Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi küldetések
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
61. hozzászólás - 2011.07.21. 11:23:51 (Válasz Birka #57 hozzászólására.)
Ki definiálja, hogy mi az a normál játékmenet? Mi a definíciója?
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 6.22
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
62. hozzászólás - 2011.07.21. 11:26:55 (Válasz Őrmester #61 hozzászólására.)
A "normál" játékmenet az amikor valaki elhasználja az erőforrásait, és nem asszimetrikusan csak egy dologra áll át. Ergó aki nem csinál semmi mást csak vadászik/csak portyázik/csak ism küldizik az nem a "normál" játékmenetet műveli, hanem specializáltan tápol valamiből. Ez a lehetőség továbbra is adott marad, de cserébe lemond a szöviküldik adta tápról.
Pontszám: 6.42
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
63. hozzászólás - 2011.07.21. 11:28:11 (Válasz Birka #57 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.21. 11:16:50
Mert a "normál" játékmenet alapján az "egyenletes" szintlépési sebesség minimum 2 szint/hónap (gyakorlatban 2-4),

Szerintem meg nem.


és mert Miklós úgy döntött,

Honnan tudod te már megint, hogy Miklós mit gondol?

hogy nem tápolja tovább az amúgy is lassú fejlődésű tápgépeket.

1. Csakhogy nem ezt írta Miklós. Azt írta, hogy azt akarja elkerülni, hogy TP nélkül lehessen LE-t szerezni. Ami teljesen jogos. A jelenlegi korlát azonban nem ezt csinálja.
2. A lassan szintet lépők nem feltétlenül "tápgépek", van, aki kevésbé ér rá.
3. És fordítva: a tápgépek nem feltétlenül lépnek lassan szintet, főleg magasabb szinteken. Akkor ők miért kapnak jutalmat? Csak nem azért, mert valójában nem az a kritérium, hogy tápgép-e valaki?
4. A jó teljesítmény hátrányos megkülönböztetése ebben a formában amúgy is rendkívül gusztustalan lenne, de a fentiek azt mutatják, hogy nem erről van szó.
5. Arra gondolni sem merek, hogy valójában arról van szó, hogy aki nem költ eleget a játékra, azt hátrányba kell hozni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.52
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
64. hozzászólás - 2011.07.21. 11:28:43
Egyébként meg: csak azért, mert valaki sokkal több időt (órákat) tölt azzal, hogy ellenfeleit kielemezze, ezáltal kiválogatja támadóit, amivel igen, a lehető legoptimálisabb utat választja ahhoz, hogy igenis erős karakter legyen belőle, és póknak van nevezve, meg optimalizátornak, miért kerül hátrányba azokkal szemben, akik ész nélkül elnyomják a CSP-ket, PP-ket percek alatt?

Másik
Pont ez az: ha képes vagyok eldönteni, hogy melyik erőforrás elhasználása jelenti számomra a lehető legjobbat az összes közül, akkor miért használnám a kevésbé jókat? Ez merénylet magam ellen.
A hozzászólást Őrmester módosította 2011.07.21. 11:32:25-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.83
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
65. hozzászólás - 2011.07.21. 11:31:42 (Válasz Birka #62 hozzászólására.)
dupla
A hozzászólást Őrmester módosította 2011.07.21. 11:32:31-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.22
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
66. hozzászólás - 2011.07.21. 11:53:48 (Válasz Őrmester #64 hozzászólására.)
19475-ös a karakterszámod, az enyém 23702-es. Ez azt jelenti, hogy pár hónappal korábban indultál mint én, azaz nagyjából 2,5 év alatt léptél 18 szintet. Ezzel nincsen semmi baj, Te a játéknak a portyázós részét élvezed, csak ezt az egyetlen lehetőséget használod cserébe extra tápos vagy és van 13 bajnoki medálod. Őszintén mondom, gratula! Ezért cserébe viszont el kell viselned, hogy a játék néhány fejlesztése nem neked szól, mivel teljesen felesleges, hogy még táposabbá tegyenek, így is eléggé az vagy. A portyás játékstílus sokkal erősebb mint az összes többi, túl nagy kiugrási lehetőséget biztosít. Sokkal célszerűbb más stílusokat erősíteni mint a portyást folyamatosan nerfelni.

+ aki lassan halad, az kevés őskövet költ. A Behonak teljesen jogos "igénye", hogy a játékosok egyre újabb- és újabb felszereléseket vegyenek, a szövetségi küldetések ezt is ösztönzik.
Hype, v1
Pontszám: 5.99
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
67. hozzászólás - 2011.07.21. 11:59:55 (Válasz Hype #66 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2011.07.21. 11:53:48
Ezért cserébe viszont el kell viselned, hogy a játék néhány fejlesztése nem neked szól, mivel teljesen felesleges, hogy még táposabbá tegyenek, így is eléggé az vagy.

1. Ez a hozzáállás az egyik leggusztustalanabb - a magyarokra sajnos kifejezetten jellemző - hozzáállást tükrözi: aki sikeres, azt húzzuk vissza.
2. Ezt már írtam: abból, hogy valaki lassan lép szintet, nem következik, hogy tápos. Lehet, hogy egyszerűen ritkán ér rá játszani.
3. Ezt is írtam: és fordítva is igaz, attól, hogy valaki tápos, még nem biztos, hogy lassan lép szintet. Akkor miért nem ez a kritérium.
4. Csak ismételni tudom az első pontot, a jó teljesítmény hátránnyal jutalmazását csak az egyik leggusztustalanabb emberi tulajdonság diktálhatja.
5. Megint még egyszer: a fentiek alapján valójában még csak nem is a jók büntetéséről van szó.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.23
kedvencWiwilliorFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
68. hozzászólás - 2011.07.21. 12:02:21 (Válasz Prisma #63 hozzászólására.)
Ott a pont. Én személyesen szembesültem a problémával, hogy eddig kényelmesen megvolt a havi 2 lépett szintem, de az utóbbi 3-4 hónapban gyakorlatilag nem volt időm tartani az ütemet. Minden erőforrást használok, vadászok, kihívásokat és portyákat is csinálgatok, mikor mihez van kedvem, mert mondjuk nekem ez is számít. Nem tartom magam "optimalizátornak", bár nagy hülyeségeket azért nem szoktam csinálni, simán bevállalom a 0Lé/XTP csatákat akár háború miatt, vagy hogy másoknak segítsek mondjuk küldetésben, mégis most egyszerűen nem lépek olyan gyorsan szintet. És ezzel mások is így vannak a környezetemben (alapvetően az idő a fő okunk, illetve a hiánya).

Éppen ezért, aki nem lenne egyébként motivált a 2 szintes szabály miatt a szövetségi küldetésekben (még ha mondjuk a napi 5-10 percbe belefér, hogy segítse is a szövetségét), azt Prisma javaslatával lehetne érdekelté tenni. Ahogyan számolgattam nem olyan eget rengető nagy jutalomról van szó, hogy számottevő legyen, inkább megint a sikerélmény, a tény, hogy jutalmat kapok (még ha mondjuk csak a szintlépéskor is) ami számít.

mod. magyarosítás
A hozzászólást Wiwillior módosította 2011.07.21. 12:05:02-kor
V3- Havelock (Kocsma bogarak)
Pontszám: 6.83
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
69. hozzászólás - 2011.07.21. 12:09:09 (Válasz Wiwillior #68 hozzászólására.)
Tehat szépen kijelented, hogy havi 2 szintlépés teljesen korrekt, de ha az ember nem ér rá, akkor sajnos nem kap semmit?
Ergó ha dolgozom, mert jut rá kapacitás akkor keresek, de amikor nem érek rá dolgoznia faszért nem kapok fizut?

Természetesen nekem is jól esne, ha leholdolom a karaktert, és dölne be a táp
Prismának igaza van! Tápot mindenkinek aki nem játszik, nem csinál semmit, nem fizet a játékért!
Pontszám: 5.47
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
70. hozzászólás - 2011.07.21. 12:11:52 (Válasz Hype #66 hozzászólására.)
Ne gondold, hogy kevés őskövet veszek. Eddig mindent megvettem, amit csak lehetett, mindig is csak ősköves cuccokat vettem
Egyébként meg mindig nem jött válasz arra, hogy ha az erőforrások közül a legjobbat választom, akkor miért én vagyok a megbélyegzett?
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 4.38
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
71. hozzászólás - 2011.07.21. 12:17:22 (Válasz Birka #69 hozzászólására.)
Ez már megint mi?

Tápot mindenkinek aki nem játszik, nem csinál semmit, nem fizet a játékért!


Prisma hozzászólásából nekem nem ez jött le.
Az, hogy valaki lassan lép szintet, az nem jelenti azt, hogy nem fizet a játékért és hogy semmit sem csinál. Én pl 2,5 év alatt lettem 18-as és nem azért mert nem csinálok semmit. Az semmi, ha órákat töltök azzal, hogy statisztikát készítek? Nem fizetek a játékért? Mondjuk meg lehet nézni, melyik felszerelésen nem őskőves...kb mind az, fókuszokkal teletűzdelve.
A hozzászólást Őrmester módosította 2011.07.21. 12:19:25-kor
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 4.10
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
72. hozzászólás - 2011.07.21. 12:24:39 (Válasz Őrmester #71 hozzászólására.)
Idézet: Őrmester - 2011.07.21. 12:17:22
hogy nem fizet a játékért

És még csak ez sem kéne, hogy kritérium legyen. Azért mert valaki lassan lép szintet (és akár nem is prémes) még segítheti a szövetséget a küldetésekben. Ha pedig - az előzőekben felvázolt helyzet szerint - lép egy csomó szintet, akkor miért nem kaphat jutalmat? Csak azért, mert a szintlépések valós időbeli (aminek amúgy sincsen köze a játékbeli történésekhez) eloszlása nem átlagos?

Az pedig kissé irritáló, hogy Birka úgy tesz, mintha Miklós magyar hangja lenne, és közben azzal blamálja Miklóst, hogy hülyeségeket beszél, és hazudozik.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.28
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
73. hozzászólás - 2011.07.21. 12:28:30 (Válasz Prisma #72 hozzászólására.)
"Birka úgy tesz, mintha Miklós magyar hangja lenne"

Ez nagyon jó
Pontszám: 8.95
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
74. hozzászólás - 2011.07.21. 12:30:16 (Válasz Őrmester #71 hozzászólására.)
Az én karakterem 73 szintet lépett 2,5 alatt, úgy hogy én is pók voltam az elején és azóta is VF-el megyek. Azt azért remélem elismered, hogy ez alatt az idő alatt én többet költöttem a játékra és hidd el, a Beho azt szereti, ha többet költesz a játékra. Ha valaki azért nem lép szintet mert nincs ideje az már érthetőbb álláspont, de a Beho részéről megint csak érthető, hogy megpróbál rávenni a folyamatos játékra és ezt valamilyen szinten jutalmazza is a játékban.
Idézet: Prisma - 2011.07.21. 11:59:55
1. Ez a hozzáállás az egyik leggusztustalanabb - a magyarokra sajnos kifejezetten jellemző - hozzáállást tükrözi: aki sikeres, azt húzzuk vissza.
Három dolog.
Ad 1: Kicsit vegyél vissza!
Ad 2: "a magyarokra sajnos kifejezetten jellemző" Ugye mindenki magából indul ki. Rám például ez nem jellemző, mellesleg utálom amikor valaki okosan megmondja, hogy a magyarokra mi jellemző és mi nem. Van ilyen, meg olyan ember is minden nációban.
Ad 3: Most sem az történik, hogy aki sikeres azt visszahúzzuk, hanem aki gyengébb azt segítsük egy kicsit. Demján bácsinak pl. felesleges szociális segély küldeni mert neki van lóvéja elég. Mégsem hiszem, hogy ezen felháborodna.
A hozzászólást Hype módosította 2011.07.21. 12:30:48-kor
Hype, v1
Pontszám: 7.23
fórumozódj_rusyFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
75. hozzászólás - 2011.07.21. 12:32:32 (Válasz Őrmester #70 hozzászólására.)
Pedig biztos, hogy kevesebbet veszel, mert kevesebb szintet lépsz 2,5 év alatt 18 szint? Évi 7,2 szint... tuti nem költesz annyit, mint egy élen haladó, vagy normál sebességgel játszó játékos, ugyanis ő 2,5 alatt nem 18 szintet lép, ergo ugye többet költ.

Prisma!
"aki sikeres, azt húzzuk vissza"
Ez a fejlesztés a "nem sikereseket" (szerinted) juttatja előnyhöz, a "sikeres"-nek nem lesz belőle kára, ha jól csinálta akkor a "nem sikeres" így sem lesz ellenfél a számára.
Pontszám: 5.94
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
76. hozzászólás - 2011.07.21. 12:34:43
Nem értem a portyások nyavajgását. De tényleg.
Senki nem tiltja meg ezután sem hogy portyázzanak.
Az is tök nyilvánvaló, hogy az csak egy része a játéknak. Ha valaki egy valamihez ragaszkodik, mert neki az a szeszélye akkor ki marad sok minden másból. Ez is teljesen nyilvánvaló volt már az oviban is. Ha mindig csak dömperezek akkor nem hintázok, meg nem fogócskázok. Én elismerem, hogy valakinek bejön egy valami és azt csinálja X évig, lelke rajta. Én biztos halálra unnám magam, ezért örülök minden plusz dolognak. Szerintem ezzel így van az emberek többsége.
Ami itt megy az már régen parttalan vita és semmi köze a tárgyhoz.
A hozzászólást Tigristappancs módosította 2011.07.21. 14:17:22-kor
Pontszám: 9.27
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
77. hozzászólás - 2011.07.21. 12:44:34 (Válasz dj_rusy #75 hozzászólására.)
Idézet: dj_rusy - 2011.07.21. 12:32:32

Prisma!
"aki sikeres, azt húzzuk vissza"
Ez a fejlesztés a "nem sikereseket" (szerinted) juttatja előnyhöz, a "sikeres"-nek nem lesz belőle kára, ha jól csinálta akkor a "nem sikeres" így sem lesz ellenfél a számára.

1. A kettő ekvivalens. Pozitív diszkrimináció nincsen, illetve minden diszkrimináció pozitív egyik oldalról, és negatív a másikról.
2. De még ha lenne olyan helyzet, amikor az ilyesmi elfogadható, akkor is: egy PvP játékban semmi keresnivalója hendikepnek. Ez olyan, mintha a rosszabbul álló focicsapat kapna egy-két plusz gólt félidőben, mondván, hogy az erősebb csapat ettől még ugyanúgy nyerni fog.
3. Az egész felvetés nem innen indult, hanem onnan, hogy ne lehessen TP nélkül LE-t kapni.
4. Az előzőekben amúgy is részletesen megválaszoltam az ilyen irányú felvetéseket.
A hozzászólást Prisma módosította 2011.07.21. 12:50:34-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.43
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
78. hozzászólás - 2011.07.21. 12:46:06 (Válasz Tigristappancs #76 hozzászólására.)
Még ha csak példa is volt a hintázós dömperezős, akkor sem állja meg a helyét. Az, hogy hintázok, vagy dömpizek, annak semmi köze a matematikához.

dj_rusy: egy perc alatt hány szintet léptem? Ha ezzel meg vagy, akkor kérlek számold ki, hogy 1 liter hány perc!
Nyilván, hogy aki egy nap alatt 100 szintet lép, az sokkal több kavicsot vesz, de egységnyi idővel számolva ugyanannyit veszek, mint más.

A másik: a végzetúr ingyenes játék, olvasható a főlapon. Akkor maradjon is az! Az más, hogy van lehetőség rá, hogy kicsit jobb legyél némi dodó árán, de ezt nem lenne szabad így kinyilvánítani. Mert akkor áfás számlát kérek a nyári öskővásárlásomról!
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 3.60
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
79. hozzászólás - 2011.07.21. 12:48:16
Szépen végigolvastam a hozzászólásokat.

Tetszik ez a kezdeményezés bár tuti nem nekem szól pók lévén. ,de a móka miatt fordítok a dugi térkifordítómmal,hogy ne maradjak ki belőle.

Fogalmam sincs,hogy tartható e a havi két szintlépés VF el. Nekem elég reménytelennek tűnik, mármint ennyi időt tuti nem töltök a játékkal. + Van ebben valami kitolás is,ha valaki épp szintlépés előtt van annak csak egy szintet kell teljesítenie míg másnak épp teljes kettőt.
Ezért szövin belül,ha nem sikerül jól egyeztetni akkor lemaradhatnak páran a jutalomról. Talán jobb lenne a két szintlépés helyett valami százalékos megoldás. Pl aktuális szinted TPjét százalékosítani kellene. Mondjuk 5000 TP kell egy szint átlépéséhez és szerezz ehhez képest 150 % nyi TP-t. Így a szövitagoknak kb ugyanannyit kell gürizni.

A jutalom is elég béna. LE ok ne legyen sok az belefér. A kristálypont elég kevés 10 küldiért 25. :s Ismételhetővel 100 jön 10 ért. Bár lehet rosszul rémlik.


Viszont tetszik Prisma ötlete is,hogy a szintlépés után járjon jutalom annak aki részt vett benne,de nem tudta teljesíteni az adott kritériumokat. Én se fogom tudni ez fix,de fogok segíteni a küldikben. Tolom a kihívást, a kalandot stb,de vadászni nem fogok. Ezért kicsit bántó,hogy nem kapok majd semmit. Töredék jutalom is jutalom nem kell LE legyen kristálypont vagy valami,hogy érezzem a törődést
Pontszám: 7.80
kedvencWiwilliorFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
80. hozzászólás - 2011.07.21. 12:50:08 (Válasz Birka #69 hozzászólására.)
Birka ez most azért erős sarkítás, remélem érzed. Ha megnézed a teljesítendő küldetéseket, az messze nem igényel annyi TP-t, hogy 2 szintet kelljen lépni. Nem a semmittevésről van szó. Sőt nem is engedném, hogy aki nem vesz részt aktívan a küldetésekben jutalmat kapjon, bár ezt leprogramozni illetve az arányokat megoldani komplikált lenne, és felesleges, erre van a szövetség önszabályozása.

A problémát én ott látom, hogy aki tudja, hogy nem kap jutalmat, az nem motivált, mégis dolgoznia kell a szövetségért. Alapvetően a szövetségek talán a játék legfontosabb eleme, már a mi a játékélményt jelenti, hiszen a legfontosabb közösségformáló erők. Na már most, ha egy tag nem részesül semmilyen mértékben a közös eredményekből (mert ez elvileg a szövetség közös munkájának gyümölcse az egyéni jutalom), akkor jobb esetben csak frusztrált lesz az ember hosszútávon. Ez sajnos lehet feszültségforrás csapaton belül (bár szerintem ezt újfent a szövetségeknek, mint belügyet kell megoldaniuk). A lényeg, hogy a játék célja a sikerélmény. Részemről az is remek megoldás lenne, ha arányosan csökkenne a jutalom a megszerzett TP arányában.

Megint csak magamból kiindulva, valahogy nem az a ~300e Lé/2 szint motiválna (63. szintű vagyok, és csak hasra ütésre ennyit tippeltem), hanem maga tudat, hogy nyerek valamit.

Ugyanakkor én is látom a buktatókat, de naivan még mindig hiszem, hogy nem minden a "tápolásról" szól, a többség nem a kiskapukat keresi.
V3- Havelock (Kocsma bogarak)
Pontszám: 10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!