Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
321. hozzászólás - 2012.03.12. 17:18:47
Azért azt vegyük figyelembe, hogy most - biztos vagyok benne - nem arról van szó, hogy napjában 50 db reflexek és 100 db tudás könyve esik ki. Tipikusan Behós vakításként (bocs' Miklós ) kiesett egy-kettő, erre meg beindult a tömeghisztéria....
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.22
népszerűHitman999Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
322. hozzászólás - 2012.03.12. 17:21:45
BaalCain kivancsi lennek az eletben is ennyire irigy vagy ? Bocsi nem megserteni akarlak csak a leirtakbol kovetkeztetek.
ha egy szomszedod nyer az 5 loton neki mesz hogy neki mert van tobb mint neked mert te gyujtod a 2 kezed munkajaval meg neki makos szerencseje miatt tobszorose meglett egy szerencses huzas miatt ?

na de en be is fejezem a forumozast, elmondtam a velemenyem fentebb a tobbi meg majd alakul.
Pontszám: 7.47
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
323. hozzászólás - 2012.03.12. 17:23:41
Érdekelne, h akik a szerencsekerék jelenlegi formáját támogatják milyen szinten, hány szerveren és mennyi ideje játszanak.

Azontúl, h kétségbe vonom játék összképének megértését azt is kétlem, h ők lennének azok akik évek óta töretlenül játszanak.

Sokkal inkább az ad hoc ide nekem mindent karikat látok mögöttük, közép magas szinttel közepesen erős karikkal, top ahs cuccok nélkül. nem várjuk ki az időnk, nem spórolunk, nem taktikázunk.
Biztos vagyok benne, h nem tudnák megmondani, mikor mi következik az aukción. Nem követik annyira, nem törik magukat érte és nem várják, h jövő hét pénteken jöhet, még legyen addig aranydukátos szövi küldink...

Nekem pl nincs tudás könyvem de akkor is úgy vélem nem így kell megszerezni. Van reflexek könyvem bő évet gyűjtögettem érte.


ui. bár persze vannak érdekes helyzetek de...

Baalcain Regisztrált:2008.09.21. 03:15:43
Craslorg (Regisztrált:2008.07.09. 20:03:20-teszter
Kocos Regisztrált:2008.09.27. 09:13:48

Hitman999 Regisztrált:2010.02.19. 00:09:49év
ADZSI76 (fórumozó)Regisztrált:2010.02.16. 19:36:06

A teljesség igénye nélkül pár gyors példa....
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.12. 17:39:19-kor
Pontszám: 6.65
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
324. hozzászólás - 2012.03.12. 17:30:33 (Válasz BaalCain #323 hozzászólására.)
Ebben is van igazság. Egyszerűen az elvvel van problémám. Már megint arról van szó, hogy lesz egy új fejlesztés, néhányan részesülnek is belőle, majd miután kollektíve az általad felvázolt "mag" kiveri a B+ - et, ezért vissza lesz vonva. Persze akik megnyerték, azoktól elvéve nem lesz, a többiek meg csak néznek, hogy: akkor most hogy is működik a játék?
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.02
kedvelt tagAsh0oKaFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
325. hozzászólás - 2012.03.12. 17:40:16
Azzal semmi gond nincs ha változik a felállás,( és ha kivesznek ezt azt de akkor legyen helyette más) de akkor aki megkapta az maradjon is nála! Az űber genyaság volna el venni!
V1- HILO
Pontszám: 6.26
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
326. hozzászólás - 2012.03.12. 17:41:40 (Válasz Isten Kardja #324 hozzászólására.)
Nem értem miért fáj az egyes szarul játszó kariknak, ha nem lennének benne ezek az AH-s cuccok? Anno amikor bejött az aukciós ház, el lehetett dönteni, hogy ki kezdi el gyűjteni a dukátokat, én azóta naponta veszem 5 CSP-ért a dukátot. Van aukcós bérletem, már vettem ki pár jó tárgyat, de kivettem már kvízmedált is, mert nem vagyok egy kvízmester, meg nem is tudok csalni és nekem megérte. ha valaki leszarta anno a dukátgyűjtést, akkor már bocsánat, ha nem örülök neki, hogy ingyen megkapják azt, amiért én költöttem...akkor én meg kérem a 2 éven át beváltott napi 5 CSP-m, ok?

A szerencsekerék jó dolog, nem értem miért kell kifigurázni azokat, akik az mellett vannak, hogy AH-s cucc ne legyen benne, főleg a tápok, amikor felőlem ezen kívül minden más lehet benne, felőlem lehet másnak is ingyenes mind a 3 pörgetés, de olyan cuccot, amit én nehezen megszereztem, más meg szart rá, azt már hadd ne kapja meg!!!! Amúgy meg volt olyan hsz is, hogy már nem lehet utolérni a nagyokat, meg már hiába kezdene dukátot gyűjteni, nem lenne semmi, ez is baromság, hiba van bérletem, most már kb 1 év kell mire harcba szállhatok egy jobb tárgyért, a következőhöz meg majd már 1,5 év...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
327. hozzászólás - 2012.03.12. 17:53:31 (Válasz Isten Kardja #316 hozzászólására.)
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.12. 17:11:08
Dehogy kell kivenni. Ha ez most tényleg komoly - mármint hogy a fórumon előforduló, egyáltalán nem reprezentatív tömeg alakítja a hisztijével a játékot - akkor meg én hagyom itt ezt az egészet.


Hmm. Mintha a fórumon a viták esetén mind a két oldalra igaz, hogy "nem reprezentatív tömeg". Azokra is, akik módosítást javasolnak és azokra is, akik nem. A fórumon pont az a tömeg van jelen, akik akár így, akár úgy, de bele akarnak szólni a játék fejlődésébe, mert érdekli őket. Ugyanúgy ahogy téged, engem, a többieket, mert még arra is időt szakítanak, hogy ide jöjjenek és hozzászóljanak, érveljenek a saját véleményük mellett. Ez pedig jó. Az nem, ha a másik oldalt az egyik hisztisnek nevezi és esetleg ez a legfőbb érv az irigység hangoztatása mellett, ahelyett, hogy úgy érvelne, ahogy pl Miklós is igyekszik védeni a saját álláspontját és ezzel együtt kompromisszumra törekedni.

Idézet: Ash0oKa - 2012.03.12. 17:40:16
Azzal semmi gond nincs ha változik a felállás,( és ha kivesznek ezt azt de akkor legyen helyette más) de akkor aki megkapta az maradjon is nála! Az űber genyaság volna el venni!

Ezt is írtuk többen, hogy akinek már kifordult, ne kelljen visszaadnia, ebben egyet is értünk és az is előjött javaslatnak, hogy helyettük más kerüljön be akár (nem kell AH-snak lennie, lehet teljesen új relikvia is, mint pl az ultra-implant), hogy darabra meglegyen.

Mindemellett Miklós 1-es javaslata egészen biztosan sokaknak megnyugvást adna, ismerve a játékban előforduló randomot, amit már sokan, nagyon sokan szidtak ilyen-olyan okok miatt.

Az ősköves, anyagi oldalhoz: Az is felmerült, hogy drága a napi 2 őskő és ez pont azoknak drága elsősorban, akik egyébként is havi több száz kavicsot költenek még kigazdálkodva és a sisakok mellett most nem nagyon örülnek az újabb kiadásnak, amivel a játék már határán mozog a megfizethetőségnek. Nyilván Miklóséknak ez egy jó bevételi forrás, hiszen akik lassabban lépnek szintet, de napi szinten aktívak, azoktól ez plusz bevétel lehet, bár így is volt, aki azt jelezte, hogy ez sok. Akár olyanban is lehet gondolkodni hosszú távon, ha már X őskövet elköltött a forgatásokra, onnantól forgatásonként csökken a költség 0,1 őskővel. Ez akár lehet havi korlát is, azaz aki egy hónapban már elköltött 20 kavicsot rá, az a hónap hátralévő részében olcsóbban pörgetheti a +2 lehetőséget, akár nullára redukálva. Ezzel azok is pörgetnek, akiknek a havi 60 kavics sok és inkább bele se vágnak, mert tudják, hogy jó esetben a hónap második felében már ingyen vagy mondjuk minimum 0,2 - 0,3 kavicsért pörgethetnek. TF-en a fordulók áránál ez egy jó módszer.
Pontszám: 7.54
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
328. hozzászólás - 2012.03.12. 17:55:55 (Válasz Miklós #313 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.12. 17:03:03
A tudás könyvét biztos, hogy ki kell venni a listáról? Szerintem ez pont olyan tárgy, ami jó lenne, ha elég sok erőfeszítés árán mindenki számára hozzáférhető lenne.


És komolyan nem látod, hogy a félkövér rész és a szerencsekerék között hol az ellentmondás?

Szerintem is hasznos lenne, ha mindenkinek lehetne ilyen effektje. De nem értem, hogy ezt miért a tudás könyvével akarod megvalósítani? Legyen szerezhető jutalom az, hogy 1 szakértelem maximuma megnövelhető eggyel, ha azon még ilyen hatás nincs rajta. Aztán lehessen ezt gyűjtögetni. Így szépen lassan mindenki elérheti ezt a hatást, de akinek megvan a tudás könyve annak ugyanúgy megmarad az előnye (a kettő összeadódna). A szakértelmek maximumát több lépésben többel is engedném növelni, természetesen úgy, hogy egy ésszerű határt ne léphessen át egyik szakértelem sem. Mondjuk az egy karakter újratámadásának ideje ne menjen 10 perc alá, a kronokompenzációval csökkentett idő ne menjen 1 perc alá, stb. Más szakik meg akár korlátlanul növelhetőek lennének ezzel az effekttel. (pl. spektrális, kreatív, szubtéri, szinguláris...)
Még az sem gond, ha idővel a tudás könyve bónusza lecsökken, ha közben egy átmeneti időszakban kicsit többet ér.

Lehetne egy olyan tárgy, hogy a tudás tekercse. Az első eggyel tolja ki a szaki maxot. Utána további kettővel jöhet egy újabb, majd további hárommal egy újabb szint. Stb. Egészen amíg el nem éri a limitet valaki. Ott meg a tudás könyve sem segítene.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.28
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
329. hozzászólás - 2012.03.12. 17:59:24
1.) Az ultrák ne a randomon múljanak - ez egyszerűen megoldható, ha nem pörgetsz ultrát, kapsz 1 kudarcpontot, ha kipörgetsz egyet, kapsz -100-at. Ha összegyűlik 100 kudarcpontod, akkor ultrát pörgetsz. Sőt, ez még megfejelhető azzal is, hogy ultrán belül is differenciálunk (van ott is elég nagy különbség) és a levont pontok száma ettől függ.

Ez szuper lenne, ha így működne.
V3-Shifu
Pontszám: 7.34
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
330. hozzászólás - 2012.03.12. 18:06:24
Reflexek könyve, nem tesz erősebbé senkit, csak lefelé ütlegelve a népet, lehet vele több pp-t szerezni, de van ára, és én is megvettem anno igen sok dukátért.

A tudás könyve viszont más tészta, mivel 2 nem lehet senkinél, nem értem miért nem lehetett a portyagömb mintájára, ami fáradhatatlanság medálja néven is van és így megoldva hogy 2 is legyen, valami másnéven ugyanazt bedobni. így az AH-s relikvía se vesztené értékét, mert hozzáadodna a másikhoz ha pörget az illető.

Nekem meg a szívósság övem mellé kéne egy Idomár öv is ami a hordázást emelné 100-ra és 5 állattal mehetnék, neked is tetszene, ugye Tulok?

Idézet: Pörgönc - 2012.03.12. 17:59:24
1.) Az ultrák ne a randomon múljanak - ez egyszerűen megoldható, ha nem pörgetsz ultrát, kapsz 1 kudarcpontot, ha kipörgetsz egyet, kapsz -100-at. Ha összegyűlik 100 kudarcpontod, akkor ultrát pörgetsz. Sőt, ez még megfejelhető azzal is, hogy ultrán belül is differenciálunk (van ott is elég nagy különbség) és a levont pontok száma ettől függ.

Ez szuper lenne, ha így működne.


csatlakozom
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2012.03.12. 18:07:39-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.60
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
331. hozzászólás - 2012.03.12. 18:10:41 (Válasz BaalCain #323 hozzászólására.)
Hitman999 Regisztrált:2010.02.19. 00:09:49
ADZSI76 (fórumozó)Regisztrált:2010.02.16. 19:36:06


Mi ezzel a problémád, ha te régebben találkoztál a játékkal mint én akkor már ha te/ti kegyeskedsz valamit megvétózni akkor mindjárt ki kell vonni mindent a játékból?

Csak azért nem regeltem ide egyforma idöben veletek, mert amíg Magyarországon éltem a sok munka miatt a net közelébe sem fértem nemhogy játszak rajta.
Az AH-ban vettem pár olyan cuccot ami nektek nem kellett. A 3 cuccra nem fizettem ki annyit mint amennyiért ti elvisztek egyet. Ennyit az esély egyenlöségröl az AH-ban. Jah és a kavics árát én sem sajnálom Miklóséktól. 350 db-nál kevesebbet nem szoktam venni.

Amennyiben eléritek valamilyen úton módon hogy Miklósék kivegyék a cuccokat, akkor ezúton is kérem vissza az szerencsekerék bérletem árát!

Ti sem vagytok különbek a többi játékosnál, más játékokban nincs beleszólni lehetöséged. Fizetsz vagy odébb állsz!!!


Miklósék ti meg kezdtek vajszívüek lenni már akkor is ha a zsebetekröl van szó?
Aki eddig tolta a kavicsot az eztán is fogja. Csak a szája jár és félti a pozicíóját a toplistán.
Holott erre semmi oka most.
Változtak a játék adta lehetöségek és erre Miklósék minden jogot fenntartanak abban az irományban amit elfogadtatok annó a regisztrációnál... Erröl ennyit!
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.03.12. 18:14:49-kor
Pontszám: 7.64
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
332. hozzászólás - 2012.03.12. 18:13:12 (Válasz Miklós #303 hozzászólására.)
Közkívánatra rakjuk már be a szívósság övét is

Én vagyok a köz és ezt kívánom, mellesleg most volt a szülinapom, ha más nem is pörgetheti ki, Én had pörgessem ki!!!
Légyszi

Fizetek is érte
Pontszám: 7.25
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
333. hozzászólás - 2012.03.12. 18:29:39 (Válasz Miklós #313 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.12. 17:03:03
Végnéztük az AHs tárgyak listáját, és a többi vagy túl erős volt, vagy olyan, ami nem egy kipörgethető tárgy, mert sok embernek nincs szüksége rá, vagy sokan túl gyengének találják.


Egy lista ami szerintem beleferne, es talan nem is tul gyenge.
Az erő köve
Őskőtermő zsák
Puha párna
Démonűző idol
Kőműveskanál
Rubin aura
Paralizoid
A mágus köve
Trollszarv
Lélekkút katalizátor (ez talan tul eros)
Az élet köve
Varázskő
Császári tekercs (nem automatikusan vegrehajtva)
Vampire
A szerencse köve
A zseni köve
A harc köve
100 aranydukát
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
334. hozzászólás - 2012.03.12. 18:44:27 (Válasz Isten Kardja #321 hozzászólására.)
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.12. 17:18:47
Azért azt vegyük figyelembe, hogy most - biztos vagyok benne - nem arról van szó, hogy napjában 50 db reflexek és 100 db tudás könyve esik ki. Tipikusan Behós vakításként (bocs' Miklós ) kiesett egy-kettő, erre meg beindult a tömeghisztéria....


Jol mondod, valoban ez az egyik legnagyobb gond vele. Hogy mig valaki hozzajut most, addig mas harom ev mulva sem. Ha mindenkinek kipottyanna 2 honap alatt, az csak illuziorombolo lenne, ez igy eroteljesen noveli a szerencse szerepet. Aki szerint ez nem baj, az gondoljon arra, hogy vajon mennyire bosszantja az amikor 30 terkapubol nem esik ki a 7 targy, vagy amikor egy szemmel lethatoan gyengebb karaktertol kap ki portyazasai soran.
Pontszám: 7.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
335. hozzászólás - 2012.03.12. 18:47:48 (Válasz Ash0oKa #325 hozzászólására.)
Idézet: Ash0oKa - 2012.03.12. 17:40:16
Azzal semmi gond nincs ha változik a felállás,( és ha kivesznek ezt azt de akkor legyen helyette más) de akkor aki megkapta az maradjon is nála! Az űber genyaság volna el venni!


Egy ugyes kompromisszum lehetne, ha 2 veletlenszeruen valasztott UR nyeremenyt kapnanak karpotlasul. Tudas konyvnel mondjuk nehezebb megoldani a problemat, mert ott a szakertelemnoveleseket is kompenzalni kell.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
336. hozzászólás - 2012.03.12. 18:54:45 (Válasz Miklós #313 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.12. 17:03:03
A tudás könyvét biztos, hogy ki kell venni a listáról? Szerintem ez pont olyan tárgy, ami jó lenne, ha elég sok erőfeszítés árán mindenki számára hozzáférhető lenne.
Én tudás könyvét akarok és örülnék neki, ha mindenki megkaphatná. Meglepően nagy előnyt biztosít kihívásoknál, amit ez kiegyenlítene.
Pontszám: 7.46
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
337. hozzászólás - 2012.03.12. 18:57:21 (Válasz Morzkod #333 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2012.03.12. 18:29:39
Egy lista ami szerintem beleferne, es talan nem is tul gyenge.
Minél hosszabb a lista, annál kisebb az esélyed az erős tárgyakra.
Pontszám: 6.18
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
338. hozzászólás - 2012.03.12. 19:17:21 (Válasz Miklós #313 hozzászólására.)
Ne vegyetek ki semmit, ha random kiegyenlítő része elkészül akkor tökéletes fejlesztés
Nekem meg van a reflexek könyve, de szó nélkül lenyelem a dolgot, hisz megszerezhetek más relikviákat.
Persze ideálisabb lenne, ha meg lenne még a ráköltött dukát és kipörgetném, de hát ilyen egy folyamatosan fejlődő játék a többség javáért szemet hunyok a saját sérelmeimen.

Szerintem maradjon így.
Viszont ha már kivesztek valamit akkor vegyétek ki az összes kerék által megszerezhető AH-s relikviát, különben mi jogon marad a tudás könyve egyedi a többi meg nem, ebben az esetben már jogos lenne az én sérelmem is!
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.26
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
339. hozzászólás - 2012.03.12. 19:21:31
Mi már fogyunk
Most már a ki marad ki nem megy, van aki már törölt.



Köszönjük a jól átgondolt fejlesztést és az első Jves hszet.
Hiába lesz módosítgatás már, ha nem játszanak a haverjaim akkor semmivel sem több ez a játék mint a sok ezer más.
hm... hm... travian vagy ogame? nem is tudom....
Pontszám: 6.24
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
340. hozzászólás - 2012.03.12. 19:39:44
BaalCain ... Viszlát és köcce a rengeteg "játéktapasztalatod" mit itt elénk tártál ... a legjobbakat neked és a haverjaidnak ... a spanokat is vihetnéd magaddal ...!van itt még belőlük ...

Miklós nehogy kiszedjetek bármi AH cumót a kerékből és ne hagyd befolyásolni magad 5-8 span embertárs által akik már 2-3 évre visszamenőleg saját szájuk ízére kívánják formáltatni a játékot! Had legyen csak meg mindenkinek az egyenlő esély reá ...!
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 6.49
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!