Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptelők automatikus bannolása
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
201. hozzászólás - 2012.03.24. 08:51:24 (Válasz ADZSI76 #200 hozzászólására.)
Én csak azt nem értem hogy miért állítod párhuzamba a scriptelést a prémmel és a kényelmi funkciókkal?
Én prémes vagyok és az összes kényelmi funkciót megvettem már, mégis használok scripteket, pusztán azért hogy egyszerűbb, saját magamnak testreszabott kezelőfelületen játszhassak. Egyszerűen annyiról van szó hogy jobban átláthatóbb a játék és bizonyos funkciókat jóval kevesebb kattintással / görgetéssel érek el. Ettől még nem leszek jobb játékos senkinél, amitől jobb leszek az majd talán inkább a taktikámban fog rejleni egyszer.
Egyébként próbáld ki te is, milyen leegyszerűsíteni az oldal kezelését, garantálom hogyha megszoktad, te is kampányolni fogsz mellettük.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.58
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
202. hozzászólás - 2012.03.24. 09:03:17 (Válasz Truth80 #201 hozzászólására.)
Na akkor hogy értsed mit s miért "pofázok":

-Miklós finoman elövezette hogy nem kéne ezt csinálni mert terheli a szervert. Megjegyzem tényleg lassabb, egyre lassabb a betöltési idö.
-A scriptek leegyszerüsítik a játékot, viszont nem biztos hogy a szervernek jót tesz. Egy-egy ilyen "legyszerüsített" dolog egyszerre índítja el azokat a dolgokat amire külön-külön kéne kattintgatni.
Az ilyen dolgokért az ugyancsak népszerü magyar játékban (Klánháború) egy az egyben bann jár ha kiszúrják.
Ott viszont kiirják a JV részéröl mit türnek el és mit nem ilyen téren. Egy halom világot üzemeltetnek, gondolom jobbak a gépeik is. Vagy nem hagyja magát a JV, aki vét az repül... nem véletlenül tiltott dolog.
Nem véletlenül nyitódott ezen topic, a túlzott terhelés nagyon lelassítja a játékot. Vagy nincs pénz modernebb cuccokat venni, vagy pedig jó lenne ez ha a szabályzat szerint játszana mindenki.

Sok hsz van, de ne feledkezzetek meg a nyitó hsz-röl és próbáljátok azt helyesen értelmezni.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.03.24. 09:09:30-kor
Pontszám: 6.73
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
203. hozzászólás - 2012.03.24. 09:10:09 (Válasz ADZSI76 #202 hozzászólására.)
Néhány idézet Miklóstól (csak a teljesség kedvéért és hogy te is "helyesen értelmezzél")

"A gond nem azokkal az automatizmusokkal van amik a legenerált oldalt formázzák, hanem azokkal amik 10 mp-enként küldenek lekérést a szervernek. Nem is értem mi a fenének kell egy 5 percenként üthető epikushoz vkinek 10 mp-es időközt beállitania..."

"Ezzel alapvetően nincs gond, de láttam olyan logokat amikor valaki 1 órán keresztül 5 másodpercenként próbálta a portyát. Ez kimeríti a "nagyon sokszor" fogalmát... Tehát csak akkor fogunk ilyesmi miatt figyelmeztetni/bannolni ha ez túllép egy reális mértéket."

Szerinted "Egy-egy ilyen "legyszerüsített" dolog egyszerre índítja el azokat a dolgokat amire külön-külön kéne kattintgatni.". Mivel ezek az "egyszerűsítések" közvetlen linkkel működnek, így ez a megállapításod úgy gondolom hogy nem helytálló, mivel csak az adott oldal töltődik be és nem egyszerre az összes.

Ha alaposan végigolvasnád a hozzászólásokat, akkor neked is kiderülne hogy milyen scriptekkel van a probléma. Én egyébként nem érzékelem a lassabb betöltési időt, de ez persze nem jelenti azt hogy nem lassult volna a játék.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.24. 09:14:26-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.07
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
204. hozzászólás - 2012.03.24. 09:16:54 (Válasz Truth80 #203 hozzászólására.)
Szerinted melyikböl használnak többet és kik? Miklósék nagyon is jól tudják, sajnos az elit-fizetös brigád a "tettes". Vakarják ott is ahol nem is viszket,nem tudják hogyan kéne ezt kezelni.
Na hagyom ezt inkább... falra hányt borsó,van jobb dolgom is.
Pontszám: 5.94
kedvelt tagRolikamFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
205. hozzászólás - 2012.03.24. 09:24:38 (Válasz ADZSI76 #204 hozzászólására.)
Elit érdekes kifelyezés rinyagépekre és a játékszabályokat be nem tartokra.
Sajnos azt hiszi kb ez a 20 emberke,hogy ök tartják el a vu-t és a vu ugy ugrál ahogy ök fütyülnek.

(ha nem ugy lessz ahogy akarom akkor kilépek és akkor éhenhaltok felfogás)

Mehet a lehurrogás
V3 Rolikam
V4 Bableves
Fórum:Egyszeri Béla
Pontszám: 6.85
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
206. hozzászólás - 2012.03.24. 09:25:22
asd
A hozzászólást Viszok009 módosította 2012.03.24. 09:40:54-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.36
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
207. hozzászólás - 2012.03.24. 09:26:07 (Válasz ADZSI76 #204 hozzászólására.)
Szerintem nincsen szerintem. Az én szubjektív véleményemet és meglátásomat írtam le, anélkül bárkit megvádoltam volna bármivel. Nyilván nem az én dolgom ezt megfejteni.

Az elit kérdéshez csak annyit tennék hozzá, hogyha neked az fáj hogy nem tartozol közéjük, akkor tegyél érte hogy ne így legyen, egyébként meg az hogy "az elit-fizetős brigád a tettes" elég gyenge alapokon áll. Engem ez csak azért zavar, mivel én is fizetős vagyok ezáltal akár magamra is érthetem.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.78
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
208. hozzászólás - 2012.03.24. 09:44:39 (Válasz Truth80 #207 hozzászólására.)
Az kiabál akinek a háza ég...
Nem fáj nekem semmi, elég jó kis karit nevelgettem ki a játékban megengedett dolgok segítségével is.
Sok "kocka" dolgot megtanultam a "vén rókáktól", idöigényes és lassú a tempo. Kinek a pap, kinek a papné.
Abszolút nem érted miröl karattyolok, egész más irányban kapirgálsz.
Pontszám: 6.32
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
209. hozzászólás - 2012.03.24. 09:46:06 (Válasz ADZSI76 #202 hozzászólására.)
Te most mit nem értesz?

Kerek perec leírtam, hogy a publikált scriptek, melyek az életet könnyítik nemhogy nem okoznak terhelést, de sokuk még csökkenti is!
Akik kardoskodnak ezekért azt mondják:
Ésszel kellene a bannoló autómatát beállítani, mert nagyon sok ember használja ezeket az ésszerű scripteket "hiánypótlásként", és egy szar configgal egy fél szerver is eltűnhet akár...

Miklós se ezek ellen szólalt fel ebben a topikban, hanem azon force lapletöltések ellen, melyek ésszerűtlen automatizmusok eredményei. Ennek egyik legdurvább okozója az ingyenesen letölthető imakro plugin pl, vagy egy házilag megírt js script ami semmi mást nem csinál, csak frissít egy oldalt x mp ciklussal.

Akik felszólaltak a témában továbbá NEM azt mondják, hogy lehessen scriptekkel "BOT"ozni, sőt szerintem mindenki egyet ért abban, hogy ezek nem legálisak!

Azt is fel kellene fogni, hogy a scriptek ellen küzdeni iszonyat meló, azt a programozási kapacitást sokkal profit orientáltabb fejlesztésekbe ölni. Mondok egy példát:
Minek keressenek az idomítós script ellen mechanizmust (ki tudja hány verzió, fölös bannolás, user support a magyarázkodásnál stb), ha elég az idomításnak adni valamilyen tápot (minimális kódolással megvan). Onnan mindenki 100-as idomítással rohangál mondjuk, mert MEGÉRI, akkor minek használja az idomítós scriptet...

Ugyan ez vonatkozik arra is, hogy minek lekódolni olyan dolgot, amit már tud valamilyen "szerverkímélő" js, ha e helyett lehet fejlesztést is betenni a játékba? Majd ha tonna ideje lesz Baraty-nak és nincs mit csinálni, akkor lehet implementálni azon funkciókat amik "tetszenek". Vagy a bugfix és az újdonság szerinted nem fontosabb mint egy meglévő dolog másolása?
Pontszám: 8.94
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
210. hozzászólás - 2012.03.24. 09:47:47 (Válasz Rolikam #205 hozzászólására.)
Rolli, játszottam azon a V4-en, ahonnét áthoztad a level TOP1 karidat, de a TOP1-nek ára van/volt, vénásan vetted magadhoz a TP-t. Mire számítottál, amikor átléptél egy TP nyelős világból egy optimalizálóba?
V3-Shifu
Pontszám: 7.38
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
211. hozzászólás - 2012.03.24. 09:55:56 (Válasz Birka #209 hozzászólására.)
Az idomítás/sebgyógyítás táp nélkül is megérte/megéri, csak azok akarnak többet e téren akik nagyüzemben nyomják a küldiket. Olyan erösek vagytok a szinteteken hogy csak na, költeni kéne erre is több száz szakipontot, nem csak a kritikusokra meg egyebekre. Azok "megérik"? Hagyjuk már a rizsát.
Nagyon is értem a dolgot...
Pontszám: 6.93
kedvelt tagRolikamFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
212. hozzászólás - 2012.03.24. 10:02:40 (Válasz Pörgönc #210 hozzászólására.)
Nem hoztam át a karit onnan nem let volna értelme.
V3 Rolikam
V4 Bableves
Fórum:Egyszeri Béla
Pontszám: 6.97
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
213. hozzászólás - 2012.03.24. 10:03:35 (Válasz ADZSI76 #211 hozzászólására.)
Megint csak a demagógia.
Akiket említesz, azok általában nem igényelnek sebgyógyot, mivel nem szívják be a spelleket. Én pl azt se tudom mikor használtam utoljára sebgyógyot...
Az idomítás más tészta, de a lady medál adta +15 , a megaesszencia adta bónusz, az epikus cuccok adta bónuszok és turbó miatt ez se izgalmas annyira. De ha hirtelen rántani kell rajta 20-at, akkor az kit érdekel?

Pont azoknak kell a komoly "támogatás" sebgyógyra/idomításra, aki nem az említett körből kerül ki, mivel ő komoly vesenyhátrányként éli meg hogy support szakikra is kell költenie, miközben leverik és beszopott spellekből ezreket sebződnek a blökijei...
Pontszám: 6.30
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
214. hozzászólás - 2012.03.24. 10:23:53 (Válasz ADZSI76 #211 hozzászólására.)
Elég erősnek érzem magam a szintemen, nagyüzemben nyomom a küldiket és már leírtam, mekkorák Thalia ezen support szakijai.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.29
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
215. hozzászólás - 2012.03.24. 10:27:21 (Válasz Viszok009 #132 hozzászólására.)
Pont írni akartam én is

idomítás 125
meggyőzőkészség 250
vezetőkészség: ez minek?
sebgyógyítás 100
vastag bőr 100

Pluszokat nem írtam
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
216. hozzászólás - 2012.03.24. 10:39:08 (Válasz LanMaffia #215 hozzászólására.)
Nem lett volna egyszerűbb venni egy sípot?
Pontszám: 6.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
217. hozzászólás - 2012.03.24. 10:52:34 (Válasz ADZSI76 #211 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.24. 09:55:56
Az idomítás/sebgyógyítás táp nélkül is megérte/megéri, csak azok akarnak többet e téren akik nagyüzemben nyomják a küldiket. Olyan erösek vagytok a szinteteken hogy csak na, költeni kéne erre is több száz szakipontot, nem csak a kritikusokra meg egyebekre. Azok "megérik"? Hagyjuk már a rizsát.
Nagyon is értem a dolgot...

Minthogy ez V1-en az utóbbi hónapokban nekem is szól, leírom én mit csinálok és hogy ezek milyen hatással vannak a szerverre:
- AdBlock Plus - FF és Chrome alá elérhető addon, mely az idegesítő reklámokat tünteti el, két célból, egyrészt ne villogjon minden egyes oldalon (nem csak a VÚ) a szemembe, ne kelljen a szövegek közé beillesztett reklámok miatt 3-szor annyit görgetnem és ezzel együtt ne töltsön le minden olyan szutykot a gépre, amire nem vagyok kíváncsi, főleg azért, mert a gépem igen öregecske és nekem fel se tűnik, ha laggol a VÚ, ezt az én procim, videokártyám alapból tudja. Szerverre való hatása: Pozitív, a nagyobb képeket, grafikákat le sem tölti.
- Max ÉP/VP kijelzés: greasemonkeí alá írt kis segédalkalmazás, ami a weboldalon egyébként bejövő adatok alapján átalakítja a karakterlap alatti kijelzést %-os kijelzésre. Szerverre való hatása: semleges, már letöltött adatokból a kliens dolgozik.
- Gyorsgombok: szintén GM alá alkalmazás, mellyel a weboldalakról bármilyen linket elmenthetek, mintha könyvjelzőbe menteném a böngészőbe. Szerverre való hatása: semleges/pozitív, nincs bizonyos esetekben dupla oldalletöltés, hiszen az adott oldalon már eleve meglévő linket hívja meg és a 2 oldalletöltés 1 oldalletöltéssé változik.
- VÚ comfort: GM alá segéd. Szerverre való hatása: pozitív/semleges: hasonlóan a fentiekhez a letöltött weboldalakból generál meglévő linkeket, vagy alakítja át használhatóvá az oldalt (fejléc eltüntetése pl, hogy a kis képernyőn ne a nevem legyen az, ami még látszódik az oldalon). Van opciója munkára az aukciós házban (elmentett link, ugyanezt használom az 5 CSP / 2 dukátra, csak nem ezen belül), vadászat statisztika, kliens oldalon a vadászatok letöltött oldalából rögzített számokat összegez, aktív küldetés kiírása (rég be kellett volna kerülnie a játékba, de így még kevésbé terheli a szervert, mert ha a játékban megjelenne a fejlécben, az minden oldalletöltésnél ellenőrizné, míg így egyszer lementi a küldetések oldalról és kliens gépen tárolt adatból írja ki). Tartalmazza a tudatturbó és a prémiummal beállított öltözékek listáját, melyet egyszer vesz az adott oldalról, majd az adott kiválasztás+OK gombot teszi elérhetővé anélkül, hogy előtte pluszban be kell tölteni a karakterlapot vagy a szakértelmek oldalt.
- VÚ omni: GM alá segéd. Átalakítja, tömöríti a már meglévő oldalt, hogy ne kelljen ujjgörcsöt kapni a görgetéstől. Szerverre való hatása: pozitív/semleges, már meglévő oldalt alakít át kliens oldalon.
- Flashblock: FF és Chrome alá elérhető kiegészítő, a flash részeket blokkolja, nem tölti le, csak ha én azt külön kérem. VÚ-ban ilyen a füstölő kard egyedül, más oldalakon nagyon hasznos, ha a sok flash alapú reklámot is letiltja vagy épp beillesztett videó akkor töltődik, ah én akarom, nem automatikusan.
Ezeknek a küldetésekre nem sok hatása van. Idomításnál Az idomítandó állat mellet megjelenő gomb linkjét mentem el mindig könyvjelzőbe és rákattintok 7 és fél percenként, miáltal megjeleníti az állatok oldalt és ha a számláló lejár végrehajtja a link hatását, azaz idomít. Ez ugyanúgy 2 oldalletöltés 3 helyett (alapesetben állatok oldal + idő lejártával újratöltött állatok oldal + idomítás gomb (alert leokézásával)) Aki használ könyvjelzőt bármire, az tudja, mi az a linkek elmentése (apró, de nem bosszantó előnye, hogy egy egyébként kliens oldali processzoridőt kivesz, mert fölöslegesen nem ugrik fel alert ablak, amit le kell még egyszer OK-ézni, de ennek sincs semmilyen hatása a szerverre, mert a javascript, amit Baraty írt az oldal forrásába működteti ezeket az ablakokat.
Ugyanez igaz epikusnál, térkapunál, rá kell kattintani a meglévő link könyvjelzőjére, betölti az oldalt és ha lejárt az idő aktiválja a műveletet, 3 helyett 2 oldalletöltést generálva.
A küldetések pörgetése mesze nem a segédprogramok használatától függ számomra, mert a portyázásnál pl jobban terhelem azzal a szervert, hogy minden lehetséges célpont karakterlapját megnyitogatom, hogy leellenőrizzem a kábítás elhárításukat, ha épp ilyen küldit csinálok. A pörgetés jelen esetben sokkal inkább függ az őskövek számától, amivel a dögöknek lehet venni TP-s tárgyakat.

Engedtessék meg nekem, hogy a saját, kliensoldali gépemen úgy gyorsítsam a saját gépemet, ahogy én akarom és ha meg tudom oldani a fölös elemek letöltésének a blokkolásával, amivel a szervert is kevésbé terhelem.

Amit már többen leírtak, a segédprogramok nagyon nagy részének köze nincs a szerver terheléséhez, mert mind kliens oldalon dolgozik vagy ha köze van hozzá, az pozitív a szerver szempontjából. Az, hogy emellett ki és hogyan terheli akár Imacro vagy bármi más segítségével a szervert, más dolog, de egészen biztos vagyok benne, hogy független azoktól, akik topok, akár szintben, akár valamilyen statisztikában, erőben, bármiben, mert nem ettől válik top karakterré valaki, hanem a szerzett LE elosztásának a lehető legoptimálisabb módjából és a játék adta lehetőségek maximális kihasználásából.
Sebgyógyításhoz visszatérve: a környezetemben általános a 2-3-5-10(!)k-s állatsebzés azoktól, akiket én támadok. 10 perc alatt 3.5k-t gyógyítok a dögökön, mert feltoltam a sebgyógyítást és eljutottam sebgyógyítós megaesszenciáig, így ez a része pláne hidegen hagy, hiszen 5 perces portyasorozatban bekapott 10-15k sebzés 40-50 perc alatt visszajön.

Ahhoz pedig senkinek semmi köze, hogy én napközben mennyit tudok VÚ-zni, mennyi időt töltök vele, ez csak és kizárólag rám és a velem együtt élőkre tartozik, majd párom szól, ha zavarni fogja, hogy napközben is ide tudok nézni 10-20-30 percenként, de én se fogok senkit kritizálni, leszólni csak azért mert kevesebbet vagy többet tölt a játékkal.
Pontszám: 8.94
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
218. hozzászólás - 2012.03.24. 11:10:33 (Válasz Craslorg #217 hozzászólására.)
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=felhasznalasi_feltetelek

Hüüü de pipa valaki...
A topic elején még másképpen beszéltél. Tökre nem érdekel kit fognak tiltani, én nem használom SOHA ezeket mégis tudok játszani. Nem kapok "görcsöt" meg egyéb ilyeneket. Jó volt felcukkolni a társaságot, legalább páran nyilatkoztak mennyire vesznek részt a szerver lassításában a script tilalom ellenében.
Pontszám: 5.49
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
219. hozzászólás - 2012.03.24. 11:14:59 (Válasz ADZSI76 #218 hozzászólására.)
Most magyarázták el neked hatszázadszorra hogy mi lassítja a szervert és mi nem. Az hogy te ezt a saját szánalmas-morális győzelmednek tudod be legyen a te gondod.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.24. 11:16:42-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.61
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
220. hozzászólás - 2012.03.24. 11:19:34
Látom nem igazán akarod felfogni, hogy a "megtűrt" scriptek használata és a szerver lassítása nem igazán függ össze.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.90
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője