Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi küldetések
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
101. hozzászólás - 2011.07.21. 13:38:29 (Válasz Pietrus #98 hozzászólására.)
Ez szerintem azért nem működik, mert a CSP-ért adott a TP, de azt hogy 1 PP-ért mennyit kapsz azt te határozod meg azzal, hogy kit támadsz.

Idézet: Darah - 2011.07.21. 13:33:01
Ez csúsztatás.

Egy 40-es szint alatti kari, ha nem lépi meg a két szintet, akkor valójában semmit nem kap.
Mit kezdjen a nőtt kastéllyal?


Ez való igaz, bár ezt szerintem a kastély tulajdonságainak a módosításával kellene kompenzálni.
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
102. hozzászólás - 2011.07.21. 13:38:57 (Válasz Őrmester #100 hozzászólására.)
Amint megleped a 60. szintet hányszoros szorzóval fogod kapni az AFP-t?
Jah, az a problémád, hogy 40. szinten nem lehet sárkányölő kard a kezedben?
Pontszám: 7.51
fórumozóPeacemakerFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
103. hozzászólás - 2011.07.21. 13:40:21
Nagyon jó kis újításnak tűnik ez a dolog és látom, hogy rendesen folyik rá az ötletelés.
Én nagyon várom már a bevezetését és remélem a folytatódik az ötletelés, ami ezen topic célja.
V3-Peacemaker Abydos Gate
Örökre a szívembe zárva 30-on Túliak!

GoGoGo Mindenki!!!
Pontszám: 6.39
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
104. hozzászólás - 2011.07.21. 13:41:43 (Válasz Birka #95 hozzászólására.)
A fentebbi hsz-eim arra vonatkoztak - ha esetlegesen ennyire elbeszélünk - hogy NEM KAP LE-t az, aki tesz a szövetség érdekében, de nem lép 2 szintet.
A felszólalásom ERRE vonatkozott, és szerintem érhetően leírtam, nem 2 mondatban.
Én nem a kollektív jutalomról beszéltem, hanem a LE bónuszról. Ne keverjük a szezont és a fazont.

Mod:Javított helyesírás.
A hozzászólást Paco módosította 2011.07.21. 13:42:56-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.41
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
105. hozzászólás - 2011.07.21. 13:42:24
Amúgy valaki mondja meg nekem, miért van kényszerítve a szövi arra, hogy ne várja be amíg a PÓKjai nem lépnek 2 szintet?
Ha Prisma 8 hónap alatt lép 2 szintet, akkor a szövi kivárhatja amíg meglépi a 2 szintet, és akkor adja le a szettet. Így marad "optimálisan" a kis karaktere
Pontszám: 8.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
106. hozzászólás - 2011.07.21. 13:45:06 (Válasz Paco #104 hozzászólására.)
Paco, ha nem lépsz szövi küldi jutalom érdekében 2 szintet, hanem optimálisan küldizel, akkor szintenként ~2,5 milka lét versz rá arra aki szintet lép vadászattal. (tapasztalat 55. szintről)
Akkor neked miért fáj az, hogy valaki kap mondjuk 150k lét (hedikepként), mert pörgette a tp-jét?
Pontszám: 7.32
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
107. hozzászólás - 2011.07.21. 13:45:29 (Válasz Birka #102 hozzászólására.)
A jutalomnak szerintem nem majd akkor, hanem akkor és most hatásúnak kellene lennie.
Nem kell a sárkányölőd, a mostanival se vernek meg.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 4.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
108. hozzászólás - 2011.07.21. 13:47:41 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:53:58

A szintlépéssel, mint a jutalom feltételével kapcsolatban:
Szerintem arról lehet szó, hogy legyen egy egyetlen szintlépésre is megadott, még kisebb jutalom, és akkor ez megoldja Prisma problémáját. Illetve, hogy ne legyen gond azzal, hogy a szint elején vagy végén vagy, amikor kezditek a küldisort, a feltételt nem a szintlépéshez, hanem 1 (2, 3) szintnyi TP megszerzéséhez kötnénk, jeleznénk, hogy épp hol tartasz, ill. esetleg a szövetségi taglistán is látszana, ki hogy áll, kit kell még bevárni stb. mielőtt az utolsó küldit leadjátok.


Nem lehetne ennek egy komplett menüje?
Ahol láthatóak lennének a már elkészült küldik eredményei, esetleg a még hátralevők listájával együtt.

Béla x őskövet lopott
Józsika y-t vadászott

És lehetne egy olyan része, ki hol is áll tulképp a TP/szint teljesítésében, hogy ne szálanként kelljen összelantozni mindenkiét?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.10
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
109. hozzászólás - 2011.07.21. 13:48:07 (Válasz Birka #105 hozzászólására.)
Majd létrejönnek a küldizős szövik a TP/LE optimalizáloknak, ahol majd 4 havonta lesz meg egy sor küldi hogy mindenkinek meglegyen a 2 szintje
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 6.55
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
110. hozzászólás - 2011.07.21. 13:56:17 (Válasz Birka #106 hozzászólására.)
Hidd el, nekem NEM FÁJ, ha más plusz lét kap a 2 szintlépése után, és segített a küldetés teljesítése érdekében.
Komolyan mondom, örülök neki, megérdemli.Kapja is meg.

Én csak azt mondom, és szerintem utoljára - mert lehet nem túl népszerű a mondanivalóm, legalábbis a pontok erre is utalnak - hogy aki tesz érte, az AKTÍV TAG. Annak járhatna valami, ha csak kicsi is a kollektíven kívül.
Persze, az is táp, nem vitatom.
De attól még, hogy félév alatt lépi meg valaki a 2 szintet, de végig aktív volt, segített mindenben, amiben tudott, és felmarkol majd "akkor" x LE-t, miközben a társai teszem azt 6x annyit kaptak, NEM gond.
Kapjon 6x annyit, mert lement 6 sorozat.És lépett 12 szintet. Az aki meg "lemaradt", de segített és "csak" 2 szintet lépett, kapjon 1x LE-t.

Én csak ennyit mondtam, ezt is vélemény szinten. Senkit sem erőltetve, és senkitől sem sajnálva semmit sem.
Ha nem így lesz, akkor sem fogom verni a mellemet.
Én csak elmondtam, amit erről gondoltam.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.61
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
111. hozzászólás - 2011.07.21. 14:46:25 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Birka már egyszer elmagyaráztam neked,hogy ne idézgess Tőlem pláne meg úgy ne,hogy kiveszel egy fél mondatot egy egészből. Szánalmas és félreérthetővé teszi a dolgot.

Idézet: Birka - 2011.07.21. 13:21:54
Idézet: Fecsu123 - 2011.07.21. 12:48:16
,de vadászni nem fogok.


Pont erről beszélünk... Ergó kijelented, hogy köszi én inkább tápolok, leszarom a szövi küldiket. Akkor most miért is tartanád a markod a jutalomért?


Itt a mondat egésze:

Idézet: Fecsu123 - 2011.07.21. 12:48:16
Szépen végigolvastam a hozzászólásokat.

Viszont tetszik Prisma ötlete is,hogy a szintlépés után járjon jutalom annak aki részt vett benne,de nem tudta teljesíteni az adott kritériumokat. Én se fogom tudni ez fix,de fogok segíteni a küldikben. Tolom a kihívást, a kalandot stb,de vadászni nem fogok. Ezért kicsit bántó,hogy nem kapok majd semmit. Töredék jutalom is jutalom nem kell LE legyen kristálypont vagy valami,hogy érezzem a törődést


Vadászni nem fogok,de segítem a szövit mással. Majd vadászik az aki portyázni gyenge. és igen ezért elvárok némi jutalmat Én is.
Pontszám: 5.53
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
112. hozzászólás - 2011.07.21. 14:47:30
Valakik itt nem látják hogy mi van

18. szinten ez nem igen fog érinteni téged, sry. Ha ügyes vagy, akkor igen, akkor grat. Az ügyes vagy alatt azt értem, hogy a szövetség többi tagja elég magas szintű ahhoz hogy körbeépítsen
50. szinten kb. semmi esélyed hogy ez érintsen, mivel az épületek fele fel sincs húzva. És remélem kib@szott drága az épület és csomó minden előfeltétele lesz

Senki nem mondta hogy 1 hónap alatt kell ezeket végigpörgetni. Valahol 1.5 hónap alatt fog sikerülni, illetve - remélem - legtöbb helyen azért bevárják azt akinek még 2.000 TP hiányzik a szintlépéshez, és csak akkor adják le az uccsó kvesztet.

Legyen már benne gyilkolós, rablós, vágd le a fejét küldetés is, sokkal izgalmasabb lenne a játék.

2 szint lépősre meg még Yagamit nem láttam panaszkodni, szóval addig csend legyen alul is

Focis hasonlatokat mellőzzétek légyszi, nagyon béna.

Jutalomosztáshoz: van 10 küldetés, ha mind a 10-ben részt vettél, kapsz valami übercuccot. Ha csak 7-9, akkor kisebb cuccot, ha 5-6, akkor még kisebbet, a többi nem kap semmit se. Miért? Mert csak, játsszál vazze, ne csak a másik nyomassa már, te meg csak a markod tartsd.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.81
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
113. hozzászólás - 2011.07.21. 14:55:05
Ez is egy jó megoldás.

Akkor a kicsiknek is vigyetek be valami újat,hogy nekik is lehessen valamit szórakozni persze töredék jutalomért,hogy legyen miért magasabb szintekre menni. Na,de ez tuti nem lesz.
Pontszám: 5.56
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
114. hozzászólás - 2011.07.21. 15:29:34
Alapvetően 30-35. szint környékén indulnak az epikusok, azokkal el tudnak szórakozni a kicsik, amíg el nem érik épületekben a szöviküldihez szükséges alapokat. Nyilván kell alapnak lenni, de reálisan kb. 60-as átlagszintű szövinél már elérhetőnek kell lennie, azaz ne 40-es kennel, 50-es dicsőség csarnok legyen majd a szükséges épület. Akár az is lehet, hogy az eredeti épületek legyenek maxosak. Eredeti alatt azokat értem, amelyek a játék kezdete óta benn voltak, azaz 20-as gyaktér, védőfal, aurapajzs, lélekpajzs, palota 15-ig, kennel 24-ig, stb, jó nem kell mind full maxra, de ezekből kelljen válogatni. Itt már érdemes lesz a több, kisebb szövinek inkább összefogni, ha ezt még nem tették meg.

Azt is támogatom, hogy ne szintlépés, hanem más, aktív részvétel pont (ARP) legyen a mérce. Sok küldinél ezt lehet számolni (PP, CSP költés), néhánynál kell kitalálni a módját. Így ha valaki nem akar vadászós küldiben részt venni, cserébe viszont a napi 40-41 PP-t rááldoz a portyás, kihívásos küldikre, kapjon egyéni jutalmat, persze figyelembe véve, hogy a csak vadászós vagy csap portyázósok számára ez nehezebb feladat, de ez az "ára" a taktikájuknak, viszont a lehetőséget ők is megkapják.
A 2 szintlépés vagy a szinttől függő TP szerzése azért sem szerencsés, mert a taktikák igen sokrétűek. AF képesség, amivel +20% TP kell szintlépéshez, neki mennyi TP-t kell gyűjtenie? Az eredeti szintlépéshez szükséges TP-ből számolódik vagy az AF-fel módosítottból? Mi van, ha közben fejleszti ki az AF-et? Mindenképpen eseménypontokban (ARP) kéne szerintem is gondolkodni. Aki nem vadászik, ő aktivizálja a citadellát (ha benn marad). Egyébként a citadella aktivizálása küldi akár maradhat is, mert van egy szövetség, akit bárki, bármikor citadellázhat és garantáltan nem kapnak majd rosszmájú levelet a tagjaiktól. *név* a szövi tagjainak a neve
Pontszám: 8.96
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
115. hozzászólás - 2011.07.21. 15:55:09
szinguláris anomália ennek lesz valamilyen szerepe későbbi eseményben? az esemény történetére gondolok.
V1-antilop
Pontszám: 6.16
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
116. hozzászólás - 2011.07.21. 16:21:30
A háborús küldi pocsék ötlet, a citadellás valamivel jobb, de még mindig nagyon rossz.

A többit támogatom.

Még talán annyit javasolnék, hogy aki viszont 4 vagy még több szintet lépett az kapjon még jobb jutalmat. Ezzel is előnyösebbé téve a szintlépéseket.
Valami olyasmi képlettel, hogy a szintlépések számának négyzete szorozva az aktuális szinttel és egy szintenkénti Q mennyiségű lélekenergiával.
Persze ennek az lenne a hátulütője, hogy akkor meg mindenki elhúzná a küldileadást.

Viszont ha elosztanánk az egészet a ráfordított idővel az megint dobna egy kicsit az ötlet hasznosíthatóságán.

És volna még egy ötletem.
Azért, hogy ne legyen veszekedés a szövin belül amiatt, hogy ki mennyit segített a küldikben azért azt tudnám javasolni, hogy ezeket a küldiket ne egymás után, hanem EGYSZERRE lehessen felvenni. Akkor a pókok továbbra is po(r)tyázhatnának a vadászok vadászhatnának stb... kedvük szerint. Ezzel el lehetne kerülni az indulatok felgerjesztését, és Maximálisan tudnák támogatni a szövetségüket.

Szerintem
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 2.39
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
117. hozzászólás - 2011.07.21. 16:35:03 (Válasz Giganticus #116 hozzászólására.)
Az, hogy egyszerre felvehetőek legyenek, szerintem nem túl jó ötlet. Így csak a napi rutint kell folytatni, nem kell semmi extrát csinálni a megszokotton kívül. Ha külön kell őket teljesíteni, akkor kommunikálni kell, erőforrásokat átcsoportosítani/tartalékolni, és kombinálni a sorrenddel.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 9.05
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
118. hozzászólás - 2011.07.21. 18:33:56
Megint kezdenek az 5letek arra tendálni, hogy mindenki csinálja azt, amit eddig és még több megatápot kapjon ezért.

Nagyon tetszik, hogy a két szint lépéses kritérium magában hordozza, hogy a csak ismétlős küldiket pörgetők ebből kimaradnak, viszont a vadászatot is űzők (jellemzően gyengébb karik, tisztelet a kivételeknek!) támogatást kapnak belőle. Így sikerül a játékot élvezetesebbé és kiegyensúlyozottabbá tenni egy időben, a szintlépés vonzóbb lesz, a szövetségi élet pedig felpezseg. Szuper! Tarts ki Miklós!
A hozzászólást Pörgönc módosította 2011.07.21. 18:59:31-kor
V3-Shifu
Pontszám: 7.23
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
119. hozzászólás - 2011.07.21. 19:47:08
van pár ötlet amit tovább lehetne fejleszteni,nem tetszik nekem se hogy mindenáron a szinthuszárokat kell segíteni mindenbe (pl AF,EH),pedig a havi 2 szintlépés tényleg nem megoldhatatlan feladat VF-el se,de a szövi küldiknél az nem biztos hogy sokat tesz az aki gyorsan lépi a szinteket,sokkal jobban lehetne (Craslog is írta) valami szövi-küldi-pontokkal "mérni" a jutalom mértékét

pl:

A 10 küldetés:
- Növeljétek meg a lélekkút méretét a küldetés felvételétől kezdve 5%-kal! : +1 szerencse +1SZKP ,+2 szerencse +2SZKP, +4 szerencse +3SZKP, +16 szerencse +5SZKP

- Építsetek 10 szintet tetszőleges épületen! (Hatalom Tornyát is lehet) 1 épületbe épített +1 SZKP,2 épületbe épített +2SZKP , ..........10 épületbe épített +5SZKP

- Arassatok győzelmet 3 háborúban!--------------ez nekem se tetszik,de csak azért mert rengeteg villámháború lesz,1 fős védőkkel ,gyors kapitulációval............legyen 100 győztes csatátok háborúba,sokkal jobban tetszik..........jutalmazás: 1 gy +1SZKP, 10 gy +2SZKP..........50gy +5SZKP

- Gyűjtsetek X szinguláris anomáliát! (a küldetés ideje alatt portyázással és vadászattal találhattok szinguláris anomáliát a térképdarabokhoz hasonlóan)
(X= taglétszám** x 5) :1 anomália +1 SZKP..............5 ano +5SZKP

- Győzzetek le 3 epikus szörnyet!
1 epikusba 1et ütött 1SZKP,1 epikusba többet ütött 2SZKP...............3 epikusba többet ütött 6SZKP

- Aktiváljátok a Pusztítás Citadelláját 7 alkalommal!
mi baj van ezzel ?csak kéne valami még hozzá: pl csak háborúba lehet lőni,csak fölfelé lehet lőni( kivéve a top10(5?) klán de ők csak egymást meg a KH-t lőhetik) jutalom: 1szer aktivált 1SZKP többször 2SZKP,mind a 7szer 7SZKP

- Lépjetek szintet X alkalommal!
(X = taglétszám x 1)
1 szint= +1 SZKP

- Használjátok a manakonstrukciót X alkalommal!
(X = taglétszám x 3)
ezért nem is adnák SZKP-t.............1 nap = 1SZKP

- Egyetlen napon menjetek el legalább X alkalommal vadászni!
(X = taglétszám x 50)
ez is ilyen szintlépős feeling,miért nincs ott a VAGY PORTYÁZNI
jutalom:1 vadászat/pp +1 SZKP,50 vadászat/pp +2SZKP............250+v/pp +5szp

- Győzzetek X kihívásban amit ti kezdeményeztek!)
(X = taglétszám x 10).............ez pár 10 játékos hobbyja,szerintem sokaknak ez a legfájdalmasabb küldi.........elmegy a pp és nincs belőle se LE se küldi
jutalom :1 pp +1 SZKP,10 pp +1 SZKP,..........100pp +5 SZKP


persze az SZKP értékek csak irány adóak,össze lehetne szedni 50SZKP-t abból 1 pont végzetmedál 25+pontos megkapják az ezüst jutalmat a 40+ pontosak az arany díjat........aki sokat tett a küldiért mindegy hogy nem lépett szintet akkor is kap díjat.........aki meg lépi a szinteket ,de sz@rik a küldire az nem kap semmit


többször visszatérő téma volt már és a fönntebbi szinteken ahol fogynak a karakterek napról napra segítség lenne ha össze lenne vonva a V1 és a V2
Pontszám: 4.80
kedvencEstrellaNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
120. hozzászólás - 2011.07.21. 20:12:08 (Válasz Csagary #119 hozzászólására.)
Arassatok győzelmet 3 háborúban!--------------ez nekem se tetszik,de csak azért mert rengeteg villámháború lesz,1 fős védőkkel ,gyors kapitulációval............legyen 100 győztes csatátok háborúba,sokkal jobban tetszik..........jutalmazás: 1 gy +1SZKP, 10 gy +2SZKP..........50gy +5SZKP


NEEE!
2 napja mindenki arról beszél, hogy NE legyen a háborús szövetségi küldetés. Aki elfogadná, éppen azért, mert megbundázható. De ez a 100 győzelmes elképzelés nekem agyrém!
Pontszám: 5.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!