Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Öskövek, a játék költsége
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Öskövek, a játék költsége
1. hozzászólás - 2009.04.22. 06:16:28
Nayon sok embertol hallom, es a magam boren is tapasztalom, hogy a jatek ara drasztikusan felemelkedett, havi 10K HUF mar csak ugy ippeg eleg. Az osko koltsegek emelkedese, es az uj lehetosegek bearamlasa olyan merteku, valoszinuleg meg a jatek tervezoi altal sem elore lathato valtozast hozott. Egyelore a korabban prognosztizalt lassulo fejlodesi utem sem latszik jelentkezni, igy osszeallitottam egy Koos-csomgaot, amiben probaltam szem elott tartani azt, hogy a jatek csak akkor mukodik, ha profitot termel, ugyanakkor profit csak akor keletkezthet, ha a jatek arat a jatekosok meg tudjak finanszirozni.
Remelem a realistasok talajan sikerlt maradnom, es mind a jaekosok, mind a jatekvezetes velemenyet szivesen latnam javaslataimmal kapcsolatban.

*** Osko koltesi lehetosegek ***

I. Premium tagsag
Nem szukseges valtozas.

II. Oskoves felszerelesek
A szintlepesek nem lassuknak, az arak drasztikusan emelkednek, ezert itt egy visszavagasra volna szukseg. A 20 feletti reszt osszuk 5-tel, azaz:
25 -> 21
30 -> 22
35 -> 23
40 -> 24
stb.

III. Felszereles allatoknak
Az eredeti arak 1 allattra vannak belove, most lenyegesen tobb allat van, az arak nagyon elszalltak, szukseg van visszavagasra.
Javaslatom:
6 oskoig az arak valtozatlanok
8 -> 7
10 -> 8
12 -> 9
15 -> 10
20 -> 11
25 -> 12
30 -> 13

IV. Fokuszkristalyok
A jelenleg arszint elfogadhato, de rettentoen zavaro - kivaltkepp a varazslatoknal, hogy lecserelesuk mennyire problematikus.
Javaslom egy uj kristaly bevezeteset, amibol korlatlanul lehet venni, a neve nullkő, ingyen vehető, és sem,milyen bónuszt nem ad. Mindenbe beilleszthető - varazslatba is. Azert jo, ha vasarolni kell, mert akkor a legordulo menu nem jelenik meg allandoan, csak ha elobb vesz egy nullkovet a jatekos.

V. Nullazasok (turbo, terkapu)
Egy SMS csomag jellegu elofizetesi lehetoseget javaslok, amikor elore veszel:
5 oskoert 7 nullazast, vagy
10 oskoert 20 nullazast, vagy
20 oskoert 50 nullazast.
A megoldas elonye, a tobbek altal javasolt havidijas opciohoz kepest az, hogy megfontolt hasznalatra osztonoz.

VI. Portyazas / szimulacio.
A fentihez hasonlo csomag megoldas lenne celravezeto itt is. Elofizeteses korlatlan megoldast semmikepp sem javasolnek.

VII. Italok
A gyogy es varazsitalok ara mar atesett egy merseklesen, itt tovabi modositasra nins szukseg.
A vedelem ital. Csokkentes helyett itt a funkcio reszleges kivaltasat tartanam udvozito megoldasnak, ahogy azt egy masik topikban javasoltam.

VIII. Specializacio
Az ultraspecializacio megjelenesevel kotelezove valt a specializacio hasznalata, hiszen spec nelkul 43%-kal dragabb tulajdonsagot fejleszteni, it mar nem csak egy kis kulonbegrol van szo. Javaslatom ket iranyu:
- a havi ingyenes valtas hetire modosuljon, jelenleg az erre komoly osszeget forditani nem tudo jatekosok komoly hatranyan vannak a havi valtassal
- a valtas koltsege modosuljon 5 oskore, hiszen a valtas lenyegesen gyakoribb lett a jatek elorehaladtaval
Ugyanakkor, aki tud es akar oskoert valtani, annak nem kell megadni a heti ingyenes valtast, igy az egy hetes periodus valtaskor nullazodjon le!

IX. Horda valtas
Mivel ez egyszeri koltsegnek teintheto, es nem lenne szerencses ha a hordak kozott ugralni lehetne, igy itt valtoztatast nem javaslok.

********

Tobb helyrol hallottam, hogyhavi elofizeteses opciot szeretnenek az emberek, ami utan minden oskoves lehetoseg korkatlanul hozzaferheto. En ezt a magam reszerol nem tartanam szerencsesnek, hiszen akkor egyreszt elvesszuk az emberektol annak a leetoseget, hogy tobb penzert tob kenyelmet, esetleg egy kis elonyt vasaroljanak. Masreszt akik sporolni szeretnenek, azoknak sem adjuk meg a lehetoseget, hogy par kenyelmi szolgaltatasrol lemondva ugy erezhessek jobban a maguk lehetosegeihez szabtak a jatek arat.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.04.22. 08:23:49-kor
Pontszám: 8.78
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
2. hozzászólás - 2009.04.22. 07:26:22
Már várom az olyan hozzászólásokat, hogy fejlessz lopást, szubtérit meg kreatívot maxra, és nem lesz gondod az őskövekkel.

Feltétlenül jó ötlet egyébként az árak csökkentése. Csak az a baj, hogy az élen állók már rég kifejlesztették ezeket a szakértelmeket, és nekik már nem érdekük az árak csökkentése. Amit pedig ők nem akarnak az nem is lesz...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
3. hozzászólás - 2009.04.22. 07:45:27 (Válasz Cofee #2 hozzászólására.)
Abban tévedsz, hogy pont az élmezőny érdeke jelen pillanatban a csökkenés, mert ők ha nem akarnak visszacsúszni a toplistán, kénytelenek mindent megvenni, hogy ne kerüljenek hátrányba a többiekkel szemben, és míg alsóbb szinteken akár két 30-as sms-csomagot is be tud az ember osztani egy hónapra, addig feljebb ennyiből már épp csak egyetlen tárgy jön ki ennyiből.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
4. hozzászólás - 2009.04.22. 07:46:23 (Válasz Cofee #2 hozzászólására.)
A legfelső szinten a legdrágábbak a cuccok, ők költenek a legtöbbet. Kérdés meddig - egyre több nem ősköves tárgyat látok mindenkinél.

Nálam egyébként a 25 ősköves állatcuccok verték ki a biztosítékot - mivel négy állatom van, ezért 100-at kéne költenem, de 2000 forint erre már a tűrési küszöbömön felül van.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.22. 07:47:31-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.13
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
5. hozzászólás - 2009.04.22. 07:48:29 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Említsük még meg a védelem italát és a specializációt is, mint őskőköltési lehetőséget.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
6. hozzászólás - 2009.04.22. 07:52:37 (Válasz Midian #5 hozzászólására.)
Utóbbit különösen - az ultraspecializáció bejövetele óta semmilyen tulajdonságfejlesztés nem ajánlott specializáció nélkül, hiszen egyetlen pontnyi tulajdonságfejlesztésnél is több ezer LE-t jelent, és egy hónapon át nem lehet ugyanott tartani.

Vagy költ rá az ember, vagy nagyon gyorsan eltemetheti a karakterét. Miklós azért választotta a havonkénti váltást, mert nem akarta, hogy mindenki mindent azzal fejlesszen. Node ha 50 emberből 10 ezt csinálja, akkor a maradék 40 is kénytelen őket követni, különben esélytelen. Ez a spirál az, ami miatt a legtöbben törlik a karakterüket. (Tőlünk az 51. szintű Ezékiel tegnap törölte magát.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
7. hozzászólás - 2009.04.22. 07:58:04
Nálunk a háború előtt vagy 5-en jelentették be, hogy abbahagyják. Szerintem többen lesznek

Egyébként állatokon már én sem cserélem a felszerelést, mert anyagilag nem lehet bírni. Erősen gondolkozom azon is, váltok nem ősköves cuccokra.
Ha emiatt meg visszaesik a karakterem, legfeljebb törlök én is.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
8. hozzászólás - 2009.04.22. 08:05:16 (Válasz Jeriko #7 hozzászólására.)
Vagy egyszerűen csak lebeszélik a TOP játékosok, hogy az egyenlő esélyek nevében mindenki őskő nélküli felszereléseket vásárol innentől. (Több taktikázás lenne, ha a sok gyengébb képességű tárgy közül kellene mazsolázni)

Nekem most a Thrax halálcsapás tette be a kaput, ami fókuszkristálllyal 50 őskő. Ennyiért 10. szint alatt egy egész garnitúrát vettem, és nem veszem észre, hogy 3 hét alatt (annyi volt alacsony szinten a 6 szint mondjuk) olyan keveset fejlődnék, hogy csak erre az egy új tárgyra van szükségem.

Én ezidáig "csak" havi 3000 Ft-ot költöttem a játékra, de ennél feljebb nem is fogok menni. Ha ennyiből nem tudom megoldani a játékot akkor keresek másikat. Mivel hamarosan elérem a 100%-os fertőzöttségi szintet, ezért lehet nekem már nem sokáig kell aggódnom.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
9. hozzászólás - 2009.04.22. 08:10:15 (Válasz Ricardo #8 hozzászólására.)
én is ezt dobtam fel lehetőségnek... mármint az őskő nélküli cuccok használatát
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
10. hozzászólás - 2009.04.22. 08:14:14 (Válasz Cofee #2 hozzászólására.)
En akkor mar nem is szamitok elen allonak? Tudom, hogy csak egy oracskat de teganap este azert ott alltam.

Komolyra forditva: az elen allok hidd el nem fejlesztik ezeket a szakertelmeket, tovabba a szubteri maxra fejlesztve napi 1,5 oskovet termel, a lopas meg semmit, mert azzal csak masoktol veheted el. Ez ha ki lenne fejlsztve sem oldana meg semmit.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
11. hozzászólás - 2009.04.22. 08:15:05
Most is simán léphet az ember 4-5 naponta szintet. 20 szinttel ezelőtt is igy volt.
Az első szint meglépése durván 2-3 nap volt. De valahogy az őskő árak evvel nem arányosak.


Nincs olyan online játék ami ennyibe kerülne.
Mi lenne, ha a wow költsége karakterenként lenne annyi havonta? ha a magas szintű karinak 2-3 szor annyiba kerülne egy hónap? szerintetek ott tartana ahol?

Hányan Tfeznének ha amikor nő a szinted akkor nő a zseton költség is?

Szisztematikusan kihagyok már jó ideje tárgyakat. De nem kérdés, h a hosszú távú megoldás jelenleg a Jerikó féle lesz... törölni és keresni más játékot.
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
12. hozzászólás - 2009.04.22. 08:15:15 (Válasz Mortimer #4 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.22. 07:46:23
A legfelső szinten a legdrágábbak a cuccok, ők költenek a legtöbbet. Kérdés meddig - egyre több nem ősköves tárgyat látok mindenkinél.

Nálam egyébként a 25 ősköves állatcuccok verték ki a biztosítékot - mivel négy állatom van, ezért 100-at kéne költenem, de 2000 forint erre már a tűrési küszöbömön felül van.


Megnyugtatlak, 70-esen van 30 oskoves alatnak valo cucc.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
13. hozzászólás - 2009.04.22. 08:18:52 (Válasz Kocos #12 hozzászólására.)
A koronáig nem látok fel, azért nem azt írtam. Petur azért vett belőle 3-mat. A látóköpenyed meg gondolom már 45 körül van.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.22. 08:19:49-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
14. hozzászólás - 2009.04.22. 08:24:17 (Válasz Midian #5 hozzászólására.)
Idézet: Midian - 2009.04.22. 07:48:29
Említsük még meg a védelem italát és a specializációt is, mint őskőköltési lehetőséget.


Koszonom, kiegeszitettem, es meg a hordavaltas is eszembe jutott kozben.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
15. hozzászólás - 2009.04.22. 08:25:29
Egyébként a megoldást talán tényleg nekünk kellene meghozni. Alig pár tucatnyian vagyunk felül, és csak egymást ütjük - legalábbis nekem a csatáim 95%-át Azúr, Elit, Tyrant teszi ki. Miért nem kötünk egy olyan egyezményt, hogy nem veszünk ősköves felszerelést?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8
kedvencDrevanFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
16. hozzászólás - 2009.04.22. 08:25:57
Ez egy nagyon jó ötlet, mármint az olcsósítás felvetése. Már most lelövöm a poént, 15ös lopásom van, használtam kis ideig 15+15ben is.
150 kiégett őskő mindig van nálm (beho talira gyűjtök), de azért néha-néha veszek őskövet, a sok kiégett miatt mindig duplázva. De már kicsit necces a helyzet, mert pölö hiába veszek smsben 30+30at, egyszerűen nem elég csak 1 felszerelési tárgyra, meg bele valami értelmes kristályra. A kimaradt köveket meg lökhetem be a heti prémiumra. Mostmár egy darabig szerintem leállok a kővásárlással, mert felesleges lesz. Úgyértem már nem éri majd meg... sok kiégett megy az energiskristályosítóba, és átállok nem-prémiumos cuccokra, max a prémium tagságot tolom be hetente... Még csak 42-43 szinten járok, de nem tudom, hogy pölö 80as szinten mennyi őskő lesz egy kard például, vagy az állatnak egy nyakörv.
Aki meg 3000HuF-ért vesz meg majd egy pajzsot, annak meg gratulálok, ennyi pénzért már igenis jogosan jut előnyhöz Nekem annyit már nem ér meg, inkább megyek és megiszok egy sört a haverokkal...
Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos, hogy a víz a hülye...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
17. hozzászólás - 2009.04.22. 08:26:06 (Válasz Mazlee #9 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2009.04.22. 08:10:15
én is ezt dobtam fel lehetőségnek... mármint az őskő nélküli cuccok használatát


Ez egy illuzorikus utopia.
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
18. hozzászólás - 2009.04.22. 08:27:13
A nullázásokról annyit, h lehet nem kéne Sokan kifejlesztették a kronot.
Azirafael, TGY
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
19. hozzászólás - 2009.04.22. 08:27:25 (Válasz Mortimer #13 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.22. 08:18:52
A koronáig nem látok fel, azért nem azt írtam. Petur azért vett belőle 3-mat. A látóköpenyed meg gondolom már 45 körül van.


Nem a korona, 65-on van, az 25-os. Latokopeny "csak" 40.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
20. hozzászólás - 2009.04.22. 08:27:33 (Válasz Kocos #17 hozzászólására.)
A Citadellarács is az volt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!