Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
121. hozzászólás - 2009.10.11. 18:49:58 (Válasz Miklós #106 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.11. 12:08:12

Lélekgyémántok
Egy kaland teljesítéséért próba * szint / 4 LGY jár.
Egy játékos egy nap 47 CSP-t kap max. fúzióval, és 15 PP-t. CSP-nként és PP-nként 5% esély van kaland találására. Tehát naponta átlagosan 3 kalandot fog találni. : .....


Nekem ezzel a résszel kapcsoltban lenne kérdésem:
Nem 50 csp-t lehet maximum kapni egy nap? (30 alap + 10 max fúzió)*1,25 prém=50 ?
Vagy rosszul tudjuk és csak az alap kapott csp-t növeli a prémszámla? 30 alap*1,25 prém+ 10 max fúzió=37+10=47?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.13
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
122. hozzászólás - 2009.10.11. 18:52:12 (Válasz Bumburnyak #121 hozzászólására.)
A második tipp a helyes
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.14
népszerűRomantikus erőszakFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
123. hozzászólás - 2009.10.11. 19:49:52
.
A hozzászólást Romantikus erőszak módosította 2009.10.11. 19:50:28-kor
Pontszám: 5
népszerűRomantikus erőszakFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
124. hozzászólás - 2009.10.11. 19:51:07
Elnézést elcsúszik
A hozzászólást Romantikus erőszak módosította 2009.10.11. 19:51:36-kor
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
125. hozzászólás - 2009.10.11. 19:52:23
Amikor bejött az elementáris rákérdeztünk és akkor azt a választ kaptuk, h a prém szorzóval felszorozza azt is. Vannak karik akik csak ezért fizetnek elő prémre.

Jónak tűnik a kaland, a kristálypont mint ho is jó. pár észrevétel:
Szakipróbák krono, kontinuum, intelligens kedvenc is elférhetne még ill epikus specializáció.
Kristálypont: a 10K lét én is sokallom a másikért meg a ppt tartom feleslegesnek.

Lélekpont mivel nem látni még pontosan mi mennyi ezért nem lehet megmondani az arányok megfelelőek-e. Viszont én egy kaland írást többre értékelnék mint a megoldását. vesződség gondolkodás rászánt idő stb stb. Az a min, h jó lenne, h annyit adjon az írónak mint annak aki megcsinálja. Márpedig ha jól értem 60. szint felett több jár a megoldónak mint a gyártónak.

Amit ismét fel kellene vetni: a próbák szintjei.

Továbbá itt nem beszéltünk arról, h milyen erős ellenfelek lehetnek a kalandban- a topik nyitó hsz szerint egy próba akár csata is lehet. A manókhoz hasonlóan fog generálódni, vagy itt is lehet vmit tervezni?
Pontszám: 7.93
kedvencSoleilFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
126. hozzászólás - 2009.10.11. 20:33:33
csak egy észrevétel: akik először csinálnak meg egy kalandot, azok hátrányban vannak azokkal szemben, akik később esnek neki és a wiki-ről már kinézték, hogy mi kell a sikerhez.
ez szerintem elsősorban a szakiprobáknál jelentkezni, ugyanis a turbó jelentősen megdobhatja az adott szakértelem szintjét. ezt kiküszöbölni lehetne azzal, ha 1) a szakértelempróbáknál csak az alapszakértelmet veszi figyelembe a rendszer, a turbót pedig nem (a tárgyak adta bónuszokat tőlem veheti); 2) a turbó adta pluszokat csak az első sikertelen próbálkozást követő alkalommal veszi először figyelembe.

nem tudom, hogy ezeket mennyire bonyolult megoldani, vagy mások szerint mennyire kritikus a kérdés.
Pontszám: 7.52
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
127. hozzászólás - 2009.10.11. 21:32:10
A fix LE koltseg a kristalypontos italhoz biztos nem jo, also szinteken draga, kesobb meg elertektelenedik es majd 1 csp-t valtunk be 10 KPra. Szinttol fuggo erteket kell kitalalni (es lehetoleg ne linearis novekedesut)
Pontszám: 7.61
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
128. hozzászólás - 2009.10.11. 21:42:57 (Válasz Endyr #127 hozzászólására.)
Mondjuk 2-3-4-5 CSP?
Vagy LE költsége 1,5-2x-ese lenne a gyógyító italoknak. De a karakter mindig csak a szintjéhez alulról legközelebb lévőt tudná megvenni.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.76
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
129. hozzászólás - 2009.10.11. 23:02:50
Igen, elszámoltam, a prémium szorozza a fúziót is.

Persze a szinttől függő ital ár lenne a legkorrektebb megoldás, de ez jelenleg nincs implementálva (mondjuk végülis megoldható).

Igen, aki már wikiről ismeri a kalandot, lesz valamekkora előnye. De ez minden ilyen játékban igy van, és itt mivel folyamatosan kerülnek be új kalandok, bárki kaphat időnként olyan kalandot, ami még nincs fent adatbázisban tehát neki kell felfedeznie.

A kalandirás nyilván nagyobb erőfeszités mint a kaland megoldása, ez nem vitás. Viszont kalandirásra nem mindenkinek lesz lehetősége, tehát egyensúlytalansághoz vezetne, ha ezáltal pl. meg tudnád duplázni a lélekgyémántodat. Nézd meg a kvizt: aki minden kvizkérdésnek utánanéz, és helyesen megválaszolja őket, az csak 10% előnyben lesz ahhoz képest, aki az egésszel nem is foglalkozik... Mégis a legtöbb ember úgy gondolja, megéri a kvizkérdéseket elolvasni és megválaszolni.
Pontszám: 8.40
kedvelt tagGaborpivarcsiFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
130. hozzászólás - 2009.10.12. 07:53:47
Nekem nagyon szimpatikus ötlet a kalandok bevezetése, de főleg a kalandtervezés izgat. Miklós, az nem megvalósítható, hogy esetlegesen minimálisan alap variációs lehetőséget adjunk a játékosok kezébe? Be lehetne vezetni nagyon egyszerű szintaxis alapján használható parancsokat, amivel variálható a kaland.

Ilyen alapvető parancs lehetne az ELÁGAZÁS, amivel döntést adhatunk a játékos kezébe. Egyszerű példa:
"Egyre beljebb haladsz a barlangban, azonban hirtelen a járat kettéágazik. Balra vagy jobbra haladsz tovább? -> VÁLASZTÁS"

Persze ez nagyon gagyi példa, de ha akár ennyi kis választási lehetőséget kapna a játékos, akkor sokkal izgalmasabb és INTERAKTÍVABB lehetne egy kaland, nem beszélve arról, hogy ez egy kalandkészítőnek maga lenne a kánaán. Nekem is rengeteg ötletem lenne kalandokra, de kéne hozzá némi kis interaktivitás is a játékos részéről.
V3 - Pivi
Pontszám: 5.81
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
131. hozzászólás - 2009.10.12. 13:28:43
Elágazást hagyjuk meg egy jövőbeli bővitésnek.

Módositottam a doksit:
Zöld kristályital. Ára: 5000+(szint-40)*150 LE. Kapsz 50 KP-t.
Tehát 40. szinten csak 5000, 60. szinten 8000, 80. szinten már 11000 (de ezt csökkenti a palota).

Egy elfogadott kalandért próba * szint / 4 LGY jár.
Tehát egy napi elbirálási idő esetén fix +33% tápot ad annak, aki ir kalandot ahhoz képest, aki nem.
Pontszám: 6.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
132. hozzászólás - 2009.10.12. 13:45:49 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
az elbiralok Beholder dolgozok lesznek, vagy kiadjatok jatekosoknak (ha nem is mindenkinek, esetleg nehany kivalasztottnak)?
Pontszám: 7.61
irritálóAlemenFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
133. hozzászólás - 2009.10.12. 16:13:52
Nekem csak az nem tetszik, hogy minden újításhoz egyre magasabb szintűnek kell lenni:( Csak, hogy ne legyen félreértés nem azért nem vagyok 40-es, csak 30-as szintű már lassan 1 év alatt mert keveset játszom, hanem mert kizárólag portyázom és megfontolt vagyok! Az entitás miatt is 2 szintet kellett fejlődnöm, hogy üthessem, most meg jön a kaland és még 10 szintet kéne fejlődnöm! Tönkreteszi a játékot ez a szintmeghatározás! No meg mire 40-es leszek, addigra a 40-45-ös szintűek már végigcsinálnak kalandokat és olyan tárgyakkal fognak letámadni 4-5 szintet, amiket éppen csak 10 perce láttam és még csak hozzá sem tudtam kezdeni!:(

Egyszerűbb lenne, olyan kalandokat kitalálni, melyhez egy átlagos 40-es szint kari vagy egy kemény portyakari már 30-as szinten neki tudna állni, mint pl. az entitásnál is 30-as szint kell, de mire tárgyat kaphat az karim addigra már 63-as szintű lesz az entitás és egy átlagos karinak semmi esélye nincsen, míg egy erős portyakari mint jómagam a 4.2 millás LE differenciámmal és tulajdonságösszegemmel, simán ütögetem őket!

Úgyhogy jók amúgy az új ötletek, csak a szintkövetelményt nem kéne mindig feljebb nyomni! Hadd csináljon mindenki kalandot, hamár kitaláljátok és jöjjön az oldalra több ember játszani és ne azt lássák, hogy húúúú 30-as szint kell, hogy entitást üthessek??-ne mááár és 40-es, hogy kalandot csinálhassak! Remélem értitek, hogy mire akartam kilyukadni!

Király az oldal!!!:D
Minas Thirith
Pontszám: 3.22
kedvencDark PhoenixFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
134. hozzászólás - 2009.10.12. 16:53:07 (Válasz Alemen #133 hozzászólására.)
Alemen, véleményem szerint ez a szintkorlátos móka azért kell, hogy a karakternek mindig legyen valami új és fokozatosan nyíljanak meg a lehetőségei. Először ugye a fertőzés és a specializáció nyit aztán amit már említetted az entitás és majd 40-es szinten a kalandok. A kalandok valószínűleg leváltani hivatottak a normál küldetéseket mert azokból csak 108 készült el. Igaz, hogy van ismételhető de az meg monotonná és unalmassá válik egy idő után (sajnos túlságosan időigényes némelyik). A szintkorlát pedig azért ennyi hasraütésre mert kb 40 után fogyhat ki az ember belátható időn belül teljesíthető küldetésekből.
Amennyiben megfontolt vagy mérlegeled a táp/szint összefüggést és eldöntöd megéri-e neked.
Persze ez csak egyéni spekuláció hátha Miklós hajlik és lentebb adja a szintkövetelményt. Mondjuk ehhez nem ártana még pár támogatót gyűjteni.
Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
135. hozzászólás - 2009.10.12. 16:55:38 (Válasz Endyr #132 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.10.12. 13:45:49
az elbiralok Beholder dolgozok lesznek, vagy kiadjatok jatekosoknak (ha nem is mindenkinek, esetleg nehany kivalasztottnak)?


Első körben Beholderesek, de hosszútávon biztosan ebben is besegithetnek játékosok.

Alemen: Dark Phoenix magyarázata a kérdésedre tökéletesen leir mindent.
Pontszám: 5
kedvencMarocchiFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
136. hozzászólás - 2009.10.12. 18:32:15
Miklos: " Érdekes felvetés, hogy valaki tudna jó kalandot írni, de nincs kristálypontja. "

Én pl. szerintem ilyen lennék! Nagyon szívesen írnék kalandot, de a kristályponttól még igen messze vagyok! (van pl. egy előtörténbetem, amivel ezt be is tudnám bizonyítani!)

Maga a fejlesztési ötlet egyébként kiváló!
V1: Vallud, a druida. (Békeidők Hírmondói)
V2: Makh il Malenaas az élő halott. (Halhatatlan Homokszemek)
V3: Garbash, a nekromanciát űző halálon túli kreatúra. (Sindro Árnyéka)
V6: Tűzfénytáncos, az erdei tündér (Sárkánylovasok)
Pontszám: 5.50
fórumozóAlkarinFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
137. hozzászólás - 2009.10.12. 19:18:47
Tetszik ez a kalandtervezés! Gondolom a többség ismeri a MAGUS-t. Baráti körökben sokat meséltünk, kalandoztunk kitalált világokban, igen erős személyiség fejlesztő hatása van, mindamellett, hogy jól szórakozunk! El tudnék képzelni olyan kaladokat is, ahol 2-3 ember összefogására van szükség, teszem azt egy rab kiszabadítása. A kalandírásról annyit, akár jutalom nélkül is nagyon szívesen részt vennék benne! Kitartást a fejlesztőknek, várjuk az eredményt! Elen sila lummen omentielvo! - szólott a poronty...
Pontszám: 5.16
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
138. hozzászólás - 2009.10.13. 19:37:10 (Válasz Alemen #133 hozzászólására.)
A szintkövetelmény tökéletesen a helyén van. Olvass vissza,gyakorlatilag te vagy az egyetlen,aki ezt eddig szóvá tette...Amíg eléred,addig folytasd a patikamérleges üzemmódot,és a kalandok sem jelenthetnek majd kihívást. Ha a stratégiád miatt ez később lesz,mint a többségnek, az csak a te döntésed. Ne TÁP-ként gondolj rá,hanem célként: egyszer elérhető lesz. Kinek előbb,kinek utóbb. De vigasztaljon a tudat,hogy a többi POK ugyanúgy lemarad majd ezekkel,mint te,nem tápolnak belőle... (ismétlem,saját döntésed! )
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.63
utáltEnconFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
139. hozzászólás - 2009.10.14. 15:03:13
Mikorra lesz várható a "kaland"?
v1: Encon
v2: Encon
v3: a változatosság kedvéért Encon
Pontszám: 2.53
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
140. hozzászólás - 2009.10.15. 13:20:55
A fejlesztés bár elég komplex, jól haladunk vele! Ha minden igaz, hamarosan már látszani fognak a lélekgyémántért megvásárolható jutalmak a lélekkufárnál (bár megvásárolni ugye még nem lehet őket), de kedvcsinálónak remélem ez is megteszi, amig a kalandok is elkészülnek!
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!