Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
521. hozzászólás - 2009.11.03. 16:35:55 (Válasz Birka #518 hozzászólására.)
VF, illetve korábban megkapott akadémia. a 10 szintel alacsonyabb VF-es klántársam van olyan erős mint én voltam 5 szintel ezelőtt. ebben persze benne van az is hogy rendszeresen megosztjuk egymással a tapasztalatokat a játék különböző fázisairól.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
522. hozzászólás - 2009.11.03. 16:43:51 (Válasz Birka #518 hozzászólására.)
Azért én még nem temetném az IQ-t és a taumaturgiát. Elnézve azt, hogy milyen varázslatokat rakott Miklós a játékba, el fog még jönni a varázslatok második aranykora...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
523. hozzászólás - 2009.11.03. 16:48:46
Az időarányos csp menyniség nem fog változni, ha valaki ez alatt fele annyi szintet lép, akkor hasonló erős lesz mint te. (Nagy átlagban szintenként és csp-nként 21 lé hátránya van abból, hogy alacsonyabb szinten vadássza el a csp-t!) csak amíg te "normális" leszel a szinteden ezzel a teljesítménnyel, addíg ő a sajtát szintjén "normális" karakterekhez képest isten...

Ahogy Kóc is írta annó, van a "relatív" elsőség, amikor egy csp-ből az apszolút legnagyobb értéket próbálod kitaposni (rohan a szinted), és van az amikor relatív legtöbbet akarod kihozni egy CSP-ből (Láthatatlanul vadászol, hogy a 10%+kvízmedál bónuszt ne felezze a vadászat, de az alap lét és a TP-t igen...) ezzel a szinteden maximalís hatásfokkal istent játszani.
Az igazán szép teljesítmény "normál" üzemmódban játszva beverni mindenki arcát
Pontszám: 7.09
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
524. hozzászólás - 2009.11.03. 16:52:51 (Válasz Ariel #522 hozzászólására.)
Dehogy temetem! Csak azt kéne felfogni, hogy amíg egy varázsló ellen az IQ fejlesztése a jó taktika, addíg a harcos ellen a kritikus+elnyelés (blökikből). Azaz egy igazi mágus belövi a spellt (80+-10%-ban), és a kritikust növelve és turbózva 20%+-10%-al még kritikusan is üti a varcost, mert komoly léelőnye van abból, hogy 2 in 1 tult hűz az IQ képében a harcossal szemben...

Ezt adj ameg a random ebben az irányban, de elég vicces nézni egy elkötelezett építész havert, aki 20-as iq-val 240-es tauval lövi szét a blökiket a saját szintjéne pl
Pontszám: 6.44
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
525. hozzászólás - 2009.11.03. 17:30:16
eszemben sincs temetni a varázslatokat, épp az előbb KO-ztam ki az egyik támadómat varázslattal

a közelharcal kapcsolatban: néha idegesítő a feltápolása, főleg akkor ha max távból lélekszívással támadnak, a legutóbbi ilyen 900 LE-t szívott és 50 LE körül rabolt rendesen. ettől függetlenül szerintem jó ötlet volt "szintbe hozni" a varászlattal, legalább nem sírnak az emberek a fórumon hogy túl erősek a varázslatok (érzésem szerint a Beho most nagyon kiváló érzékkel hozta ballanszosabbá a dolgokat).

de már kezdünk nagyon OFF lenni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.26
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
526. hozzászólás - 2009.11.03. 21:06:56
ez humoros volt

1. szintű másodlagos támadás próba: másodlagos támadás: 0 + 18 = SIKERES!
Pontszám: 7.55
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
527. hozzászólás - 2009.11.03. 21:27:26 (Válasz Birka #509 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.03. 14:47:31
Köszi a toplistát!

Azért V1-en a 64 V3-on az 56 igen zúzda eredmyény V2-őn a 49 se kutya
Gratu nekik a mákos 5%-hoz


Biri, azaz 56 nem a mákos 5% eredménye, hanem a 800 csp-jé ami be volt tárazva
Pontszám: 5.15
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
528. hozzászólás - 2009.11.04. 06:28:58
Az IQ terén rendesen elszáltak a próbák. 76-os szinten a 300+os próbák eléggé demoralizálóak, támadásra szinte egyáltalán nincs próba erőre meg nevetséges 200-230-as próbák jönnek. Ok, hogy az IQ-t többen nyomják de 300-330-as próbák még így is durva túlzásnak tűnnek. 200+-os ereje kb. mindenkinek van 300+-os IQ-ja meg azért baromira nem mindenkinek jön össze.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 4.54
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
529. hozzászólás - 2009.11.04. 06:38:57 (Válasz Otoaak #528 hozzászólására.)
Mások az IQ próbák küszöbét húzzák fel neked, te pedig az erő és a támadás próbákat nehezíted meg nagyon számukra. Te se örülsz nekik, ők se örülnek neked
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
530. hozzászólás - 2009.11.04. 07:03:23 (Válasz Otoaak #528 hozzászólására.)
Otoaak, 64. szinten körbenézek, és 300 felett van minden karakter iq-ban, miközben a 160-as erő extrém magas
A mostani megoldással (trendvonalas átlag) elvileg a függvény ki kéne simuljon, azaz amikor már extrém magasak a tulfejlesztések, akkor csak a felszerelés fogja eltorzítani az értékeket...
Azaz amikor 1 iq arából kijön 3 erő, valszeg azt is fejleszteni fogják az emberek, es azon a szinten az erő "trend" is feljebb kúszik majd...
Pontszám: 6.70
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
531. hozzászólás - 2009.11.04. 08:56:12 (Válasz Otoaak #528 hozzászólására.)
Emlékeim szerint már júniusban 300 fölötti IQ-val rohangált a top, pedig ők a gyors szintlépés miatt harmatgyengék a szintjükön. Tárgyakból nagyon sok IQ-t össze lehet szedni. Ha az erőpróbákkal nincs gondod, akkor a kalandokhoz egyszerűen öltözz IQ-t adó tárgyakba és meglesznek a próbák.
Pontszám: 7.74
fórumozóTornyosjFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
532. hozzászólás - 2009.11.07. 08:39:21
sziasztok,
nekem az lenne a problémám, hogy a kalandoknál azt írja k, hogy Jelenleg 0 kristálypontod van.
Pedig ez nem így van, ha bemegyek a lélekkufárhoz akkor látom, hogy van kb. 699 aszem. ÉS mivel ezt írja ki, ezért nem is tudom használni őket a próba során.
Remélem tudtok segíteni nekem.

Tornyosj
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
533. hozzászólás - 2009.11.07. 09:07:22 (Válasz Tornyosj #532 hozzászólására.)
A Lélekkufár nem jegyzi a kristálypontok számát, csak a lélekgyémántokét. A kettő nem ugyanaz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
fórumozóTornyosjFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
534. hozzászólás - 2009.11.07. 09:37:44
rendben köszi

és kristálypontot hogyan lehet szerezni?
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
535. hozzászólás - 2009.11.07. 09:40:26
Ott van a kalandok leírásánál.

"Kristálypontokat ismételhető küldetésekért, vagy a lélekkufárnál kapható kristályitalok felhasználásával szerezhetsz."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
fórumozóTornyosjFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
536. hozzászólás - 2009.11.07. 12:55:00
köszönöm szépen a segítséget
Pontszám: 5
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
537. hozzászólás - 2009.11.12. 08:25:53
Az elmúlt időszakban írtam már pár kalandot és oldottam is meg 10* annyit, így sikerült egy kis rálátást szerezni e témában.
Gondoltam leírom az észrevételeimet amik alapján a saját kalandjaimat megírom, illetve értékelem másokét.
Hátha segít ez jó kalandokat összeállítani.
Persze ez is szubjektív, csak az én véleményem, így lehet ezt is véleményezni.

1. minél hosszabb kalandot írj!
Engem marhára zavar, ha végre találok egyet, aztán a 3. próbával véget ér.
Személy szerint csak 8 próbásakat írok.

2. a próbák során ne elvegyél, inkább adj!
A létező legrosszabb próbák, amik konkrét áldozattal járnak: LE és ÉP vesztés, gyógyital és manaital áldozás
A legjobb próbák: csata, ebből álljon a kaland fele, tul. próba (lehet rá öltözködni, kivéve szerencse) és csak minimális szakértelempróba legyen.
Személy szerint 4 csata + max. 1-2 szakértelempróba, 1-2 tul.próba, VP áldozás (pl. varázsolsz valamit).
Ezek adják a legtöbb tápot és veszik el legkevesebb KrP-t, egyebet.
1 szakira fel lehet készülni turbózással, az sosem okoz problémát (ha meg maxos, akkor úgyis mindegy).

3. Jó helyesírás!
Ha nem tudsz helyesen írni (a szövegszerkesztő sem isten, de nagy segítség), akkor mielőbb tanulj meg!
Tudom bunkó vagyok, de ez a saját érdeked is.

4. A történet maga.
Magyarok vagyunk, szeretjük a humort! Persze ezt sem kell túlzásba vinni (vicceket mésélni teljesen felesleges).
Ne túl hosszú történeteket írj, több oldalasat csak a fanatikusok olvassák el, míg a rövid pár sorosakba semmilyen történet nem fér bele.
Ne váltsd meg a világot, célszerű apró kitérőket írni, amitől nem változik meg a játék menete és illeszkedik a világba.


Jómagam a fentiek alapján értékelem és írom a kalandokat.
Persze ez nem tükrözheti mindenki véleményét, kíváncsi lennék mások álláspontjára is!
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 7.61
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
538. hozzászólás - 2009.11.12. 08:34:20 (Válasz Cyron #537 hozzászólására.)
Sajnalatos, h te is a tap szerint ertekelsz egy kalandot. Amiben van 6 szakertelem proba, az mar alapbol rossz? Ez sztem nagyon rossz hozzaallas.

Sztem a kalandok ertekelesenel egyedul a tortenet szamit (meg persze a stilus ahogy eloadja). Attol, hogy sok szivatos proba van a kalandban attol meg a kaland lehet nagyon jo es otletes, legfeljebb eldobod, mert tap szempontjabol neked nem tetszik. Persze erdemes arra torekedni, h ne tomeny szivatas legyen, de ha a kalandba illenek azok a probak, akkor nincs baj.

Konkretan tegnap csinaltam meg egy 4 csata+2 EP+valami probat. Kb nulla tortenete volt, de konnyu volt (leszamitva a 8k EP vesztest), megis alacsony pontszamot adtam ra. Nalam mindig a story a dominans.
Pontszám: 5.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
539. hozzászólás - 2009.11.12. 08:39:56 (Válasz Endyr #538 hozzászólására.)
Szerintem azért válasszuk külön azt, hogy valami táp, és azt hogy valami teljesíthetetlen. Mert hiába tök jó egy kaland története, ha egymás után olyan szakértelempróbákat kér, hogy szubtéri, felejtés, lopás, meg transzcendális. Lehet akármilyen profi a kaland története, de csak az iróasztalfióknak írta a gazdája.

Másrészt meg mindenkinek más a könnyen teljesíthető: kiváncsi vagyok 100. szint felett mit fog gondolni Cyron egy négycsatás kalandról, ahol a karakterénél - optimális esetben - 7 szinttel magasabb fegyverével egymás után 20 szinttel magasabb szörnyeket kell majd leküzdenie.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.12. 08:42:48-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
540. hozzászólás - 2009.11.12. 08:44:02 (Válasz Mortimer #539 hozzászólására.)
azert mondtam, h ne csak olyan legyen benne. de ha van 1-2 ami illeszkedik a kalandba az nem gond.

meg ha a tobbsegnek nincs (foleg a mi szintunkon) olyan szakija, akkor nem lesz gond belole. volt mar nekem 1-es (!!) masodlagos tamadas probakuszobom
Pontszám: 7.60
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője