Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptelők automatikus bannolása
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
281. hozzászólás - 2012.03.27. 15:58:07 (Válasz Truth80 #271 hozzászólására.)
10-et kaptál csak, mert elfogyott e legördülő
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.10
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
282. hozzászólás - 2012.03.27. 16:20:49 (Válasz McMad #280 hozzászólására.)
Az AF szaki nem a legjobb ötlet, hiszen elég sokan nevelgetnek állatot jóval 60 alatt is. Ráadásul korántsem biztos hogy ezzel kezdenénk az AFK tuningolást.
Inkább valami egyéb megoldást kéne találni. Nekem még az ősköves is elfogadható normális mértékben persze (nálam a kényelmi funkciós vezet eddig).
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.27. 16:21:36-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.76
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
283. hozzászólás - 2012.03.27. 17:49:00
Az idomításos témához hozzászólva: Quellon "előrebefizetős" ötlete végül is jó, főleg magas szinten, viszont akkor a bestiák könyve relikvia részben értékét veszti. Ráadásul ahogy már említve lett az x.-ik megaesszenciák csökkentik a költséget és időt is.

Az AF-et erre használni én sem látom megfelelőnek.

Ami ötletem van az, hogy az eventek kapcsán elkészülhetne egy új - idomításos relikvia ami teszem azt 10-20-30-at adna a szakihoz és 1-2-3%-kal olcsóbbá tenné vagy 1-2-3 további perccel csökkentené a várakozási időt. Platina és mithril esetén értelemszerűen arányosan többel. Tudom, hogy van a Lady Alvariel medál ami ad később is +idomítást, de nem jelentőset (végül is szándékosan nem tápnak készült) illetve rendesen kell pedálozni érte, amivel nincs is gond, az is egy verseny.

Amire még gondoltam az, hogy a hordázásoshoz hasonlóan idomítás 10-et elérve 2 állat idomítható egyszerre, 30-nál 3, 60-at elérve 4. Megspékelve azzal, hogy idomítás 10-től csökken a költség 0,5%-kal ami egészen 60.-ik szaki szintig fejti ki a hatását, a 60. szint felett szintenként 5 mp-cel csökkenti az időtartamot. A 25% lé-kedvezmény lehet erős... Amúgy ha jól emlékszem Miklós szerint könnyebb kivitelezni egy hasonló ötletet relikvián, szóval lehet ez akár eventes relikvia is.

Sőt... alaposan megcsavarom, bocs srácok... Lehet akár olyan is, hogy eventes relikvia ami bronz esetén +1 állatot enged idomítani, csökkenti a költségét 1%-kal, az időtartamot 5 mp-cel, ezüstnél +2 állat, 2% engedmény, 10 mp kevesebb idő, aranynál ez +3, 3% és 15 mp. A kedvezmény 1%-okkal lehet kevés. Platina esetén +4, 4%, 20 mp, mithril esetén +5 állat, 5%, 25 mp.
A hozzászólást Marcush módosította 2012.03.27. 18:17:51-kor
Pontszám: 6.75
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
284. hozzászólás - 2012.03.27. 18:13:25 (Válasz Marcush #283 hozzászólására.)
Az eventes relikvia ötlet tetszik,illene már őket lecserélni(vagy pluszokat betenni),viszont ezek az előrefizetős,olcsóbb idomítós ötletek eléggé nerfelnék az idomítás szakit, a megaesszenciákat és a bestiák könyvét. Quellon ötletéhez annyit,hogy egész jó,de úgy korrektebb lenne,ha adna valamennyi plusz időt az idomításhoz..valamit valamiért.
Aki lusta,annak ott van a kis zöld plusz az idomítás szaki mellett. Magas szinten alacsony idomítással is hamar be lehet idomítani a lényeket:)
V5 Yynk
Pontszám: 7.26
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
285. hozzászólás - 2012.03.27. 18:15:34 (Válasz Marcush #283 hozzászólására.)
Nem lenne rossz, a sebgyógynál lehet egyszerre többet... Ennél meg nem.
Pont ezért nem csinálom az állatos küldit. Kinö a szakállam mire be vannak idomítva a blökik.

Scriptelni meg ugye nem scriptelek mert fosok hogy tiltanak. Szemezgettem velük, de nem mertem alkalmazni.
A topicot olvasva sokan toljátok öket. Prémezek én is jó ideje. Akkor nekem is lehet bizti...
Nem tudtam hogy aki prémes, az tolhatja a scriptezést. Ez nem volt odairva a regisztrációkor.

Félre lettem vezetve kérem szépen!
Miért nem kaptam én erröl infót?!
Hogy hozom be a hátrányt ami ennek hiányában ért?

Nekem is köllenek azok az automata izék...
Pontszám: 8.26
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
286. hozzászólás - 2012.03.27. 18:26:25 (Válasz Klarinét #285 hozzászólására.)
Nem kell ahhoz prém Klarinét

(nem használok semmiféle automata scriptet,ne értsd félre)
V5 Yynk
Pontszám: 7.95
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
287. hozzászólás - 2012.03.27. 19:11:44
Még egy olyan ötlet jutott eszembe ami eltérő játékstílust alkalmazóknak is tetszhet. Talán. Gondolok itt arra, hogy van aki maximális szinten tartja az állatok számát, aztán ha az egyik hízó eléri a 20. szintet sajtolja a küldetésért, vadászik csak annyit, hogy befogjon egy állatot, idomítja, majd amikor eléri a 20. szintet a következő hízó sajtolja azt és megy újra vadászni csak egy állatért. Aztán vannak olyanok akik egyszerre idomítanának többet is.
Egy olyan eventes relikviára gondolok ami bronz esetén +1 állat idomítását tenné lehetővé egyszerre TÖBB állat esetén az idomítás szintjének megfelelően, EGY beidomítható állat esetén viszont 1,4x szorzót kapna az idomítás szaki (felfelé kerekítve), állatok számától függetlenül 1%-kal kevesebb költség, 10 mp-cel rövidebb időtartam. Ezüst esetén +2 állat idomítható egyszerre TÖBB állat esetén, EGY állat esetén 1,8x szorzót kapna a szaki és szintén függetlenül az állatok számától 2%-kal kevesebb költség, 20 mp-cel rövidebb időtartam és így tovább. Mithril esetén végül +5 állat idomítható egyszerre vagy csak egy állat esetén 3x-os idomítás szaki szinttel, 5% kedvezmény a költségre, 50 mp-cel rövidebb idomítás.
Pontszám: 8.25
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
288. hozzászólás - 2012.03.27. 20:18:46 (Válasz Klarinét #285 hozzászólására.)
Nekem nem gond az állat idomítás 11 állat helyem van 4 használatban 4 küldihez és egyszer ők lesznek a használatos állatok 3 salihoz.
Amikor elérnek az állatok egy szintet akkor küldi alat sali dőlne a della, de ez nem mindig van így. Utána 4 ismét idomítok 12-es idomítás plusz a tárgy bónusz 7 és a turbó. 15 perc/ kör. Ne, egy nap alat, de egy hét alatt meg van a 4 állat.
Nem használok illegális progit.
Pontszám: 6.00
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
289. hozzászólás - 2012.03.27. 21:09:38
Idézet: Marcush - 2012.03.27. 17:49:00
mithril

Ilyen is van?

Idézet: Marcush - 2012.03.27. 17:49:00
vagy 1-2-3 további perccel csökkentené a várakozási időt

Szerintem ez még jobban géphez szegez pedig inkább az elszakadás lenne a cél.

Idézet: Gtr2 - 2012.03.27. 20:18:46
Amikor elérnek az állatok egy szintet akkor küldi alat sali dőlne a della, de ez nem mindig van így.

Ez mi jelent?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.79
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
290. hozzászólás - 2012.03.27. 22:16:04 (Válasz Quellon #289 hozzászólására.)
Ha az állataim átlépik a 80-as szintet akkor ism küldi alat sali. Ezt elég rég csinálom és mostanában nem tudom meg dönteni a rekordot. Volt, hogy 80-as állatért 56.000- ret adot + küldi LE. Régen 100.000 közeli volt.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagSoulgramdFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
291. hozzászólás - 2012.03.29. 09:08:47
Díszes példa a témához kapcsolódva (v3) :

A hozzászólást Soulgramd módosította 2012.03.29. 09:09:11-kor
Pontszám: 7.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
292. hozzászólás - 2012.03.29. 09:25:52 (Válasz Soulgramd #291 hozzászólására.)
Ez nem bizonyít semmit. Lévén nekem is van olyan ismerősöm, szövitárasm, aki 3 műszakban vagy épp csak éjszaka dolgozik, így ha talál egy nagyobb prédát, akkor visszajár rá, amíg van LE. Amennyiben nálad nem volt LE, azaz nem tudott rabolni, az már kérdéseket vet fel, miért ment vissza, de ez a belinkelt képből nem derül ki. Mindezzel együtt ezt jelezd emailben külön a banned @ -ra és megnézik az IP-ket, bejelentkezéseket, hogy 24-48 órában folyamatosan támad így vagy nappal pont nem támadott senkit.
* Illetve kérdés, hogy te írtál-e neki ezzel kapcsolatban és arra mi volt a válasza? Háborúztok-e (bár ez nem valószínű magasabb szinteken, igaz a V3-at ilyen szempontból nem ismerem).
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.03.29. 09:27:13-kor
Pontszám: 7.57
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
293. hozzászólás - 2012.03.29. 10:08:15 (Válasz Craslorg #292 hozzászólására.)
Sziasztok!

Én írtam az egyik legösszetettebb - vu_comfort - scriptet. Mint a neve is mutatja, azért, mert a játék rengeteg dologban messze nem felhasználóbarát. Nyugodtan el lehet ítélni ezért. Nem fogok magyarázkodni, de pár dolgot talán elhisztek nekem:

- Nem lehet megkülönböztetni a scriptelőt a rendes játékostól. Természetesen lehet figyelni, hogy ha valaki másodperce X percenként csinál valamit, akkor az script. Erre két válaszom van: ültünk (és ülnek sokan most is) a gép előtt, hogy szinte másodpercre pontosan kattintsanak térkapura / epikusra (volt olyan karakterem, akit egy ismerőssel közösen vittem: én Magyarországról, nappal és este, ő amerikából, amikor nálunk éjszaka volt...). Másrészt ha valakit emiatt bannolnak, már aznap lesznek olyan scriptek, amelyek nem másodpercre pontosan, hanem véletlenszerűen ráhagyva pár másodpercet cselekszenek.

- A játék a pénzből él - akár tetszik akár nem. A legtöbb pénzt a fanatikus játékosok fizetik, és ők azok, akik leginkább használják a scripteket (úgyis mondhatnám, megragadnak minden lehetőséget, pénzt, scriptet, egyebet). Aki napi 10-20 percre néz be a VU-ba, azt nem érdekli annyira a játék, hogy scripteket keressen és használjon. Ha ezeket a fanatikusokat kitiltják, az komoly érvágás lenne a Beholdernek is - ergo nem érdekelt benne (természetesen bizonyos határig).

- Messze nem mindig script áll egy-egy ügyesen kivitelezett vagy éjszakai akció mögött. El kell fogadni, hogy vannak olyanok, akik képesek éjszaka is fent maradni a VU miatt. Divat lett, hogy amikor valaki nem tud megmagyarázni egy-egy rablást, akkor rögtön scriptet kiált. Például a lenti screenshot szerintem nem script. Akinek megvan a tudása ahhoz, hogy scriptet csináljon, az nem arra fogja használni, hogy X percenként ugyanazt a karaktert üsse...

- Birkának tökéletesen igaza van abban, hogy a scriptek elleni fellépés legjobb módja, ha elébe mennek a dolgoknak, és olyan változások kerülnek a játékba, hogy értelmetlenné válik a scriptelés (pl. idomítás egy gombnyomással)


(A leghatékonyabb script amit csináltam, egy információ gyűjtő volt, alig 10 sor: a játék minden oldalletöltését elmentette a böngészőből - majdnem végig így játszottam. Többszáz MByte-nyi adatom volt, amire utólag írtam programokat, amelyek ezeket elemezték: portyastatisztikák, fejlődésgörbék, toplistaváltozások. Még azt is láttam ezekből, Beginner kiket szokott nap mint nap lerabolni.)
Pontszám: 9.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
294. hozzászólás - 2012.03.29. 10:22:56 (Válasz Jeriko #293 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2012.03.29. 10:08:15
- Nem lehet megkülönböztetni a scriptelőt a rendes játékostól.


A buta scriptet meg lehet kulonboztetni.
Pontszám: 6.90
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
295. hozzászólás - 2012.03.29. 10:24:11
Ehhez csak annyit fűznék hozzá (én is használom a comfortot), hogy ha (egyébként nem létező) programozói tudásom lehetővé tenné, akkor én magam is csináltam volna scriptet. Vagyok annyira fanatikus.

Valamelyik nap az jutott eszembe, hogy pl. az egyik legismertebb MMORPG-hez is van rengeteg engedélyezett addon, amiket legálisan lehet használni a játékon belül. Gondolom valamilyen jóváhagyást kapnak a fejlesztőktől. Akár itt is be lehetne ezt vezetni, a behónak kisebb munkája lehetne vele és a jóváhagyott scripteket közzé lehetne tenni az oldalon. Nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető, de szerintem jó ötlet. Akkor senki sem háborodna fel azon hogy egy szűk réteg használja csak őket (amikor mindenki számára könnyen és gyorsan elérhetőek).
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.29. 10:25:40-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 9.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
296. hozzászólás - 2012.03.29. 10:25:54 (Válasz Soulgramd #291 hozzászólására.)
Idézet: Soulgramd - 2012.03.29. 09:08:47
Díszes példa a témához kapcsolódva (v3) :



Ezen mit kell nezni?
Pontszám: 6.27
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
297. hozzászólás - 2012.03.29. 10:53:14 (Válasz Quellon #289 hozzászólására.)
Idézet: Marcush - 2012.03.27. 17:49:00
mithril


Idézet: Quellon - 2012.03.27. 21:09:38

Ilyen is van?


Elnézést ha félreérthető volt, nincs még ilyen, készülőben van, de (egyelőre?) csak a 4 db térképes relikviához.

Idézet: Marcush - 2012.03.27. 17:49:00
vagy 1-2-3 további perccel csökkentené a várakozási időt


Idézet: Quellon - 2012.03.27. 21:09:38

Szerintem ez még jobban géphez szegez pedig inkább az elszakadás lenne a cél.


Valóban fontos az elszakadás, viszont abból indulok ki, hogy többféle ember, többféle játékmód az idomítást tekintve is, minden bizonnyal van aki fél óránként ránéz a gépre és idomít, teszi a dolgát, majd fél óra múlva ismét idomít. Van aki meg úgy osztja be az idejét, hogy teszem azt van 2 órája gépezni, addig örülne ha gyorsabban idomíthat utána megy edzeni, dolgozni, kutyát sétáltatni, stb. A bestiák könyve felezi az időtartamot és a 2. megaesszencia szintén, így 7 perc 30 mp egy idomítás és elképzelhető, hogy lennének olyanok akik örülnének további időmegtakarításnak.
A hozzászólást Marcush módosította 2012.03.29. 11:00:11-kor
Pontszám: 8.53
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
298. hozzászólás - 2012.03.29. 11:22:24 (Válasz Jeriko #293 hozzászólására.)
Azért ehhez kellet egy igen tekintélyes számú oldal lelöltés. Gondolok itt arra, hogy ha csak a szövetségi oldalt nézegeted, biztos nem fogsz megtudni semmit, tehát végig lettek kattintgatva a toplisták, karakterlapok, stb. Vagy tévedek?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.15
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
299. hozzászólás - 2012.03.29. 12:02:41 (Válasz Soulgramd #291 hozzászólására.)
Ilyet én is produkálok ha 24-be megyek - script nélkül. Ez sem az szerintem.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.81
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
300. hozzászólás - 2012.03.29. 12:23:24 (Válasz Jeriko #293 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2012.03.29. 10:08:15
(A leghatékonyabb script amit csináltam, egy információ gyűjtő volt, alig 10 sor: a játék minden oldalletöltését elmentette a böngészőből - majdnem végig így játszottam. Többszáz MByte-nyi adatom volt, amire utólag írtam programokat, amelyek ezeket elemezték: portyastatisztikák, fejlődésgörbék, toplistaváltozások. Még azt is láttam ezekből, Beginner kiket szokott nap mint nap lerabolni.)


Gondolom ez az az eset amikor a hivatás és a hobby találkozik. Szerintem ezt inkább díjazni kéne, mint üldözni. Baromi érdekes lehet időközönként átpörgetni, olyan mint egy élő történelemkönyv VU-ból.

Nem mellesleg köszi a remek kiegészítőket! Gondolok itt mindenre amivel segíted mások játékát és szól ez azoknak is akik szintén megosztják tudásuk, tapasztalatuk a többi játékossal, de nem ismerem/jük őket mind név szerint.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.99
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!