Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
201. hozzászólás - 2012.03.12. 09:08:56 (Válasz Azazel #199 hozzászólására.)
Egyben biztos lehetsz, hogy Kóc, Cras, Én tuti akkor is lázadnánk, ha mi lennénk a nyertesek, mivel a rendszer egészét befolyásoló dologról van szó, és ha a rendszerből akár csak 1 játékos is töröl miatta, az nekünk NEM JÓ, mivel csökken a multiplayer effekt.
Pontszám: 7.93
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
202. hozzászólás - 2012.03.12. 09:12:01
Mióta bekerült az aukciósház részt veszek a licitekben.
Nem a legerősebb tárgyakkal rendelkezem, de akkori stratégiámhoz igen erősekkel.
Sorban Lélekszipolyozó, pókbölcsessége, kristálygömb és legutoljára a reflexek könyvét szereztem meg.
Furcsa volt elsőre látnom, hogy ilyen relikviákat dob a kerék, az egyikkel rendelkezem is és nem kevés dukátért szereztem be.
De személy szerint nem zavar, max irigyelni tudom a szerencséseket
A probléma szerintem is ott van, mint Birka mond.
Ha már ősköves egy olyan módosítás mindenképp el kéne, hogy ha X ősköves pörgetés után nem kaptál UR tárgyat akkor X+1 -re mindenképp kapjál.
Ill. ha az utolsó UR tárgy óta X pörgetés alatt nem kaptál újabbat akkor X+1-re kapjál.
Még így is előfordulhatnak különbségek, viszont az örök peches szerepe ki lenne küszöbölve.

Nálam például a bekerülése napja óta pörgetek napi hármat.
Eddig első pörgetésre 2 alkalommal nyertem valamit, az összes többin semmit.
Azon kívül sisakszilánk, kiégett őskő, egy gyógyital, egy dukát tekercs, egy lélekgyémánt csomag és a legtöbbet a fehér kristály italból kaptam.
Egyetlen valamire való nyereményem + 1 kritikus varázslat 31 TP.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
203. hozzászólás - 2012.03.12. 09:15:05 (Válasz Azazel #199 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2012.03.12. 08:59:48
Azthiszem sosem fogjuk megérteni egymás szempontjait...

Azért kiváncsi lennék ,akkor is ennyire fájna-e , ha te lennél a szerencsés pörgető, és iszonyú tisztességtelen előnyre tennél szert emiatt..


Elmondom neked mi lenne. Orulnek, mint majom a farkanak, es az allaspontom, hogy soha nem szabadott volna ilyet a jatekba berakni egy szemernyit sem valtozna.
Hozzateszem, hogy nalam jo helyen vannak az ilyen tapok, mert karakterem jellegebol adodoan lenyegtelen, hogy mennyire tisztessegtelen az elony amit szerzek. Szoval kedves illetekesek: az elso inspirator eshetne nalam.

Megjegyzem egyszer mar kipottyant egy +1 kritikus utes. Igy mar 91-es a kritikusom. (szint 145)
A hozzászólást Kocos módosította 2012.03.12. 09:18:32-kor
Pontszám: 6.87
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
204. hozzászólás - 2012.03.12. 09:16:20 (Válasz Birka #198 hozzászólására.)
A pókert azért módosítanám valami csak szerencse függő játékra.
Mert ha szar lapjaid vannak akkor is tudott befolyásolnia játék menetét, de egyébként egyet értek
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.49
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
205. hozzászólás - 2012.03.12. 09:25:03 (Válasz Nabil #204 hozzászólására.)
Nézd, ha sose kapsz lapot, amit egyáltalán érdemes megjátszani, akkor 1-2 blöffel/all-innel esetleg tudsz eredményes lenni 1-1 játszmában, de ezzel nem lehet versenyt nyerni.
Itt is csak tolod be az őskövet, és szentségelsz, hogy megint szemét jött csak.
Pontszám: 6.30
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
206. hozzászólás - 2012.03.12. 09:29:17
Ez esetben minden tiszteletem a tiétek

Mindezek ellenére , engem nemzavar a szerencsekerék bekerülése, sőt ,kimondottan tetszik , és nemtudok egyetérteni az ellene szóló érveitekkel.
Nekem úgy tűnik, bármennyire is szeretnétek annak látni ,ez NEM ,egy tisztán stratégiai játék , hanem egy játék. Olyan-amilyen , amikor elkezdtünk játszani vele, ezt elfogadtuk.
Báró Samedi
Pontszám: 8.12
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
207. hozzászólás - 2012.03.12. 09:29:43 (Válasz Birka #205 hozzászólására.)
Versenyt valóban nem lehet nyerni, de értem már be így final tablere persze kizárólag élő játékról beszélek.
Online pókernél lehet igaz az állításod ahhoz nem értek.
De részemről ennyi az off, csak allergiás vagyok rá, ha szerencse játéknak titulálják a pókert
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.50
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
208. hozzászólás - 2012.03.12. 09:59:49
Én is azt vallom, hogy ki kell venni azon tételeket a kerékből, amiket AH-ban lehet venni. Mert tényleg nem fair azokkal szemben, akik jó ideje gyűjtögetnek, és költenek a játékra valamilyen módon azért, hogy pörgetve a küldetéseket dukátot halmozzanak fel.
Igen, én is pók vagyok, és igenis sírok. Én is gyűjtöm a dukátot, tele vagyok kaviccsal és ilyen tárgyakkal, de nem költök a kerékre. Van elég random már a játékban, nem akarom, hogy még ez is a nyakamba szakadjon. Pörgetem a napi egyet és kész. Nem azért, mert nem tehetem meg, hanem mert ez már kiüti a biztosítékot és pvp játékban, ahol alapvetően a stratégiának kellene érvényesülnie, nem pedig a minél nagyobb random szerencsének. És nem sajnálom senkitől sem, amit kap... csak ne AH-s tételek legyenek. Foroghatnak a pontok, italok, állatfelszerelések, dukát, akármi...csak ne az, ami egy az egyben belerondít egy másik vonalba a játékban.

Remek ötlet lenne a kerék, de nem így...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.11
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
209. hozzászólás - 2012.03.12. 10:11:50
Én személy szerint örülök neki, hogy AH-s tárgyak is eshetnek, és egyáltalán nem zavarna ha a nehezen megszerzett kristálygömböm másnak is jutna; mert ennyi erővel nekem is jól esne egy tudás könyve (pl.).
Az egyetlen aggályom hogy tényleg balanszolni kellene az ősköves forgatások véletlenszerűségét. Pár nap alatt ugyan nem esett semmi (ami ugyan semmit nem jelent), és kicsit keserű szájízzel olvasgattam a 10AF-es, reflexek könyvés hsz-eket. Nem sajnálom én senkitől, de akinek 1 hónap múlva sem esik semmi igazán tápos (márpedig a random az random), annak lehet nem lesz őszinte a mosolya.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.18
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
210. hozzászólás - 2012.03.12. 10:23:49 (Válasz Paco #208 hozzászólására.)
Komolyan mondod , hogy ha valaki,aki amúgy jóval gyengébb "stratéga " nálad , de véletlenül kipörgetett valami tápot., képes lesz csak emiatt jelentős előnybe kerülni veled szemben?

Összehordtok itt mindenféle szépen hangzó ideológiát,pedig csak sárgulás.
Báró Samedi
Pontszám: 6.51
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
211. hozzászólás - 2012.03.12. 10:28:14 (Válasz Azazel #210 hozzászólására.)
A random szerintem nem csak a jóval gyengébbeknek foroghat ki, hanem bárkinek. Pont ezért random. De ha egy erősnek eleve kipottyan - és valószínűnek tartom, hogy csak kavicsért eshet ilyen, nem simán - akkor eleve kizárjuk a "gyengébb", de okosabb játékosokat a pénzesebbek javára.
Akkor hol is marad a stratégia?
Hülye vagyok, de van pénzem... ennyi erővel miért nem lehet fixen, adott árakért megvenni a relikviákat?
Akinek van pénze, az vehesse meg. Akinek nincs, az meg gyűjtögessen dukátot és vegye ki AH. Nem?
Mert ennyi erővel ezt is lehetne mondani.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.27
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
212. hozzászólás - 2012.03.12. 10:34:02 (Válasz Paco #211 hozzászólására.)
gyengébb "stratéga "


Vagyis bénábban játszik, hogy téged idézzelek, "hülye " , hát rajta nemfog egy kiforgatott táp tárgy segíteni ellened.
Báró Samedi
Pontszám: 6.76
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
213. hozzászólás - 2012.03.12. 10:48:08 (Válasz Azazel #212 hozzászólására.)
Azért, ha már idézgetünk - bár ennek kicsit off szaga van - akkor Te vetetted fel először ezt.

Idézet: Azazel - 2012.03.12. 10:23:49
Komolyan mondod , hogy ha valaki,aki amúgy jóval gyengébb "stratéga " nálad , de véletlenül kipörgetett valami tápot., képes lesz csak emiatt jelentős előnybe kerülni veled szemben?


Én erre reagáltam, és használtam szintén ezt. Valamint azt is mondtam, hogy nem csak gyengébbeknek eshet, de csak olyannak, akinek pénze van.
Hiába vagy okos, de kevesebb költségvetéssel a játékra - mert vagy nem telik már a kerékre (de minden másra igen), vagy nem akarsz rá (család mellett pl) - de a random ilyen módon megtréfálva keserű szájízt ad.
Vagy költesz rá nem keveset, és így sem kapod meg. Más meg hamar(abb).

Nem. Ez már túl sok random egy logikára és stratégiákra épülő játékban, valamint ahogyan mondottam, a játék egy másik vonalát töri derékba.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.70
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
214. hozzászólás - 2012.03.12. 10:53:11 (Válasz Paco #213 hozzászólására.)
Nem értesz,...nembaj.

Úgyis eleget rágtam már ezt a témát, és egyetlen elfogadható érvet sem olvastam...részemről ennyi.
Báró Samedi
Pontszám: 6.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
215. hozzászólás - 2012.03.12. 11:01:04 (Válasz Azazel #206 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2012.03.12. 09:29:17
Nekem úgy tűnik, bármennyire is szeretnétek annak látni ,ez NEM ,egy tisztán stratégiai játék , hanem egy játék. Olyan-amilyen , amikor elkezdtünk játszani vele, ezt elfogadtuk.


Természetesen nem. De azért alapvetően igen. Én egyébként minden ellen tiltakozom ami a szerencse szerepét növeli a játékban, és a stratégiáét csökkenti.
Pontszám: 8.44
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
216. hozzászólás - 2012.03.12. 11:01:52
Azért nem tudom srácok, szerintem van itt olyan aki a haját tépné, ha esne neki egy pók bölcsessége és egyből visszalépne
14
Pontszám: 7.69
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
217. hozzászólás - 2012.03.12. 11:04:09 (Válasz Azazel #214 hozzászólására.)
Nem, tényleg nem értem.
Ennyi erővel én is mondhatom azt, hogy nem láttam elfogadható érvet arra, hogy miért is kellene AH-s tételeknek esnie.
És tényleg nem, mert elolvastam mindent.

Én inkább, amit szívesen olvasnék viszont, egy JV véleményt, hogy ez miért is lett így. Vagy valami átgondolást ezzel kapcsolatban.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.45
kedvencZoltiFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
218. hozzászólás - 2012.03.12. 11:07:38 (Válasz Azazel #214 hozzászólására.)
Szerinted normális, hogy valakinek szerencséje van és megkap egy olyan tárgyat amiért más évek óta gyűjtöget ? Lehet, hogy irigység, de szerintem sokaknak elmegy a kedve a játéktól az ilyen fejlesztéstől. És azoknak megy el a kedvük, akik sok időt és pénzt fektetnek ebbe a játékba.
Ha jól tudom a 30 őskő is ultra ritka. Én speciel nem lennék önfeledt boldog, a kipörgetem a 30 őskövet, mikor szívósság övet is kaphatnék.(szerintem itt is vannak problémák az egyensúlyba)
Pontszám: 7.22
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
219. hozzászólás - 2012.03.12. 11:10:15 (Válasz Paco #217 hozzászólására.)
Segítek.

Aki béna,hiába tolja a pénzt, nem fog top karaktert nevelni ,pláne nem attól ,ha véletlenül forgat egy kristálygömböt.
Báró Samedi
Pontszám: 6.76
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
220. hozzászólás - 2012.03.12. 11:12:00 (Válasz Azazel #210 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2012.03.12. 10:23:49
Komolyan mondod , hogy ha valaki,aki amúgy jóval gyengébb "stratéga " nálad , de véletlenül kipörgetett valami tápot., képes lesz csak emiatt jelentős előnybe kerülni veled szemben?


Hát egy eventen egy reflexek könyvével például elég könnyű a top10-be kerülni. Ha valakinek ez nem a hosszú távú tervei részét képezi, hanem egyszerűen csak az ölébe hullott, akkor is ki tud szorítani valaki mást a top10-ből.

Persze a probléma nem elsősorban itt mutatkozik meg, hanem ott, ha két hasonlóan erős stratéga közül az egyik a szerencsének köszönhetően kerül lépéselőnybe.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.03.12. 11:13:07-kor
Pontszám: 6.87
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!