Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Öskövek, a játék költsége
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
41. hozzászólás - 2009.04.22. 13:43:51 (Válasz csati777 #40 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.04.22. 13:40:49
Nekem csak 47 CSP-m van naponta, de mindenhol az 50-et emlegetitek maximumként! Mit csinálok rosszul?


Én szoktam figyelni is, tényleg 50 CSP-t kapok 24 óra alatt. Egyszer Baraty-nak is írtam erről, a válasza ez volt:

(alap+elementáris)*1.25
Pontszám: 8.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
42. hozzászólás - 2009.04.22. 13:49:46 (Válasz Szinv #41 hozzászólására.)
Köszi, holnaptól utánaszámolok. Már azt hittem, hogy valami új fejlesztésről van szó...
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
43. hozzászólás - 2009.04.22. 13:52:02 (Válasz Miklós #38 hozzászólására.)
Ez a pók karakterek költsége vagy tényleg 5 napot számoltok egy olyan karakter szintlépésére aki vadászik is ? Nekem 40-es szint fölött teljesen esélytelennek látszik az 5 nap, pedig szingulárisomat is elfelejtettem már. Talán max.-os visszafogottal 5 napra lehet tolni de nehogymár 5 nap legyen az átlag, vagy ebben benne van a kb. 3-4k kettes szintű kari is akik kb. a játék eleje óta be se léptek ?
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
44. hozzászólás - 2009.04.22. 13:55:48
Hát igen, vagy egy jó barátom aki WoW nevű nagyszerű játékkal játszik!
Mindig jókat röhög rajtam, ahogy ő fogalmaz így egy ilyen gagyi klikkelgetős játékért többet fizetek, mint ő a wow-ért, eddig védtem a mundér becsületét, de az hogy a tények ellenére Tihor úrnak ismét sikerült kioktatni mindenkit, hogy ez a játék normálisan játszva nem is drága, és a létező lehetőségek ellenére tessék mérsékletesen költeni az őskövet, mit mondjak legközelebb?
Gondolom a következő az lesz, ha nem tetszik abba lehet hagyni!
Ezek után lehet, hogy nem is kell mondani!
Dorn
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
45. hozzászólás - 2009.04.22. 13:56:00
Az 5 nap csak átlag, az elején a szintlépés ennél sokkal gyorsabb, de nagyon magas szinten ennél lassabb. De az elején az ősköves tárgyak sem 25be kerülnek, hanem csak 10, később 15-be. Ezért ez egy közelitő becslés volt.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
46. hozzászólás - 2009.04.22. 14:50:05 (Válasz Miklós #38 hozzászólására.)
Miklos!

A legegetobb problema az allatok felszerelese, magas szinten 20-25 osko EGY targy, es ha az embernek van 3-4 allata, akkor az mar nagyon sulyos osszeg. Ezt mindenkepp hotfixelni kellene a fokuszkristalyok mintajara.

Kevesbe fontos de letezo problema specializacio, jelenleg a top jatekosok igenis minden egyes tulajdonsag pontot specializalva koltenek el, mert most mar oriasi a kulonbseg (ertsd 6-8000 LE PONTONKENT) a spec es nem spec noveles kozott. Egyfelekepp nem fogjuk hasznalni, ha be lesz tiltva.

Gyogyital/varazsital/vedelem ital: Igen, ezek is fontos kellekek. Ezeket leginkabb az valtja ki, h 5-6 szintrol is lehet lefele csapni igy kilometeres sebzeseket maskepp nem lehet begyogyulni. + epikus. Mondjuk ezeknek teljesen jo ara van, sztem ez maradhatna.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
47. hozzászólás - 2009.04.22. 15:03:31 (Válasz Miklós #38 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.22. 12:57:48
Itt vannak az én eredeti számításaim a játék havidíjáról:
1 havi prémium tagság 24 őskő
prémium tárgyak: leegyszerűsítve, számoljunk 5 napos, tehát havi 6 szintlépéssel. minden típusból 6 szintenként van új tárgy, tehát ez havonta 4 tárgyat jelent. Számoljunk 25 ősköves átlagárral. Később ez ugyan magasabb, de ekkor a plusz ár kiégett őskövekkel kompenzálható.
Tehát ez még 100 őskő, plusz a 4 db fókuszkristály még 8 őskő.

Számoljunk még havonta 1 állatfelszerelést, legyen mondjuk 6 őskő. (szerintem 1 hónapnál jóval ritkábban fogsz be új állatot, viszont később nő a felszerelések ára, tehát becslésnek ez ok).

Havonta kisütöd a lélekkutat, ez 10 őskő.

Ez eddig 148 őskő.


Kicsit belejavitanek ebbe is.

Nezzunk egy 48-50es szintu jatekost:
-minden targya 35 osko, 4x35=140 osko
-fokuszkristalyok darabja 5 osko, 4x5=20 osko
-az allatoknak a felszereles 25 osko, van mondjuk 3 allata (eleg gyakori), 3x25=75 osko
-lelekkut marad 10 osko
-premium 4x6=24 osko

Szumma: 140+20+75+10+24=269 osko

Es ez csak az alap, ebbe nincs benne a specializacio, nullazas stb. Persze ezeket nem mondom kotelezonek, csak probalnek ravilagitani, h a szamolasod magas szinten nem allja meg a helyet.

Mint lathato az allat felszereles es az oskoves targyak nyomnak nagyon sokat, azokbol kellene faragni.
Pontszám: 8.60
népszerűtlenTriceratopsFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
48. hozzászólás - 2009.04.22. 18:24:21
Kéne Őskő.
Pontszám: 2.08
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
49. hozzászólás - 2009.04.22. 18:26:13
Azt a 6 szintet ami kell a telejs felszerelés váltáshoz magas szinten is lehet hozni.-és könnyen lehet, h az ember növel 1 hónap alatt kereskedelmet is.

A fenti példa nem számol az egyéb lehetőségekkel és igy is 300 őskő körül jár.

Miklós egy nagy átlaggal számol, olyan adatokkal pl mint a fókusz kristály ára 2 őskő. - van halvány emlékeim, vha volt annyi is... és most csökkent az árát is majdnem 3szorosa annak
Nem beszélve a 6 ősköves állat cuccról amivel számol, hát az 4-5 ször annyi mára már

Mindebből kikerekedik, h leátlagolva az egyre növekvő árakat az első második szint költségeivel, persze nem is olyan rossz a helyzet.
De nem is az első szintűeknek van baja. Hanem azoknak akik haladnak tovább.

A többi számadatot is amivel Miklós számol érdemes átszámolni, úgy ahogy Endyr írja.
És az egy nagyon szolid számítás, úgy érzem
Pontszám: 8.33
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
50. hozzászólás - 2009.04.22. 18:29:18 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.22. 06:16:28

VIII. Specializacio
Az ultraspecializacio megjelenesevel kotelezove valt a specializacio hasznalata, hiszen spec nelkul 43%-kal dragabb tulajdonsagot fejleszteni, it mar nem csak egy kis kulonbegrol van szo. Javaslatom ket iranyu:
- a havi ingyenes valtas hetire modosuljon, jelenleg az erre komoly osszeget forditani nem tudo jatekosok komoly hatranyan vannak a havi valtassal
- a valtas koltsege modosuljon 5 oskore, hiszen a valtas lenyegesen gyakoribb lett a jatek elorehaladtaval
Ugyanakkor, aki tud es akar oskoert valtani, annak nem kell megadni a heti ingyenes valtast, igy az egy hetes periodus valtaskor nullazodjon le!


Ezzel az egyel nem értek egyet. Ez túl jelentős kedvezmény ahhoz, hogy még olcsóbbítsuk is. Inkább az őskőköltség felvitelét javasolnám, vagy a váltás lehetőségének két hétre, egy hétre módosítását.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
51. hozzászólás - 2009.04.22. 18:52:40 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.22. 13:56:00
Az 5 nap csak átlag, az elején a szintlépés ennél sokkal gyorsabb, de nagyon magas szinten ennél lassabb. De az elején az ősköves tárgyak sem 25be kerülnek, hanem csak 10, később 15-be. Ezért ez egy közelitő becslés volt.


Jó de akkor minek az átlaga ha egyenlőre még senki nem lép lassabban 5 napnál? Jelenleg aligha van sokkal 3 nap fölött a szintlépés átlaga de heti 2 még 40 fölött is tuti megvan az meg 8-9 szintlépés havonta ami azért eléggé megdobja a költséget. Én nem is igazán látom, azt, hogy mikor érjük el egyáltalán az 5 napot jelenleg csak a pókok és a maxos viszafogott fejlődéssel játszók lehetnek csak 5 nap fölött de azok nem hiszem, hogy ennyire torzítanák a képet, szóval nem tudom milyen átlag ez 100-150 vagy 200 szinté e de valahogy nagyon nem stimmel. A költségek meg 3-4 nappal számolva legalább 20-25%-al magasabbak.

A kiégett őskő szerzés növekedése meg kb. beholderes mítosz a lopás nem növeli a játékba kerülő kiégett őskövek számát ergo attól nem lesz olcsóbb a játék csak vadászattal lehet kiégett őskőhöz jutni de az meg kb. csepp a tengerbe. Az energiakristályosító költsége igencsak lassan térül meg szerintem nincs még olyan klán akinek visszajött az ára azok között akik a küldi miatt felhúzták 6-ra. Itt a lényeg szerintem arra mutat, hogy a költségek messze nem abban az ütemben csökkennek hogy azzal kompenzálni lehetne a tárgyak drágulását.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
52. hozzászólás - 2009.04.22. 19:03:07
Én Miklóssal szemben arról az oldalról közelíteném meg a dolgot, hogy a prémium tárgy biztosít X%-nyi előnyt a játékosnak. (csakúgy, mint a prémium tagság is 25% több cselekvéspontot jelent, x%-al gyorsabb gyógyulást, stb) Mindegy, hogy azt a tárgyat meddig használják, mert a biztosított előny mértéke mindig fix, viszont a tárgyak őskőköltsége pedig egyre nőnek.

Az (fixen) 2 őskőért vásárolható gyógyitalnál és a varázsitalnál "látszólag" a hatás növekszik, az ár marad. Azért látszólag, mert a hatása is állandó, mindig kb. a várható max ÉP felét gyógyítja vissza.

Ezekből kiindulva a megoldást én abban látom, hogy a gyógyital/varázsital mintájára fix árat kell szabni a tárgyaknak.

20-25 őskő/prémium tárgy elég is lenne. A fókuszkristályok ára 4-5 őskő, az állatoknak adható tárgyak 6-7 őskőbe kerülnének.
A specializáció váltását én 10 őskőn hagynám. Maradjon csak opció és gondolkoztasson el mindenkit a használata.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 9
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
53. hozzászólás - 2009.04.22. 19:05:27
Két hozzáfűzni való:

1. Aki az élbolyban játszik az egyértelműen maximalista játékos, az egy nagyon rossz dolog, hogy azért hagyják abba, mert havonta 5-10 ezer forintot kell a játékra költeni. Nekik kell is, mert akkor tud ott maradni ahol van. Tessék belegondolni, ha csak a harmada töröl, mert tele van a töke, hogy sarcolják, akkor mekkora kiesés ez havonta.

2. Egy fizetős játékban eleve hülyeség azzal számolni, hogy van egy olyan elem a játékban -nevezett kiégett őskő- ami átváltható, és még nagyobb baromság erre még szakértelmet is építeni. Ha ez nem lenne, akkor fix értéken lehetne venni a cuccokat, nem kellene azzal kalkulálni, hogy biztos nem vesznek annyi őskövet, mert egy halom kiégettet találnak, lopnak.

Amúgy a közben bevezetett dolgok nullázás, ultra speciális ezt a kiégett őskő témát simán kompenzálja.

Csak a saját példámból kiindulva, mivel nem vagyok időmilliomos sok követ használok nullázásra, van úgy, hogy naponta 10-et.
Szerintem egy hónapban elköltök erre átlagban 150 őskövet minimum, a spec. váltásról nem is beszéltem.
Dorn
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
54. hozzászólás - 2009.04.22. 19:13:13
Hát az ultraspechez szerintem nem kéne nyúlni, jó az így ahogy van, ha elvennétek az ősköves váltást és havonta csak egyszer lehetne változtatni akkor akik pont egy nagy TÖ húzás előtt vannak (mert eddig ultrát megy egyéb szakikat húztak) jó nagy anyázásba kezdenének.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
55. hozzászólás - 2009.04.22. 20:18:46
Vagy megoldás lehetne, ha mondjuk az adott őskőrendelős funkciók ugyanannyi pénzért több őskövet adnának, de nemsokkal. Pl: sms-nél 9 helyett 10, 30 helyett 33.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
56. hozzászólás - 2009.04.22. 22:10:07 (Válasz Almási Viktor #54 hozzászólására.)
Tudod, a "dinamika"
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
57. hozzászólás - 2009.04.22. 22:43:41 (Válasz Endyr #46 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.04.22. 14:50:05
Kevesbe fontos de letezo problema specializacio, jelenleg a top jatekosok igenis minden egyes tulajdonsag pontot specializalva koltenek el, mert most mar oriasi a kulonbseg (ertsd 6-8000 LE PONTONKENT) a spec es nem spec noveles kozott. Egyfelekepp nem fogjuk hasznalni, ha be lesz tiltva.


Nem egeszen ertem, hogy a koncepcioval, miszerint az emberek nem mindent specializalva novelnek, hogy fer ossze az ultraspecializacio szakertelem. Kicsit ellentmondast velek felfedezni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
58. hozzászólás - 2009.04.22. 22:51:23 (Válasz Mong0ose #52 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.04.22. 19:03:07
A specializáció váltását én 10 őskőn hagynám. Maradjon csak opció és gondolkoztasson el mindenkit a használata.


Ezt kiveve egyetertek. A specializacioval valamit kezdeni kell. Konkretan nem feltetlenul az olcsositas iranyaba mennek el, hanem arra, hogy aki amugy nem kolt oskovet az is valthasson speckot gyakrabban, mert a specko mar nem csak egy kis bonusz, hanem brutalisan nagy kulonbseg, miota van ultraspec.
Egy atlagos jatekos havi 6-8-szor valt speckot, azt tartanam kivanatosnak, ha az aki nem fizet erte, az kb. fele ennyit 3-4 valtast tudna eszkozolni.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
59. hozzászólás - 2009.04.22. 22:54:36 (Válasz Kocos #58 hozzászólására.)
Ilyen erővel az összes olyan 40. szint feletti, akinek még mindig nincs ultraspece - jópár tucat van ilyen - az mit kapjon? (Persze ők már véglegesen leszakadtak. És ezzel a rendszer nem tud mit kezdeni, ők egyenes úton vannak a törlés felé.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
60. hozzászólás - 2009.04.22. 23:12:00
legyen 10 őskő heylett 15-20 kiégett őskő azt jóvan azt előszedni nem egynap viszont egy hónap alatt összejönnne pár váltásravaló...bár nemtom...nekem is ez problémám mert nekm is váltanom kéne de nem telt le a hónap még...viszont az is biztos hogy 10 őskövet nem tapsolok ki ezért...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!