Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Öskövek, a játék költsége
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
121. hozzászólás - 2009.04.23. 16:41:24 (Válasz Petur #112 hozzászólására.)
Ha szintlépéshez kötjük a specváltást, akkor kiszúrunk a visszafogott fejlődést választókkal.
Akkor már inkább legyen heti váltás.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
122. hozzászólás - 2009.04.23. 16:55:27
Ismételve önmagam nem a korlátozások bevezetése a topic célja hanem a figyelem felhívás arra hogy az árakat kell ésszerűsíteni. A tehent fejni sokáig lehet, levágni viszont csak egyszer!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
123. hozzászólás - 2009.04.23. 17:06:32 (Válasz Ariel #113 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.04.23. 15:45:30
Miklós: ha megszúnik az ősköves nullázás, jó lenne lehetővé tenni, hogy ne csak csp-ből lehessen nullázni, hanem szakértelemmel is. Jelenleg a kronokompenzációval 10 percre lehet csökkenteni az időt. Ha nem csak 50-ig, hanem 70-ig lehetne tolni a szakértelmet (50 fölött szintenként fél percet csökkenne az újrahasználási idő). Portyázásra nem vonatkozna, csak azokra amiket őskőért lehetett nullázni. A 10 perces várakozások órákká duzzadnak naponta… Ha megszűnik az ősköves nullázás, az nem arra fogja sarkallni a játékosokat, hogy csp-ért nullázzanak, hanem arra, hogy idő hiányában abbahagyják a játékot. Vegyük a példámat.
Átlagban 4 állatot fogok be naponta. Kettesével sajtolom őket. Tudatturbó + sajtolás + tudatturbó. Ez megy 2 alkalommal egy nap. Ez összesen 6 őskő, vagy 60 perc… Emellett van 6 térkapu pontom, erre megy 5 őskő vagy 50 perc. Vagy elköltök napi 11 őskövet, vagy 2 órával növekszik a játékidő. Na és persze elkölthetek 11 csp-t is az 50-ből… Emellett a vadászat naponta 3 óra, a portyázás 2-3 óra. Ha megszűnik az ősköves megoldás, a napi 5-6 órányi játékidő máris 8-ra ugrik fel, úgy, hogy már a jelenlegi 6 órát is sokallom… 10-15 csp-t költeni naponta a nullázásra pedig a karakter totális tönkretételével egyenlő. Nullázással is 5-6 óra a játékidő, de mégis miért töltenék ennyi időt a játékkal, ha a karakterem hadirokkant, és csak kétharmad annyit tud vadászni mint a többiek?
Egyszerűen KELL a nullázás, de ha nem is őskőből fizetve, akkor szakértelem segítségével.


Ariel: Van ilyen szakértelem, sajtolásnak hívják
30-ról 60-ra felvinni kb. annyi, mint a kronokompenzációt 50-ről 70-re. Akkor nem kell turbózni, nem kell megszakítani a vadászatot, hanem ahogy jön az állat, már sajtolhatod is. A térkaput meg be lehet illeszteni a vadászatokba. Én pl. azt csinálom, hogy egészséges cuccban vadászok, ha elértem a limitet, átöltözés, térkapu, visszaöltözés és vadászás tovább. Van benne izgalom is, mindig eszembe jut, hogy akkor fogsz beütni, amikor 80k LE-vel megyek térkapuzni
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
124. hozzászólás - 2009.04.23. 17:09:42 (Válasz Jeriko #123 hozzászólására.)
Kihagytad a turbot a dologbol. Ha lehetne 70-ig tolva ezeket azonnal valtogatni feltolnem en is. Sajtolast ellenben LE kidobasnak erzem. A legjobb az lenne, ha lehetne 70-ig tolni ES megmaradna az oskoves nullazas. Igy mar tuti csak az oskovezne, akinek nagyon mindegy, hogy mennyit kolt.
Pontszám: 5
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
125. hozzászólás - 2009.04.23. 18:49:59
Szerintem a megoldást új szakértelmekkel lehetne megoldani, pl olyannal, ami csökkenti a specializáció váltásához szükséges időt, meg olyan ami a nem specializált tulajdonságok árát csökkenti.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
126. hozzászólás - 2009.04.23. 18:55:43 (Válasz Almási Viktor #109 hozzászólására.)
Viktor, pont te írtad, hogy ha jön egy változás, akkor nyelni kell, és alkalmazkodni
Pontszám: 6.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
127. hozzászólás - 2009.04.23. 19:06:50 (Válasz Birka #126 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.23. 18:55:43
Viktor, pont te írtad, hogy ha jön egy változás, akkor nyelni kell, és alkalmazkodni


Igazad van, de ha az a valtozas olyan, hogy ugy mar nem elvezetes a jatek, akkor fel kell allni es megkoszonni a lehetoseget. Persze ezt nem elore, hisztibol. Ki kell probalni, hatha megis jo. Ha mar muszaj.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
128. hozzászólás - 2009.04.23. 20:26:49
Az sem lenne talán rossz megoldás, ha a tárgyak eladásakor, állatok sjtolásakor, stb. az eredeti őskő-költség egy részét vissza lehetne kapni. Ugyanez érvényes lehetne a fókuszkristályok cseréjére is. Nem gondolok nagy kompenzációra, 25% jár a fejemben.

A specializáció váltást illetően pedig ha havi kettőre csökken a lehetőségek száma, akkor bekerülhetne egy új szakértelem, ami valamilyen módon ezt megnoveli. Vagy egy már meglévő szakértelem side effectje által...
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.04.23. 21:03:08-kor
Pontszám: 5.67
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
129. hozzászólás - 2009.04.23. 20:37:32 (Válasz Birka #126 hozzászólására.)
Jah, azóta beletörődtem, a játéknak tényleg jobb lenne...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.89
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
130. hozzászólás - 2009.04.24. 12:10:48
A nullázással kapcsolatban: ezen sokat gondolkodtam, és lehet, hogy megengedem, hogy portyapontért is lehessen nullázni. Bár mondtam, hogy a portyapontot nem tervezzük erőforrásnak, és ezért értelmét sem látom, hogy portyázáson kivül másra lehessen használni, az idők kezdete óta megy erről a sirás, és tudtam is, hogy ez lesz, akinek felmegy maximumra, azt nagyon zavarni fogja.
Így akkor egy taktikázási lehetőséget adunk, eldöntheted, hogy miből nullázol, csp-ből vagy pp-ből. Mondjuk nem tudom, hogy ez nem fogja-e túlzottan csökkenteni a kronokompenzáció értékét.

A specializációról látom megy még a vita, ezzel kapcsolatban valamilyen módon kéne találni egy olyan megoldást, amivel mindenki elégedett, és senkit sem ér hátrány. A szintlépéses dolog érdekes, de szerintem túlzóan megengedő, max. 2-3 szintenként kéne engedni (esetleg páros szintlépésnél automatikusan használhatod 1x, páratlan szintlépésnél pedig őskőből 1x).

Az 1. és 4. ponthoz Baraty sem kell, ezeket igyekszem jövő hétre megcsinálni. Viszont az 1.-es ponttal kapcsolatban. Furcsa módon, de több olyan panaszt is kaptam, hogy a tágyak magas szinten túl olcsók a szerzett LE-hez, és a tulajdonságnöveléshez képest. Tehát az őskő ár csökkenésével az LE ár növekedni fog valamennyit, a tulajdonságokat úgysem tudom nagyon megpiszkálni azoknál a tárgyaknál, amelyek már valakinek a birtokában vannak.
Pontszám: 6.43
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
131. hozzászólás - 2009.04.24. 12:15:36
Szerintem a pp-ből való nullázás felesleges, én kifejlesztettem a kronot már nincsenek olyan nagy gondjaim, viszont ha pp-ből is lehetne nullázgatni lehet nagyon meggyengülne.
Azirafael, TGY
Pontszám: 4
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
132. hozzászólás - 2009.04.24. 12:20:13
PP-ből nullázás kábé ugyanaz, mint az ingyen nullázás, és akkor már egyszerűbb az utóbbit alkalmazni:D
Nekem egyelőre erőforrás a PP, de még itt is felgyűlt egy rahedli, egyszerűen képtelen vagyok elhasználni őket, pedig talán a legtöbbet portyázom a mezőnyből.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
133. hozzászólás - 2009.04.24. 12:27:21 (Válasz Miklós #130 hozzászólására.)
A pp-ből nullázás nagyon olcsóvá teszi az egészet. Én eddig megvoltam őskőből, most tervezem kimaxolni a kronót, de ha bekerül a pp-s rendszer, akkor spórolok magamnak 50 szakértelem szintet.

Ha a szintenkénti váltogatás túl gyors szerinted Miklós a specializációnál, akkor legyen ingyenes mondjuk kéthetente, közte meg 10 őskőért egyszer még lehessen. Így 20 őskő lenne havonta a maximuma ennek (ami szerintem nem olyan sok, főleg ha a felszerelések költsége csökken) és aki nem használ őskövet az se kerülne túl nagy hátrányba.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
134. hozzászólás - 2009.04.24. 12:29:51
Én mágia-egészség kivételével rakosgatom a specet, de egyszerre legalább 20-at nyomok egy tulajdonságon. PP még a krono mellett se megy el mind, nehogy már
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
135. hozzászólás - 2009.04.24. 12:32:16
A 2. pont fölös szerintem vagy 3x lehessen váltani+ 1 ingyenes.
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
136. hozzászólás - 2009.04.24. 12:55:57
szvsz semmi értelme PP-ért nulláztatni, nem fair. akkor legyen ingyenes, bár nem tudom, mi gond volt az eddigi rendszerrel. az őskő/csp korrekt költség.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
137. hozzászólás - 2009.04.24. 13:04:38
Miklós egy szóval nem említette, hogy 1 pp-ért lehet majd nullázni!
1 csp-ért nullázhatsz vagy DX pp-ért, és máris izgalmasabb a leányzó fekvése... (Term. a gombra csak akkor tenyerelhetsz rá ha van X portyapont a birtokodba...)

A Spec átpakolás meg komolytalan feladat ilyen formában az elolvasott vélemények alapján. Eddig korlátlan volt, utólag korlátozni nem túl korrekt Ráadásul a lényegét vesztette el a specializáció azzal a lépéssel, hogy alapból mindenkinek "kötelező" használni!

-Legyen alternatívája a "gyors" váltásnak!
-Lehessen valamilyen szakértelemmel csökkenteni az ingyenes váltás idejét! (3 szintenként 1 nappal pl, max 60-as szakival)
Pontszám: 6.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
138. hozzászólás - 2009.04.24. 13:15:19 (Válasz Miklós #130 hozzászólására.)
Javaslom, hogy

1/ az oskoves nullazas maradjon meg, en azt hiszem eddig egy megszolalo sem volt, aki egyetertett volna ennek megszuntetesevel
1/b ha nem marad meg, akkor a portya kivetelevel legyen csokkentheto a tobbi idotartam, hogy a jatekido csokkenjen
1/c A jatekido jelentosen csokkentheto lenne, ha egy pipaval (checkbox) vadaszatkor el lehetne erni, hogy amint fullon van az ember allatokkal megszakadjon a vadaszat.

2/ Azoknak az araknak a targya amit mar valaki megvett ne valtozzon. Korabban valoban taktikazasi felulet volt az, hogy egy targyra koltott LE-t inkabb a tulajdonsagokba rakok es igy megmarad. Manapsag ez eltunt, hiszen egy targy ara 2 tulpontot sem er.

3/ A specializacional mi a cel? Olcsositas? Az, hogy ne lehesen mindent tult speckoval fejleszteni? Az, hogy ne legyen erdemes min tult speckoval fejleszteni? A nem premiumosok felzarkoztatasa?
Pontszám: 5
kedvelt tagPetybFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
139. hozzászólás - 2009.04.24. 13:20:45 (Válasz Miklós #130 hozzászólására.)
Jó ötlet a PPből való nullázás, de semmikép az 1 pontért nullázás! Be kell lőni 2-4PP közé a dolgot.
Előbb ezt olvasd el! http://vegzetur.wikidot.com/
Utána kérdezhetsz!
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
140. hozzászólás - 2009.04.24. 15:07:48
Ha a pp sosem volt és sosem lesz erőforrás számba menő dolog, akkor ehhez nem szabad hozzányúlni. Nekem is mindig fullon van a pp-m, ennek ellenére azt mondom nem lenne jó,ha ilyen módon is fel lehetne használni, kicsit komolytalannak érzem
Dorn
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője