Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
kedvelt tagPoloSanyiFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
381. hozzászólás - 2012.03.12. 23:41:54
A küldikhoz meg alapból kell őskő, szóval aki arra nem sajnálja, annak a kerék nem oszt nem szoroz, aki meg nem őskövezik, az meg alapból nagyon ügyes, és nem fog hátrányba kerülni.
Amúgy krit ütés/kábítás/nevelés/sajtolás/térkapu + reflex. Ezek titkos kombinációjából jön össze a top küldizés .
V5 celeb pókja, PoloPanda gazdája.
Póker és PhP szakértelmek maxolása folyamatban
Pontszám: 6.76
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
382. hozzászólás - 2012.03.12. 23:43:06 (Válasz PoloSanyi #379 hozzászólására.)
Két tényt kihagytál.
1. Mindig van olyan ...gyerek, aki akkor is tud örülni egy nyalókának ha azt 1 lócitromból kell kivennie. A többi gyerek -nevezheted Pistiké(k)nek- nem rohant érte, nem ujjongott és érthető miért nem.
2. Az aukciós ház tételei -különösen a tudás könyve kaliberűek- pihent aggyal nem kerülhettek volna be a szerencsekerék tételei közé, hiszen ez unfair azokkal szemben, akik az extra dukátokért extra gépidővel pörgetik a küldetéseket, hónapokat, sőt 1 évnél is többet várnak 1-1 tárgyra, amíg azt egy licitharcban elvihetik.
Pontszám: 6.95
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
383. hozzászólás - 2012.03.12. 23:49:20 (Válasz BaalCain #380 hozzászólására.)
Bevallom, én sem értem már, mi a problémád...
Megígértem, hogy kiküszöböljük a szerencsés-pisti effektet, és ha a többség ezt akarja (szavazás) akkor kivehetjük az AHs tárgyakat.
Mit szeretnél még?
Pontszám: 7.52
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
384. hozzászólás - 2012.03.12. 23:49:38
Egyenesen undorítónak tartom,hogy valakik csak úgy szidnak valakit aki törölt azért,mert nem tetszett neki ez a fejlesztés sem.
Nem beszéltem vele,de láttam a listában és nem csak egy "pistike" volt. Biztosan nem könnyű szívvel nyomott törlést arra, amit több éven át épített,de a döntését inkább jelnek kellene venni, mint sem gúnyolni úgy, hogy még csak meg sem védi magát.

Szerencsekerék:

Alapvetően nem rossz "ötlet". Jelen van már majd minden valamire való játékban,de nem egészen így. Az ára igazából "lényegtelen" LENNE. Arányaiban láttam már sokkal drágább újrapörgetést is. A gond a megkülönböztetésben van ősköves és nem köves között. Akár sisakoknál nézve is akár itt a pörgetésnél. A pörgetésnél inkább esélynövelést kellene biztosítania, mint sem tárgymegkülönböztetést.
Mondom ezt kövesként. Nagyon elszálltnak érzem ezt az előnyt. Vagy legyen akkor az amiért itt sokan panaszkodnak az árakat mérsékeljétek,hogy bárkinek elérhetőbb legyen.
Egyszer Miki már lepontoztál egyre,mert beszóltam a fejlesztések miatt. Megteheted most is,de akkor is állom azt a HSZ-t,hogy a fejlesztések nagyon haloványak. Az eventek újrapörgetése meg egyenesen nulla. Csakis őskőhabzsolásnak vélem az egészet,ami elvárható lenne,de nem mindig ugyanazért bakker.

..és igenis kitolásnak érzem azokkal akik megvették ezen tárgyakat. pl V2-n Pale a tudás könyvét 2200 dukátért vette meg. Biztos lehet benne mindenki,hogy nem veszi meg,ha így is hozzájuthat. (,ha kipörgetnék valamit kompenzálni kellene nekik levonva az eltelt időt amíg náluk volt addig is)
Miért nem lehetett csak itt megszerezhető tárgyakat berakni?!? Mennyivel érdekesebb lett volna az új tárgyakat lesni/várni.

Viszont ennek a baromságnak,hogy kudarc szilánk meg ne ülj fel. Az itt vergődők nagy része rögtön akar mindent. Biztosan csábító Neked is az,hogy az ősköves pörgetők BIZTOSAN pörgetnek majd 100 at a fix jutalomért,de a szerencse szó akkor itt már érvényét is veszti. Ez akkor már más pl: 100 ból 1 .


Összefoglalva: Érdekes, új, elnagyolt, DRÁGA, a szerencse kijár mindenkinek kövesnek (maximum esélynövelés) és nem kövesnek ez pedig nem így van itt.
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2012.03.12. 23:52:15-kor
Pontszám: 8.84
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
385. hozzászólás - 2012.03.13. 00:04:33 (Válasz Fecsu123 #384 hozzászólására.)
Idézet: Fecsu123 - 2012.03.12. 23:49:38
A gond a megkülönböztetésben van ősköves és nem köves között. Akár sisakoknál nézve is akár itt a pörgetésnél. A pörgetésnél inkább esélynövelést kellene biztosítania, mint sem tárgymegkülönböztetést.
...
Miért nem lehetett csak itt megszerezhető tárgyakat berakni?!? Mennyivel érdekesebb lett volna az új tárgyakat lesni/várni.
...
Összefoglalva: Érdekes, új, elnagyolt, DRÁGA, a szerencse kijár mindenkinek kövesnek (maximum esélynövelés) és nem kövesnek ez pedig nem így van itt.


100%-ig egyetértek a véleményeddel és a javaslataiddal is. részemről 10pont.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.03.13. 00:04:55-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.48
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
386. hozzászólás - 2012.03.13. 00:05:02 (Válasz Miklós #383 hozzászólására.)
AZ elejétől nem értetted meg a problémákat.

A legnagyobbak egyike 2 hétvégi nap hallgatás után megírt Jv hsz volt.
Azóta sok minden változott, neked is a véleményed és vmelyest a hozzáállásod is. Én értékelem és még nem töröltem.
Mások azt látják, h megjött a Martian tekercse ami valaha olimpiai győzelemért járt a tfen és mindenki által megszerezhető lett később a Tfen mentalitás ide is.

szavazzunk. Nézzük meg, h hülye gyerek, semmit nem érek el, játszani nem tudó de érte nem is dolgozóból van-e több vagy a játékot lekövető, teljesen átlátó vele élőkből?

Mit várok? azt, h legyen értelme a fejlesztési topikoknak. Azt, h amikor több tucatnyian akik mérvadó játékosok írják, h gond van, ne vérpistike megírtam a 20. hszem és már éve játszom szavazata álljon egy ilyennel szembe.
Azt, h amikor beolvasol nekünk akkor gondolkodj és mérlegelj alaposabban.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.13. 00:06:14-kor
Pontszám: 7.48
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
387. hozzászólás - 2012.03.13. 00:31:15 (Válasz BaalCain #386 hozzászólására.)
Fejezd már be ezt a fellengzős ki ha én nem hozzáállást!
Meg mások leminősítését, mert nem egy véleményen van veled.
A hülye gyerekezést, meg tartsd meg törölt társaidnak akik egy játékban való fejlesztés miatt, aminek a végkimenetelét sem várják meg törölnek.
Szinte a játék elejétől játszom, elején több világon ma már csak V1-en folyamatos prémium tagság mellett az összes általam érdemesnek talált ősköves tárgy megvételével.A 4. aukciós tételemet viszem el, szóval gondolhatod, hogy a küldetéseket is pörgetem. Több toplista elején vagy élmezőnyében helyezkedek el.
És érintett vagyok, mert én is rendelkezem egy reflexek könyvével.
És láss csodát támogatom, hogy megszerezhetővé váljanak az említett relikviák!
Próbálj kicsit leszállni a lovadról és a kellő tisztelettel szólni, különben neked sem lesz részed benne...
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.23
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
388. hozzászólás - 2012.03.13. 00:49:29
Igazad van, az utolsó pár hszemben már teljesen feleslegesen beszólok.
Közben sokakkal levelezek pmben, skype minden, azokra is válaszolok itt részben- nem a megfelelő hangnemben.

sry a leminősítést


a tény persze változatlan, a görög nép is szavazott akarnak-e megszorításokat. nem akartak.
Pontszám: 7.47
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
389. hozzászólás - 2012.03.13. 00:58:14 (Válasz BaalCain #388 hozzászólására.)
Így már mindjárt más
Én meg elnézést a kirohanásért, de már nem bírtam szó nélkül!
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.15
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
390. hozzászólás - 2012.03.13. 01:02:46
elvesztem a legjobb barátaim a játékban.

És itt is a stílus volt a fő gond, nem a amit mondott Miklós önmagában és főleg nem a fejlesztés, az változtatható.
pedig szerettem ezt a játékot
Pontszám: 7.47
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
391. hozzászólás - 2012.03.13. 07:11:23 (Válasz BaalCain #390 hozzászólására.)
Igen, én is szerettem, de most már ez az egész herce hurca nagyon elvette a kedvem. Sztem sokan vagyunk itt olyanok, akik szeretik a játékot, de elsősorban már a saját szövetségüket és a társaságot. Én is már számtalanszor gondoltam rá hogy törlök, mert mélypontok jöttek, volt hogy nem értem rá jobban, volt hogy más valóvilágbeli dolgok éppen fontosabbak voltak. A befizetett pénz is már nálam határeset, ez a kb 2 havi 5200 Ft, egy lélektani határ, amit még a társaság miatt kiperkálok. Én tudom hogy a Beho is pénzből él, nincs ezzel semmi gond az ég világon, de sajnos minden embernél van egy határ, ameddig megér neki fizetni egy játékért, valakinél ez 200.000 Ft / hónál van, valaki semmit se hajlandó fizetni, mert lehet nem teheti meg. Én is megpróbálok a lehető legtöbbet kihozni a karimból, mindamellett hogy sok kényelmi fejlesztést csináltam már, gyorsítások, stb, hogy ne azzal menjen el az időm, hogy csak klikkelek össze-vissza, várom hogy leteljen támadások közötti idő, stb. A lényeg, hogy bejöttek a sisakok, ami plusz pénz, ezt még valahogy kigazdálkodom, de a szerencsekerék, már havi plusz 60 őskő, ha az ember nem akar lemaradni, pláne még hogy AH-s cuccok is vannak benne, meg egyes hozzászólások sokakban és bennem is a határon túlra sodortak, már csak egy kézzel kapaszkodok a szakadék szélén, és minden törölt társam után 1-1 ujjam lecsúszik. Még 2 ujjam maradt, ha az is lecsúszik, akkor ennyi volt...most már csak ők tartanak vissza, ha ők maradnak(és ők cask akkor maradnak ha lesz radikális változás), akkor én is maradok, ha nem, akkor viszlát 3 év...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.82
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
392. hozzászólás - 2012.03.13. 07:22:38 (Válasz BaalCain #390 hozzászólására.)
Azért tegyük hozzá, nem Miklós kezdte ebben a stílusban.

Beesett pár aukciós relik és hirtelen mindenki elkezdett vádaskodni, jött a cinikus "szívósság övet mindenkinek", "el lett szúrva nagyon", "hogy én mekkorát csalódtam", et cetera, ahelyett, hogy mindenki kivárta volna a hivatalos választ, magyarázatot,
illetve azt hogy mi lesz a végeredmény a demó változat helyett. Mert ez még mindig nem dőlt el.

Ahogy mondani szokták: Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.05
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
393. hozzászólás - 2012.03.13. 07:31:58 (Válasz Fecsu123 #384 hozzászólására.)
Ha lehetőségem van az AH-ban megszerezni a könyvet, akkor megszerzem, és nem várok arra, hogy majd holnap vagy jövő héten, esetleg 2 év múlva kipörgetem. Ez baromság.

Ha valaki tényleg a kerék miatt törölt, az szerintem elkapkodta a dolgot, vagy ahogy feljebb írta valaki, ürügynek volt jó. Tudom milyen nehéz lemondani valamiről, ami évekig nagyon tetszett, sok sikerélményt adott etc. (fél évig voltam topvédő a KA 1-en, később majd 1 év kellett hogy végleg töröljek), de ezt hiba egy az egyben Miklósék nyakába varrni.
Pontszám: 8.28
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
394. hozzászólás - 2012.03.13. 07:59:51 (Válasz Miklós #303 hozzászólására.)
Szerintem azert bekerulhetne mas AH-s tetel is. Nem gondoltatok Buvos sipra? Ha mar tapasztalatko bennt van.

Apropo Morze irta a Kincsesladat, ez megegyezik az epikus kincsesladaval vagy sem?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.21
népszerűDOMAKUTYAFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
395. hozzászólás - 2012.03.13. 08:03:25 (Válasz Fecsu123 #384 hozzászólására.)
..és igenis kitolásnak érzem azokkal akik megvették ezen tárgyakat. pl V2-n Pale a tudás könyvét 2200 dukátért vette meg.


És a V2-es szerveren az első tudás könyvét mennyiért vette meg a szerencsés?
Vajon ez első szívósság övét hogyan szerezte meg valaki?
Mert én láttam V5-ön. Tán száz valamennyi dukátért. Egyszerűen eladta a biztosan bemákolt első bajnoki övét és megvolt a behozhatatlan előny. Csendben teszem hozzá, hogy egy élet köve ér kb. annyit most az AH-ban.
Pontszám: 5.58
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
396. hozzászólás - 2012.03.13. 08:08:29 (Válasz Nabil #387 hozzászólására.)
"És érintett vagyok, mert én is rendelkezem egy reflexek könyvével.
És láss csodát támogatom, hogy megszerezhetővé váljanak az említett relikviák!"

Már megbocsáss, de nem ebben a cipőben vagy, mi mint mi, legalábbis mint én, mert ha már nekem is meglenne a reflexek könyve, akkor leszarnám hogy vérpistike kipörgeti. De hogy én éveken át gyűjtök rá, és közben már a fele máker banda rég kipörgette, az már nem tetszik. Tudás könyve megvan, leszarom ha azt kipörgeti valaki, de lehet akinek meg az nincs meg, az meg azt bánja.

Egyikünk se irigy a másikra, azt se várjuk el hogy a prémek sokkal többet kapjanak mint a nemprémek (én vittem jó ideig nem prémes karit is), egyszerűen az igazságtalan előnybe részesítéseket nem komálom.

Baalcain modora meg sztem elég finom, nincs vele semmi baj, ha megnézzük a te hsz-edet, inkább az a lekezelő, mert ő általánosított vérpistikékre, Te meg már személyesen neki címzed.
A hozzászólást Eardog módosította 2012.03.13. 08:09:28-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.21
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
397. hozzászólás - 2012.03.13. 08:20:15 (Válasz Fecsu123 #384 hozzászólására.)
Azért ló túloldala effekt van néha.

Miért probléma az, hogy UR csak őskőért eshet? Állat felszerelés is csak őskőért eshet... Teljesen normál dolog, hogy csak az kaphat extrát aki tesz érte.

Az 50, majd napi 1-1 őskő kapcsán meg mindenkinek joga van eldönteni, hogy él-e a lehetőséggel. A való életben is eldöntheted, hogy veszel sportkocsit, és májerkedsz az utakon, vagy kocsid sincs, mert nem bírod a benzin árát sem. Semmivel nem lesz több vagy kevesebb a karaktered attól, hogy pörgeted a kereket alapesetben, sőt napi egy ingyen pörgetéssel MINDENKI csak tápot kap! Az irányított randommal biztosítva lesz, hogy mindenki kap valamit a pénzéért, így ezzel sincs gond. (50 nap alatt 100 őskőért valami UR, ami lehet 10 AFP is akár, ami 350-400 dukát liciten...)

UR-ek kapcsán becsúszott 2 értelmes AH relikvia, ebből az egyik igencsak erősnek sikeredett. Itt a gond azzal van alapvetően, hogy AH-s relik eshet. Utólag már NEM lehet kivenni a dolgot, és nem is lenne korrekt. Annyit kellene csinálni, hogy ne tudás könyv essen ah-ból, hanem egy pont ugyan ezt csináló relikvia, ami NEM ah-s. (portyagömb vs fáradhatatlanság medálnál ez működött...) Reflex könyv esetén meg el lehet fogadni, hogy így jártunk, esetleg azt lehet betenni, hogy akinek reflex könyvet dob a random, és már van neki, az automatikusan másik AH-s reliket kap a listából.

A sisak árak kapcsán: A játék drasztikusan lassul, ha megnézi valaki, hogy mennyi őskövet eszik egy hónap alatt a karaktere 40/80/120/150 szinten, akkor igen is egyre kevesebbet, ha az állatos küldetéseket nem nézzük. Az ügyben meg jön a beígért 20. szintig működő tárgy, csak ki kell várni a nemesítési fejlesztést, amikor is terítéken lesznek a blökik is.

Arról meg nem 1-1 konkrét fejlesztés tehet, hogy törölnek karakterek. Igen is velejárója a játéknak, hogy az élmezőny "kiég", ha nem kőkocka/fanatikus/a társaságért marad, akkor igen is eljön az ideje, amikor egy fejlesztésre rámondja, hogy ez az uccsó csepp a pohárban, és benyomja a del gombot. De ezt ne fogjuk már a konkrét fejlesztésre!

Összességében Miklós igen is interaktív és nyitott a szerencsekerék kérdéskörben amiért ezennel is köszönet neki. És BaalCain már megbocsájts, de az évek során drasztikusan nyitott a játékosok felé, mely folyamatban óriási szerepe van az internetnek szerintem.
A hozzászólást Birka módosította 2012.03.13. 09:20:39-kor
Pontszám: 8.13
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
398. hozzászólás - 2012.03.13. 08:39:47
Én sem értem ezt a nagy ellenségeskedést. És azt a mentalitást sem, hogy ha ki lehet pörgetni, akkor nem veszem meg AH-ban. Arra aztán lehet várni, hogy kipörgesd, én erre nem alapoznék semmit. Ha van dukátom és meg is tudom venni AH-ból, akkor megveszem

A törlésnek meg nem a kerék az oka, itt már jöhetne bármi, minden rossz lenne
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.85
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
399. hozzászólás - 2012.03.13. 08:48:51
Az AHs tárgyakkal kapcsolatban lehet hogy attól féltek, hogy akkor ezek most felhígulnak, boldog-boldogtalan ezzel rohangászik majd. Ettől nem kell félni. Ha a számokat nézzük, nagyjából minden 2-3 tudás könyvére, ami elkel az AHban, fog jutni 1 db, amit kipörgetnek a szerencsekeréken...
Pontszám: 6.89
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
400. hozzászólás - 2012.03.13. 08:53:14
Noh akkor törlöm is gyorsan a sznobizmussal átitatott hszemet, mert ezzel megnyugtattál Miklós. :)Tapasztalatkövem van, amiért -nekem- sokat fizettem, és jöttem első szuszra háborogni, hogy micsoda dolog ez. De ahogy a pöttyös rudival se pörgetem ki a pendriveot pedig nagyon akarom, itt is csak a italos 0,00001 af-ek esnek. Nem lehetne berakni a képletbe, hogy aki őskövesen forgat, plusz relikje is van, annak valamivel nagyobb esélye legyen? Tudom, nagyobb esély már az is, hogy többet forgathatok, de valamivel nagyobbat? Csak egy hajszálnyi, de azért érzékelhető esélykülönbségre gondoltam.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.76
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője