Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi küldetések
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
81. hozzászólás - 2011.07.21. 12:53:01
Nekem tetszik az egész ötlet, a PC-s küldit, és a háborusat én sem dijaznám, de a többi ötlet nagyon jó.
És a 2 szintlépéses kritérium szerintem nagyon jó ötlet, végre a normál játékosok is kapnak egy kis jutalmat.

és Prisma szerintem ha valakinek évi 20 szintlépése lenne a 24 helyett akkor szerintem meg fogja oldani hogy meg legyen a jutalma, ha pedig annyira nincs ideje rá, akkor rendeteg egyéb erőforrást bukik amugy is(PP,CSP tulcsordulás) szoval nem hiszem hogy ez lesz a legnagyobb gondja
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 7.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
82. hozzászólás - 2011.07.21. 12:53:58
Őrmester: alacsony szinten kristálypontot és AF pontot ugyan nem fogsz kapni, de LE-t igen, elég hasznos az egy alacsony szintű karakternek is...

"Ez felvett egy kérdést, aki így pirosként kimarad mondjuk egy küldiből, akkor ő ezzel az egész küldisorozatot bukta, vagy csak azt nézitek ilyenkor hogy a klánban volt-e és lépett-e 2-3 szintet az illető?"
Ha közben aktív lesz és megcsinálta a 2 szintlépést, akkor ugyanúgy megkapja a jutalmat.
Azt, hogy vki hány szövi küldetés teljesítésében vett részt, lehet jelölni a karakterlapon.

A szintlépéssel, mint a jutalom feltételével kapcsolatban:
Szerintem arról lehet szó, hogy legyen egy egyetlen szintlépésre is megadott, még kisebb jutalom, és akkor ez megoldja Prisma problémáját. Illetve, hogy ne legyen gond azzal, hogy a szint elején vagy végén vagy, amikor kezditek a küldisort, a feltételt nem a szintlépéshez, hanem 1 (2, 3) szintnyi TP megszerzéséhez kötnénk, jeleznénk, hogy épp hol tartasz, ill. esetleg a szövetségi taglistán is látszana, ki hogy áll, kit kell még bevárni stb. mielőtt az utolsó küldit leadjátok.
Pontszám: 8.60
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
83. hozzászólás - 2011.07.21. 12:57:25 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
A végén lévő felvetésekkel együtt máris jobban hangzik az egész. Nem kéne azt nézegetni, hogy szint elején/végén legyek a megfelelő időpontban.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.18
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
84. hozzászólás - 2011.07.21. 12:59:52 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Meg vagyok nyugodva

Egyébként meg is cáfolom a kristálypontos kijelentésedet, mert hiába vagyok 18-as szintű, már van kristálypontom, csak semmit se tudok kezdeni vele.
A hozzászólást Őrmester módosította 2011.07.21. 13:01:03-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 3.67
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
85. hozzászólás - 2011.07.21. 13:00:25
pont erről írtam és pont ilyesmire gondoltam. Csak azt hittem ezt nem tudják majd megoldani. Kifejezetten jó ötlet,hogy lehet látni ki hol tart és rá lehet kérdezni Tőle,hogy megnyomod még a végét vagy végezzünk a küldivel
Pontszám: 8.61
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
86. hozzászólás - 2011.07.21. 13:02:58 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:53:58
Szerintem arról lehet szó, hogy legyen egy egyetlen szintlépésre is megadott, még kisebb jutalom, és akkor ez megoldja Prisma problémáját.

Ez persze jobb, mint az eddigi javaslat, de ez sajnos csak mennyiségileg változtat a problémán, de egyáltalán nem szünteti meg. Az miért nem jó, hogy egyszerűen eltárolja a végrehajtott szövetségi küldetések számát, és a későbbi szintlépéseknél hozzáférhetővé válik a jutalom? Ez egyrészt a legkorrektebb megoldása annak, hogy a TP nélküli LE elkerülése érdekében legyen szintlépés limit, másrészt ráadásul feleslegessé teszi a TP számolással való bűvészkedést, maradhatna tényleg a szintlépés mint feltétel.
A hozzászólást Prisma módosította 2011.07.21. 13:03:35-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.97
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
87. hozzászólás - 2011.07.21. 13:06:00 (Válasz Prisma #86 hozzászólására.)
szerintem ennek semmi értelme nem lenne mert ha jól értem akkor ez ugy nézne ki hogy minden második szinten megkapnád a jutalmat, ennyi erövel minden szintlépés mellé adhatnának x LE-t
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 6.46
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
88. hozzászólás - 2011.07.21. 13:08:00 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Miklós szerintem a küldi leadásának modja lehetne olyan mint bármelyik szövis szavazás, igy elkerülhetö hogy 1 tag gondol egyet és leadja a küldit, a többiek tudta nélkül
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 6.44
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
89. hozzászólás - 2011.07.21. 13:08:53 (Válasz Junior0 #87 hozzászólására.)
Ha használnál írásjeleket, megkönnyítenéd az olvasók dolgát, főleg ha helyesen is írnál!
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 2.34
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
90. hozzászólás - 2011.07.21. 13:11:34 (Válasz Prisma #77 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.07.21. 12:44:34
2. De még ha lenne olyan helyzet, amikor az ilyesmi elfogadható, akkor is: egy PvP játékban semmi keresnivalója hendikepnek. Ez olyan, mintha a rosszabbul álló focicsapat kapna egy-két plusz gólt félidőben, mondván, hogy az erősebb csapat ettől még ugyanúgy nyerni fog.

Szerintem simán elfogadható hendikep egy PVP játékban. A hasonlatod ott sántít, hogy a fociban vannak bajnokságok, ahol nagyjából egyenlő erősségű csapatok küzdenek egymással, így a Barcelona nem kerülhet össze a megyei 2-es bajnokkal. Te összekerülhetsz pistikével, laposra verheted, pistike ettől szomorú lesz mert látja, hogy soha nem lesz semmi esélye még ha fizet akkor se.

Én meghagynám a két szintlépést kritériumnak! Hamar felpuhult ez a dolog...
Hype, v1
Pontszám: 6.62
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
91. hozzászólás - 2011.07.21. 13:15:56 (Válasz Birka #69 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.21. 12:09:09
Tehat szépen kijelented, hogy havi 2 szintlépés teljesen korrekt, de ha az ember nem ér rá, akkor sajnos nem kap semmit?
Ergó ha dolgozom, mert jut rá kapacitás akkor keresek, de amikor nem érek rá dolgoznia faszért nem kapok fizut?


Tudom, kicsi vagyok és valahol én is inkább optimalizátor, mintsem szinthuszár..., de engedjetek meg nekem egy aprócska tényt, amit NE felejtsünk el.
Ez egy JÁTÉK! Azért van, hogy kikapcsolódj, jól érezd magadat.
Ha valakinek az a szórakozás, ha 3 havonta 1x lép szintet, vagy még kevesebb, akkor NE kövezzük már meg érte.

Azt sem mondom és nem is kérem, hogy kapjon valaki LE-t, hogy nem tesz érte semmit sem. Teljesen korrekt, ezzel vitába sem lehetne szállni, én sem teszem.
Ám Prismának annyiban igazat adok - mert vannak okos meglátásai - hogyha TESZEK a szövetségi küldetésért (tehát gürcölök azzal, hogy meglegyen a szövetségemnek a küldetés, tehát belefektetek energiát+időt) akkor valamit kapjon érte a játékos.
Nem, nem az van kérve, hogy minden sorozat után dőljön befelé a LE.Nem.
Az van kérve, hogy valaki segít a küldetésben, aztán ki tudja mikor, de lép 2 szintet, akkor kapjon 1 sorozatért(!!!) LE-t. Az közben mindegy, hogy a szövetség megcsinált 10 sorozatot (random szám, teljesen mindegy), és a többiek ennek megfelelően meg is kapták a jutalmat. Ő kap 1-et, mert csak 2 szintet lépett, de segített. Közben eltelik megint x idő, és megint megkapja a következő 1 adat LE-t, mert továbbra is segített a küldetésekben (és lépett 2 szintet), és valahol "halmozódik" egy számlálón - mint egy bankszámlán, lekötés nélkül, de rendszeresített munka utáni bérezés - és amikor megvannak a feltételek, akkor megkapod azt a részt, ami járna 1 egységnyi "segítségért".Szerintem.
Ha butaság, akkor én kérek elnézést.

De ami miatt kiemeltem tőled Birka a fenti mondatot - bár lényegében az első mondatomban is benne van a válasz - ez egy játék. Nem munka. A munkáért jogos, hogy dolgozol, kapsz érte fizetést. Nincs munka, nincs pénz. Ez is rendben van.
Ám még a munkában is van teljesítménybérezés, ha kukacoskodni akarunk, amennyit dolgozol érte, annyit kapsz. (Erre lásd a fentebbi x idő=2 szintlépés->1 adag LE variánst)
Ez pedig kikapcsolódás, szórakozás. Érhető, ha valakinek olyan a munkája, hogy nem tud több órát tölteni vele, és emiatt nem lépne 2 szintet, de mégis Ő is megtett mindent a küldetés érdekében.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.40
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
92. hozzászólás - 2011.07.21. 13:20:50 (Válasz Junior0 #87 hozzászólására.)
Idézet: Junior0 - 2011.07.21. 13:06:00
szerintem ennek semmi értelme nem lenne mert ha jól értem akkor ez ugy nézne ki hogy minden második szinten megkapnád a jutalmat, ennyi erövel minden szintlépés mellé adhatnának x LE-t


Kaphat(na) minden második szinten LE-t, igen, de CSAK ÚGY, ha tenne a szövetségi küldetésekben érte. Nem pedig "ingyen" odatolva, mert ez jár.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.30
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
93. hozzászólás - 2011.07.21. 13:21:54 (Válasz Fecsu123 #79 hozzászólására.)
Idézet: Fecsu123 - 2011.07.21. 12:48:16
,de vadászni nem fogok.


Pont erről beszélünk... Ergó kijelented, hogy köszi én inkább tápolok, leszarom a szövi küldiket. Akkor most miért is tartanád a markod a jutalomért?
Pontszám: 5.69
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
94. hozzászólás - 2011.07.21. 13:25:03 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Majd vadászik helyette az, aki azt szokta csinálni.

Ettől szép, és ettől szövetségi.
Helyt ad még a taktikáknak is.

És jelent majd egy újabb vitaforrást is egyúttal, hogy milyen gyorsan adjuk le azokat a küldiket.

Állóvízkavarásnak tökéletes.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
95. hozzászólás - 2011.07.21. 13:26:42 (Válasz Paco #91 hozzászólására.)
Mindenkinek van jutalmazás! A kollektív jutalmat akkor is megkapod ha szartál a szövi küldikre, mivel az épület neked is adja az AFP bónuszt!
Az extra jutalmat, mely a "túlóráért" jár, vagy nevezzük "célprémiumnak" jön akkor, ha időn belül aktív voltál, és "normál" telmpóban JÁTSZOTTÁL. Ergó ha szinthuszár vagy és lépsz egy hónapban 6-7 szintet akkor se kapsz több jutalmat, és ha a megszokott tempódban tápolsz, és nem lépsz szintet, mert "azért se vadászok", akkor sem.

Ergó pont az van amiért megy a "bónusz" rinya. Az alap jutalmat megkapod a kollektíva után, és ha te nem teszel érte szintlépéssel, akkro nem kapsz extra jutalmat...
Pontszám: 7.09
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
96. hozzászólás - 2011.07.21. 13:27:15 (Válasz Paco #91 hozzászólására.)
Minden tag kap jutalmat, hisz a küldetés teljesítésével nő a kastély szintje, amivel nő a kapott AF pontok száma.
A 2 szintlépéshez kötött jutalom az a plusz része amit azok kapnak akik gyűjtik a TP-t is.

És nekem úgy tünik hogy ennélkül a fejlesztés nélkül is bevezettek volna, valami hasonló megoldást hogy aki TP-t is gyűjt az kap extrát.
Ahogy anno a VF kompenzálták az EH-val úgy a LE/TP optimalizálásra is várható volt egy kompenzálás, ez a fejlesztés csak egy helyet adott ennek az újításnak.
Viszont ez a topic alapvetöen a szövetségi küldikről szól, de már eléggé eltértünk töle.
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.27
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
97. hozzászólás - 2011.07.21. 13:29:28
vagy legyen egy limit hogy menyi csp /pp elköltése után jár neki a jutalom amit egy számláló mutat a kihívás nem számtana mert ért nincs tp
ezek szintenként lebontva jelennének meg az elvárások. és a csp/pp mindegy melyiket használjuk nem lenne fer a vf és af miatt ha mindkettő használni kéne.
V1-antilop
Pontszám: 3.82
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
98. hozzászólás - 2011.07.21. 13:32:14 (Válasz antilop #97 hozzászólására.)
Ezt mondtam én is az első oldalon, de értelmes válasz helyett csak egy k**** nagy lepontozást kaptam.

Idézet: Pietrus - 2011.07.20. 17:42:52
Ez főleg Miklósnak fog szólni:
Minden áron a szintlépést akarjuk jutalmazni, vagy az aktivitást? Mert ha az aktivitást, akkor lehetne más feltételhez is kötni a jutalmat. Pl.: X darab csp és/vagy pp elköltése (Magyarán használj fel X csp-t és pp-t, mindegy milyen arányban).
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 3.47
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
99. hozzászólás - 2011.07.21. 13:33:01 (Válasz Junior0 #96 hozzászólására.)
Ez csúsztatás.

Egy 40-es szint alatti kari, ha nem lépi meg a két szintet, akkor valójában semmit nem kap.
Mit kezdjen a nőtt kastéllyal?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.25
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
100. hozzászólás - 2011.07.21. 13:35:27 (Válasz Birka #95 hozzászólására.)
A kollektív jutalmat akkor is megkapod ha szartál a szövi küldikre, mivel az épület neked is adja az AFP bónuszt!


Adja az AF bónuszt, de mit érek vele, ha szart se tudok vele kezdeni (hogy a szavaiddal éljek)?!

Értem én, hogy ha lenne egy olyan plusz, amivel kizárólag a 60-as szint alattiakat "tápolnák", akkor a 61-től felháborodnának, mert visszafelé nem lépünk szintet, de az nekem volna annyira jó, hogy a 60 fölöttinek az AF. Én dögöljek meg, mert nem vagyok 60 fölött, más meg azért dögöljön meg, mert 60 alatt van.
A hozzászólást Őrmester módosította 2011.07.21. 13:41:44-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 3.07
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője