Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
421. hozzászólás - 2012.03.13. 10:58:07
A nem tudás könyve lett volna, hanem mondjuk tudás relikviája rögtön az a tárgy elfogadható lett volna.

Uakkor közben végiggondolva. Az, h a cash és felzárkóztatás közül melyiken van a nagy hangsúly azt jelzi, h alapból nem lehet ultrát pörgetni, de lehet 3 semmit...
Nem a gyengék erősítése, hanem a közép osztály élmezőnnyé tétele zajlik.


Nem akarom fárasztani a tovább a népet. pár javaslatom lenne ami ez eddigi teljesítmény jobb megbecsülését és tömeg fejlesztését egyaránt jobban szolgálja:

-uannyi pörgetési lehetőség őskő nélkül pl 2-2
- havi x rácsengetett őskő után akinek van szerencsekereke a min 2. köves pörgetés ingyenes
- egyedi tárgyak nagyobb száma ritkaként a legerősebb Ahsokat ne lehesen így megszerezni v kommulatív legyen
- a fekete mezők száma sok
Pontszám: 7.43
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
422. hozzászólás - 2012.03.13. 11:04:48
A vitatkozást sztem is zárjuk le, inkább a megoldásra koncentráljunk...még egy mondatot engedjetek meg, lehet hogy nem lett volna ekkora vita, ha ez a fejlesztés nem meglepetés lesz, hanem ahogy máskor is szokás volt, kaptunk előre egy leírást, és még mielőtt élesben ment volna, akkor előtte megbeszéljük.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.15
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
423. hozzászólás - 2012.03.13. 11:09:54 (Válasz PottomPanna #400 hozzászólására.)
Mondjuk az ősköves forgatásnál a fekete mezőket kicserélhetnék pirosakra! (Csak vicc volt, nem bírtam kihagyni...)
Pontszám: 7.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
424. hozzászólás - 2012.03.13. 11:10:30 (Válasz BaalCain #421 hozzászólására.)
Nem a mezők száma alapján van az eredmény randomizálva, az csak díszítés. Nyilván hülyén nézne ki, ha az UR sáv egy vékony piszlicsáré lenne. A random eredményétől függ, hogy hol fog megállni, de nem 1/12 az esélye az UR-nek, mint azt az ábra jelezné, annál jóval kisebb az eddigi tapasztalatok alapján..
Pontszám: 7.54
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
425. hozzászólás - 2012.03.13. 11:22:42
nyilvánvaló

A lényeg, h nagyon sokat pörgetnek az elsővel semmit.
Pontszám: 7.43
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
426. hozzászólás - 2012.03.13. 11:24:51 (Válasz BaalCain #425 hozzászólására.)
így van, ezért is ki lehetne venni teljesen a feketét sztem, viszont kékre nem lenne lehetőség, csak zöldre...nincs akkora nyeremény, de legalább tutira lenne valami...bár azért egy 5 csp-s ital nem mondható rossznak...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.15
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
427. hozzászólás - 2012.03.13. 11:25:39 (Válasz BaalCain #421 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.13. 10:58:07
Az, h a cash és felzárkóztatás közül melyiken van a nagy hangsúly azt jelzi, h alapból nem lehet ultrát pörgetni, de lehet 3 semmit...


Napi 3 porgetesedbol max 1 lehet semmi.
Pontszám: 6.87
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
428. hozzászólás - 2012.03.13. 11:32:15
rosszul írtam. azt akartam írni, h csak az őskövesből lehet ultrát de a kő nélküliből lehet akár semmit is
Pontszám: 7.43
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
429. hozzászólás - 2012.03.13. 11:46:45
Azt nem mondom hogy a pirosra nagyobb esély legyen, mert akkor megint ott tartanánk, hogy mindenki könnyen hozzájutna a kemény cuccokhoz, de ha esetleg olcsóbb lenne a pörgetés, akkor a kék esélyét lehetne csökkenteni...vagy nem tudom, vag a zöld cuccokat is átválogatni, hogy több hasznos legyen, mondjuk védelem és támadás itala sztem nem egy kemény cucc, egyszeri alkalomra jó, de....
5 CSP-s, 5 PP-s ital jó zöldnek, LGY csomag is jó, 0,1 Af talán lehetne picit több, akár egy 0,2-0,3 AF, mert azért mégiscsak keveset lehet pörgetni egy nap....

De most jutott eszembe, mi lenne, ha napi 5 pörgetés lenne, 1 ingyen, és minden további 0,5 őskőbe kerülne? vagy lehet esetleg 2 ingyen...mert ugye a játékban az az élmény, amikor pörget az ember, és várja hogy mi jön, így akkor lenne 2 ingyen, meg további 3-4 ami 0,5 őskőbe kerülne...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.83
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
430. hozzászólás - 2012.03.13. 11:50:33 (Válasz Kocos #412 hozzászólására.)
Akkor ezért esik annyi 3 kiégett őskő meg kristály ital?

Amúgy kiégett minek esik, nekem nem kell: Kiégett őskő: 2182
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.21
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
431. hozzászólás - 2012.03.13. 11:50:36
bár ezzel kicsit magamat hazudtolom meg, mert azt írtam, hogy aki tartani akarja a lépést, annak kötelező költeni, és 4pörgetés 0,5 őskőért ugyanannyi, mint 2 pörgetés 1 őskőért...de mégis jobban hangzik valamiért...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.15
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
432. hozzászólás - 2012.03.13. 11:53:44
Nos nem szoktam írni a fórumba, de most megteszem, bár lehet hogy nem leszek népszerű!

Nem tudom hogy ez a szerencsekerék miért veri ki annyira a biztosítékot és nem azért írom mert nyertem valami klassz cuccot vele! Én kb. másfél éve kezdtem a játékot, sok időt és őszintén megmondom pénzt is áldozok rá! Az aukciós házban a legjobb tárgyakat általában azok viszik, akik vagy a kezdetektől játszanak, vagy ellőnek havi 4-500 őskövet hogy pörögjenek a küldik (sarkítva pénzért tudnak cuccot venni)! Egy átlag játékosnak esélye sem lesz a nagyobb licitekre belátható időn belül, valamint nem tudom miért zavar bárkit is ha valaki kipörget egy jó cuccot aki esetleg még őskövet sem vett, így megvan az illúziója hogy esetleg ő is részt vesz a játékban! Másrészt ha "Sanyi" pörgetett egy brutál cuccot, azt azért ki is kell tudni használni!

V1-en játszom és 1000 dukátot gyűjtöttem eddig, úgy hogy minden nap játszom, azért ennyit mert csp-ért most kezdtem el venni, ugyanis gyorsan kellett fejlődnöm, hogy túléljem az alsóbb szinteket, mivel azokat a POK-ok uralják, így kb. még 1-2 év és beszállhatok a licitbe (röhej)! A másik dolog hogy amit ezután plusszban raknak a játékba az tuti hogy valaki érdekét sérti majd vagy ezért, vagy azért!

Akik nem az elejétől játszanak, azoknak nincs sok esélyük pár dologra: pl:bajnoki viadalt nyerni (rendezzünk olyat is amiben azok indulnak akik még nem nyertek), Ah-s cuccot venni, komolyabb szövibe kerülni stb., hát ne fájjon ennyire ez a kerék (hangsúlyozom még nem nyertem semmi extrát).

Csak a gondolataimat írtam le és nem akkarok magamnak ellenségeket!

Mindenkinek jó játékot!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 8.13
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
433. hozzászólás - 2012.03.13. 12:01:26 (Válasz Zooleee #432 hozzászólására.)
Ne haragudj, de nem értek egyet.

Miért ne nyerhetne az bajnokit, aki később kezdte? Aki később kezdi, az kisebb szintű, ő kisebb kategóriában indul, tehát a vele azonos időben kezdőkkel. Ha Pókok vannak a környéken, akkor ha ők már sokat nyertek, kapják a sok minuszt. Itt elsősorban a játéktudás számít, ha nem használsz ki mindent, ha keveset játszol vagy nem jól, akkor nem leszel olyan erős, mint a másik. Persze szerencse kell, hogy épp lefarmolj más karaktert, pont akkor támadd, meg persze biztos vannak csalók is, akik a szigorú ellenőrzés ellenére több karit csinálnak és farmoltatja őket az erős karijával.

AH-s témában se értek egyet. Igaz, hogy aki előbb kezdte annak több dukátja van, de ha ő már vesz valamit, neki is elmegy az egész vagy nagy része. Le-ért én még csak kb 6 dukátot vettem, a következőt 7000 LE-ért tudnám venni, de nem veszek. 5 CSP-t veszem a játék kezdete óta, meg van bérletem...igen, az van, van is talán 6-7 aukciós tárgyam, de most már hiába a bérlet, már 1 éve gyűjtök, és most érek 1500-1600 környékére, tehát ha te le is maradtál 1-2 alkalommal egy általad választott tárgyról, mert én elvettem, a következőnél már nem fogom tudni elvenni, sőt, már harmadszor maradtam le a refleyek könyvéről, hogy esélyem se volt...talán a következő vagy azutálni alkalommal meg tudom venni, ami fél-1 év, nem tudom pontosan, de ha azt megveszem akkor megint 2 év, mire újat veszek...tehát aki türelmes, az fog tudni venni aukciós tárgyat...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.16
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
434. hozzászólás - 2012.03.13. 12:05:39
Pár dolgot megcáfolnék, anélkül hogy vitatkoznék veled:

- én 2010 októberében kezdtem, igaz V3-on és éppen a legutóbbi bajnokin nyertem először
- ah-s cuccot lehet venni, esély is van rá, én idejében (24. szint) elkezdtem cspből dukátot venni és most sokkal többem van mint 1000
- komoly szövibe is lehet lépni, induláskor egy közepes 1M kúttal rendelkező szöviben érdemes kezdeni, majd konstrukciózni sok manából ezerrel és úgy már át lehet menni akármelyik top szövibe akár
- a kerék nem nekem fájt, ezt nem azért írtam
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.13. 12:06:05-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.61
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
435. hozzászólás - 2012.03.13. 12:13:21 (Válasz Eardog #433 hozzászólására.)
Az AH-s témában igenis igaza van... mindig van egy régebbi játékos aki "500" dukáttal túllicitálja az "újakat".
Mivel nem mindenki jutott hozzá a cuccokhoz rengeteg régi játékosnál van elfekvöben dukát mert várakozik.
Ne hari ha nem akarunk éveket várni egy jobb cuccra. Az új fejlesztésel kapcsolatban féltitek a "monopol" helyzetet ami "kijárt" eddig nektek mert 2 évvel elöbb regeltetek. A szerencsekerék tuti nem fogja elárasztani a nagyközönséget töménytelen mennyiségü cuccossal. Ez csak mézes madzag és erre is csak csekély esély van. Nem 1 a 12-höz mert minden pörgetéssel ez az esély egyre kissebb ha kiszámolod. Mert minden pörinél megvan az esélyed ugyan arra a haszontalan dologra amit elötte kaptál.

A bajnokiban nincs igaza... Aki egy kicsit is vágja már a játékot az egy kis kavics segítségével egy halom bajnokit szerezhet.
Több társam is mostanában indított új karaktert és halomra szerzik a bajnokikat.
Pontszám: 5.44
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
436. hozzászólás - 2012.03.13. 12:15:28
természetesen amikor anno bejött az aukciós ház, akkor mindenki egyszerre kezdett el gyűjteni dukátot, akkor még talán 50-100 dukátok voltak az első licitek...olyan már nem lesz természetesen, de azért lehet szerezni tárgyat.

Amúgy egy korábbi hsz-be írtam, hogy azért egy új karakternek amennyi hátránya van, annyi előnye. A lélekgyémántos cuccok, csizma, sisak, AF pontok, ezeket mind-mind sokkal előbb megkapják, mint mondjuk mi, akik már 100-as szintűek voltunk, de már mondjuk 60-as szintől lehet venni LGy-s cuccokat, vagy nem tudom pontosan, nem néztem. Entitás is ott van, onnan az újak azért tudnak majd hamar kivenni dolgokat, amíg mondjuk nekünk nem érte meg az első 1-2 tárgy, mert akkor már sokkal jobbak voltak a kezünkbe...úgyh ennek is megvan a jó és rossz oldala.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
437. hozzászólás - 2012.03.13. 12:20:19 (Válasz ADZSI76 #435 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.13. 12:13:21
Nem 1 a 12-höz mert minden pörgetéssel ez az esély egyre kissebb ha kiszámolod. Mert minden pörinél megvan az esélyed ugyan arra a haszontalan dologra amit elötte kaptál.


Ebbe nem is akarok belekötni, ez így kerek egész.
Pontszám: 6.87
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
438. hozzászólás - 2012.03.13. 12:20:31 (Válasz ADZSI76 #435 hozzászólására.)
Sajnos az aukciós ház természeténél fogva így működik, egyre drágább benne minden, erről nem tehetünk. Ha ezért találták volna ki a szerencsekereket, hogy kompenzálják a régi és új játékosok közötti különbségeket, akkor mi nem pörgethetnénk. Sőt, ha mákunk van, akkor nekünk még több lesz, nektek meg semmi...és ez az, ami zavaró, hogy itt a szerencse számít, semmi más, független attól, hogy ki mikor kezdte a játékot, ki milyen erős, vagy gyenge. De ahogy Baalcain is említette, lett volna Tudás könyve helyett más a neve, Dugás könyve:D, és akkor már nem érdekelne a dolog, ha más is kivesz olyat. Meg olyan sok mást is ki lehetne találni, nem értem miért kell pont azokat a cuccokat lemásolni? Tehát még egyszer mondom, nem zavar, ha más kipörget egy táp tárgyat, csak ne ugyanazt pörgesse, amiért én éveket gyűjtöttem, ennyi.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.16
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
439. hozzászólás - 2012.03.13. 12:20:44
Üdv Eardog!

Örülök hogy rendes vitapartnerem akadt!

A viadalhoz: Szétnéztem és az alsó szinteken akkora a különbség, legalábbis V1-en a régi és új játékosok között, hogy szinte bármennyi mínuszt is kapnak nem lehet őket lenyomni! Ez persze nem siránkozás ez az Ő játékstílusuk előnye! Viszont sok új játékost eltántorít ez az előny, ha komolyabban akarnak játszani, viszont ha keréken nyernek valami jobbat lehet hogy mások is kedvet kapnak, s az mindenkinek jó! (optimista vagyok és naív )

AH: Csakhogy előttem még pár százan állnak sorban ugyanúgy mint Te, és ha egy cucc ami kéthavonta jelenik meg, bárhogy is számolom már nyugdíjas leszek! Lehet hogy hülye ötlet, de ha a licit nem hosszabbodna meg ha rátesz valaki a végén, szélesedne a potenciális nyertesek köre, én pl. ezért maradtam le kettőről is, mert nem csak az a napi dolgom, hogy a gép előtt üljek! Ha valaki meg akar venni valamit toljon be annyi dukátot amennyi neki megéri és ha valaki túllicitálja, hát istenem ez van!

Köszi Eardog!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
440. hozzászólás - 2012.03.13. 12:22:13 (Válasz Eardog #436 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2012.03.13. 12:15:28
de azért lehet szerezni tárgyat.


Mint ahogy olyannak is van mar tobb targya, aki nem rendelkezik berlettel. Ha igaz lenne a rengeteg elfekvo dukat, meg hogy valakinek mindig van tobb, akkor ez arra is kene vonatkozzon aki mar koltott legalabb egyszer, hiszen neki a masodik targy vasarlasa pont ugyanolyan kihivas, mint a kesobb indulonak az elso.
Pontszám: 6.87
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője