Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptelők automatikus bannolása
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
221. hozzászólás - 2012.03.24. 11:20:44 (Válasz ADZSI76 #218 hozzászólására.)
Köszi a linket, megnyugodtam, ez egyik sem automatizálja a játékot, nem csinál bot tevékenységet és a program szerveroldali működésére sincs - negatív - hatással.

5.3. Külső programok használata

Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható.


Emellett pipa sem vagyok, csak tisztázni akartam, hogy ki meddig szólhat bele az életembe, melynek része a VÚ is. Ez a rész egyébként nem neked szólt, illetve az egész post sem, csak mint sokat küldizőkre hivatkoztál, ezért részleteztem.

Elolvastam, mit írtam a topic elején, nem találok benne semmi olyat, ami más lett volna ahhoz képest, amit itt most kifejtettem. Annyit jeleztem, hogy a sebgyógyítás és idomításnál szerintem már kényelmi funkcióként bele kellett volna kerülnie valami automatizmusnak, majd ezt később módosítottam max a sebgyógyításra (indoklásul kifejtettem, hogy az idomítás megoldható lassabban vagy a szaki növelésével, a sebgyógyítás - mint védekező - szakértelem viszont nincs összhangban a támadó szakértelemmel ugyanolyan szintre vetítve mindkettőnek a hatását: másodlagosok vs sebgyogyó/vastag bőr/AF).
Pontszám: 9.02
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
222. hozzászólás - 2012.03.24. 12:56:07 (Válasz ADZSI76 #202 hozzászólására.)
Szerintem a Klánháborúban csak a feliratok magyarok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.15
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
223. hozzászólás - 2012.03.24. 12:58:24 (Válasz Birka #216 hozzászólására.)
Nem, mert az dukátba kerül Így meg hat mindenkire, de még így is nagyon kevés, még 100-al meg kell növelnem. Nem vagyok valami nagy optimalizátor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.15
népszerűTaspiFérfi
Végzetúr mester
289 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
224. hozzászólás - 2012.03.24. 13:07:28 (Válasz Alendaar #214 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2012.03.24. 10:23:53
Elég erősnek érzem magam a szintemen, nagyüzemben nyomom a küldiket és már leírtam, mekkorák Thalia ezen support szakijai.


a te szinteden nem gáz a TP és a szakira fordított LE is elenyésző, nem mérvadó a probléma szempontjából
v3 - taspi
Pontszám: 7.15
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
225. hozzászólás - 2012.03.24. 14:21:45
Nem volt kipécézve egyik szint sem, ánblokk beszélt mindenki.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
226. hozzászólás - 2012.03.24. 22:44:19 (Válasz Birka #19 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.03.22. 17:05:54
Ez egy másik játékban úgy nézett ki, hogy nézte a rendszer az "online" időt. Akinek az aktivitása nonstop volt folyamatosan mint az "épeszű" mennyiség, azt igen is parkolópályára tették... (Pl aki 72 órán át tud tevékenykedni a karakterével 3-4 órás megszakítás nélkül, az igen is sárosnak tekinthető


Mas jatekokban bevett szokas a dual karakter. Azaz ket jatekos jatszik egy karakterrel. Ez tudtommal itt sincs tiltva.
Pontszám: 7.93
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
227. hozzászólás - 2012.03.24. 23:25:10 (Válasz Craslorg #97 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.03.23. 09:08:13
Így az onnan érkező adat nem feltétlenül tiltott.


En azt irtam, hogy nem hivatalos info. Az is eleg illuziorombolo lenne, ha csak siman kiadnak a kalandok probait hivatalosan, de az, hogy egy olyan forrast hasznaljanak fel hivataloskent, amit egy duhos jatekos barmikor lenullazhat vagy atszerkeszthet, az nyilvanvaloan kivitelezhetetlen.
Ezert voltam bator azt irni, hogy nem minden kenyelmi script oldhato meg hivatalos fejleszteskent.
Pontszám: 6.90
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
228. hozzászólás - 2012.03.25. 06:53:28 (Válasz Kocos #227 hozzászólására.)
Ez egy másik probléma. Ha nincs kalandpróba kijelzés, akkor, ha tutira akarsz menni, minden kalandot full ÉP-vel és VP-vel kell kezdeni. Hiszen nem tudhatod mikor jön egy ezekre keményen rámenő példány. Ha a lentiek miatt ez nem oldható meg a Wikiből, akkor önerőből kellene megtennie a cégnek.
V3-Shifu
Pontszám: 7.38
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
229. hozzászólás - 2012.03.25. 07:40:19
Kalandwiki nélkül halálra szopatnánk magunkat!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
230. hozzászólás - 2012.03.25. 09:07:32 (Válasz Prisma #112 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.03.23. 12:19:21

1. Egy jó darabig az ellenőrzés csak detektív módban fusson, vagyis ezen időszak alatt senki nem lenne bannolva, hanem csak kapna egy értesítést, hogy JELENLEG a script ellenőrzés problémásnak érzékelte a tevékenységét. Fontos hangsúlyozni azt, hogy jelenleg, és megkérni a játékost, hogy jelezzen vissza, ha szerinte hibásan lett problémásnak érzékelve a tevékenysége.


Magyarul addig ne lepjen ervenybe amig mindenki ra nem jott, hogyan tud ugy scriptelni, hogy azt a jatek ne erzekelje scriptelesnek ugye?
Alternativ megoldas lehet ha nem scriptelunk. Nem akarok alszentkedni, en is hasznalok scripteket, de egy olyan sincs kozte, ami a beavatkozasom nelkul letoltest okozna, vagy ami egy kattintasomra tobb letoltest okozna.
Ahelyett, hogy tamogatjuk a scriptelest inkabb a kenyelmi funkciok tarhazat kene novelni, hogy ezzel csokkentsuk a szuksegtelen kattintasok szamat.
Pontszám: 6.90
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
231. hozzászólás - 2012.03.25. 10:03:27 (Válasz Kocos #230 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.03.25. 09:07:32

Magyarul addig ne lepjen ervenybe amig mindenki ra nem jott, hogyan tud ugy scriptelni, hogy azt a jatek ne erzekelje scriptelesnek ugye?

1. Vagy nem olvastad el a topikot, és/vagy nem az én hozzászólásomra akartál válaszolni, mert nem sok értelme van ennek a megjegyzésnek sem az én hozzászólásommal kapcsolatban, sem pedig az egész topikkal kapcsolatban. Egyrészt az ugye mindenki (?) számára világossá vált, hogy meglehetősen kényes téma ez, és könnyű mellélőni a túl szigorú ellenőrzéssel, másrészt én pont olyan példákat hoztam, amelyek üres kapura lövések scriptelés nélkül.
2. Te is beleestél a túlbuzgó fanatikus szerepébe. Olvasd el még egyszer a nyitó hozzászólást. Ez az akció NEM a scriptek ellen van, hanem az agyatlan scriptek ellen, amik terhelést okoznak.
3. A scriptek elleni általános küzdelem tökéletesen értelmetlen. A játékos által előidézett, és egy script által küldött HTTP GET/POST pontosan ugyanolyan, legfeljebb a különböző lekérések közötti korreláció buktathat le egy scriptet. Ha jól írják meg, akkor pedig az sem. Éppen ezért úgy általában küzdeni a scriptek ellen egyszerűen fölösleges erőforrás pocsékolás. Konkrét dolgokat kell kiszűrni, mint pl. az értelmetlen sokszoros lekéréseket.
4. A hozzászólásom lényege pont az volt, hogy könnyű mellélőni abban, hogy mi az értelmetlen lekérés, és mi a normál, esetleg szokatlan, de teljesen legális scriptmentes játék. Ezért lenne szükség különös körültekintésre a szabályok bevezetésénél. A Szerencsekerék nagyon jól mutatta, hogy még egy nem túl nagy hiba a Játékvezetés részéről is karaktertörlésekhez vezet, így aztán elemi érdekük, hogy a lehető legnagyobb körültekintéssel vezessenek be korlátozásokat. Sajnos a múltban ezt valóban sokszor nem tartották be, nagyon sok meggondolatlan változtatás történt, de ez a mostani felvetés tényleg igazi darázsfészek, így különösen indokolt az óvatosság.


Alternativ megoldas lehet ha nem scriptelunk. Nem akarok alszentkedni

VS.


en is hasznalok scripteket,

WTF? Lehet, hogy nem akarsz álszentkedni, de a szándék úgy látszik nem elég, mert pontosan azt teszed.


Ahelyett, hogy tamogatjuk a scriptelest inkabb a kenyelmi funkciok tarhazat kene novelni, hogy ezzel csokkentsuk a szuksegtelen kattintasok szamat.

1. Senki nem beszélt arról, hogy támogatni kell a scriptelést, legfeljebb az értelmetlen boszorkányüldözés ellen szólaltak fel néhányan.
2. Abban pedig teljes az egyetértés, hogy a kényelmi funkciókat ki kell terjeszteni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.14
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
232. hozzászólás - 2012.03.25. 11:46:33
cras: szóval van az a könyvjelző link amit csak behívogatsz adott idő múlva. És mi bizonyítja, h te vagy a hasonló mód cselekvők aktív tevékenysége teszi ezt meg, nem pedig a script?
Ha nem érsz rá annyira akkor másként kell SZABÁLYOSAN játszani. pl nagyobb idomítással.


ÉS ami kimaradt a logikából: hha nagyságrendekkel nagyobb a sebgyógyításod és az idomításod akkor az hány oldalbehívással lesz kevesebb?

Az meg miféle érv, h a saját gépemen csinálok változtatást a saját felületemen? uezt teszi a portyaablakokat behívó script is nem változtatja meg a végzetúr programot. elmegyek buliba és közben 35 percenként lefosztom a környéket. -még jobb ha csak küldire mész mint birka. semmi Lé nálad, csak 35 percenként elmész pl kábítani. nem érhet veszteség.

Megnéztem egy rakat scriptet a héten. A gyógyítós pl folyamatosan próbál gyógyítani. jöhetnek a nagy érvek, de bizony ez megterheli a gépet is.


Minden automatikus oldalbehívást tiltani kell. Főleg azokra kell nagyon szigorúan tekinteni, amik Lé költéssel kiválthatóak lennének.
ÉS nincs sok idő várogatni mert már most ingerküszöböt elérő a gond. automatikus tevékenység? tehát csalsz ban nem kell ragozni.

mod
Egyébként a "top játékos" egy része megtanult játszani azért is top. Aki pedig fizet az sem feltétlen azért teszi, mert csalásra kész. biztos vagyok benne, h az alig érek rá nekem időt vált ki gondolkodásúak legalább annyira a középmezőnynek is részei.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.25. 11:48:53-kor
Pontszám: 7.85
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
233. hozzászólás - 2012.03.25. 13:49:36
És abban mi a különbség ha ott ülök a gép előtt 2 órát hogy 5 percenként nyomjak egy térkaput vagy az Imacros csinálja ugyanezt?

Szerver oldalon semmi. Csak nekem spórol 2 óra időt. Ez nem csalás és ebben semmi kivetnivaló nincs...

Amellett hogy kimutathatatlan hogy tényleg ott ülök-e...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.36
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
234. hozzászólás - 2012.03.25. 14:07:34 (Válasz BaalCain #232 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.25. 11:46:33
cras: szóval van az a könyvjelző link amit csak behívogatsz adott idő múlva. És mi bizonyítja, h te vagy a hasonló mód cselekvők aktív tevékenysége teszi ezt meg, nem pedig a script?


Ha nem másodpercenként hívja be az ablakot hanem pl 15 percenként, akkor nem tudod bebizonyítani, hogy script nyomkodja a gombot vagy a játékos, ez nem terheli a szervert. (persze az más kérdés, hogy nem fair azokkal szemben aki nem használja)

Idézet: BaalCain - 2012.03.25. 11:46:33


Az meg miféle érv, h a saját gépemen csinálok változtatást a saját felületemen? uezt teszi a portyaablakokat behívó script is nem változtatja meg a végzetúr programot. elmegyek buliba és közben 35 percenként lefosztom a környéket. -még jobb ha csak küldire mész mint birka. semmi Lé nálad, csak 35 percenként elmész pl kábítani. nem érhet veszteség.

Megnéztem egy rakat scriptet a héten. A gyógyítós pl folyamatosan próbál gyógyítani. jöhetnek a nagy érvek, de bizony ez megterheli a gépet is.


Ez bizony tévedés. A portyaablakot behívó script a játékos helyett portyázik és folyamatosan terheli a szervert azzal hogy másodpercenként próbálja támadni a játékost.

Ezzel szemben a játék kinézetét módosító scriptek semmilyen befolyással nincsenek a szerverre, lévén, hogy az a már megnyitott lapot módosítja. Nem küldd és nem kér le adatot a szerverről. Sőt kis túlzással az is elérhető hogy kevesebb adatott tölt be pl.: a Szerencsekereket nem úgy nyitja meg hogy: lélekkufár majd szerencsekerék, hanem egyből arra a lapra ugrik. (-1 lapmegnyitás, tárgylekérés)

Mondjuk ezt már sokan leírták előttem, de gondolom azok fölött átsiklottál.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.69
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
235. hozzászólás - 2012.03.25. 14:29:12 (Válasz Razor #233 hozzászólására.)
Tévedsz, csalás, mert regisztrációkor elfogadtad a felhasználási feltételekben, hogy semmi olyan külső programot nem veszel igénybe, amely automatizálja a játékot, helyetted játszik. Ha neked az Imacro spórol két órát, mert HELYETTED nyomogatja a térkapu gombját, azzal tökéletesen kimeríti a csalás fogalmát.

Ezzel szemben az Omni és társai kényelmi/design scriptek nem változtatják meg a program működését, nem automatizálják a játékot, nem folytatnak bot tevékenységet, így nem sértik az alábbi regisztrációs feltételt:

5.3. Külső programok használata

Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.15
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
236. hozzászólás - 2012.03.25. 16:09:06
Ez már csak kukacoskodás ráadásul mint tudjuk kimutathatatlan azonkívül a szerverre semmilyen negatív hatással nincs.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.58
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
237. hozzászólás - 2012.03.25. 18:58:23 (Válasz Razor #236 hozzászólására.)
Ebben tévedsz, az Imakro pont hogy kimutatható, mivel semmilyen feltételt nem néz, hanem force hívja a linket...
Pontszám: 6.90
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
238. hozzászólás - 2012.03.25. 21:36:29
Nem értem min megy a "vita" kerek perec le van írva nincs program használat ezt el is kellet fogadni a reg.nél. Aki ilyet használ billencsék fenékbe.
Pontszám: 7.35
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
239. hozzászólás - 2012.03.26. 09:01:01
Nem vagyok egy nagy programozó de mi a különbség ha kattintok a szövetség, térkapu, belépés a térkapuba gombokra egymás után vagy rögzítem ezt a 3 lépést imacroba?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.58
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
240. hozzászólás - 2012.03.26. 09:13:47 (Válasz Razor #239 hozzászólására.)
Ezek között semmi, ugyanúgy 3-szor hív le oldalt. Mindamellett az ilyen típusú Imacro beállítások automatizálnak, ha valaki 1 órára előre beprogramozza, hogy X percenként üsse a térkapus lényt. (Megjegyzem, egyszerűbb a "belépés a térkapuba" gomb linkjét elmenteni, az csak 1 - max. 2 - oldalletöltést generál.)
Pontszám: 7.56
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!