Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
81. hozzászólás - 2009.10.03. 14:41:06
Miklós: Meg lehetne oldani, hogy a küldetéseket vadászat közben is lehessen teljesíteni? Legalább hasznossá válna a vadászatok alatti várakozási idő.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.85
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
82. hozzászólás - 2009.10.03. 15:23:42 (Válasz Ariel #81 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.03. 14:41:06
Miklós: Meg lehetne oldani, hogy a küldetéseket vadászat közben is lehessen teljesíteni? Legalább hasznossá válna a vadászatok alatti várakozási idő.


Nagyon jó játékidő csökkentő ötlet!
Remélem Miklós figyelembe veszi majd!
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.52
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
83. hozzászólás - 2009.10.03. 19:29:55 (Válasz Ariel #81 hozzászólására.)
Ömm, én kicsit furán érezném magam, hogy egy időben mindenféle állatot hajtok fel LE-ért, ugyanakkor épp mondjuk a fent említett kocsmában kekeckedem a kőtrollal.
Szó se róla, játékidő-csökkentésnek jó lenne, csak elég furán venné ki magát. Szerintem.

Más. A VF-problémára egy lehetséges megoldás, hogy ha mondjuk védekezés tulajdonságra akarjuk belőni az átlagot, akkor kihagyjuk az átlagszámolásból az x legmagasabb védekezésű karaktert, és az x legalacsonyabb védekezésűt. Így az átlagot nem viszik el a VF-esek, és előnyük is lesz az így számolt átlag miatt.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
84. hozzászólás - 2009.10.03. 20:08:44 (Válasz Miklós #80 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.03. 14:29:03
Kócos, azért arra nem nagyon célszerű stratégiát épiteni, hogy majd egyszer lesz a játékban egy fejlesztés ami ad valamiféle tápot. Illetve lehet stratégiát persze épiteni, csak erre alapozva nem reklamálhatsz. Ez kb. ugyanolyan, mint amikor google részvényeket veszel, mert bizol benne, hogy az árfolyamuk nőni fog. Mindenesetre, még a jelenleg a játékban meglevő összes szakértelem, tulajdonság, képesség és alkalmazható taktikára sem vállalunk garanciát, hogy "tápot" fog adni, nemhogy a majd jövőben bekerülőkre. Ráadásul a "táp" is mindenkinek mást és mást jelent...

Külön szakértelem a próbák növelésére nem kell, erre már ott lesz a hősi pont, amit három eltérő módon is kapsz: kristálypontból, lélekkufárnál veszel, és a küldetésekért kapsz. Ami talán kritikusabb, hogy úgy belőni a KP-k átváltását, hogy ne érje meg jobban hősi pontra váltani, mint kalandot irni, mert akkor a végén senki sem fog kalandot irni. A kalandirásért szerintem nem LE-t, hanem inkább lélekgyémántot adunk majd.

Kérdeztétek, mikor lesz ebből valami. Baraty már elkezdte az alapokat csinálni, de ez egy elég nagy projekt, és még számos dolog kidolgozásra vár, és a végén még kalandokat is kell irnunk, aztán tesztelni stb. Szóval mindenképpen legalább pár hét lesz.


Nos a hasonlatod erosen santit, hiszen a Google nem befolyasolja a reszvenyei erteket. Azt vizont, hogy mi esz a kristalypont valodi erteke, te dontos el. Ugyanakkor ha elolvasod ujra mit is irtam, akkor lathatod, hogy ebben mar nem reklamaltam, hanem jeleztem, hogy csinjan kell benni ezekkel az igergetesekkel. Mert bizony hatasa van. Ha te rakacsintasz cinkosa a jatekosra, hogy aki magasra huzza a transzcendalis projekciot az nem fog rosszul jarni, mert majd milyen tapos lesz, akkor ennek hatasara az emberek egy resze magasra fogja huzni a megfeleo szakertelmet. Mert hat kinek hinne ha nem neked.

A lelekgyemant egy veges vagy vegtelen eroforras lesz. Ertsd az N+1. lelekgyemantnak is lesz ertelme es haszna, vagy egy karakternel elofordulhat majd, hogy szintjehez merten beszerzi amire szuksege van, es a tovabbi lelekgyemantok (teszemazt szintlepesig) hasztalanok szamara?

A pobakban lesz random?

Egy kalandot akarhanyszor meg lehet probalni?

Lesz probalkozasnak koltsege?

Lesz valamilyen korlat a kuldetesekkel valo probalkozasra, akar idoben aka mennyisegben?
Pontszám: 5.14
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
85. hozzászólás - 2009.10.04. 07:30:19 (Válasz Byzon #69 hozzászólására.)
Lehet kicsit off, de gondoltam leírom. Mivel több RPG stb jellegű játékkal is

volt szerencsém játszani, jött az ötlet. Küldetésnek próbának, illetve tápnak

sem lenne rossz. PL ha egy Chara-dinn szimbólum mellé valaki szerezne egy

Chara gyűrűt az adhatna az adott istenség mivoltából adódó plusszt.

Lehet bonyolult lenne a meglevő ékszerek mellé beprogramozni ezeket,

viszont a tényleges kaszt hiányát megoldaná, és sokan rámennének ezek

beszerzésére. PL az egyiket térkapu dobná a másikat epik vagy kaland.

A nagyoknak 50-60felett biztos kihívás lenne és specializálni lehetne

viszonylag egyszerűen a karikat.

Köszi, és bocs ha nem teljesen vág ide csak Byzon írása megihletett...
Pontszám: 4.02
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
86. hozzászólás - 2009.10.04. 07:42:47 (Válasz Kocos #84 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
A lelekgyemant egy veges vagy vegtelen eroforras lesz.

Korrekt kérdések. Mindenképpen az a cél, hogy olyan rendszert hozzunk létre, ahol bármennyi lélekgyémántot el tudsz használni. Nyilván lesznek, akik minden várakozásunkat felülmúló mennyiséget fognak gyüjteni és az alapkészlet nem lesz elég nekik. Erre 2 megoldás van, olyan tárgyak, amelyekből több megvásárlása is hasznos lehet, és néhány nagyon drága übertárgy, amit nem mindenki fog tudni megvenni.

Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
A pobakban lesz random?

Persze, ezt irtam a próbáknál, hogy a küszöbhöz hozzáadódik egy random dobás.

Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
Egy kalandot akarhanyszor meg lehet probalni?

Én eredetileg úgy találtam ki, hogy egy próbát egyszer próbálsz meg, ha elrontottad, elveszett a lehetőség. Ez persze kicsit bünteti a felfedezőket, de minden problémát lekezel. Baraty mondta, hogy szerinte inkább lehessen újrapróbálni őket, mint az ŐV-ben, és én végül rábólintottam, de ez felvet újabb kérdéseket. Ha pl. van egy küldetés, ami 1 db tulajdonságpróbából áll, akkor addig próbálom, amig nem sikerül. Ha van egy küldi, ami egy csatából és egy próbából áll, amit nem tudok megcsinálni, akkor harcolok amig a csövön kifér, és fejlesztem az állatom a végtelenségig (plusz tuti leveretés). Tehát az újrapróbálásnál mindenképp kell egy költség. A "bizonyos időközönként lehet" nem túl jó ötlet, mert játékidőt növel, és akkor nem tudok egymás után több különböző kalandot se megcsinálni. Ezért inkább valami erőforrásba kéne kerülnie, legkézenfekvőbb a cselekvéspont lenne (esetleg kristálypont). Az első próbálkozás mindenképp ingyenes lenne, csak az újrapróbálkozásért kéne fizetni.
Pontszám: 8.33
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
87. hozzászólás - 2009.10.04. 08:17:20 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Az egyszeri megpróbálás sztem teljesen jó. Legyen benne legalább az elején valami rizikó, ameddig nincs fennt az összes kaaland a wikin és nem tudod, hogy mit kell turbózni.

A lélekkristály felhasználhatóságára meg lehetne dukátvásárlás növekvő összegekért, mint a lélekenergiás opció, ez sokkal végtelenebb, mint bármennyi überextrém drága tárgy.
Pontszám: 7.84
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
88. hozzászólás - 2009.10.04. 08:44:19
Esetleg nem lehetne a részpróbák számától függővé tenni a próbák számát?
Mondjuk össz. részpróba-1.
Tehát egy egyes próbánál egy lehetőség, kettőnél szintén egy, viszont három részpróba esetén már két lehetőség.
Valamit csak tud elsőre venni a játékos, ha egy öt részfeladatosra is csak egy lehetősége lenne, akkor az igennagy valószínűséggel teljesíthetetlen lenne, míg el nem terjed, hogy miből és mennyi kell hozzá.
Az új kalandok írásával pedig ez egy egyre növő kiismerési kört ölelne fel.
Fórumozó, Wikiző játékosoknál is gond lenne egy idő után lekövetni, hát még akik ezt nem is teszik meg.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
89. hozzászólás - 2009.10.04. 09:19:30 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 07:42:47
Ha pl. van egy küldetés, ami 1 db tulajdonságpróbából áll, akkor addig próbálom, amig nem sikerül. Ha van egy küldi, ami egy csatából és egy próbából áll, amit nem tudok megcsinálni, akkor harcolok amig a csövön kifér, és fejlesztem az állatom a végtelenségig (plusz tuti leveretés). Tehát az újrapróbálásnál mindenképp kell egy költség. A "bizonyos időközönként lehet" nem túl jó ötlet, mert játékidőt növel, és akkor nem tudok egymás után több különböző kalandot se megcsinálni. Ezért inkább valami erőforrásba kéne kerülnie, legkézenfekvőbb a cselekvéspont lenne (esetleg kristálypont). Az első próbálkozás mindenképp ingyenes lenne, csak az újrapróbálkozásért kéne fizetni.


A Kristálypontos topicban írtam le pár ötletemet a kalandokhoz, és ennek kiküszöbölésére is írtam egy ötletet. (326. hozzászólás)
A csaták esetén alapkövetelmény lehetne, hogy az ÉP bizonyos százalék felett legyen (40-50% mondjuk, de akár több is). Így nem lehetne "végtelenségig" harcolni, állatot agyonfejleszteni, karaktert leveretni.
Ezzel a megoldással nem lenne szükséges CSP-t lehúzni a karakterekről, és akinek nagyon nem akar összejönni, az egy idő után abbahagyja, mert folyton várni kell az ÉP-re. Inkább kicsit fejleszt magán, és később tesz próbát a kalanddal.
Vagy használ gyógyitalt, és máris teljesül az erőforrásigény.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.10.04. 09:22:38-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
90. hozzászólás - 2009.10.04. 10:59:38 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 07:42:47
Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
A lelekgyemant egy veges vagy vegtelen eroforras lesz.

Korrekt kérdések. Mindenképpen az a cél, hogy olyan rendszert hozzunk létre, ahol bármennyi lélekgyémántot el tudsz használni. Nyilván lesznek, akik minden várakozásunkat felülmúló mennyiséget fognak gyüjteni és az alapkészlet nem lesz elég nekik. Erre 2 megoldás van, olyan tárgyak, amelyekből több megvásárlása is hasznos lehet, és néhány nagyon drága übertárgy, amit nem mindenki fog tudni megvenni.


Esetleg lehetne minimalissal jobb targyakat berakni jeletosen magasabb aron.

Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
Egy kalandot akarhanyszor meg lehet probalni?

Én eredetileg úgy találtam ki, hogy egy próbát egyszer próbálsz meg, ha elrontottad, elveszett a lehetőség. Ez persze kicsit bünteti a felfedezőket, de minden problémát lekezel. Baraty mondta, hogy szerinte inkább lehessen újrapróbálni őket, mint az ŐV-ben, és én végül rábólintottam, de ez felvet újabb kérdéseket. Ha pl. van egy küldetés, ami 1 db tulajdonságpróbából áll, akkor addig próbálom, amig nem sikerül. Ha van egy küldi, ami egy csatából és egy próbából áll, amit nem tudok megcsinálni, akkor harcolok amig a csövön kifér, és fejlesztem az állatom a végtelenségig (plusz tuti leveretés). Tehát az újrapróbálásnál mindenképp kell egy költség. A "bizonyos időközönként lehet" nem túl jó ötlet, mert játékidőt növel, és akkor nem tudok egymás után több különböző kalandot se megcsinálni. Ezért inkább valami erőforrásba kéne kerülnie, legkézenfekvőbb a cselekvéspont lenne (esetleg kristálypont). Az első próbálkozás mindenképp ingyenes lenne, csak az újrapróbálkozásért kéne fizetni.


Napi 1-szeri jraprobalkozas? Ez elvileg nem noveli a jatekidot jelentosen.
Kristalypont jobb otletnek tunik (szamomra).
A hozzászólást Kocos módosította 2009.10.04. 11:01:09-kor
Pontszám: 6.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
91. hozzászólás - 2009.10.04. 12:14:43 (Válasz Kocos #90 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.10.04. 10:59:38

Napi 1-szeri jraprobalkozas? Ez elvileg nem noveli a jatekidot jelentosen.
Kristalypont jobb otletnek tunik (szamomra).

Egyszerre lehet 10 aktiv kalandod, mindegyikre letárolni egy timert, hogy mikor próbálta utoljára, ez elég szívásnak tűnik.. Erről majd megkérdem Baraty véleményét (mert a technikai kivitelezéstől eltekintve, a javaslat ésszerű).

Továbbra is jár még az agyam azon, hogyan lehetne a kaland kreálást a kristálypontoktól függetleniteni.
Csak úgy bárki irhat kalandot - ez semmiképp sem jó, mivel admini munkát kiván az ellenőrzésük. A kalandirást mindenképp egy feltételhez kell kötni. A kvizkérdés irás rendszere nagyon jól bevált, ezért akartam ezt hasonlóképp megoldani, hogy számolunk valamit, és X-enként irhatsz kalandot. A kristálypont már úgyis bent van a játékban, semmi nincs még hozzá kötve, ez volt a legésszerűbb. Ebben 2 problémát látok: az egyik, hogy a kvizkérdésekkel ellentétben, itt a KP-k száma feltétlenül arányos a karakter szintjével (de ahogy itt erről valaki érvelt, az ismételhető küldik bizonyos befektetést is igényeltek). A másik, hogy van, akinek már nagyon sok KP-je van, ezért most rögtön tud egy rakás kalandot irni, más meg kb. 1 kalandot tud összehozni.
Pontszám: 4.50
népszerűKraxFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
92. hozzászólás - 2009.10.04. 13:12:08
Nem vagyok ugyan programozó,de megkérdezném,hogy a napi egyet nem lehetne úgy megoldani,mint mondjuk a manakonstrukciót? Hogy szerver időhöz lenne kötve és csak azt kellene leprogramozni,hogy jelezze valami,ha az adott kalanddal már próbálkozott aznap az illető.
A KP-ra reagálva: nekem pl. még egy sincsen,mivel 80-90. küldetés között vagyok,de kaland ötletem az van,már most el is kezdtem kidolgozni egyet-kettőt. Szerintem elég szívatás jellege lenne,ha ezt a lehetőséget elvennénk az egyébként kreatív,csak nem megfelelő szintű játékosoktól. Egyébként tetszik a fejlesztés
Arsamis Krax,a Vándorok Hercege

s3 - Illuminati
Pontszám: 8.95
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
93. hozzászólás - 2009.10.04. 13:26:30 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
Egy kósza ötlet, ha nagy hülyeség úgyis mondjátok.

Mi lenne ha ezt is a kvízkérdésektől tennénk függővé? X helyes kvízválasz fölött megkapja a játékos a kaland írásának a lehetőségét, és ezután Y helyes kvízválasz után kapna lehetőséget újabb kaland írására. Például: X=5000, Y=200. Ekkor, a karakternek alapból lesz 25 lehetősége, hogy kalandot írjon, és 200 helyes kvízválasz után kapna újabb lehetőséget.

Azért gondoltam erre, mert helyes kvízválasza mindenkinek van, és ebből jelentős különbséget nem lehet kialakítani. Ráadásul nem kell bevezetni új erőforrást, és nem is lesz mindenkinek lehetősége kalandot írni csak, aki már egy ideje játszik, és nem is szintfüggő a dolog.

Ezáltal kristálypontokat belehetne váltani hősi pontokra és/vagy lélekgyémántokra. Szerintem ez egy igazságos módszer lenne.
Pontszám: 7.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
94. hozzászólás - 2009.10.04. 13:42:10 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 12:14:43
Idézet: Kocos - 2009.10.04. 10:59:38

Napi 1-szeri jraprobalkozas? Ez elvileg nem noveli a jatekidot jelentosen.
Kristalypont jobb otletnek tunik (szamomra).

Egyszerre lehet 10 aktiv kalandod, mindegyikre letárolni egy timert, hogy mikor próbálta utoljára, ez elég szívásnak tűnik.. Erről majd megkérdem Baraty véleményét (mert a technikai kivitelezéstől eltekintve, a javaslat ésszerű).


Nem is timerre gondoltam, hanem nepi egy lehetosegre, mint az oskoves italoknal.
Pontszám: 6.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
95. hozzászólás - 2009.10.05. 08:51:17 (Válasz Kocos #94 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.10.04. 13:42:10
Nem is timerre gondoltam, hanem nepi egy lehetosegre, mint az oskoves italoknal.

Ezt ugyanúgy timer oldja meg (le kell tárolni, hogy utoljára mikor, melyik napon használta, külön minden kalandra).

A kvizkérdésekhez kötni a küldetésirást - végülis, ez is egy megoldás. Illetve, akkor inkább kvizkérdés irásához, aki jó kvizkérdéseket tudott gyártani, az kellően intelligens és tud helyesen írni.
Pontszám: 5.25
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
96. hozzászólás - 2009.10.05. 08:57:54 (Válasz Miklós #95 hozzászólására.)
Jónak értékelt kvizkérdéshez kötni: Ez határozottan rossz ötlet. Nagyon rossz.

Jónak értékelt kvizkérdést alig/nem lehet irni. Kicsit átbilent már ehhez a ló tuloldalára az értékelés.
Pontszám: 8.10
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
97. hozzászólás - 2009.10.05. 10:50:19 (Válasz Kundi #96 hozzászólására.)
V4-en elkezdtem újra írni kérdéseket, eddig mindet elfogadták.
A helyes kvíz válaszokhoz, illetve jól feltett kérdésekhez kötni a legbarátságosabb megoldás.

- feltételezi, hogy a játékos foglalkozik a játékkal (válaszolgat)
- tud is válaszolni rájuk (eléggé művelt, vagy időt szán a keresgélésre)
- van ötlete kérdést, jó kérdést írni (akad benne kreativitás)
- képes nagyjából helyesen írni, és jól megfogalmazni a mondanivalóját
- tud három elfogadott rossz választ készíteni, ergo van érzéke mérlegelni, és különböző lehetőségek közt dönteni

Ráadásul, bár számít a karakter szintje, még sincs elvágva a lehetőségtől több ezer karakter.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 7.50
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
98. hozzászólás - 2009.10.05. 11:13:22
Jó kvízkérdés: amit elfogadnak.
Ez pedig általában azt jelenti, h kellően primitívnek kell lennie.
véletlen se legyen vers idézet, vagy név mert esetleg a sok hülye nem tudja h milyen helyesírással írják, a történelmi az már spec kérdés és jó kérdést teszel fel, ha megérdeklődöd a smaragdoknak milyen bónusza van.

Semmi értelme kvízhez kötni a kalandírást.

Viszont a kvízrendszer itt is hasznos lehet: ha lesz előre legyártva elég kaland akkor pl minden 10 után írhatnának a játékosok. Idővel kiszűrődik kinek a kalandja nem ok.
Persze ez elég nagy munka, én kizárólag olyan kalandot tálalnék a játékosok elé amit ADMIN már leellenőrzött.
Pontszám: 5.23
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
99. hozzászólás - 2009.10.05. 14:55:05 (Válasz Kundi #96 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2009.10.05. 08:57:54
Jónak értékelt kvizkérdést alig/nem lehet irni.


Ezzel vitatkoznék egy kicsit:

Eddigi kérdéseid értékelései: 32 jó, 0 rossz, 0 törölni.


És ennek a fele kb már az adminos rendszerben ment át, és csak néhányat dobtak vissza már szerepelt indokkal.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5.59
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
100. hozzászólás - 2009.10.05. 16:42:41
Kvízkérdéshez kötni a lehetőséget tökéletesen értelmetlen mert:

1.: Láttátok mostanában (az adminok heroikus munkájának ellenére) micsoda förmedvények szerepelnek?
2.: Ha valaki tud kezelni mondjuk egy kvízjátékot annyira,hogy kilopja belőle a kérdéseket,az még nem jelenti azt,hogy tud kalandot írni.
3.: Akik nem válaszolnak kérdésekre(pókok),azok eredendően ki vannak zárva?
4.: Amiért valaki már nem erőlteti a kvízírást,azért ismét csak ne lehetetlenüljön már el ettől az opciótól. Én eddig 57 jót,7 rosszat és egy törlendőt írtam, míg meguntam,hogy ha kicsit nehezebb kérdést teszek fel,mint az 1+1,akkor rosszra értékelik.(Még az adminok előtti időben,amikor csak játékosok és Hatsepszut értékelt). Mostmár bottal ütve se vennének rá hogy újat kérdést tegyek fel,főleg hogy az eltelt 1 év alatt rengeteg jó és rossz megfordult az adatbázisban,alig lehet már elfogadható nehézségűt szülni. Viszont érzem magam annyira kreatívnak,hogy mindenkinek élvezetes kalandokat alkothassak,így 16 év szerepjátékos mesélői múlttal a hátam mögött...

Véleményem szerint tehát ez egy hamvában holt ötlet.Ne tegyük már a helyesírástól függővé a dolgot,kérem! Írástudó nem egyenlő a fantáziával.
A pontrendszer tökéletes ezügyben,csak az árakat kell átgondolni(szerzése necces,nem mindenkinek megy 2-3 küldi egy nap és venni sem valószinű hogy tudunk egymástól,ahogyan Miki felvetette,mert ha átváltható lesz hősi pontra,akkor hülye lenne akárki is eladni,hiszen effektív bónusza származhat belőle.)
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.31
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!