Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
81. hozzászólás - 2009.01.28. 21:54:42 (Válasz Danka33 #69 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.28. 20:55:36

És mit kap, hogyha belép? Nem támadják citadellával, egyben elveszti ezt a fegyvert. Az hol van leírva, hogy a citadellarács tagjai nem háborúzhatnak egymással? Ez körülbelül olyan, mintha a Szovjetúnió és az USA megállapodott volna, hogy nem lövik egymást atommal, de közben tankokkal, gyalogsággal, tudomisénmivel megütköznének.


Nem erről van szó. Nem az hogy "nem támadják meg vele" ha belép. Azzal hogy belép lemond a fegyver használati jogáról, és jogosul támogatásra ha ellene használják. Az elgondolás alapja az elrettentés, illetve az összefogás.
Hogy nem háborúznak egymással? Most komolyan, ha ez belekerült volna, akkor gyakorlatilag vagy mindenki belép, és megdöglik a háború, vagy tényleg egy komoly polarizáció alakul ki.
Amúgy az USA-s és a Szovjetúniós hasonlat nem is rossz. Igaz nem tankokkal, meg gyalogsággal támadták közvetlenül egymást, hanem harmadik országokban kialakult helyzeteknél foglaltak állást, támogatva egyik illetve másik félt. Voltak erre példák a történelemben. Háborút nem csak katonákkal hanem gazdasági, politikai és pénzügyi eszközökkel is lehet vívni.
Pontszám: 5
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
82. hozzászólás - 2009.01.28. 22:10:32 (Válasz Razor #55 hozzászólására.)
Mi (Velim Cervesiam) pluszba jöttünk ki. És ebben még nincs benne a portyázással jött +LE. Erről ennyit.

Idézet: Razor - 2009.01.28. 14:51:25
Hello mindenki!

Én csak azt tudom mondani hogy mi nem bántunk te se bánts. És ez csak a háborúra vonatkozik. A portyákra nem.

Azonkívül hiába magyarázom mindenkinek senki nem fogja fel. MINEKET NEM ÉRDEKEL HÁNY SZINT VAN RAJTUNK. Egy ideig nem építünk. Most úgysincs semmi fontos.

A másik amit senki nem akar megérteni hogy nem is éri meg. Megtámadsz elviszel 20000-et. Akkor mi adunk egy 5-ös csapást. az 25000. Már nem érte meg. És akkor kedvesek voltunk és a háború 2. és 3. napján már nem kapsz.

És most itt lehet fenyegetőzni citadellaráccsal meg majd jól megtámadunk és elverünk.

1. egyénileg sehogy nem tudsz ártani nekem fejlődésben
2. szövetségi szinten akkor tudnál ha építenénk. De nem építünk.
3. Megtámadhatsz de akkor megint kapsz és megint veszteséges a háborúd. Akárhányszor is játszuk le így. Nem hiszem el hogy nem lehet ezt felfogni. NEM ÉRI MEG!

És itt értünk el oda hogy mi böki minden nagyobb farmolgató szövetség szemét. Az hogy bármit is mondanak, akármennyire is fenyegetőznek ezek ÜRES FENYEGETÉSEK.
Valójában semmi sincs a kezükben!

Mi csak annyit kérünk hogy ne támadj! Ha meg mégis viseld a következményit!

Az utóbbi napokban ezt most többen is megtapasztalták. Szándékaink komolyak ha nem hiszed kérdezd a Velim Cervesiamot, Az ammoniumot vagy az azúr légiót! Nincs kivétel, mindenki megkapja a magáét előbb utóbb.
Az is aki fizikailag támad és az is aki a citadellarácsra hivatkozva csapkod.

Mi soha nem csapunk kezdeményezőként. Csak védekezésre használjuk ls fogjuk is módszeresen MINDEN ESETBEN!

Ez csak egy játék. Mi így játszunk!

Üdv
Razor
hadvezír
Az Ősmágia Tornya
Pontszám: 5.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
83. hozzászólás - 2009.01.28. 22:18:09 (Válasz Kocos #76 hozzászólására.)
És akkor az agresszor hirtelen úgy döntött, korlátoznia kell önmagát, és feldobta a citadellarács ötletét:) Mert anélkül egyszerűen képtelen visszafogni magát, muszáj használnia a citadellát:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.33
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
84. hozzászólás - 2009.01.28. 22:20:40
Kovannak igaza van, mert amikor támadtak, akkor még 4 es volt a citadellánk. Korrektek voltunk és csak egyszer csaptunk így 165 plusz LE-vel zártak. Legközelebb figyelmesebbek leszünk. Kérem szíves elnézéseteket ezért a mulasztásért.
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
85. hozzászólás - 2009.01.28. 22:24:35 (Válasz Crimson #83 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.28. 22:18:09
És akkor az agresszor hirtelen úgy döntött, korlátoznia kell önmagát, és feldobta a citadellarács ötletét:) Mert anélkül egyszerűen képtelen visszafogni magát, muszáj használnia a citadellát:)


Sajnos nagyon atut a gondolkodasmododon az a jatekstilus amit kepviselsz. Igy nem csoda ha nem tudod megerteni azoknak a motivaciojat akik a bekes egymas mellett valo jatekot preferaljak.
Az agresszor szot viszont kerlek magadra alkalmazd. Csak hogy a tenyekez ragaszkodjunk. Koszi.
Pontszám: 4.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
86. hozzászólás - 2009.01.28. 22:28:31 (Válasz CaveMaN #80 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.01.28. 21:53:07
Kocos, ugyan már, az egyenlőek közötti megállapodás volt. Ha a gyengébb-erősebbet akarjuk vizsgálni, akkor hogy is áll Irán? (Nehogymáratomotcsinájjávaze!) Ugyehogyugye


Egy: a citadellaracs mikor akart megatolni abban, hogy citadellat epits, vagy barhogy fejlodj?
Ketto: te szemely szerint mennyire orulnel, ha Iran egyszercsak kijelentene, hogy van atombombaja, es ha Izreal alam teruleterol 28 napon nem koltozik el minen zsido, akkor hasznalni is fogjak? :o Az aktualpolitikai kerdesnel ha leet ne menjunk el a palesztinoknak vagy zsidoknak van igaza vonal fele, mert nyilvanvaloan nem ez a lenyeg.
Pontszám: 4.25
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
87. hozzászólás - 2009.01.28. 22:29:07 (Válasz Kocos #85 hozzászólására.)
A Citadellarács tagjai és a békés egymás mellett élés. Ügyes vagy! A Citadellarács MINDEN tagja végzetúr, akinek a harc a vérében van! Milyen békés egymás mellett élésről beszélsz? Politikai, stratégiai húzás az első helyek megtartásáért, ezt úgy hívják!
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
88. hozzászólás - 2009.01.28. 22:33:22 (Válasz Kocos #86 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.01.28. 22:28:31
Ketto: te szemely szerint mennyire orulnel, ha Iran egyszercsak kijelentene, hogy van atombombaja, es ha Izreal alam teruleterol 28 napon nem koltozik el minen zsido, akkor hasznalni is fogjak? :o Az aktualpolitikai kerdesnel ha leet ne menjunk el a palesztinoknak vagy zsidoknak van igaza vonal fele, mert nyilvanvaloan nem ez a lenyeg.


Ez tetszik. A vicc az, hogy ha Iránnak lenne atombombája és ledobnák a zsidókra, akkor ahogy az a hidegháború idején az oroszok/amerikaiak helyzetéről szoktákvolt mondani: Aki először dobja le a bombát, az hal meg másodszorra. Szóval a példa rossz, Irán sem annyira hülye, hogy emiatt kinyirassa magát.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
89. hozzászólás - 2009.01.28. 22:37:40 (Válasz Danka33 #87 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.28. 22:29:07
A Citadellarács tagjai és a békés egymás mellett élés. Ügyes vagy! A Citadellarács MINDEN tagja végzetúr, akinek a harc a vérében van! Milyen békés egymás mellett élésről beszélsz? Politikai, stratégiai húzás az első helyek megtartásáért, ezt úgy hívják!


Marmint az, hogy nem akarunk citadellat hasznalni, az szted szukseges az elso helyek megtartasahoz?
Dehat konyorgom, kockak vagyunk, az elso helyek biztositva vanak mindekepp!

A bekes egymas mellett eles szep peldaja peldaul a dontetlenes kuldi. Naphosszat levetkozve varom azokat akik dontetlenezni szeretnenek, es nem tamad be senki full fegyverzettel. Az, hogy a tudunk segitunk egymasnak a kuldi vegrehajtasaban. Minden ami nekem nem rossz masnak meg jo, az szamomra udvozlendo, es tapasztalatom szerint egesz sokan jatszak igy ezt a jatekot.
Pontszám: 5.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
90. hozzászólás - 2009.01.28. 22:39:23 (Válasz Danka33 #88 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.28. 22:33:22
Idézet: Kocos - 2009.01.28. 22:28:31
Ketto: te szemely szerint mennyire orulnel, ha Iran egyszercsak kijelentene, hogy van atombombaja, es ha Izreal alam teruleterol 28 napon nem koltozik el minen zsido, akkor hasznalni is fogjak? :o Az aktualpolitikai kerdesnel ha leet ne menjunk el a palesztinoknak vagy zsidoknak van igaza vonal fele, mert nyilvanvaloan nem ez a lenyeg.


Ez tetszik. A vicc az, hogy ha Iránnak lenne atombombája és ledobnák a zsidókra, akkor ahogy az a hidegháború idején az oroszok/amerikaiak helyzetéről szoktákvolt mondani: Aki először dobja le a bombát, az hal meg másodszorra. Szóval a példa rossz, Irán sem annyira hülye, hogy emiatt kinyirassa magát.


Szerencsere a jatekbol nem irja ki magat az aki hasznalja a citadellat, csak megeheziti sajat es ellenfele dolgat. Mindenkinek szar es megis latjuk, hogy sokan hasznaljak. Sot vannak olyanok is, akik szervezetet alapitanak a citadellazashoz valo joguk vedelmere.
Pontszám: 5
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
91. hozzászólás - 2009.01.28. 22:41:51
A Citadellarács a farmok bebiztosításáról szól semmi másról.A könnyű LE szerzés megtartásáról. Természetesen ezzel semmi gond sincsen. A játéknak van egy célja mindenki számára.Akik elől vannak annak egy kicsit más mint, akik hátul vannak. Én nem ítélem el a Rács tagjait. A szándékukat értem és nem látok kivetnivalót benne.De remélem Ők is elfogadják azt a tényt, hogy azért mert én novemberben kezdtem a játékot, ezáltal esélyem sincsen egyszintűre kerülni az élen járókkal, attól még nem szándékozom nekik termelni a LE-t. Jelenleg a Citadella az egyetlen fegyver, ami talán egy kicsit elrettentő lehet a nagyobb szövetségek ellen. Mi így játszunk, így védekezünk.Más szövetségek másképpen. Ez egy játék, ami taktikákról, szövetségekről, stratégiákról szól, de a lényege az az hogy élvezzük amit csinálunk.
Pontszám: 8.60
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
92. hozzászólás - 2009.01.28. 22:46:03
Szerintem megint kezd az egész elfajulni, és kicsit zavar hogy az emberek kitekerik a szavaimat. Most megpróbálom még egyszer.

1. A Rács alapítói közül sokan úgy gondolják, hogy az egy fölösleges, és rossz elem a játékban, és valóban képes ellehetetleníteni egy szövetséget. (Szerintem a háborúk nem annyira.) Erőforrásokat von el végérvényesen, és ezért ne használjuk, és igyekezzünk elérni, hogy mások se használják.

2. Ha továbbra is meg vagy győződve hogy a rács tagjai egytől eggyig a sátán küldöttei, és nem néznek mást csak a saját hasznukat, és reggelire csecsemővért isznak akkor is...
HA ...még egyszer... HA a Rács azért alakult (persze nem csak azért alakult) hogy a kialakult hatalmi pozíciójukat védje, akkor is mi van? Egy ügyes taktikai húzás. Miért kell a gyáva, sunyi és hasonló jelzőket használni olyanokra, akik próbálnak két lépéssel előlrébb gondolkodni, és nem mennek bele szükségtelenül rizikós helyzetekbe? Mondjuk olyanokat támadnak, akiket nagy valószínűséggel legyőznek (értsd gyengébbeket), és nem esnek neki puszta virtuskodásból 3 szinttel magasabbaknak?

Ha valamid van nem használod ki, csak azért mert másnak nincsen? Ha nálad egy pisztoly van a másiknál egy kés eldobod a pisztolyt, csak hogy fair és lovagias legyen a küzdelem? Ha a válasz igen, akkor ajánlom a Ford Fairlane kalandaji című filmet figyelmedbe.
Pontszám: 8.33
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
93. hozzászólás - 2009.01.28. 22:49:40 (Válasz Kocos #89 hozzászólására.)
Lehet. De fogadjunk, hogy annyira azért nem bízol bennük, hogy van is nálad ilyenkor lélekenergia.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
94. hozzászólás - 2009.01.28. 22:52:49 (Válasz Drizztian #91 hozzászólására.)
Tevedsz. Lehet, hogy van aki ennek tekinti, vagy ilyenre hasznalja, de az alapitasi szandek nem ez volt.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.01.28. 22:58:48-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
95. hozzászólás - 2009.01.28. 22:57:18 (Válasz Danka33 #93 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.28. 22:49:40
Lehet. De fogadjunk, hogy annyira azért nem bízol bennük, hogy van is nálad ilyenkor lélekenergia.


Azert nincs nalam ilyenkor LE, hogy aki megakar tamadni az kenyelmeseben tehesse. Ki is irom a karilapra, hogy pontosan lehessen vele szamolni. Ha sok LE lene nalam, abbol bukhatnek is sokat ha valaki LE-vel jon dontetlenezni, ennek tehat amugy se lene sok rtelme. Plusz ha ilyenkor lenne LE nalam, akkor az valamilyen szinten visszaeles lenne azzal, hogy ilyenkor nem tamadnak meg kifosztasi szandekkal, nem?

Aki a LE-ert jon, az ugyis olyankor tamad, amikor rendesen fel vagyok oltozve.
Pontszám: 5
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
96. hozzászólás - 2009.01.28. 22:57:46 (Válasz Drizztian #84 hozzászólására.)
Idézet: Drizztian - 2009.01.28. 22:20:40
Kovannak igaza van, mert amikor támadtak, akkor még 4 es volt a citadellánk. Korrektek voltunk és csak egyszer csaptunk így 165 plusz LE-vel zártak. Legközelebb figyelmesebbek leszünk. Kérem szíves elnézéseteket ezért a mulasztásért.


Aki a kicsit nem becsüli...
Na jó, igazából a szerzett LE különbségen mindössze pár féltéglát tudtunk egymásra pakolni a következő épületben... malterra már nem is maradt...

A viccet félretéve, jogos...
Pontszám: 8.33
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
97. hozzászólás - 2009.01.28. 23:01:05 (Válasz Drizztian #91 hozzászólására.)
Idézet: Drizztian - 2009.01.28. 22:41:51
A Citadellarács a farmok bebiztosításáról szól semmi másról.A könnyű LE szerzés megtartásáról. Természetesen ezzel semmi gond sincsen. A játéknak van egy célja mindenki számára.Akik elől vannak annak egy kicsit más mint, akik hátul vannak. Én nem ítélem el a Rács tagjait. A szándékukat értem és nem látok kivetnivalót benne.De remélem Ők is elfogadják azt a tényt, hogy azért mert én novemberben kezdtem a játékot, ezáltal esélyem sincsen egyszintűre kerülni az élen járókkal, attól még nem szándékozom nekik termelni a LE-t. Jelenleg a Citadella az egyetlen fegyver, ami talán egy kicsit elrettentő lehet a nagyobb szövetségek ellen. Mi így játszunk, így védekezünk.Más szövetségek másképpen. Ez egy játék, ami taktikákról, szövetségekről, stratégiákról szól, de a lényege az az hogy élvezzük amit csinálunk.


Én viszont teljes mértékben egyetértek, szépen leírtad.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 7.67
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
98. hozzászólás - 2009.01.28. 23:01:09
Nem akarunk mindenáron kárt okozni. Egyszerűen csak arra törekszünk, hogy senkinek se érje meg minket megtámadni.Ezért nem ütöttünk még senkire sem kétszer.
Pontszám: 5.33
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
99. hozzászólás - 2009.01.28. 23:02:06
Lenne egy technikai kérdésem a Békepaktum tagjaihoz. Az áll benne, hogy a tagok vívhatnak előre egyeztetett háborút. Mi van a nem tagokkal? Velük elképzelhető egyedi esetekben előre egyeztetett háború tisztán, csapások nélkül?
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
100. hozzászólás - 2009.01.28. 23:11:24 (Válasz Drizztian #91 hozzászólására.)
Idézet: Drizztian - 2009.01.28. 22:41:51
De remélem Ők is elfogadják azt a tényt, hogy azért mert én novemberben kezdtem a játékot, ezáltal esélyem sincsen egyszintűre kerülni az élen járókkal, attól még nem szándékozom nekik termelni a LE-t.


Már megbocsáss, de ebben némileg tévedsz. Én személy szerint októberben kezdtem, egy barátom meghívására, aki a kezdetektől itt volt. Mikor meséltem neki, hogy mennyi LE-ket szakítok portyákon, leesett az álla, és mondta ha magasabb szintre érek akkor már szűkösebb idők jönnek. És igaza volt, én most nézem a nálam több mint 10 szinttel alacsonyabb szövetségi társamat, akinek a kb 10-szer annyi szerzett LE-je van mint nekem. Akik elől vannak azoknak elfogynak az ellenfelek, egyre kevesebb embert tudnak ütni, illetve csak egy bizonyos körből tudnak háborús ellenfeleket választani. Akik későb kezdték, mikor a játék már jobban beindult azoknak könyebb mazsolázni. Nem mondom, hogy sajnáljatok minket akik, elől vagyunk. Isten ments... de ti se sírjatok állandóan. Megvan mindennek a hátulütője.

Bocsánat az off-topicért.
Pontszám: 8.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője