Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
441. hozzászólás - 2012.03.13. 12:25:39 (Válasz Eardog #438 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2012.03.13. 12:20:31
lett volna Tudás könyve helyett más a neve, Dugás könyve


Az nem a meggyőzőkészségre ad +10-et?
Pontszám: 8.75
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
442. hozzászólás - 2012.03.13. 12:26:28 (Válasz Eardog #436 hozzászólására.)
Eddig az AH-s dologért ment a "rinya" de bocsi... Ne keverjünk bele mindent.

Ebböl azt szüröm le hogy csak a "régi rókák" számítanak, nekünk akik 1-2 éve játszunk pénzért vagy nélküle "kuss" van. Oszt örüljünk neki ha kapunk valami csontot a lakodalmas asztalról amit "elégedetten" kéne rágcsálgatunk.

A régiek elöbb utóbb megunják mint minden más játékban, az olyanok miatt meg mint ti az újaknak fog elmenni a kedve vagy meg sem jön... (Tiltakozó demonstrációk a fórumon az újítások ellen.)

Szégyelném magamat a helyetekben, önzönek tartalak benneteket. Elméletben nagyon tudod hogy mennyi esélye van egy újnak. Indíts már egy új karit a régi világokon és utána 2 év múlva meghallgatnálak hogyan is vélekedsz.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.03.13. 12:30:11-kor
Pontszám: 6.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
443. hozzászólás - 2012.03.13. 12:31:42 (Válasz ADZSI76 #442 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.13. 12:26:28
Ebböl azt szüröm le hogy csak a "régi rókák" számítanak, nekünk akik 1-2 éve játszunk pénzért vagy nélküle "kuss" van.


Eardog neveben nem nyilatkoznek, szerintem viszont nagyon fontos, hogy az ujaknak is meglegyen a sikerelmenye. Ugyanakkor szerintem erre minden lehetoseg adva is van, hiszen az ujak ugyanannyi jatek utan sokkal tobb lehetoseggel, elmennyel szembesulnek.

Ami talan kicsit fura az az, amikor egy relative uj jatekos azon van felhaborodva, hogy miert nem ott tart ahol egy regebbi. Pedig ugyanannyi ido utan, mint amennyit a regebbi jatszott valoszinu, hogy o is fog ott tartani, ha hasonlo szorgalommal es tehetseggel uzi a jatekot. Utobbi kettot viszont nem a jatekvezetesen kell szamonkerni, ha deficites.
Pontszám: 7.92
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
444. hozzászólás - 2012.03.13. 12:33:21 (Válasz Zooleee #439 hozzászólására.)
A bajnoki viadal témában abban még igazad van részben, hogy régen még aktívak voltak a kis játékosok, most viszont már sokan abbahagyták a játékot és csak lebeg a karakter 0 LE-vel a semmi közepén és aki nem ül egész nap a gép előtt, az biztos hogy nem fogja egy könnyen szelektálni ki az aktív és ki nem...de amúgy ettől független lehet erősnek lenni, nemrég még volt egy karim v1-en, pontosabban átvettem 1-es szinten:), asszem talán 15-20-as szintig játszottam vele, és 5-6-7 M LE fosztást csináltam, tehát nem lehetetlen portyából megszedni magát az embernek, csak a sok döglött kari között nehezebb.

Igen, AH-ban fontos hogy a végén ott legyen az ember, én se vagyok mindig gép előtt, de szerencsére vannak szövitársak, akiket meg lehet kérni az ilyenre, hogy licitáljanak nekem. Az lenne egy megoldás, ha fixen valamikor este 20-kor lenne vége a licitnek, persze akik meg pont akkor dolgoznak, azoknak rossz. Igen, azt aláírom hogy sokat kell várni egy tárgyra már, én is tapasztalom, de a türelem rózsát terem:)

Amúgy azt nem tudom hogy miért nincs esetleg kategóriákra osztva az AH, mondjuk 1-50-es szintűek licitálhassanak külön, meg 51-100ig, vagy ilyesmi. Akár a magasabb kategóriákban lehetnének ugyanazok a tárgyaik is, csak erősebbek kicsit...na, ez már más topic:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.16
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
445. hozzászólás - 2012.03.13. 12:36:27
Az 51-100 az nagyon jó lenne nekem. 51 vagyok
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.40
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
446. hozzászólás - 2012.03.13. 12:38:20 (Válasz Eardog #444 hozzászólására.)
Igen a szint szerinti licit is megoldás lenne!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 9.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
447. hozzászólás - 2012.03.13. 12:39:15 (Válasz Kocos #443 hozzászólására.)
Beszélhetsz a nevemben, mert én is ezt gondolom:)

Már többet nem írom le, mert csak ugyanazt mondom mindig, csak egyesek nem olvassák el figyelmesen, hogy semmi bajom az újakkal, a nem fizetősökkel sem, nekem is volt olyan karim, ezért is mondom, hogy akár ki lehetne venni a fekete mezőt is a pörgetésből, lehet AH-s cucc is a szerencsekerékben, csak a tudás könyve és reflexek NE!, de ha mégis, akkor legyen legalább más a neve, vagy esetleg kicsit legyen gyengébb, pl REFLEXTELENEK KÖNYVE, ha portyabeállításod megváltoztatod, csak fele PP-d törlödik. Vagy TUDÁS KÖNYVE helyett az OKOS KÖNYVE, ami mittomén mit tud, választhatsz 3 szakit, aminek megnő a maxiuma 1-gyel...ilyen tök könnyen ki lehet találni tárgyakat, csak a BEHO nem tudom miért sajnálta rá azt a 1 órás megbeszélést, meg azt az 1 óra grafikázást, hogy megváltoztatssák a meglévő képek színét...mondjuk egy kis programozás kell, de Baraty meg ügyes gyerek;)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.06
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
448. hozzászólás - 2012.03.13. 13:44:09 (Válasz Eardog #447 hozzászólására.)
Vagy úgy mint a Gyorsított fejlődés helyett a +10 AF pont!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 8.57
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
449. hozzászólás - 2012.03.13. 14:22:34 (Válasz Kocos #403 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.03.13. 09:10:50
Idézet: Miklós - 2012.03.13. 08:48:51
Az AHs tárgyakkal kapcsolatban lehet hogy attól féltek, hogy akkor ezek most felhígulnak, boldog-boldogtalan ezzel rohangászik majd. Ettől nem kell félni. Ha a számokat nézzük, nagyjából minden 2-3 tudás könyvére, ami elkel az AHban, fog jutni 1 db, amit kipörgetnek a szerencsekeréken...


Aham. Pont ez a baj. Pont ettől félünk.
Ha mindenki megkapna fél év alatt az csak illuzióromboló lenne, így meg valós különbséget szül. (Bár mintah ezt már írtam volna.)



Megvettem a kerék bérletet, számítva a tudás könyvére, de ha csak fél évente fog világonként esni egy, akkor innét mehet is a kukába, mert én nem pörgetek el ennyi lovét a semmiért.
Amúgy a Kingsage-es szerencsekereket kellett volna 1az1-be áthozni ide, aki ismeri biztos egyetért.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.90
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
450. hozzászólás - 2012.03.13. 14:30:37
Ehhez a témához amit hozzászólnék, az egy szövetségi társam reagálása volt, amikor írtam, hogy lehet kiveszik az ah relikeket a kerékből.
"Addig nehogy kivegyék ameddig ki nem pörgetek egyet! hehe"
Ez összefoglalja az eddigi 7-8 oldalt, persze elismerni nem fogja senki sem.
Az utóbbi pár hétben a v5 topjában is állt be változás, volt törlés is.
Nem a kerékhez volt köze (nem is lehetett) ezeknek, hanem az életmód változáshoz.
Pár héten belül nekem is el kell gondolkodnom erről, mert nem lesz rá időm annyi, hogy színvonalon tartsam a top karakteremet. Nem a kerék lesz az oka, ha úgy alakul.
3 év alatt vagy 20x mondtam komolyan, hogy törlök mert felhúzott a vu, és biztos vagyok benne, hogy szinte mindegyikőtök volt így.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 5.54
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
451. hozzászólás - 2012.03.13. 14:55:50 (Válasz Fericske #450 hozzászólására.)
3 év alatt 20-szor? Ha mégsem tetted meg nem lehet olyan rossz a játék!

Igen az idő sok mindent behatárol, de én munka előtt ( hajnali 4) és hétvégén este tudok játszani és mégis haladok, nem éri meg abbahagyni annyi befektetett energia után!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 7.50
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
452. hozzászólás - 2012.03.13. 14:57:14
Ja és mielőtt megszólnátok, most szabadnapom van azért tudok írogatni!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 8.75
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
453. hozzászólás - 2012.03.13. 15:03:12 (Válasz Fericske #450 hozzászólására.)
Nem akarom megmondani a tutit, de hidd el egy jól fejlesztett karakter pár hónapos kihagyás után is megállja a helyét, lehet már nem a number one lesz, de ott lesz a szeren még mindig! Ezt tapasztalatból mondom, mert már 2x töröltem és 3x mentem el hosszabb-rövidebb időre, de a karakterem még mindig a topban van és a kihagyások után mindig érdekesebb lett a játék, mert újra volt miért küzdenem!!! Valahogy mindig visszacsábulok a VU-hoz, mert van benne folyamatosan új kihívás, és itt nem csak az eventekről beszélek, hanem más karakterek legyőzéséről, mert itt bárki bármit mond az a lényeg, hogy a szinteden (ütőtávodban) Te legyél a legjobb
Az én végleges törlésem ideje valószínű az online TF beindulásakor lesz, addig is mindenki reszkessen, mert Yasmina volt, van és lesz
Pontszám: 7.25
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
454. hozzászólás - 2012.03.13. 15:51:19
Egy kiskapu, de ha csak elírás a Hasznos vadászat-nál, akkor Miklós úgy is kijavít

Hasznos vadászat:
Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott LE-t.
Előfeltétel: 10-es Hasznos energiák AF képesség
Max. szint: 10
Költség: 5

Én sehol nem látom, hogy a képesség törlődik, ha valaki kifejleszti és visszavált VF-re, pedig az összes EH-s képességnél ez fel van tüntetve!

Szóval, ha jól értelmezem, elég sok AF pontot beleölve (20+50) vissza lehet váltani úgy VF-re, hogy a képesség nem törlődik és lehet élvezni a +10% Le-t így a VF-es karakterek sem kerülnek hátrányba, azt a pár napot leszámítva amíg átmennek EH-ba, hogy a hasznos energiát kifejlesszék.

Javíts ki Miklós, ha rossz az okfejtésem?!
Pontszám: 7.00
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
455. hozzászólás - 2012.03.13. 16:04:52 (Válasz Yasmina #454 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2012.03.13. 15:51:19
Egy kiskapu, de ha csak elírás a Hasznos vadászat-nál, akkor Miklós úgy is kijavít

Hasznos vadászat:
Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott LE-t.
Előfeltétel: 10-es Hasznos energiák AF képesség
Max. szint: 10
Költség: 5

Én sehol nem látom, hogy a képesség törlődik, ha valaki kifejleszti és visszavált VF-re, pedig az összes EH-s képességnél ez fel van tüntetve!

Szóval, ha jól értelmezem, elég sok AF pontot beleölve (20+50) vissza lehet váltani úgy VF-re, hogy a képesség nem törlődik és lehet élvezni a +10% Le-t így a VF-es karakterek sem kerülnek hátrányba, azt a pár napot leszámítva amíg átmennek EH-ba, hogy a hasznos energiát kifejlesszék.

Javíts ki Miklós, ha rossz az okfejtésem?!


Sztem meg meg pont itt nem erről van szó, mert egy AF képesség az előfeltétele, ami törlődik, ha átváltasz VF-re. Így amikor visszaváltasz EH-ra, akkor már nincs meg a Hasznos energia AF-ed, tehát nincs meg az előfeltétele a hasznos vadászatnak...ez az én kitalációm, mert így logikus, de az is lehet hogy az van, amit te mondasz, és nem gondoltak rá, de valsz ezt akkor javítják:) De sanszosabb, hogy lemaradt csak a felhívó szöveg, hogy törlödni fog:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.44
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
456. hozzászólás - 2012.03.13. 16:14:00 (Válasz Eardog #455 hozzászólására.)
Lásd a többi EH-s képességet:

Energiamester:
Az energiahasznosított lélekenergiát is növelik a portya LE-t módosító tárgyaid. Szintenként a bónusz 7%-ka érvényesül.
Előfeltétel: van energiahasznosításod.
Ha az energiahasznosítás szakértelmed nullázódik (felejtés vagy térkifordító ital miatt), ez a képességed is törlődik!

Max. szint: 5
Költség: 7

Ki van írva, hogy kell az előfeltétel a megszerzéshez, de az alapból nem jelenti a törlődést, ha az már nincs meg, hisz megtanultad! Ezért is írták ki mindegyik EH-s képességnél, hogy törlődik, ha visszaváltasz VR-re, de itt nem lett kiírva (lehet lemaradt, de lehet nem?!). Ezek szerint ez nem törlődik, az én olvasatomban
Pontszám: 7.00
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
457. hozzászólás - 2012.03.13. 16:33:33 (Válasz PottomPanna #400 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2012.03.13. 08:53:14
Csak egy hajszálnyi, de azért érzékelhető esélykülönbségre gondoltam.
És itt bevetnéd a hatodik érzékedet, amivel érzékeled majd a különbséget?
Pontszám: 6.22
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
458. hozzászólás - 2012.03.13. 16:50:04
Azért az nem tetszik, hogy miután ide postoltam, sikerült kiforgatni az első sajnos nem nyertél semmitemet. Ha én is olyan összesküvős lennék, mint itt sokan, ebben meglátnám az összefüggést.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.69
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
459. hozzászólás - 2012.03.13. 16:53:59 (Válasz Yasmina #456 hozzászólására.)
nem tudom, de mindenesetre most már kíváncsi vagyok rá, hogy törlődik, vagy nem?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.16
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
460. hozzászólás - 2012.03.13. 16:55:26 (Válasz Fericske #450 hozzászólására.)
Idézet: Fericske - 2012.03.13. 14:30:37

Pár héten belül nekem is el kell gondolkodnom erről, mert nem lesz rá időm annyi, hogy színvonalon tartsam a top karakteremet. Nem a kerék lesz az oka, ha úgy alakul.


Majd adok én neked.....
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője