelda ra hogy akiktol a korlatok bevezetese elott lehetett jo zsakmanyokat hozni, azoktol utana is siman hoztal, akiktol pedig nem, azoktol ezutan sem.
Tovabba nem ertem miert kell visszarantani a tomegbe azokat, akik felulemelkednek az atlagon. Ez egyszeru peldaval olyan mintha Ronaldinhora(azert irom ot mert mindenki szamara ismert es elismert sportolo a maga kategoriajaban) kotnenk +5kg sulyt mert jobb mint a masik focista, utana ha meg mindig jobb akkor teszunk szoget is a cipojebe, es igy tovabb, mig bele nem szurkul a mezonybe. Ezek utan nem hiszem h tul nepszeru lenne a futball, ami ugyanigy erre a jatekra is kivetitheto...minden jatekban van vesztes es gyoztes(ritka a dontetlen es altalaban senki sem torekedik ra, kiveve talan Miklost), a jobb gyoz, a gyengebb kepessegu veszit, ezt igy kell elfogadni, nem ertem miert kell ezt allandoan magyarazni.
Ugy tunhet eltertem a tematol, pedig egyaltalan nem, mert most is a segites miatt vagyunk itt, es pont ezt magyarazom mar az elejetol, hogy hiaba...ez durvan hangzik, de valakinek vegre ki kell mondani az igazsagot es en bevallalom...
Pontszám: 8.73
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
47. hozzászólás - 2008.12.19. 15:00:37
Remekül kidolgozott hsz-ek, gratula!
Mert akit sűrűn ütnek, annak oka is van. Mondjuk ül a rengeteg LE mennyiségen, és gyenge a védekezése. Költse inkább a védekezés tulajdonságra...
Miért én vagyok büntetve azért, mert 20 sebzést kapva -20%-on elhozok 1-1,5K LE-t??? Ráadásul akármikor, ha arra járok. Most vegyen őskövet, hátha azzal kivédi a saját hülyeségét? Ehhh
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
48. hozzászólás - 2008.12.20. 15:21:32 (Válasz Spider #46 hozzászólására.)
Idézet: Spider - 2008.12.19. 14:47:37
Sziasztok!

Eloszor is azzal kezdenem, hogy tokeletesen egyetertek Bolsevikkel, nem ertem h ha a portyasok nem askalodnak a szinthuszarok es vadaszatbol elok ellen, akkor ez forditva miert tortenik, ami szinte mar kezd atmenni boszorkanyuldozesbe.

Így, rögtön az elején vegyünk egy példát. Mondjuk két országot. Legyen USA, és Etiópia.
Szerinted, ha Etiópia askalodik USA ellen, mert USA gazdag, Etiópia szegény, az már felhatalmazza USÁt, hogy ő is áskálódjon Etiópia ellen? Na ne.

Itt el is erkeztunk a temahoz, adhatunk barmekkora segitseget(lasd kulon topic e celbol v Miklos kb 6-10 portya ellen iranyulo merenylete, melyet akar a szavazas vegeredmenyetol fuggetlenul is bevezet) a gyengen fejlesztett es lefarmolt karik megsegitesere, nem fog segiteni rajtuk, mivel ok nem gondolkozassal szeretnenek kilabalni a helyzetukbol, hanem keresztbe vetik a labukat es varjak h olukbe pottyanjon a megoldas.

mért, most mit tud csinálni Etiópia, mint, hogy várjon a segítségre?
mondjuk valahogy, ha akárhogy egy kis tőkéhez jutna, és ügyesen befektetné...
de itt a VÚ-ban nem lehet kis tőkéhez jutni, aki gyenge az egyre gyengébb lesz, aki meg erős, az egyre erősebb lesz.


Tovabba nem ertem miert kell visszarantani a tomegbe azokat, akik felulemelkednek az atlagon. Ez egyszeru peldaval olyan mintha Ronaldinhora(azert irom ot mert mindenki szamara ismert es elismert sportolo a maga kategoriajaban) kotnenk +5kg sulyt mert jobb mint a masik focista, utana ha meg mindig jobb akkor teszunk szoget is a cipojebe, es igy tovabb, mig bele nem szurkul a mezonybe.

nem ez történik. hanem: R el tud lőni egy labdát mondjuk 60 m/s sebességgel. nos, ha az valakit azon a helyen eltalál, akkor az már többet nem tud játszani. ezért azt mondják, hogy csak 55m/s -mal szabad ellőnie a labdát. ha ez sem elég, akkor csak 50-nel. de az átlag csak 40 m/s -mal tudja ellőni a labdát, R megmarad legjobbnak, és mégsem megy tönkre senki játéka...


minden jatekban van vesztes es gyoztes(ritka a dontetlen es altalaban senki sem torekedik ra, kiveve talan Miklost), a jobb gyoz, a gyengebb kepessegu veszit, ezt igy kell elfogadni, nem ertem miert kell ezt allandoan magyarazni.

igen, USA ne segítsen Etiópiának, hiszen el kell fogadni, hogy vannak vesztesek és győztesek.


*az USA alatt az Amerikai Egyesült Államok -at értem, csak az USA rövidebb
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.43
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
49. hozzászólás - 2008.12.20. 15:48:14 (Válasz Sir Ny #48 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.20. 15:21:32

Így, rögtön az elején vegyünk egy példát. Mondjuk két országot. Legyen USA, és Etiópia.
Szerinted, ha Etiópia askalodik USA ellen, mert USA gazdag, Etiópia szegény, az már felhatalmazza USÁt, hogy ő is áskálódjon Etiópia ellen? Na ne.


A példa annyiban rossz, hogy nem az USA-t és Etiópiát kell alapul venni, hanem két, teljesen egyforma országot, tekintve hogy minden játékos ugyanonnan indul. Arról nem X ország tehet hogy USA-vá válhatott, hanem Etiópia, hogy folyamatosan hagyja magát lefarmolni.


mért, most mit tud csinálni Etiópia, mint, hogy várjon a segítségre?
mondjuk valahogy, ha akárhogy egy kis tőkéhez jutna, és ügyesen befektetné...
de itt a VÚ-ban nem lehet kis tőkéhez jutni, aki gyenge az egyre gyengébb lesz, aki meg erős, az egyre erősebb lesz.


Hát például gondokodhatna egy kicsit. Az általam egyébként igen tisztelt Jerikó még csak 1000 helyen írta le, hogy a 15% alá veretés minden szinten, minden felszerelés összegyűjtésére hagyni fog elég időt. Hogy mi van a magasabb szinteken azt személyesen nem tudhatom, de hajlamos vagy neki ezt elhinni. Aki pedig tényleg nem fogja fel hogy ha tegnap is, ma is leraboltam, akkor bizony holnap is fel fogom keresni, annak végülis igaza van, továbbra is üljön a több ezer LÉn és szalonnázgasson felette békében.


nem ez történik. hanem: R el tud lőni egy labdát mondjuk 60 m/s sebességgel. nos, ha az valakit azon a helyen eltalál, akkor az már többet nem tud játszani. ezért azt mondják, hogy csak 55m/s -mal szabad ellőnie a labdát. ha ez sem elég, akkor csak 50-nel. de az átlag csak 40 m/s -mal tudja ellőni a labdát, R megmarad legjobbnak, és mégsem megy tönkre senki játéka...


Igen, csak Ronaldinho sokat gyakorolja a lövést, konkrétan kritikus labdaellövés szakértelme van, amibe jó sok LÉ-t beleölt már. Ezt azért teszi hogy jó nagyokat lőhessen, mert úgy egyébként a játék a gólokról szól. Arról nem ő tehet hogy a kapus lényegében szándékosan a p*csét mutatja Ronaldinho felé, esetleg abból az iszonyat LÉből amit tőle el lehet hozni vehetne inkább szuszpenzort.


igen, USA ne segítsen Etiópiának, hiszen el kell fogadni, hogy vannak vesztesek és győztesek.


Pontosan úgy van ahogyan mondod. Ahogyan a való életben, avagy bármelyik hasonló típusú játékban.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.17
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
50. hozzászólás - 2008.12.20. 16:58:57
A példa annyiban rossz, hogy nem az USA-t és Etiópiát kell alapul venni, hanem két, teljesen egyforma országot, tekintve hogy minden játékos ugyanonnan indul.


Kivéve mondjuk őskövek, hordák (ha smaragdot választottál akkor gyak. máris hendikeppel kezdesz), és persze hogy ki mikor indult.

A probléma nem az hogy valaki erősebb, hanem hogy ez abból jön hogy farmolja a gyengébbet. Ha elkezdtek farmolni akkor vége, ennyi volt, jobb ha nem csinálsz mást csak láthatatlanul próbálsz 15% alatt maradni hogy nyugodtan tamagocsizhass, hogy aztán egyszer, talán, majd úgy 10 szint múlva már te farmolhasd a kisebbeket. Azok ellen akik téged farmolták még mindig nem lesz esélyed persze, és ők továbbra is ütnek (mellesleg azokat is akik alattad vannak mivel minél magasabban vagy annál nagyobb szintkülönbséggel lehet támadni), de nem baj, legalább nullra kb kijössz...

Ez kb. olyan mintha R azzal szerezné foci tudását hogy bokán rugdossa a junior csapatot.
A hozzászólást Enchanter módosította 2008.12.20. 17:34:33-kor
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
51. hozzászólás - 2008.12.20. 17:40:24 (Válasz Enchanter #50 hozzászólására.)
"Kivéve mondjuk őskövek, hordák (ha smaragdot választottál akkor gyak. máris hendikeppel kezdesz), és persze hogy ki mikor indult."

Hol van pl. a gyémánt kezdeti előnye? Míg a smaragd a varázslás bejövetelével megkapja ugye a magáét, ha nem azonnal?

Mindenki azt kéne erősítse, amiben a hordája amúgy is jó. Ha ezt nem teszi meg, akkor persze, hogy gyengébb lesz, hiszen nem használja ki, amit kap. És ezért másokat okolni elég érdekes.
Kikövetelni, hogy másokat büntessenek érte még érdekesebb.
A hozzászólást Darah módosította 2008.12.20. 17:46:28-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.17
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
52. hozzászólás - 2008.12.20. 17:57:50 (Válasz Enchanter #50 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2008.12.20. 16:58:57

Kivéve mondjuk őskövek, hordák (ha smaragdot választottál akkor gyak. máris hendikeppel kezdesz), és persze hogy ki mikor indult.


Hogy mikor indultál, az tökéletesen lényegtelen, HA nem szinthuszárnak készülsz. Ha igen, akkor valóban, relatíve jóval lassabban fogsz fejlődni mint egy harcos, akibe előbb-utóbb bele fogsz botlani, és igen farmolni fog, sőt még a klántársai is. Ebből sajnos le lehet vonni egy tanulságot. Ami az ősköveket illeti, én személy szerint egyet nem vettem még, és nem is nagyon tervezem. Hordabónusz: na, erről elég erősen megoszlanak a vélemények, az viszont biztos, hogy bármilyen portyát sújtó korlátozás a gyémántnak duplán számít (mivel neki ez a bónusza), és hát mint látjuk, Miklós mostanság sorozatban szállítja nekünk ezeket.

A probléma nem az hogy valaki erősebb, hanem hogy ez abból jön hogy farmolja a gyengébbet.


De miért, egy harcról szóló játékban honnan kéne jönnie? Abból hogy kinek jobb a ramdomja vadászat közben, vagy hogy ki tud többször helyesen válaszolni a többi játékos által feltett kvízkérdésekre?
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 4.25
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
53. hozzászólás - 2008.12.20. 19:41:53
Mindenki azt kéne erősítse, amiben a hordája amúgy is jó.


Aha, smaragd 1 varázslat 10% erősítésével kéne behoznia a több harci kör (ami mellesleg szívóssággal növelhető) 5% os sebzés növelését, vagy az azúr minden elleni védelmét. Gyémántba most nem megyek bele, de nézz körül a fórumon, többször kiszámolták hogy több LE-t ér a bónusza.

Hogy mikor indultál, az tökéletesen lényegtelen


Nem igaz. Magasabb szintű karakterek egyre lejjeb üthetnek. Minél később indulsz annál nagyobb az esélye hogy olyanok támadnak akik ellen nincs esélyed, illetve mivel új játékosok nem nagyon jönnek, egyre kevesebb ember van akit te tudsz ütni.

De miért, egy harcról szóló játékban honnan kéne jönnie? Abból hogy kinek jobb a ramdomja vadászat közben, vagy hogy ki tud többször helyesen válaszolni a többi játékos által feltett kvízkérdésekre?


Igazad van, nem fejtettem ki rendesen. Farmolod a gyengébbet aki ettől még gyengébb lesz, és ha ezt nem élvezi, akkor mehet tamagocsizni. És szerinted ez így helyes. Mondj egy normális indokot amiért a gyengének megéri hogy maradjon, esetleg egy módszert amivel megerősödhet annyira hogy akik fentről ütik azok ne lehetetlenítsék el az ő portyáit (és így visszatérhetnek ahhoz amiről "a játék szól"), és befogom a pofám

Azt hogy mennyire harc orientált meg ne feszegessük... csak hasonlítsd össze mennyi idő megy harcra és mennyi minden másra, mennyi opciód van harcon belül és kívül... Inkább egy fejlesztés/optimalizáció központú játék, amiben a harccal lehet legjobban fejlődni.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
54. hozzászólás - 2008.12.20. 20:06:43 (Válasz Enchanter #53 hozzászólására.)
Van egy megoldás:
amíg 15% alatt ücsörög, addig vadászik veszettül, és rákölti (!) a védekezés tulajdonságra.
Előbb-utóbb meglesz a hatása, és mivel nem tart magánál ugyebár 10-20K LÉt, ütni sem fogják. Legalábbis rendszeresen. Én sem megyek többet szándékosan oda, ahol nincs egy vas sem...
Ennyit nem bír kitalálni magától, akkor miért kellene támogatni?
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
55. hozzászólás - 2008.12.20. 20:07:24 (Válasz Enchanter #53 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2008.12.20. 19:41:53

Aha, smaragd 1 varázslat 10% erősítésével kéne behoznia a több harci kör (ami mellesleg szívóssággal növelhető) 5% os sebzés növelését, vagy az azúr minden elleni védelmét. Gyémántba most nem megyek bele, de nézz körül a fórumon, többször kiszámolták hogy több LE-t ér a bónusza.


Én szeretném, ha picit belemennénk. És hogyan tudja érvényesíteni a gyémánt a bónuszát? HA sikerül portyát nyerni, vagyis túlüti, illetve túlvédekezi a másik három horda bónuszát. Tehát HA portyát tud nyerni. És ez persze még kevés, abból a portyából fele 0 LE tartalommal bír. És hogyan tud portyát nyerni? Ha a többi horda minden bónuszát megpróbálja kompenzálni, mert ha csak egyre specializálódik, őt is lefarmolják. És mindezt a nulláról indulva, és bejövő szinten sem kapva rá bónuszokat, míg azért egy huszonszintű varázslat már úgy sebez 300-akat, hogy üsd túl a többi körben.

Mégsem láttam még olyat, hogy azon rítt volna valaki, hogy tessék lefokozni a varázslatok sebzését.
A hozzászólást Darah módosította 2008.12.20. 20:11:12-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
56. hozzászólás - 2008.12.20. 20:25:38 (Válasz Enchanter #53 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2008.12.20. 19:41:53


Hogy mikor indultál, az tökéletesen lényegtelen


Nem igaz. Magasabb szintű karakterek egyre lejjeb üthetnek. Minél később indulsz annál nagyobb az esélye hogy olyanok támadnak akik ellen nincs esélyed, illetve mivel új játékosok nem nagyon jönnek, egyre kevesebb ember van akit te tudsz ütni.


Másfél hónapja játszom, a kutya nem támad. Majd ha egyszer elkezdenek támadni, én biztos nem fogok Miklóshoz rohanni, ugyanis egyelőre én is a kisebbeket ütöm (ha tovább romlik a tp-arány a kisebbek/azonos szintűek támadásánál, akkor majd váltok), mert az a táp. Ha valaki engem tápnak néz, és ezt érvényesíteni is tudja, akkor hajrá. Oké, azt viszont aláírom hogy akik Sharpáék ütőtávján belül vannak és gyengék, azok megszívták, Sharpáéknak viszont (egyfajta) királyság vagyon. Viszont: akit nem az motivál hogy ő vezesse a toplistát, annak nem kötelező erre a szintre felzárkóznia... Hogy fogynak-e a játékosok, hát, ebbe idáig bevallom nem gondoltam bele, ebben lehet hogy igazad van.

Azt hogy mennyire harc orientált meg ne feszegessük... csak hasonlítsd össze mennyi idő megy harcra és mennyi minden másra, mennyi opciód van harcon belül és kívül... Inkább egy fejlesztés/optimalizáció központú játék, amiben a harccal lehet legjobban fejlődni.


Nézd, azt is be lehetne tenni opciónak hogy a karaktered most elmegy egy órára virágokat locsolni, mondjuk a szinted*2 TP-ért, LÉ nélkül. Akkor ez is opció lenne, a harc mellett. Lenne értelme? Hát, vannak akiknek igen, másnak meg nem. De a kulcsmondatot te is leírtad: a harccal lehet legjobban fejlődni.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 4.25
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
57. hozzászólás - 2008.12.20. 21:49:05 (Válasz Bolsevik #49 hozzászólására.)
Idézet: Bolsevik - 2008.12.20. 15:48:14
Idézet: Sir Ny - 2008.12.20. 15:21:32

Így, rögtön az elején vegyünk egy példát. Mondjuk két országot. Legyen USA, és Etiópia.
Szerinted, ha Etiópia askalodik USA ellen, mert USA gazdag, Etiópia szegény, az már felhatalmazza USÁt, hogy ő is áskálódjon Etiópia ellen? Na ne.


A példa annyiban rossz, hogy nem az USA-t és Etiópiát kell alapul venni, hanem két, teljesen egyforma országot, tekintve hogy minden játékos ugyanonnan indul. Arról nem X ország tehet hogy USA-vá válhatott, hanem Etiópia, hogy folyamatosan hagyja magát lefarmolni.



erre is figyeltem a példák választásánál. etiópia, vagy félezer évvel későbbről indult.
és az USA meg arra példa, hogy ha később indul, akkor is lehet sikeres, ha nagyon támogatják.

mért, most mit tud csinálni Etiópia, mint, hogy várjon a segítségre?
mondjuk valahogy, ha akárhogy egy kis tőkéhez jutna, és ügyesen befektetné...
de itt a VÚ-ban nem lehet kis tőkéhez jutni, aki gyenge az egyre gyengébb lesz, aki meg erős, az egyre erősebb lesz.


Hát például gondokodhatna egy kicsit. Az általam egyébként igen tisztelt Jerikó még csak 1000 helyen írta le, hogy a 15% alá veretés minden szinten, minden felszerelés összegyűjtésére hagyni fog elég időt. Hogy mi van a magasabb szinteken azt személyesen nem tudhatom, de hajlamos vagy neki ezt elhinni. Aki pedig tényleg nem fogja fel hogy ha tegnap is, ma is leraboltam, akkor bizony holnap is fel fogom keresni, annak végülis igaza van, továbbra is üljön a több ezer LÉn és szalonnázgasson felette békében.

annyi a különbség, hogy én tapasztalatból írom, hogy tényleg nem lehet semmit sem csinálni. persze, el lehet rejteni, engem nem raboltak le, csak egyszerűen nem győztem a portyákban.
16os szinten épphogy legyőztem a 12-es szintűeket, 17 -es szinten meg töröltem magam, mert a 13-asokkal már nem bírtam el. ez van. eldughatom a LE-t, de nem érek el vele semmit, ahhoz, hogy valamit tudjak csinálni LE kell, azt meg csak vadászatból tudok szerezni, de akkor még gyengébb leszek. ahogy írtam, Etiópia csak egy tőkét tudna felvenni, vagy várni a segítségre. mivel itt LE-t nem lehet kölcsönözni, marad az utóbbi.



nem ez történik. hanem: R el tud lőni egy labdát mondjuk 60 m/s sebességgel. nos, ha az valakit azon a helyen eltalál, akkor az már többet nem tud játszani. ezért azt mondják, hogy csak 55m/s -mal szabad ellőnie a labdát. ha ez sem elég, akkor csak 50-nel. de az átlag csak 40 m/s -mal tudja ellőni a labdát, R megmarad legjobbnak, és mégsem megy tönkre senki játéka...


Igen, csak Ronaldinho sokat gyakorolja a lövést, konkrétan kritikus labdaellövés szakértelme van, amibe jó sok LÉ-t beleölt már. Ezt azért teszi hogy jó nagyokat lőhessen, mert úgy egyébként a játék a gólokról szól. Arról nem ő tehet hogy a kapus lényegében szándékosan a p*csét mutatja Ronaldinho felé, esetleg abból az iszonyat LÉből amit tőle el lehet hozni vehetne inkább szuszpenzort.

ugyanaz, mint az előbb, a szuszpenzorhoz pénz kell, pénzhez meg csak munkával jut, ha meg dolgozik, egyre erősebb lövések közt találja magát.



igen, USA ne segítsen Etiópiának, hiszen el kell fogadni, hogy vannak vesztesek és győztesek.


Pontosan úgy van ahogyan mondod. Ahogyan a való életben, avagy bármelyik hasonló típusú játékban.

a valóságban USA, meg mindenki segít Etiópiának, adnak neki kajacsomagot, amivel persze semmit nem ér, mivel Etiópiának tanárok kellenek, de elkanyarodtam egy kicsit.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 6.50
népszerűÉn95Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
58. hozzászólás - 2009.01.02. 16:50:27
Én majdnem ezt ezt csinálom. Elmegyek vadászni majd amikor végeztem megvárom amíg 15% fölé megyek és elkezdem a gyengéket farmolni. Ekkor lemegyek 15% alá és kezdem elölről. Este meg amikor már nem tudok fent lenni (mert pihennie is kell az embernek) elköltöm a szerzett LE-mat és hagyok egy keveset magamnál (pár száz LE-t), mert a transzcendális projekció szakértelmemet felnyomtam ötösre és nem tudják elvenni, ha vesztek a csatában, ha viszont nyerek kapok egy kevés LE-t és jól jártam. Az a baj, hogy erre csak későn jöttem rá
Pontszám: 7.50
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
59. hozzászólás - 2009.01.03. 02:32:46
Én csak ezt a 15%-t vinném fel mondjuk 25%-ra. Mert ha vki átlépi a 15%-t és támadás éri az esetek 80%-ban tuti veszít még láthatatlanul is(főleg ha az ellenfelének magas a kivégzése). Így aztán 1 éjszaka nagyon sok vereséget beszedhet(háborúban igen nagy gáz ha elkapnak vkit 5-6 alkalommal...). Nekem pl. 221ép a 15% és mindig bukok. valamikor azért aludni is csak kell :S Most vagy nem piehenek és akkor lassabban regenárlódok így kevesebbszer támadnak de 100% a vereség, vagy láthatatlanul vernek le többször
Pontszám: 3
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
60. hozzászólás - 2009.01.04. 17:34:00
a megoldás random portyázás hogy ne kehesen látni kit támadunk így jól megkel gondolni hogy portyázunk vagy nem a láthatatlanokat kisebb esésjel sorsolja be a gép ellenfélnek és mindig a hasonló statisztikával rendelkezők között keres ellenfelet a gép.

vagy ne legyen külön portya és vadászat pont hanem egy legyen és mi döntsük el mire fordítsuk de azért ne változzon a napi le átlagunk.
V1-antilop
Pontszám: 4.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!