Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
népszerűmatdavFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
481. hozzászólás - 2009.10.30. 18:58:14 (Válasz Bigyula #480 hozzászólására.)
Teljesen mindegy, hogy nyersz vagy vesztesz, csak te neked kell a portyát indítanod.
Pontszám: 8.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
482. hozzászólás - 2009.10.30. 21:36:12
79. szintű vagyok, 80 kristályba került, hogy kalandot írtam, azért kaptam 158 lélekgyémántot. 50 kristálypont a kufárnál 7595 LE, azaz 151,9 LE/db. A 80 kristály ára 12152 LE. Ez egyenlő a 158 lélekgyémánttal, azaz _az én szintemen, kalandíráskor_ egy lélekgyémánt költsége 77 LE.

Most nézzük mit jelent ez csizmára vetítve:
Egy velem megegyező szintű, nem is rossz csizma, a Joker ára 7000 Lélekgyémánt, 17500 Lélekenergia és 15 őskő. A teljes ár ezek szerint 556 500 LE!

Nincs ez egy kicsit elszámolva?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.65
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
483. hozzászólás - 2009.10.30. 22:25:14
A Hercegnő megmentése
1.: IQ
2.: Csapdaészlelés
3.: VP-t felhasználás
4.: Harc
5.: Zárnyitás
6.: Mászás
7.: Harc
8.: Kritikus varázslat

Sorszámot nem tudok mivel én írtam a kalandot, de az Adminok elfogadták ^^
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 2.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
484. hozzászólás - 2009.10.30. 23:30:09 (Válasz Mortimer #482 hozzászólására.)
Mortimer a számításodban több hiba van. KP-t többféleképp szerezhetsz, LE-ért venni a legkevésbé ergonomikus megoldás. Másrészt, a legtöbb LGY nem kalandirásból jön, hanem kaland teljesitésből. A kalandok pedig ingyen vannak - ok, ott is van KP költség, de lényegesen alacsonyabb. Viszont kalandot bármennyit irhatsz, teljesiteni csak annyit tudsz, amennyit megkaptál.
Pontszám: 5
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
485. hozzászólás - 2009.10.31. 00:27:09
94. kalandot megcsináltam
Csak a legjobb maradhat
1.: csata
2.: erő
3.: kvízkérdés
Ennyiből áll az egész.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
486. hozzászólás - 2009.10.31. 00:38:59
Azt nem lehetne bevezetni, hogy minimum 3 próbából álljon 1 kaland? Kicsit illuzió romboló amikor 2 nyomás és meg is van.
Másik dolog az, hogy csináltam 1 kalandot. 1 próbán átmentem és már fel is villant az esemény gomb, mert szintet lépett az állatom, holott csak a 6. próba volt a csata. Elveszi az izgalmat, hogy vajon sikerülnek-e a próbák
Pontszám: 5.14
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
487. hozzászólás - 2009.10.31. 00:52:27
95. kaland
Barlangi kaland
1.: mászás
2.: csata
3.: mászás
4.: csata
Ennyiből áll az egész.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 1.50
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
488. hozzászólás - 2009.10.31. 01:49:37 (Válasz Bugatty #483 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy megmentésre szorulna, de kiváncsian várom
Pontszám: 5.06
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
489. hozzászólás - 2009.10.31. 10:12:50 (Válasz Miklós #484 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.30. 23:30:09
A kalandok pedig ingyen vannak - ok, ott is van KP költség, de lényegesen alacsonyabb.


Ha ez volt a cél, akkor elszámoltátok magatokat a magasabb szinteken. Egy 8 próbás kaland megírása 80 kp, de nekem egyetlen tulajdonságpróbára épphogy elég ennyi, amiért ugye csak egy próbányi jutalom jár. Pedig a tulajdonságaim sem kimondottan gyengék.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
irritálóSevilFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
490. hozzászólás - 2009.10.31. 11:34:26
Remek ötlet volt a kalandokat rakni a játékba. Újra izgalmas a vadászat, mivel nem tudni mikor találok egy új kalandot.
Pontszám: 7
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
491. hozzászólás - 2009.10.31. 11:56:49
Szerintem ezeket a tulajdonság próbákat nem a karakterekhez lettek beállítva hanem átlagolva lettek ahhoz a szinthez körüliek.
Mert én 71-es erővel kaptam ilyen 160-170-es erőpróbát nem gyengén elvitt egy rakás kristálypontot.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 2.56
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
492. hozzászólás - 2009.10.31. 12:07:05
165. Kaland
Varázslótanonc
1.: ÉP
2.: VP
3.: LE
4.: IQ
5.: Tau
6.: Mágia
7.: Krit Varázs
8.: Csata
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 3.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
493. hozzászólás - 2009.10.31. 12:09:35 (Válasz Bugatty #491 hozzászólására.)
Scenneld le a szinteden lévőket, vedd a tualjdonságaik átlagát, és rá fogsz jönni, hogy egy kis random hozzá adásásval már meg is van a küszöböd. Valszeg van a szinteden 1-2 állat akinek 200+ az ereje, így a szint átlaga iszonyat magas Lépj gyorsan egy szintet, és ha szerencséd van a köv szinten mágus karakterek lesznek akik leszarták az erőt, és te nyugodtan küldizhetsz
Pontszám: 6.58
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
494. hozzászólás - 2009.10.31. 12:20:16
Hétvégén van/lesz kalandelfogadás? Vay hétfőig várni kell?
Pontszám: 5.06
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
495. hozzászólás - 2009.10.31. 12:27:39
Elméletileg azt írták, h lesznek egész hétvégén. De...
Pontszám: 6.94
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
496. hozzászólás - 2009.10.31. 12:29:41
Birka, 60-as szintű vok elég régóta csak szakértelmezek azzal szeretnék top karakter lenni
Tulajdonságösszeg: 735
Szakértelemösszeg: 1392
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 3.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
497. hozzászólás - 2009.10.31. 12:52:42 (Válasz Miklós #484 hozzászólására.)
164 kristálypontomba került egy 7 próbás kaland teljesítése úgy, hogy tudtam a próbákat és rá tudtam öltözni. Ennyi kristálypontból 16 próbányi kalandot írok...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
498. hozzászólás - 2009.10.31. 15:31:28
Szerény véleményem szerint a tulajdonságot/szakit próbázó kalandok nem átlagot figyelnek, hanem irreálisan magas értékeket jelölnek, hogy jól elfogyjon a kristálypontunk. Miért? Mert magasabb szinten napi egy küldit minimum meg lehet csinálni, s sokan ennél többel dicsekedhetnek. Ez nem irigység, csak szerintem azt szeretnék, hogy fogyjon, ha már "előnyhöz" juttok az ismételhető küldetések pörgetése révén. Ebbe én is beletartozom, és nem támadásból mondom, csak szerintem így akarnak megint lassítani a fejlődésen.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
499. hozzászólás - 2009.10.31. 23:42:47
Ariel, a rendszer egyetlen gyenge pontja, hogy a számok nem elég stabilak a legerősebb top karaktereknél, mivel ott csak pár kari van 1 szinten (sőt néhol csak 1). Tehát ahogy itt valaki írta, ha 3-man vagytok összesen a szinteden, és a másik 2 csókának az egekben van egy tulajdonsága, amire te nem gyúrtál rád, akkor zord idők várnak rád. Mondjuk, az egy szerencse, hogy a top karik talán jobban megengedhetik, hogy több erőforrást költsenek kristálypontra. Néztem több közepes szintű prémiumos karit, egy kaland átlagos költsége 10 KP körül van.

A kalandok erőforrás matematikáját tanulmányozom közben is, és úgy tűnik, hogy jól működik a dolog. Egy karakter egy nap átlagban 3-4 kalandot szerezhet (más kérdés, hogy ez most több, mivel mindenki darálja el a csp-ket és pp-ket). A kalandok kvázi ingyen vannak, pár kattintás és kristálypont árán kapod is a lélekgyémántokat, viszont korlátozva van hogy mennyit kapsz.
A kaland írásra nincs korlát, csak a kristálypont, amely relatíve ingyen, vagy legalábbis nagyon olcsón van (az 5 őskő 5 pp-ből az 5 őskövet gyakorlatilag visszakapod, tehát 1 pp-t fizetsz 10 KP-ért), ráaádul az LGY-ket további játékbeli erőforrások költése nélkül (ép, vp) kapod meg. Egy bibi van csak, drágán fizetsz egy speciális erőforrással - ez pedig a saját időd. Kalandot tehát csak akkor érdemes írni, ha szórakoztat, és tényleg jó kalandot tudsz írni, ami elfogadásra kerül., akkor viszont nagyon megéri.
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
500. hozzászólás - 2009.11.01. 00:49:58 (Válasz Miklós #499 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.31. 23:42:47
Tehát ahogy itt valaki írta, ha 3-man vagytok összesen a szinteden, és a másik 2 csókának az egekben van egy tulajdonsága, amire te nem gyúrtál rád, akkor zord idők várnak rád.


Rendben, én ezt el is fogadnám, de nem úgy néz ki, hogy ez lenne a helyzet. Jelenleg 2-en vagyunk a szintemen, és az erő tulajdonságom 16-al nagyobb mint az átlag. Hogy lehet az, hogy a próbában 151-el nagyobb a küszöbszám mint az átlag? Ez már nem kicsit túlzás.

Barrique egyedül van a szintjén, tehát minden tulajdonsága "átlagos". Mégis 90-el nagyobb szerencse próbát kap mint az átlag.

Hogy lehet az, hogy míg vezetőkészségben és kereskedelemben csak 21-el kapok nagyobb próbát, kritikus ütésben 100-as nagyságrendű a különbség? Holott minimális az eltérésem az átlagtól.Hogy lehet, hogy az új szakértelmek 50-el nagyobb próbát kérnek mint ami nekem van, miközben minimális az eltérésem az átlagtól?

Ha valóban 10 kristálypont lenne egy próba átlagban, akkor 20-40 körüli értékkel kellene nagyobb próbákat adni mint az adott szint átlaga, de nem 90-150-el!


Elfogadom, hogy egy közepes szintű prémiumos kari 10 KP-t költ egy kalandra, így neki egy italból 5 kaland is teljesíthető. De nekem egy hét alatt elfogy a fél év alatt összegyűlt kristálypontom, utána pedig vagy fizetek 5 őskövet és 5 pp-t, vagy 8,5k LE-t, hogy teljesítsek egy tulajdonságpróbát, nem pedig egy kalandot!
10 kalanddal próbálkoztam eddig, ebből a 3 nap alatt 4-et tudtam megcsinálni, a tőbbit elbuktam az irreálisan magas próbák miatt.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.01. 01:08:13-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.08
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!