Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
21. hozzászólás - 2009.09.30. 19:17:25 (Válasz Byzon #19 hozzászólására.)
"Kudarc esetén szöveg:
A kalandot, ha akarod, ismét megpróbálhatod, de ha akarod, el is dobhatod."

en ebbol indultam ki.
bukom, atoltozok, uj proba
Pontszám: 7.75
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
22. hozzászólás - 2009.09.30. 19:19:08 (Válasz Mortimer #20 hozzászólására.)
Kizárólag szerepjátékos szempont:
Egy kalandor se képes minden kalandot megoldani elsőre, de ha nagyon akarja évek kemény munkájával képessé válhat elsajátítani az ehhez szükséges tudást.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.09
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
23. hozzászólás - 2009.09.30. 19:28:35 (Válasz Byzon #17 hozzászólására.)
Hát nem is tudom. Biztos, hogy én értettem félre, és tényleg nem csak új, "normális" szerepjátékos szakértelmek próbája lesz, ami másra nem jó? Ja és biztos vagy benne, hogy ezeket a meglévő szakértelmeket bele lehet szőni egy normális kalandba? Gondolok az ultraspecializációra és társaira.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.69
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
24. hozzászólás - 2009.09.30. 19:31:03
Ezeknek a szakiknak nincs maximuma:

Transzcendális projekció
Irányított vadászat
Idomítás
Meggyőzőkészség
Sebgyógy
Vastag bőr
Kivégzés
Kritikus ütés
Másodlagos támadás
Kritikus vari
másodlagos vari
Lopás
Tudatturbó

Ez nem túl sok,de azért látok bennük fantáziát. Pár új szakértelem mellett lehet ebből gazdálkodni.(mászás,lopakodás,úszás stb...)
Az átöltözősdi meg valamilyen szinten reális lehet. Ha a kaland "nem áll odébb",tehát mondjuk helyhez kötődik,nem lényhez vagy személyhez,akkor ugye a kiváncsi végzetúr az első kudarc után rákészülhet. Max kell bele egy időkorlát,hogy ne ész nélkül klikkeljen next-next-finisht a játékos.
Mortimer! Ne magadból indulj ki. Én még nem találkoztam 200as kivégzéssel az 5000 csatám alatt. Alacsonyabb szinten meg pláne minimális hogy valaki ennyire odafejlesszen!
Nem minden karakter atomoptimalizátor,vagy toplistavezető!Ezt sose veszítsük szem elől. És mégis ők vannak a legtöbben...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.05
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
25. hozzászólás - 2009.09.30. 19:35:56
Végre valami ami felkavarja ezt az állóvízet, már nagyon várjuk! Byzon mester olvastam a kis írásodat egyszerűen fenomenális szóval ha lesz elég kristálypontom azthiszem megkérlek írj egy kalandot mert ennyire ügyes nem vagyok meg helyesen se nagyon írógatok.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.04
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
26. hozzászólás - 2009.09.30. 20:06:30
Szerintem egy jól kitalált ötlet. Az is, h magunknak írunk, de MINDEN kalandot előtte olvassa el admin.

Az, h ilyen szakim nincs olyan van... ez van. Naponta 2-5 kaland kieshet, hogyha ennek egy része számomra megoldhatatlan- visszafogott v szinguláris- igy jártam.

Az, h vki lefelejti a másodlagos varit az úgyanúgy az ő saját döntése. Más meg minden lopáspróbás küldit meg fog dobni? helyes nem irigylem tőle.
Vannak nagy hasonlóságok a karakterek között. Ez leginkább magas és alacsony szinten jön elő, közép mezőnyben komoly eltérések lehetne szakikban tulajdonságban és ki milyen sorrendben fejleszt.
Nem baj. Ami a játékos karakter fejlesztési saját döntése volt, h van vagy nincs az nem kérhető számon máson.

Az akadémiás tulajdonságok kicsit mások. persze át lehet menni máshová tanulni, de ezeket átgondoltan kell alkalmazni.

A hősiesség pontot meg simán kicserélném szint arányos Lé áldozásra. Minden egyszerűsítene.
Pontszám: 8.45
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
27. hozzászólás - 2009.09.30. 20:20:35
Először is tisztázzunk egy félreértést. Többen azt mondják, hogy a próbák egy nehezen kiszámítható elemet hoznak a játékba, lesznek ettől nehéz és könnyű kalandok, mindenki magának ir kalandot stb. Ahogy írtam, a játékosok a próba szintjét nem, csak a milyenségét tudják beállítani. Azt, hogy a próba számszerűleg milyen legyen, azt mi döntjük el. Pl. tegyük fel, hogy 50. szinten a karakterek átlagos ereje 150. Ekkor az erő próba 50. szinten 140-170 között lesz. Akinek picivel az átlag fölött van az ereje, az szinte mindig megcsinálja a próbát hősi pont nélkül is, akinek jelentősen alatta, az viszont hősi pont nélkül jó eséllyel bukik. Ha egy küldetési szubtéri érzékelést kér, az mindenkinek alacsony, tehát a próba is könnyű lesz. Ha 50. szinten az emberek 90%-kának 50-es kivégzése van, 10%-kának meg 200, akkor 65 körüli próba lesz várható, ami az 50-esek számára is teljesíthető. És természetesen tudatturbóval rá lehet majd készülni a próbákra. A választható szakértelmek listájából párat biztos célszerű kiszűrni, vannak szakértelmek (pl. a VF) aminek az elsajátítása hátránnyal is járhat, nem kényszeríthetünk senkit rá. És persze az is tény, hogy vannak szakik, amikhez nehezebb próbát kitalálni (de ez csak a játékosok leleményességén múlik). De talán mastervnek igaza van, lehet az a legbölcsebb ha szakértelem próba csak a nem maxos szakikból van.

Tehát nem kell attól félni, hogy a kalandok a nehézségük miatt kiszűrődnek. Épp ezért nincs értelme azt se figyelni, hogy hányszor teljesítették / vallottak kudarcot. Persze minél több próbából áll egy kaland, annál nagyobb az esélye, hogy felsülsz vele, viszont a jutalom is arányosan nagyobb, tehát a nyeremény várható értéke azonos minden esetben.

A kalandírást nem azért kötjük kristályponthoz, hogy ettől az "erőforrástól" függjön az egész, hanem azért, mert KP-je csak kitartó, tapasztalt játékosoknak van, sokkal nagyobb az esély, hogy ők jó kalandokat írnak, mint egy kezdő játékos. A kalandokat kezdetben mindenképp mi fogjuk ellenőrizni - erre jobb megoldást nem látok -, de idővel biztos, hogy lesznek játékosok, akik tudnak ebben segíteni (és itt már tényleg az őskő jöhet szóba, mint díjazás). Érdekes felvetés, hogy valaki tudna jó kalandot írni, de nincs kristálypontja. Elég bizarr ötlet, de lehet, hogy esetleg meg lehetne engedni, hogy limitált mértékben valaki átadjon másnak kristálypontot, LE-ért. Ha a kalandokért jutalom jár (és járni fog), az tényleg azt jelenti, hogy a KP ha áttételesen is, egy erőforrás. Épp ezért tényleg fontos, hogy aki nem tud kalandot írni, az is el tudja használni a KP-t (a hősi ponttá alakítás egy jó ötlet volt).

Jerikó: Arról, hogy a próba előtt dönthess, hogy elhasználsz-e hősi pontot vagy sem, ha meg tudjuk oldani, ezt megcsináljuk. Elágazásos küldetés: ez egyenlőre tegyük félre mint egy jövőbeli továbbfejlesztési lehetőséget.

Idézet: Kocos - 2009.09.30. 18:13:45

Amit nem ertek: ha konkret szornyet berakunk a kalandba, akkor hogyan lesz a kaland szelesebb reteg szama megoldhato es/vagy kihivas?

Ez elég egyszerű, a szörny statisztikái a szintből számolnak, csak a neve és képe lesz az általad megadott, hogy a történetnek megfeleljen (pl. a sivatag közepén ne egy halszerű lény jöjjön szembe).

Idézet: BaalCain - 2009.09.30. 20:06:30
A hősiesség pontot meg simán kicserélném szint arányos Lé áldozásra. Minden egyszerűsítene.

Ésszerű egyszerűsítésnek hangzik, de ha KP-ot és varázsitalt is lehet ugyanerre használni, akkor ez sajnos nem működik.
Pontszám: 8.33
népszerűTIREXFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
28. hozzászólás - 2009.09.30. 20:49:46
Miklós egy kérdésem van csak:

Meddig kell még várnunk rá ????

Amúgy grat tetszetős az ötlet.
Pontszám: 7
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
29. hozzászólás - 2009.09.30. 20:55:01
Kicsit fejszámoltam. A kristálypontok felhasználása 50/próba értékben nem lesz egy kicsit drága? 5 ismételhető küldi kell egy sima 1próbás kalandhoz. Legjobb esetben ennyit kb két hét alatt lehet ledolgozni.Ha valaki egy nem túl bonyolult 2 próbás küldit akar létrehozni,akkor kb egy hónapot kell ismételhetőkkel rágyúrni. Ez szerintem sok,mert ahhoz,hogy egy kaland ne csak klikk-durr-kifizet legyen, kell legalább 3 próba/harc bele. Az meg ugye tényleg 1 hónapnál több idő. Ha csak havi-kéthavi szinten tud kalandot írni az,aki érzi a dolgot,akkor elvész az élmény és a varázs.Sok-sok egylépésessel szintén. (És itt bizony nem az átlaggal számoltam,hanem a pörgetős karikkal,akiknek gyorsan mennek az ismételhetők. A nagy átlagnak ez kb 2X idő)
A vásárlás másoktól nagyon jó ötletnek tünik, csak ne legyen túlértékelve a KP.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.39
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
30. hozzászólás - 2009.09.30. 21:11:05 (Válasz masterv #29 hozzászólására.)
masterv, azért aki akar tudja termelni a kristálypontot (legalábbis az első 500-at). Én ha akarnék naponta meg tudnék csinálni 1-et (kábítás) amihez csak ékszer felszerelés kell. Az állatnevelős se rossz bár az kicsit tovább tart de mivel fel lehet rá készülni 1 nap alatt letudható és csak kennel kell hozzá meg az idomításhoz sok idő. Mást még nem próbáltam mert igazából nem éri meg nekem vacakolni ha anélkül is beesik a sült galamb. 50 után majd kicsit bonyolítani kell de addig is lehet gyűjteni a kp-ot.
Persze ez meg ideális állapotot feltételez, hogy a karakter tud érdemben portyázni és van hozzá a szövetségben infrastruktúra és építeni akarás.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.09
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
31. hozzászólás - 2009.09.30. 21:23:13
Egy részt felmerül bennem, hogy ha tele van a kalandlistám, akkor nem szeretném-e szüneteltetni a vadászatot? Mint az állat befogásnál, jól jöhetne egy választó gomb...
Másrészt ha egy kaland szabadon eldobható -"hátrány nélkül" -, akkor talán egy-egy nehezebb próba is szóba jöhetne (olyan szakértelem, ami a többségnek nincs: az egyik nem fogja vissza a fejlődését, a másik meg nem végez ki, a harmadik meg elvből nem lop stb...). SZóval teljesen ne zárjuk ki az ilyeneket a kalandokból -szerintem-, csak korlátozzuk (egy kalandban 1-2 lehet), vagy ha mégis jól összekombinálhatók egy kalandban, akkor - mondjuk- könnyebb legyen a szint.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
32. hozzászólás - 2009.09.30. 21:49:02 (Válasz Freez #30 hozzászólására.)
Freez! Említettem valamivel korábban,hogy ne magunkból induljunk ki.Én is meg tudom csinálni a magam kis KP-ját. De nem mindenkinek olyan egyszerű. Nem prémiumnak pl. kevesebb a kábítós tárgy,kevesebb a kritikusos cucc stb... És mi van az "első 500" után? Csinálok 2-3 kalandot az elején gyorsan,utána fagyi egy időre a forgó küldik miatt?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.59
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
33. hozzászólás - 2009.09.30. 21:59:03
Tényleg jó mókának hangzik. Azonban mint egy darabig mindkét táborból távol maradó a következő objektívnak szánt meglátásom lenne.
Akadémia 21-es szintig a csak a kalandkor használható szakikért?
Nem lenne ez a megfelelő időpont feltölteni néhány üres tanulás-helyet a már meglévőkből? Mert egy 40. szintű karakternek nem feltétlenül van olyan szövetsége, ahol csak úgy ki lesz rázva ez a 21-es szint. Szerintem bőséggel elegendő az a LE-befektetés, amit a kaland-szakikra fog valaki költeni.

Konkrét javaslatot nem akarok tenni, de saját fejem után mondjuk egy 10-11-12Es akadémiára gondoltam, és a kapcsolódó üres tanulás-szintek betöltésére.

Ha elsiklottam volna valami fölött akkor bocs, de az idea így adta magát.
Pontszám: 9.58
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
34. hozzászólás - 2009.09.30. 22:15:15 (Válasz Meridiath #33 hozzászólására.)
Szerintem az a három új szakértelem a Miklós által kitalált kalandokon kivül sehol nem fog szerepet játszani.

1. Egy új szakértelmet használható, 20-30-as szintre fejleszteni több százezer LE. Ez mikor fog visszajönni kalandból?
2. A cél az, hogy a jövőben a kalandokat a játékosok tervezzék. Jelenleg senkinek nincsenek ilyen szakértelmei. Akkor minek raknának be a kalandjukba olyan eseményt, amihez kellenek ezek? Saját magát senki nem fogja szívatni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.72
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
35. hozzászólás - 2009.09.30. 22:17:56 (Válasz Meridiath #33 hozzászólására.)
Nem rossz ötlet! Bár,ha már új szaki,akkor tényleges bónuszt is adhat,hogy mindenkinek vagy legalábbis sokmindenkinek érdemes legyen kifejleszteni. Mászás szaki például,ami csökkenthetné az ellenfél védőfalának hatékonyságát valamennyire,vagy lopakodás,ami csökkenthetné a láthatatlansághoz szükséges időt az utolsó portya után stb...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.59
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
36. hozzászólás - 2009.09.30. 22:20:09 (Válasz Mortimer #34 hozzászólására.)
Majd egy törlés előtt álló karakter rak bele jó sok ilyet, magas célszámokkal
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.89
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
37. hozzászólás - 2009.09.30. 22:23:10 (Válasz masterv #35 hozzászólására.)
Na, így már egyből más lenne, ha ezeket nem csak kalandoknál lehet használni. Csak éppen Miklós azt írta, hogy "Ezeket a szakértelmeket a kalandok során fogjuk használni."

(Látom valaki jól lepontozott, mintha hülyeséget írtam volna...)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
38. hozzászólás - 2009.09.30. 22:24:06 (Válasz Almási Viktor #36 hozzászólására.)
A célszámokat nem a karakter határozza meg, hanem Miklósék. De mivel haszontalan dolgokat senki nem fog fejleszteni, és mint írták, átlagot számolnak, azaz mivel mindenkinél zéró (vagy nincs is 21-es akadémiájuk), alacsonyra lövik be, szóval akkor minek növelni...
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.30. 22:25:35-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.58
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
39. hozzászólás - 2009.09.30. 22:32:47 (Válasz Mortimer #38 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.30. 22:24:06
A célszámokat nem a karakter határozza meg, hanem Miklósék. De mivel haszontalan dolgokat senki nem fog fejleszteni, és mint írták, átlagot számolnak, azaz mivel mindenkinél zéró (vagy nincs is 21-es akadémiájuk), alacsonyra lövik be, szóval akkor minek növelni...


Ez egy kicsit talán túlzottan is szarkasztikus megjegyzés lett,Mortimer!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.73
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
40. hozzászólás - 2009.09.30. 23:10:56 (Válasz Mortimer #34 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.30. 22:15:15
Szerintem az a három új szakértelem a Miklós által kitalált kalandokon kivül sehol nem fog szerepet játszani.

1. Egy új szakértelmet használható, 20-30-as szintre fejleszteni több százezer LE. Ez mikor fog visszajönni kalandból?
2. A cél az, hogy a jövőben a kalandokat a játékosok tervezzék. Jelenleg senkinek nincsenek ilyen szakértelmei. Akkor minek raknának be a kalandjukba olyan eseményt, amihez kellenek ezek? Saját magát senki nem fogja szívatni.



az elso adag kalandot Miklosek irjak, tuti tele lesznek maszas es csapdaeszleles probakkal... es akkor mar megeri felvenni oket
Pontszám: 7.62
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!