Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptelők automatikus bannolása
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
421. hozzászólás - 2012.04.27. 16:54:02
Én szívesen kapcsázom ha cserébe eltakarodik az összes csaló scriptes
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.80
kedvelt tagRolikamFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
422. hozzászólás - 2012.04.27. 16:58:27 (Válasz Almási Viktor #421 hozzászólására.)
Én is
V3 Rolikam
V4 Bableves
Fórum:Egyszeri Béla
Pontszám: 7.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
423. hozzászólás - 2012.04.27. 17:04:42 (Válasz Aurri #420 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.04.27. 16:49:53
Ez majdnem olyan arcátlan dolog, mint a kristály robotokból kivert LE-vel LE-diff toplistát vezezni, de ez egy másik kérdés

Ez a toplista már rég az energiahasznosításé:
Idézet: Ariel - 2011.01.26. 21:15:47
bármennyire is küzd a kiszorulás ellen egy alacsony szintű pók, a jóval nagyobb szintű karakterek meg fogják előzni. Ezen a toplistán már eldőlt a verseny, és az EH nyert.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.14
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
424. hozzászólás - 2012.04.27. 17:10:13
Ha logolva lenne az EH-val nyert LE ez megoldható lenne. Az csak egy kattintás, pont mint a vadászat, a toplistán semmi helye. Na jó, esetleg zárójelben, kis betűvel.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
425. hozzászólás - 2012.04.27. 17:34:25
Aurri: Az EH-t a pókok is használhatják, a nullás csaták eredményét máris növeli

Prisma: igazad van, hogy a vas cseréje is megoldás a lag megszüntetésére, de ha Miklóséknak választani kell, hogy egy több milliós új vasat vesznek, vagy egy jóval olcsóbb megoldást tesznek (captcha pl, mint felmerült opció vagy más programozással megoldható dolog), garantálom, hogy az olcsóbb megoldást válasszák. A vascsere csak akkor fog bekövetkezni, ha a jelenlegi vas (amit a játék folyamán egyszer már cseréltek) tönkremegy és valóban az okozza már csak a gondot. Ez - valljuk meg - még odébb lesz. Így - bár az ötlet jó, de gazdaságilag most tuti nem fogják kivitelezni, így maradnak az egyéb megoldások.
Persze még jobb lenne a többek által jelzett ajax használata, hogy ne frissítse állandóan az egész oldalt vagy akár dolgozzon cashe-ból, ha eg yidőbélyeg azt jelzi, hogy nem történt változás az adatokban, stb. Azt sajnos nem tudom, hogy ez mekkora fejlesztési kiesést eredményezne, ha Baratynak az egészet át kéne írnia, valószínűleg több hónap.
Pontszám: 7.61
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
426. hozzászólás - 2012.04.28. 06:13:08
Szervusztok!

Nem tudom, mennyire tud egy script grafikus felületet olvasni. Ha nem tud, akkor esetleg működhet a captchás megoldás, ám ajánlanám, hogy ötpercenként nullázódjon a számláló, mert a szkript biztosan lehúz egy perc alatt negyven támadást, de a játékos nem (nekem ötnél több még nem sikerült, mert ugye a támadásra bejön az üzenet, hogy alacsony Ép, vagy épp most ütötték). Sikeres támadás is nullázhatná a számlálót. Nem egyszerű, és terhelő is lehet.

A másik érvem: Aligha én vagyok az egyetlen, aki szemüveges a játékosok közül, avagy egyéb látásgonddal rendelkezik. A grafikus háttérminták miatt néha a captcha számomra olvashatatlan, a hibázás meg az ötlet szerint bant ér, esetleg még súlyosbodó mértékben is... csakis akkor működhetne így, ha biztosítva lenne, hogy az ember mindig el tudja olvasni, a szkript meg soha. Meg tudjátok így oldani? Ha igen, akkor jöhet, ha nem, akkor még érdemes finomítani az ötletet.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.25
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
427. hozzászólás - 2012.04.28. 11:24:42 (Válasz Craslorg #425 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.04.27. 17:34:25

Prisma: igazad van, hogy a vas cseréje is megoldás a lag megszüntetésére, de ha Miklóséknak választani kell, hogy egy több milliós új vasat vesznek, vagy egy jóval olcsóbb megoldást tesznek (captcha pl, mint felmerült opció vagy más programozással megoldható dolog), garantálom, hogy az olcsóbb megoldást válasszák.

Azért a több milliós vas túlzás, olyanon szerver farmot szoktak üzemeltetni. Ennek a töredékéért is lehet erős vasat kapni. Attól tartok azonban, hogy a hardver probléma itt csak másodlagos. A múltkor írt valami olyasmit Miklós, hogy minden csata külön fájlban le van mentve. Amikor ezt olvastam, sokkot kaptam. Amíg ilyen komoly architekturális gondok vannak a játékkal, addig nem szépségtapaszokat kellene találni, és pláne nem a normál játékosok zaklatásával kellene foglalkozni. Szerencsére ez az egész butaság csak Jerikó ötletelése volt, Miklós nem írta, hogy meg akarja csinálni.

Egyébként van olyan eset, amit Miklós is írt, amikor egyből látszik, hogy script dolgozik, mert ember olyat nem csinálna, pl. az epikus ütése, amikor még nem járt le a várakozási idő. Az ilyenekhez még kapca sem kell, ilyen esetekben egyszerűen ki kell hajítani néhány órára az illetőt automatikusan. Szóval, ha már mindenképpen foltozgatni kell nagygenerál helyett, akkor akad néhány lehetőség, ami nem jár a játékosok irritálásával.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.82
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
428. hozzászólás - 2012.04.28. 11:26:48
A Beholdernek van működő captcha rendszere, itt megtekinthető:
http://www.kvizkerdesek.hu/divat_oltozkodes_ruhazat/ milyen_mintazatu_a_skotszoknya_187453
(Válaszolj valamit a kérdésre, akkor jön fel). Szerintem nem lehet rá azt mondani, hogy nehezen olvasható, vagy sokat kell gépelni - szerintem.
Pontszám: 7.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
429. hozzászólás - 2012.04.28. 13:04:40
Egyébként az elég szomorú, hogy lag miatt merül fel elsősorban a szkriptelők zárolásának szükségessége. Lag ide vagy oda, mindenképp büntetést kell(ene) eredményezzen a csalás.
Én pókként is maximálisan támogatom Jerikó ötletét, de hogy némi érdemi kiegészítést is hozzáfűzzek, szerintem a felmerült aggályok orvosolhatók a captcha időkorlátjának a kitolásával, mondjuk 5 percre. Vagy Miklós af képességet/szakértelmet csinál az idő bővítésére.

Edit: Most látom, Awenhai megelőzött.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.04.28. 13:22:37-kor
Pontszám: 6.76
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
430. hozzászólás - 2012.05.02. 10:21:21 (Válasz Prisma #427 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.04.28. 11:24:42
Egyébként van olyan eset, amit Miklós is írt, amikor egyből látszik, hogy script dolgozik, mert ember olyat nem csinálna, pl. az epikus ütése, amikor még nem járt le a várakozási idő. Az ilyenekhez még kapca sem kell, ilyen esetekben egyszerűen ki kell hajítani néhány órára az illetőt automatikusan. Szóval, ha már mindenképpen foltozgatni kell nagygenerál helyett, akkor akad néhány lehetőség, ami nem jár a játékosok irritálásával.


Erről csak annyit, hogy láttam olyan scriptet, ami nem bután üti az epikust, hanem oda lapoz, ÉS HA VAN GOMB, AKKOR MEGNYOMJA. Ugyanezt tudta állatok gyógyítására, idomításra, térkapuzásra stb. Szerintem bőven elég volt Miklós részéről megnyitni ezt a topic-ot és meglebegtetni a fenyegetést, hogy a script-írók továbbfejlesszék scriptjeiket ilyen irányban. Ezért írtam, hogy nem lehet felismerni a scripteket (illetve ahogy Koc is írta, a buta scripteket meg lehet, de ez egyúttal újabb löketet ad a scriptek továbbfejlesztéséhez is).

Részemről nem a captcha mellett kampányolok (főleg nem a pókok ellen), csak szerintem az egyetlen biztos módszer a játékos és a script megkülönböztetésére a captcha (aki tud jobbat, írja meg!). Az, hogy berakunk egy capchát valahova, szerintem a normál játékosokat védi: még mielőtt le lenne tiltva, kap egy utolsó esélyt, hogy bebizonyítsa, nem script játszik, hanem ember ül a gép előtt.
Nyilván valamilyen kompromisszumot fel kell vállalni, ez minden fejlesztésnél így van. Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy script nélküli játékos bannolása végzetes hiba lenne a Beholder részéről, márpedig a Miklós által eddig felvázolt megoldások mind heurisztikán alapultak, azaz egyik se volt 100%-os (hogy egy ide illő példát hozzak fel: itt a fórumon is olvastam, hogy valaki elmentette könyvjelzők közé az idomítás vagy térkapu linkjét, és onnan nyitotta meg, amit a Miklós féle megoldás simán scriptnek nyilvánítana).
Pontszám: 7.12
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
431. hozzászólás - 2012.05.02. 11:31:02 (Válasz Jeriko #430 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2012.05.02. 10:21:21

Erről csak annyit, hogy láttam olyan scriptet, ami nem bután üti az epikust, hanem oda lapoz, ÉS HA VAN GOMB, AKKOR MEGNYOMJA. Ugyanezt tudta állatok gyógyítására, idomításra, térkapuzásra stb.

És az ilyen script hogyan is lassítja a szervert a normál játékhoz képest? Sehogy. Mi volt az eredeti felvetés? Szerver lag. Ennyi.


Szerintem bőven elég volt Miklós részéről megnyitni ezt a topic-ot és meglebegtetni a fenyegetést, hogy a script-írók továbbfejlesszék scriptjeiket ilyen irányban.

Ha így van, akkor nagyszerű, problem solved.


Részemről nem a captcha mellett kampányolok (főleg nem a pókok ellen),

Pedig pontosan ezt tetted. A kapca mellett kampányoltál, és kifejezetten a pókok ellen, úgyhogy ez egy rendkívül álszent, mondhatni arcátlan kijelentés volt. Akkor lenne hihető, hogy nem a pókok ellen kampányolsz, ha nem olyan tevékenységet akarnál büntettetni, amit csak ők végeznek, hanem olyat, amit mindenki. Tehát ha pl. azt javasoltad volna, hogy MINDEN n. számú tevékenység után (függetlenül attól, hogy mi volt a tevékenység) kapcával kell kínlódni, akkor az mindenkire érvényes lenne, és akkor csak szimpla butaság lenne, nem pedig pók-ellenes butaság.



szerintem az egyetlen biztos módszer a játékos és a script megkülönböztetésére a captcha (aki tud jobbat, írja meg!).

Csakhogy nincsen ilyen feladat, a feladat a szerver lassulásának enyhítése, nem pedig boszorkányüldözés. Egyébként is ez a "mindenki bűnös, míg ártatlannak nem bizonyul" elv megvalósítása. Miért kéne bárkinek azért szopnia, mert valakik esetleg scriptet használnak? A kapca az egyik leggyűlöletesebb dolog az Interneten, és én nem vagyok hajlandó olyanért fizetni, ami ilyennel zaklat. Más helyen pont azért kell fizetni, hogy ne kelljen kapcával kínlódni, te meg a fizetős játékosokat akarod vele sújtani? Ez nonszensz.


Az, hogy berakunk egy capchát valahova, szerintem a normál játékosokat védi:

Köszönöm, engem ilyen módon ne védjen senki. Hadd ne mondjak példát a való életből, hogy ez milyen védelemre emlékeztet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.37
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!