Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Öskövek, a játék költsége
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
241. hozzászólás - 2009.06.29. 06:49:17
A Doomlord lélekenergiából őskő rendszerét szerintem érdemes lenne éles játékba is átültetni, annyi módosítással, hogy csak a kiégett őskövek válthatóak LE-ért simává. Ez adna egy kis löketet a kiégett ősköves szakinak, kicsit enyhítené a játék árát, és nagyon sokat dobna a nem prémeseken, akik így ha nem is tudnák széttápolni magukat de vehetnének néha 1-1 jobb fegyvert vagy fókuszkristályt ill. állat felszerelést. Ez talán az őskővásárlási kedvnek is kedvezne, hiszen aki belekostolt az valószínű könnyebben elcsábul, hogy még többet szerezzen.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.06.29. 06:50:34-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.17
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
242. hozzászólás - 2009.06.29. 09:12:43 (Válasz Otoaak #241 hozzászólására.)
Jó ötletnek tartom, aki optimalizál az úgysem költ LE-t egy olyan dologra ami külső erőforrásért is megvehető. Esetleg korlátozni lehetne évi X mennyiségben ha el akarjuk kerülni hogy valaki csak ebből vegyen...
Egyetlen exploitálható lehetőséget látok: Csinálok egy karit egy másik világra ahol nem játszok, kihúzom vele a szubtérit és vadászok/váltom át a követ amíg nincs sok, utána törlöm a karit és átadom a köveket a másik világra normál karihoz. Ezt kiküszöbölni és mehet a dolog...
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
243. hozzászólás - 2009.06.29. 10:06:11 (Válasz Cavalorn #242 hozzászólására.)
Már most is vannak ilyen őskőduplázó karik. Szeritnem elegendő megoldás lenne ha a törlés után a kavicsok felét kiégettként kapná meg a fogadó karakter. Kavicsot átvinni csak akkor van értelme, ha az ember utánna fel is használja, vagyis játszik a karakterrel.Ha pedig játszik a karival akkor vagy LE-ből vagy új befizetéssel nem hiszem, hogy gondot okozhat a kavicsok "életre keltése".
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
244. hozzászólás - 2009.06.29. 13:12:25
Meglehetne oldani úgy, mint a mentoros köveket. Azokat sem lehet átadni törléskor.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
245. hozzászólás - 2009.06.30. 11:57:28
nah mivel van most az ÁFA emelkedés nem lehetne hogy több őskövet kapjunk?
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5.50
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
246. hozzászólás - 2009.06.30. 14:06:41 (Válasz Magum #245 hozzászólására.)
Az ÁFA emelését a legritkább esetben vállalják át a szolgáltatók, a többletpénzt ugyanis - bár a cégnek fizetjük - tovább kell utalniuk, azaz nem a Beholder realizál nagyobb hasznot hanem állambácsi. Ez így okés is.

Az ár emelését egy nappal korábban bejelenteni viszont már nem biztos hogy az.
Hype, v1
Pontszám: 7.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
247. hozzászólás - 2009.06.30. 14:11:06 (Válasz Hype #246 hozzászólására.)
Azért valljuk be, ez a plusz költség nem akkora, amit a beholder ne tudna bevállalni...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
248. hozzászólás - 2009.06.30. 20:09:58 (Válasz Hype #246 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2009.06.30. 14:06:41

Az ár emelését egy nappal korábban bejelenteni viszont már nem biztos hogy az.


Ebben tökéletesen igazad van, és ezért tartozunk is egy bocsánatkéréssel. amikor először hallottam az áfa emelésről, azt mondtam, nyeljük be, a játékosok biztosan értékelni fogják ezt a gesztust. csakhogy közben kiderült (ráadásul csak pár nappal ezelőtt), hogy gyakorlatilag nincs is választási lehetőségünk, a fizetési szolgáltató automatikusan a bruttót az új áfához igazitja. még akkor is talán megtrükközhettük volna, hogy az utalásoknál maradjon a régi tarifa, de ez meg a számlázási rendszerben dobott fel néhány nem várt problémát (amit persze olyan ember irt, aki nincs már nálunk). Ráadásul ez az egész épp akkor ütött be, amikor elmentem nyaralni, és messziről elég nehéz ezt a dolgot levezényelni.
Viszont láthattátok, hogy abszolút érzékenyek vagyunk az árral kapcsolatos felvetéseitekre, a játék indulása óta már rengeteg módon csökkentettük a játék árát, és az ÁFA emelés kompenzálására is kitalálunk valamit, pl. akciós őskő befizetési lehetőséget bizonyos időszakra vagy valami hasonlót. Az ÁFA emelés minket is éppúgy idegesit, mint titeket, nekünk hasznunk nincs belőle, sőt, a generált áremelés mindig valamilyen fokú ügyfélvesztést jelent, szóval egy csónakban evezünk...
A késedelmes bejelentésért még egyszer elnézést kérünk, az volt az oka, hogy reméltük, a dolgot meg lehet úszni.
Pontszám: 8.56
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
249. hozzászólás - 2009.06.30. 20:20:32 (Válasz Hype #246 hozzászólására.)
Egyetértek! Ha Miklósék nem hagyják figyelmen kívül az ÁFÁ-t az a normális. Ha pedig igen, vagy valahogy kompenzálják akkor az egy kedves gesztus tőlük. (Most ne nézzetek hülyének, természetesen én is örülnék neki ha kevesebbe kerülne, de akkor is ez a véleményem )
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
250. hozzászólás - 2009.06.30. 20:22:11 (Válasz Solikka11 #249 hozzászólására.)
Egyetértek.

Az ÁFÁ-nál bőven komolyabb problémának látom a 12 ősköves (x4) állatfelszereléseket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
251. hozzászólás - 2009.06.30. 20:22:45 (Válasz Mortimer #250 hozzászólására.)
Ami,valljuk be,még mindig nagyon sok.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
252. hozzászólás - 2009.06.30. 21:29:00 (Válasz Mortimer #250 hozzászólására.)
a 75-80. szintűeket? már megint egy tömegprobléma. tökéletes az ár. sőt, megvallom, alacsony.

1 sebzés 2 őskő
3 sebzés 4 őskő
4 sebzás 6 őskő
6 sebzés 8 őskő
8 sebzés 9 őskő
10 sebzés 10 őskő

a többiek is így nőnek, még csökkenő ütemben is.

épp azért jó az ár, mert szinte mindenkinek tökéletesen elég egy régi sebzéstárgy vagy +TP tárgy. de, aki annyira centizik, hogy neki nem mindegy, hogy 8-at vagy 10et sebeznek a lényei, az perkáljon.

valahol gusztustalan, hogy kapjuk a kedvezményeket olykor kérés nélkül, de van, akinek nem elég. nem kell mindent megvenni. most komolyan...
A hozzászólást winnie módosította 2009.06.30. 21:30:30-kor
Pontszám: 4.54
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
253. hozzászólás - 2009.06.30. 21:46:49
egyébként csak jelzem, hogy egyre többen döbbennek rá, hogy őskő nélkül, pusztán prémium tagsággal is lehet játszani, sőt. sokkal üdvözítőbb, nagyobb kihívás, de ami fontosabb, sokkal érdekesebb taktikai lehetőséget ad, gondolkodást igényel, mert anélkül mindenki megveszi a prémium cuccokat és kalap. kvázi látja, hogy más mit csinál és leutánozza.

ahelyett, hogy 30 forintokon siránkozunk, sokkalta inkább ezen kéne javítani. lejjebb még volt nem prémiumos tárgynak is értelme. és EZ valóban játéktervezési hiba. mármint az, hogy szinte alig van különbség a karakterek felszerelései között. sokkal nagyobb teret lehetne adni a barbie babázásnak jobban eltalált bónuszokkal.

a prémiumos legyen erősebb, persze, de az 5 szinttel nagyobbnál ne feltétlenül, vagy ha erősebb, akkor is jobban meg kéne nyomni az ütős és varázslós tárgyak különszedését. látom, hogy próbálja Miklós, de hiába.

(mondjuk fura ezt leírni, hogy mindenki ugyanúgy néz ki, mert például én tényleg csak pillanatokra veszem fel a normális cuccot epikusra vagy portyára, egyébként inkább egészség vagy mágia öltözetben ülök. de mások...
Pontszám: 6.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
254. hozzászólás - 2009.06.30. 21:52:40 (Válasz winnie #253 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.06.30. 21:46:49
a prémiumos legyen erősebb,


Már elég erős így is...
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
255. hozzászólás - 2009.06.30. 21:57:17 (Válasz D4vid #254 hozzászólására.)
Jajj te, jól kiragadtad a lényeget Arra célozgat, hogy a prémiumos cucc maradjon ugyan erősebb, mint a nem prémium, de azé' ne ennyire. Persze, ha nem ennyire erős, akkor senki sem veszi meg...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
256. hozzászólás - 2009.06.30. 21:59:08 (Válasz CaveMaN #255 hozzászólására.)
Tényleg nem nagyon lehet eltérni. Én a csontpáncélommal elég egyedi szerzet vagyok a környékemen.

Egyes varázslatoknál pedig Miklósék szimplán tévedtek, lásd pl. negatív csapás, aminek a két elődje (mentális és fényrobbanás) prémiumos volt, az pedig nem az, veszi is mindenki ezerrel.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
257. hozzászólás - 2009.06.30. 22:22:53
én prémiumozok és majd ultraspec-re fogok őskövet pazarolni, de kb ennyi. ha megver egy full prém cuccos, nem érdekel, ezért fizet. az már más kérdés hogy rongyá verek egy rakat azonos szintű hasonló képességű embert mert minden szutyit megvesznek ami prémes, még Gigantosz karmát is
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
258. hozzászólás - 2009.06.30. 22:32:34 (Válasz S0laris #257 hozzászólására.)
Nálam egyelőre csak a varázslat prém fókuszkristállyal és az állatkák felszerelése és mivel nem lehet eltenni másiknak így 1 állat 1 tárgy nincs ellenvetés. Az ősbolhedoromra még mindig fúj a smaragd pegazus mert neki csak tudatserkentője van az implantátum helyett. Prémium tagság meg csak termelné a csp-ot amit nem hagynék veszni. Így is hal kifelé a játékosállomány nem akarok én is naponta csak 3 nevet látni a portyaablakban (kivéve ha azok hű farmjaim). (legnagyobb arcos harcos)
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
259. hozzászólás - 2009.06.30. 22:44:02
te elég tápos vagy a szinteden, én már kevésbé ezért kell az extra CSP hogy minél hamarabb felhúzzam a szakikat aztán TÖ ezerrel. abból az 50 CSP-ből amit kapok elpazarlok vagy 4-5-öt turbóváltásra meg sajtra mivel nincs maxos krono és sajt, az a köv tervem. illetve előbb kereskedelem aztán krit vari. mindenesetre óriási bónusz a napi +10 CSP és a gyorsabb regeneráció, ennyi pénzért meg szinte ingyen van. simán belefér abba az összegbe amit hajlandó vagyok egy klikkelgetős játékra költeni. és az a +CSP amit naponta kapsz az nem akkora játékgyorsító elem ha van visszafogott fejlődésed (jelenleg 43-as szinten vadászatonként 15 TP, az nem sok).
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
260. hozzászólás - 2009.06.30. 22:56:29 (Válasz CaveMaN #255 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.06.30. 21:57:17
Jajj te, jól kiragadtad a lényeget Arra célozgat, hogy a prémiumos cucc maradjon ugyan erősebb, mint a nem prémium, de azé' ne ennyire. Persze, ha nem ennyire erős, akkor senki sem veszi meg...


Csak utánoztam Winnie-t
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője