Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi küldetések
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
481. hozzászólás - 2011.09.11. 16:38:26 (Válasz Gzotya #478 hozzászólására.)
Megkérdezhetem mennyi a karaktered építése, amit látsz a karakterkalpodon, és mennyi a szövi átlag, amit az építés oldalon látsz, valamint a karlapodon mit látsz ebből a 3-asból:
+x védekezés (Védőfal)
+x támadás (Gyakorlótér)
+x IQ (Nekrofun fókusz)
?

Köszi!
Pontszám: 6.28
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
482. hozzászólás - 2011.09.11. 16:40:55 (Válasz Ezüstszél #479 hozzászólására.)
Van egy bitang nagy lengéscsillapítás!
A szövi átlagtól a szövi átlag feléig van egy puffered, hogy szedd össze magad, mert lassan határon leszel!

Ha negyed annyi lenne az építési limit mint a szövi átlag, akkor a negyedéért menne a rinya idővel. És ne mondjátok, hogy nem látom a középmezőnyt, mert 57. szintűként a top3-as szöviben igencsak meg kell fognom a vakolókanalat nekem is...
Pontszám: 6.28
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
483. hozzászólás - 2011.09.11. 16:52:02 (Válasz Birka #482 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.09.11. 16:40:55
Van egy bitang nagy lengéscsillapítás!
A szövi átlagtól a szövi átlag feléig van egy puffered...



Épp ezt szemléltettem Peterre hivatkozva, 1.5*es építése volt az építési átlag feléhez képest. Na ez fogyott el 1 hét alatt. Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy folyamat építenie kellene, mellőzve a többi tulajdonságát?


mód.: pár perce: Ma, 17:04:02
Sziasztok!

Én igyekszem, de egyszerűen nem tudok ennyit építeni. Szívesen részt vennék a küldetésekben, de pl tegnap óta 400k-val nőtt az építési átlag és én ezzel nem tudom tartani a lépést. Szerintem egy ideig abba is hagyom az építést, mert gátol a fejlődésben.
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.09.11. 17:06:37-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.20
fórumozóGzotyaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
484. hozzászólás - 2011.09.11. 17:11:22 (Válasz Birka #481 hozzászólására.)
A szövetség építési átlaga: 17668344
A karakter építése: 6.708.745
A bónuszok:
+75 védekezés (Védőfal)
+75 támadás (Gyakorlótér)
+15 IQ (Nekrofun fókusz)

Nincs nagymesteri építészet, a nagyobbak is csak ezt kapják. Nem értem mit nem értetek XD . A szövi küldiknél csak ez a feltétel olvasható:

"Az egyéni jutalmat csak azok kaphatják meg, akik a küldetéssor elkezdésekor aktív szövetségi tagok voltak (beléptek az elmúlt egy hétben a játékba), és a küldetéssor teljesítése alatt a szövetséghez tartoztak, valamint elkezdéskor és teljesítéskor is a kastély legalább 25 szintje aktív volt számukra."

Hogy jön ide be az építési átlag fele? Hol olvastok ti ilyet? Nekem ezt SEM írja.
Mindegy, optimistán kell nézni a dolgokat, majd valamikor talán odaérek én is. Vagy nem.
A hozzászólást Gzotya módosította 2011.09.11. 17:12:18-kor
Pontszám: 5.50
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
485. hozzászólás - 2011.09.11. 17:14:13 (Válasz Gzotya #484 hozzászólására.)
valamint elkezdéskor és teljesítéskor is a kastély legalább 25 szintje aktív volt számukra."



Ez csak akkor volt aktív számukra, hogyha építési átlag fele ugye meg volt. És ez a küldetés felírat tűnik el nekik, hogyha közben kiesnek a pixisből.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.90
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
486. hozzászólás - 2011.09.11. 17:37:01 (Válasz SuperEgo23 #476 hozzászólására.)
Magas ló? Dehogy magas. Persze igazad van - mivel az elsők között hoztam létre a szövinket, ezért időben előnyben vagyunk de! Amikor a játék kezdetekor a tagsággal komoly TÖ/SZÖ lemaradásban voltunk mert csak a szövetségünk építésével foglalkoztunk, senki sem vágott ilyesmit a fejünkhöz...a helyet most is meg kell tudni őrizni, amihez mindenkitől komoly LE - áldozatra van szükség. Alig van közöttünk olyan, akinek ne lenne meg a szintX3-as szerencséje, vagy magasabb. Sikerült így a legnagyobb zafír szövit létrehozni, talán van némi fogalmunk az építésről.
De mindegy, én csak azt próbálom megértetni, hogy a V5-ön aki egyformán részesülni akar a szövetség nyújtotta előnyökből, annak nem érdemes lavírozni a határon, hanem áldozatot kell hozni. Sajnos. De jó látni ahogy a szövetséged kúszik felfelé a toplistán
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.91
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
487. hozzászólás - 2011.09.11. 18:03:22 (Válasz Isten Kardja #486 hozzászólására.)
Na jó nem akartalak pont titeket bántani, próbáltam észrevétetni, hogy mi nincs rendben. Utolsó gondolatod köszönjük! Én meg szeretem látni mikor 19 aktív játékos komolyan összerázódik és senki nem búslakodik a játék valamelyik momentumán. Az első része lassan megvan, így nem engedhetem a másik részét, mármint a búslakodást. Hál égnek 2 világon is top 10 es szövibe vagyok, tudom milyen az érem másik oldala is és ezért tudok nyugodt szívvel kardoskodni a mi kisebb szövinkért is!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.96
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
488. hozzászólás - 2011.09.11. 21:19:34 (Válasz Birka #482 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.09.11. 16:40:55
Van egy bitang nagy lengéscsillapítás!
A szövi átlagtól a szövi átlag feléig van egy puffered, hogy szedd össze magad, mert lassan határon leszel!

Ha negyed annyi lenne az építési limit mint a szövi átlag, akkor a negyedéért menne a rinya idővel. És ne mondjátok, hogy nem látom a középmezőnyt, mert 57. szintűként a top3-as szöviben igencsak meg kell fognom a vakolókanalat nekem is...


Te Birka (ne haragudj, de tegezni foglak), én úgy látom, hogy direkt nem akarod érteni, hogy miről beszélek.
Arról van szó, hogy nem jó, ha mások tevékenysége egyik pillanatról a másikra meg tud fosztani valakit a szövetség nyújtotta előnyöktől, ha nem pontosan olyan tempóban épít az illető, mint a nagyok.
Itt nem arról van szó, hogy 50%-nál, vagy 25%-nál van a határ, hanem arról, hogy a "határátmenet" nem zökkenőmentes. Valaki hirtelen sokat épít, a kicsi kettőt pislog, és teperhet, hogy a szövibónuszok amikért megharcolt újra az övéi legyenek. [Dirket sarkítok, ne harapj rá.]
Ezért kellene a lengéscsillapító. Egy 24 órás türelmi idő elég lenne arra, hogy az ilyen gikszerek ne szívassák a népet. Az 50% nem csorbul, azt így is be kell hozni.

Edit: A személyeskedést pedig (azaz, hogy rinyálok) visszautasítom.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2011.09.11. 21:34:10-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
489. hozzászólás - 2011.09.12. 11:16:42
V5 remek hely.
Csináltam egy szövit, felvettem egy formát, aki minden előzetes megbeszélésünk ellenére az építést nevezte ki életcéljának.

Mire észrevettem, feltolta Miklós homlokáig az építési átlagot.
Kivágtam, de ettől függetlenül hiába építem a szövit, míg azt a brutál átlagot be nem hozom, a semmibe építek, nézegetem mennyi bónuszt nem kapok.

Nem panasz, csak megjegyzés.

Ismét nem a kútba sikerült, csak a kávára, de jól belepiszkáltuk.
A hozzászólást Darah módosította 2011.09.12. 11:18:32-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
490. hozzászólás - 2011.09.12. 12:10:46 (Válasz Ezüstszél #488 hozzászólására.)
Van időbeni lengéscsillapítás. Mivel a 25-ös épületet csak a küldetés sor felvétele, és leadása pillanatában vizsgálja a rendszer. Vagy ti 24 órán belül toltok egy teljes szériát?
Pontszám: 6.28
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
491. hozzászólás - 2011.09.12. 12:11:12 (Válasz Darah #489 hozzászólására.)
Darah, most az a baj, hogy valaki építette a szövit?
Pontszám: 6.28
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
492. hozzászólás - 2011.09.12. 12:27:20 (Válasz Birka #491 hozzászólására.)
Valami baj mindig van
Mondjuk V5-ön az 5%-os lélekkútnövelős küldetést át kellene gondolni...

Lehet szerencsésebb lenne egy olyan építős küldetés ami figyelembe venné a tagszámot és a tagok szintjeit!

pl: Taglétszám*Átlag tapasztalati szint*1000 LE építés!
Ez egy 25 tagú szövetségnél (átlagszint mondjuk 40) összesen: 1000000 LE
Ha nehezíteni akarunk rajta lehetne úgy számolni mint a szerencse fejlesztésénél, azaz az építés szakértelem nem számítana...

Továbbszámolva:
1000000 LE, kb 29000-es lélekkútnövekedést jelentene, amit ha 5%-nak veszünk az 580000-es kútnak felel meg...

Szerintem ez így korrektebb lenne mint az 5%-os emelés...
V3-Alíz
Pontszám: 5.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
493. hozzászólás - 2011.09.12. 14:05:27 (Válasz Dozer #492 hozzászólására.)
Pont V5-ön még csak-csak
V3-on emeljünk 14 misis kúton úgy, hogy a fele tagság már le se tolja a dolgot, na az a valami...
Pontszám: 6.28
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
494. hozzászólás - 2011.09.12. 14:40:52 (Válasz Birka #493 hozzászólására.)
Ha a KOD-ot nézzük játékosonként kb 90k LE-t kellene építenetek ha a lentebb említett javaslatomat nézzük... Szerintem ez erősségben a többi küldetés körül mozog, érdemes lenne átgondolni... Egy 130-as karakternek szinte csak egy "vállrándítás" de egy 70-es karakter is össze tudja hozni 1-2 nap alatt...
V3-Alíz
Pontszám: 5.51
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
495. hozzászólás - 2011.09.12. 14:43:24
Illetve én pl szeretnék egy olyan szövetségi küldetést is látni hogy a szövetség tagjai szerezzenek a kínzókamrából Taglétszám*10.000 LE-t!
Egy 30 tagú szövetségnél 300.000 LE-t összeszedni érdekes feladat, jobban megválogatnák a játékosok hogy kiket ültetnek be a kamrába!
V3-Alíz
Pontszám: 5.51
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
496. hozzászólás - 2011.09.12. 17:32:24 (Válasz Dozer #495 hozzászólására.)
Persze h meg. feltéve, h vmi középmezőnyben élő népességről van szó aki választhat.
Mert magas szinten és alacsonyon nem nagyon válogathatsz.

Egyébként jó ötletnek tartom. magát a küldit.

Amúgy pedig bárki bármit is mond a leginkább szövetségi összetartást igénylő küldetés a háború lenne. Vannak ellenvélemények, h gyors kapitulációk stb stb. Viszont várhatóan pont a közepes gyenge szövik nyernének ilyen taktikázáson, a top szövik jelentős része presztizharcként megvívja a háborút.

De ugye, hha kitalálunk nagyon izgalmas új küldetéseket, akkor a vitásak közül veszünk ki helyette vmit, nem pedig hosszabbá válik a küldi sor?
Pontszám: 7.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
497. hozzászólás - 2011.09.12. 18:34:05
Közben gondolkodtam azon, amit Ezüstszél írt, hogy az alacsonyabb szintű tagok az átlagépítésből kieshetnek és emiatt nem kapnak maxos jutalmat. Ez az első 1-2 küldisornál jelenthet gondot, lévén a kastély szintje folyamatosan nő és a későbbiekben is csak 25 szintnyi kastélyt kell tudni használniuk, azaz akkor már nem az átlag 50%-ával kell rendelkezni, hanem kevesebb is elég lesz hozzá. Nyilván ez a legelsőnél még nehéz, de - elvben - a küldi befejezése talán gombnyomáshoz lesz kötve (legalábbis mintha ezt írta volna Miklós, de lehet, hogy csak mi jeleztük, hogy ez mindenképp legyen), azaz akinek minimális kell, hogy az 50%-os építése meglegyen az átlaghoz képest, azt be lehet majd várni.
Pontszám: 7.42
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
498. hozzászólás - 2011.09.12. 18:45:41
Szerintem annyit lehetne módosítani ezen a témán, hogy kivenni a kastélyos revíziót, meg bármilyen "épületes" ötletet. Viszont a küldetések nem lennének könnyebbek - esetleg bővülnének -, és a szintlépős bónusz is maradna, ez akár ösztönző is lehet, de nem kritérium.
A kecske is jóllakna, a káposzta is megmaradna. Kicsik-nagyok is jól éreznék magukat, mint május elsején.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
499. hozzászólás - 2011.09.12. 19:11:31 (Válasz Birka #491 hozzászólására.)
Konkrétan igen, az a baj.

Hogy amit ő harmincas szintjével pikkpakk bepakolt, azt míg be nem építem, addig kettő, azaz kettő bónuszom van a szövetségtől mindenre, hiába magasabb már minden épület.

Magyarul kiépített a saját szövetségemből.

Neked ez egészen biztos nem gond Birka.

De mint fentebb írtam, én is csak megjegyeztem, hogy enyhén nevetséges.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.11
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi küldetések
500. hozzászólás - 2011.09.12. 20:05:14 (Válasz Darah #499 hozzászólására.)
Ha egy 30-as karakter pikk-pakk kiépít a szövetségből ahogy írod, akkor érdemes azon elgondolkozni hogy szükséges e nektek a 25-ös kastély és szövetségi küldetés...

Bár gondolom nem erre céloztál, de ez a topic erről szól...
A hozzászólást Dozer módosította 2011.09.12. 20:20:39-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.34
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!