Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
541. hozzászólás - 2009.11.12. 08:53:39
OFF

Csak kiváncsi voltam, hogy milyen kemények lesznek a lények. Hát nem nyugodtam meg.

Karakter szintje - kalandban található lény szintje
81 101
82 103
83 104
84 105
85 106
86 108
87 109
88 110
89 111
90 113
91 114
92 115
93 116
94 118
95 119
96 120
97 121
98 123
99 124
100 125
101 126
102 128
103 129
104 130
105 131
106 133
107 134
108 135
109 136
110 138

Szóval 100. szinten a 7 szinttel magasabbról vásárolt fegyverünkkel egy 125. szintű lényt kell legyakni. Akár négyet egymás után, mellette még esetlegesen ÉP vesztéses próbával. Hajhaj.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
542. hozzászólás - 2009.11.12. 21:08:35
Endyr: ezzel nem értek egyet.
A Végzetúr ha a fene fenét eszik is, akkor is egy táporientált, optimalizációs stratégia marad fantasy környezetben.
Lehet csinosítani, egyengetni az útját hogy egy kicsit pofásabb legyen, és ne csak számokat lássunk folyton, de ettől meg ez egy ilyen játék.
Ha tetszik, ha nem, ezt el kell fogadni.

Volt olyan kaland, amiben 5 különböző szakértelmet kellett használni.
Mind az 5 olyan volt, amit alapvetően duplára turbóz az ember, nem fejleszt magasra... ezek után hogy teljesítsem normál esetben?
Az sem megoldás, ha 100 KrP-ket dobok ki az ablakon, mert a szaki próba az olyan jó móka.
Ugyanez igaz a tul. próbákra is.
Belövik az átlagot, de ez az átlag a felszereléssel együtt értendő, tehát már nem tudsz rá öltözni, ha 2-3-nál többet kér.
Az elején 30-as mászás / csapdaészlelés / zárnyitás próbák voltak, de most hogy már 20-asok a szakijaim, a próbák 60-ra nőttek!
Ha csak 1 van, akkor turbóval megoldom, de ha már kettő akkor szívok... 5-nél meg felejtés az egész.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.41
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
543. hozzászólás - 2009.11.12. 21:34:31 (Válasz Cyron #542 hozzászólására.)
ertem en amit mondasz, viszont en tovabbra is tartom magam ahhoz, h kalandot ertekelni a storyja alapjan kell, nem a probak nehezsege alapjan. legalabbis en ezt teszem

egyebkent meggyozodesem, h a 4 csata +2 EP vesztos kaland tobbeknek nagyon nehez, mert a maxEPjuk felet leviszi, azaz 50% EPn kellene allniuk, ami tulajdonkepp lehetetlen a kozepmezonyben. akkor ok azokat pontozzak le?
Pontszám: 5.40
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
544. hozzászólás - 2009.11.12. 22:28:34
4 csata + 2 ÉP az valóban a ló túloldala, de ha elolvasod amit alább írtam, ugyanezt látod ott is.
ÉP áldozás egy felesleges rossz próba.
Mást kell helyette berakni.

Egyébként meg célszerű IQ-ra öltözni és -támadás / erőt adó varit berakni, ha csata van.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
545. hozzászólás - 2009.11.13. 00:42:19 (Válasz Mortimer #541 hozzászólására.)
90-en csak "112".
Ez egyebkent nekem a szintemhez kepest ultragyenge karinak sem okoz kihivast. Persze a sebzodes merteke bosszantoan sok.
Pontszám: 4.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
546. hozzászólás - 2009.11.13. 00:52:26 (Válasz Kocos #545 hozzászólására.)
Aha, az fura, mert 90-nél 112,5 - azaz ezt lefelé kerekíti, nem felfelé. (szint + szint/5 + szint /20)

Mindenesetre tartom, hogy nem az erősségük, hanem a kereskedelem, és a keményebb versenykörnyezet miatt lesz sikítozás - te elmolyolgatsz vele nyugiban, turbót váltasz, kalandok között stb., másnak nem lesz erre max. életponton öt perce.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.58
fórumozóGzotyaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
547. hozzászólás - 2010.09.01. 11:42:26
Üdv. Az übermonsterek übersebzése engem is idegesít, méginkább ha valami hiba miatt duplázódik.
Ezt a szövetségünk fórumán írtam, nincs kedvem újra fogalmazni :

"Néhány kaland elég furcsán működik.
Ennél: "A Mágikus erdő" csak rányomtam az "elvállalom" gombra, lement az ép-m pedig szaki próba az első. Innen visszamentem a karakterlapra majd újra a kalandokhoz. Nem volt már ott ! Teljesítettem. De ha ott a "folytatom a kalandot" gombra nyomok, akkor kétszer annyi ép-t vesztek és gyanítom hogy kétszer annyi kristálypontba is került volna a kaland.
Nem csoda hogy olyan gyorsan fogynak a pontjaim. "

Ha tévedek és nem dupla akkor bocsi de mindenképpen furi.
Osztottam-szoroztam egy kicsit én is. Megjegyzem nincs top karakterem.
- Hogy a szintemen egy csizmát meg tudjak venni min. 60-70 kalandot kell teljesítenem.
- Kiszámoltam: egy kalandhoz átlag 18 kristálypontot használok fel. (mondom: átlag! )
- 65*18= 1170 kp
- Ez közel 600 győztes kihívást jelent

Ha valaki nem tud egész nap a gép előtt ülni akkor ez a 600 is elég über. Amellett hogy a csizmám a legalacsonyabb szintű tárgy a felszerelésemben, a vásárolható relikviákról álmodni se nagyon merek.
Máshogy is lehet számolni. Említettem hogy a karim nem tartozik a top karakterek közé, sok támadás ér felülről, állandó az ÉP hiány. Az engem ért támadások, az entitás, a térkapu és a küldetések mellett a kalandokra bizony tényleg nem sok marad. Így aztán az a 60-70 kaland teljesítése akár hónapokig is tarthat, miközben a karakter fejlődik a vadászaton és a többi leírt dolgon.

Ha azt nézem hogy egy-egy tárgy mennyire fontos a játékban, akkor végképp nem értem a rendszert.
Páncél nélkül halott ember vagy, de egy új páncélhoz kisajtolsz 2-3 állatot és kész. Csizma? Nem sok tápot ad, meg lehet lenni nélküle, biztos hogy megéri a kínlódást? Az élen állóknak nyilván nem jelent ez kínlódást. Na de a többiek ? Vagy csak én vagyok überbéna?


- szerk.: Közben felvilágosítottak, hogy nem vonja le duplán az ép-t, kp-t csak előre lejátsza az egészet. Ennek örülök, csak így meg azt nem értem hogy mire jó a "folytatom a kalandot" feliratú gomb.
A hozzászólást Gzotya módosította 2010.09.03. 20:59:55-kor
Pontszám: 6.67
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
548. hozzászólás - 2010.09.01. 11:57:21 (Válasz Gzotya #547 hozzászólására.)
itt a megoldas a problemadra:

Zöld kristályital
Típus: egyéb
Szint: 40
Amikor megiszod, kapsz 50 Kristálypontot.

nem tul draga es ad (neked) 3 kalandravalo kristalypontot. vagy 5 oskobol is meg tudod venni a kek verziojat, nem art, ha tamogatod a jatekot
A hozzászólást Endyr módosította 2010.09.01. 11:57:39-kor
Pontszám: 7.76
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
549. hozzászólás - 2012.05.03. 09:46:42
Hali,

bevallom nem olvastam vissza csak minimálisan; de látom nem egyedül sírdogálok:

konkrétan a V3-on van komoly gondom a kalandpróbák szintjével (általában a világ nehézségi fokával entitás ÉS kalandok szintjén).

Nem másolom ide a karakterlapom, de aki akarja megnézi Bükkönyvári Izidort. Általában az aktuális szint vezető 1-3 karaktere között van, tehát nem alultápolt bár nem is optimalizált karakter. Úgy gondolom, hogy a túlnyomórészt szintX3,5-4-re belőtt szerencse, ill. szintX3 körüli mágiapróbák enyhén szólva nem reálisak és élvezhetetlenné teszik a kalnadozást. Ezek az értékek köszönőviszonyban sincsenek az átlaggal és ha néha-néha előfordulnak oké. Sajnos szinte mindig ilyenek jönnek azonban. A világ összes kristályitala nem elég rá. S régebben ez nem volt így, mert többezer kristálypontom volt, melyek száma mostanra nullára olvadt.

Ha a változás célja az általánosan elhatalmasodó őskő lehúzásban keresendő, az persze érthetőve teszi a helyzetet, csak nem éri el a célját attól tartok. De ez már nem ennek a topicnak a témája...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 6.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
550. hozzászólás - 2012.05.03. 10:06:00 (Válasz Kölök #549 hozzászólására.)
Amennyiben legalább 3-an vagytok a szinteden, akkor bizony minden próba értékét a 3 átlagából számolja (valószínűleg az öltözködést is figyelembe veszi). Semmi köze a próbának a szintedhez, kivéve a kalandpróbáknál, ahol szint-40 az alap (mászás, csapdaészlelés, zárnyitás). Amennyiben a szinteden kevesebb, mint 3-an vagytok, akkor a lentebbi szinteken lévő karakterek értékeiből extrapolál, ilyenkor lehetnek extrém értékek. Mindemellett az értékek maximalizálva vannak a saját érték +100-ban, azaz próbánként maximum 99 kristálypontot lehet elkölteni.
Egyébként a szint*3,5-ös szint*4-es szerencse nem is kiemelkedő. Nézz körül a szinteden, elképzelhető hogy vannak ott kifejezett építészek, akiknek pont a szerencséje és a mágiája kiemelkedő, így ők növelik az átlagot jelentősen.
Pontszám: 7.61
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
551. hozzászólás - 2012.05.03. 10:18:46 (Válasz Craslorg #550 hozzászólására.)
Ezzel én is tisztában vagyok (mi mindig összezördülünk )
Csak ahogy vannak versenyek, melyekben a legalacsonyabb és legmagasabb bírói pontszám kiesik, úgy ez itt sem ártana. Nyilvánvaló rabszolgaságra specializált karakterek miért verik rommá az átlagszámítást..?
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
552. hozzászólás - 2012.05.03. 10:44:48 (Válasz Craslorg #550 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.03. 10:06:00
Amennyiben a szinteden kevesebb, mint 3-an vagytok, akkor a lentebbi szinteken lévő karakterek értékeiből extrapolál


Teves info. Ha 3-nal kevesebben vagytok, a kornyezo szintekrol kiegeszit. Ilyenkor nem, vagy csak minimalis mertekben modosit az ertekeken amibol aztan atlagol. Extrapolalas valoszinuleg akkor jon a kepbe, ha +/- 5 szinten nincs 3 karakter teged is beleertve. Azt, hogy fentebbről is kiegészít-i ez az atlagolós halmazt, és felfele milyen messzemegy el átlagolni, azt nem tudom, csak a lefele irányból következtetek rá.
Pontszám: 6.93
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
553. hozzászólás - 2012.05.03. 10:45:53 (Válasz Kölök #551 hozzászólására.)
Idézet: Kölök - 2012.05.03. 10:18:46
Nyilvánvaló rabszolgaságra specializált karakterek miért verik rommá az átlagszámítást..?


Fogalmi zavarban szenvedsz a rabszolgaságot illetően.
Pontszám: 7.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
554. hozzászólás - 2012.05.03. 11:18:03 (Válasz Kocos #552 hozzászólására.)
Fentről nem számol semmit, csak alulról. Látványos, ha alattam lyukas szint van, extrém próbák jönnek, ha alattam lévő szinten is vannak, akkor csak félextrémek. Ha a +-5 szint igaz lenne, akkor a környékemen meglévő átlag 800-850-es értékekre nem hozna ki 1100+-os értékeket úgy, hogy még ekkor is maximalizált +100 blokkolja (vagy igen furán egészít ki... ). Még abban a tulajdonságban is hasonlóan extrémek, amiben a környezetemben nekem van a legnagyobb értékem. Azaz, ha nem vagyunk 3-an a szinten köze nincs semmilyen átlagnak az értékhez (teszteltem és Miklóssal, Baratyval beszéltem róla elég sokszor, elég sokat).
Pontszám: 6.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
555. hozzászólás - 2012.05.04. 11:04:12 (Válasz Craslorg #554 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.03. 11:18:03
Ha a +-5 szint igaz lenne, akkor a környékemen meglévő átlag 800-850-es értékekre nem hozna ki 1100+-os értékeket úgy, hogy még ekkor is maximalizált +100 blokkolja (vagy igen furán egészít ki... ).


Amikor en meg jatszottam az extram ertekek mindig akkor jelentek meg, ha a toplista harmadik lemaradasa 5 szint fole nott. Ha ezt aztoa valtoztattak - amit nem hiszek -, akkor ez mar nem el. 99% azonban, hogy ez most is pont igy mukodik. Azt, hogy folotted levokbol nem vesz nem tudom honnan szoptad ki, mert amit leirsz pont arra utal, hogy de.
Pontszám: 6.93
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
556. hozzászólás - 2012.05.04. 11:08:35 (Válasz Craslorg #554 hozzászólására.)
Anno én is szoptam az IQ próbákat, pedig a környéken nekem volt akkoriban a legmagasabb...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
557. hozzászólás - 2012.05.04. 12:17:03 (Válasz Kocos #555 hozzászólására.)
Sajnos ezt meg kell cáfolnom. Többek között azzal, hogy mikor ráuntam, folyamatosan kémkedtem a környékemet. A legmagasabb IQ sem érte el az 1000-et, az átlag 800-850 volt, de ha 5 szinttel lentebbről is néztem, akkor 800 alatt és kaptam 1100+-os maximálisnál blokkolt próbákat (fullosan IQ-ra öltözve), még azoknál a tulajdonságoknál is extrém értékek jöttek ki, aminél egyébként - Alendaarhoz hasonlóan - nekem volt a legmagasabb a környezetemben. Így egészen biztos, hogy nem +-15 szint átlagát nézi vagy ha azt nézné, akkor még rárak 300-at poénból?
Látványos volt, ha az alattam 2 szinttel lévő magasabb IQ-s lépett egy szintet, máris drasztikusan 100-150-el csökkent a küszöbérték, majd ha én léptem és megint lyuk támadt, visszatért az extremitás. Ezt - számomra - az LGY-ért vehető ital megoldja, mert a küldetésekből is pörög a kristálypont rendesen, így már - mondhatni - nem izgat a kérdés.
Pontszám: 7.61
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!