Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
181. hozzászólás - 2009.02.10. 08:28:31 (Válasz Butchman #176 hozzászólására.)
Tisztelt, Butchman! Mint fentebb is elhangzott: egy 4. szintű csapás 20000 LEből, vagy kevesebből (építés szakértelemtől függően) semlegesíthető. Hol van itt a játékot megakasztó tényező? Egy 20 fős szövetségnél a legrosszabb esetben 2-3 vadászat/fő. Nem értem az atombomba/terrorista/maffia párhuzamokat. Igen ha lenne békecsarnokunk, akkor a kettő együtt szívás lenne, hiszen kevés LE és még a csapást is semlegesíteni kell. De nekünk nincs és úgy tűnik még egy darabig nem is lesz. Ez persze csak magán vélemény. Ha a klán akarja természetesen felhúzzuk.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
182. hozzászólás - 2009.02.10. 08:46:20 (Válasz Gau84 #180 hozzászólására.)
Mit ehh, Gau? Erről az egy fenyegetésről tudok,azért mondtam.Nem kell ám egyből plafonon lenni! Kocos kérdezett,én válaszoltam. És igen,a levél a citadellatámadás után jött,benne is van a szövegében.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.14
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
183. hozzászólás - 2009.02.10. 08:50:39 (Válasz masterv #182 hozzászólására.)
Kocos arra kérdezett, hogy mikor volt, hogy Ti kaptatok fenyegetést, ill citadellát... legalábbis ha jól értettem... Ha nem, hát Mea Culpa, de szerintem nagyon nem arra a levélre gondolt, amit küldtünk
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.10. 08:50:57-kor
Pontszám: 6.17
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
184. hozzászólás - 2009.02.10. 09:27:15 (Válasz Gau84 #183 hozzászólására.)
December közepén kaptunk egyet,valamelyik smaragd klántól.(ha megtalálom a nevüket majd beollózom ide) A vezetőink leültek és megbeszélték a dolgot,majd baráti kézfogással elváltak útjaink.Nem egyből "GrRRR!Meg lesztek XXXpatva!!!" stílusú levéllel kezdtünk,pedig ugyanígy kaptuk,minden jel nélkül,és mégis sikerült megbeszélni.Megértettük az álláspontjukat.Azóta sem harcoltunk velük.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
185. hozzászólás - 2009.02.10. 09:53:48 (Válasz Gau84 #183 hozzászólására.)
De, arra gondoltam.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
186. hozzászólás - 2009.02.10. 10:01:49 (Válasz Kocos #185 hozzászólására.)
A mi levelünkre gondolsz, Kocos?

Akkor Mea Culpa, de mi is van vele?
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
187. hozzászólás - 2009.02.10. 11:34:24 (Válasz masterv #184 hozzászólására.)
Szuper hír ez MaszterV. Ha így van, akkor hamarosan még csak portyázni sem fogsz tudni, mert mindenki ezzel a hihetetlenül erkölcsös dologgal fog fenyegetőzni... Sőt, ha az utcán nem köszönsz, akkor kapsz egy PC-t a képedbe. Egyébként se olyan sok az a 100k. Egy 10 fős szövetség röpke 1 hónap alatt beépíti...
Most komolyan... olyan nehéz itt (IS) EMBERNEK lenni? És ez, a hetente ugyanaz ellen háborút indító szövetségekre is vonatkozik.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.43
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
188. hozzászólás - 2009.02.10. 12:37:06 (Válasz Butchman #187 hozzászólására.)
Azért nem kell olyan komolyan venni. Ez is csak egy 3 napos csoda. Most szépen megkapjuk a válaszcsapásokat, ha tudunk adunk mi is, aztán minden megy tovább.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 6
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
189. hozzászólás - 2009.02.10. 13:27:51 (Válasz Butchman #187 hozzászólására.)
Butaságot mondtál.Eddig is lehetett volna használni,mégse tette senki.Ha meg elkezdenek dobálózni vele,ám legyen.Azért van.A készítők is azért tették be gondolom,hogy a szövetségek egymást lassítsák vele.Csak éppen nem érte el a kívánt célt,mert senki nem merte használni mindenféle túllihegett erkölcsi és morális okoskodás miatt.Ez úgy baromság ahogy van.(Akkor talán kezdjen el az a pár tízezer ember tiltakozni,akik teszemazt Traviant játszanak,hogy onnan meg a katapultokat tegyék tiltottá? Ugyanmár...) Használja mindenki nyugodt szívvel,játékelem.
De azért Miklós nézőpontjára kiváncsi lennék,ő hogy látja a dolgot és szerinte mire kellene használni,mi volt a célja az épületnek,ha nem ez?
Emberségről beszélni egy névtelenségről szóló internetes játékban? Az nem ide tartozik!Személyesen,két sör mellett szivesen elvitázom róla,de ITT aztán semmi értelme.Majd a Találkozón sor kerülhet rá.
(A hetente farmolók elleni unszimpátiáddal viszont egyetértek...)
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 3.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
190. hozzászólás - 2009.02.10. 14:04:12 (Válasz masterv #189 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2009.02.10. 13:27:51
(Akkor talán kezdjen el az a pár tízezer ember tiltakozni,akik teszemazt Traviant játszanak,hogy onnan meg a katapultokat tegyék tiltottá? Ugyanmár...)


Nem annyira jo pelda, hiszen a Travianban a katapult elonyszerzesre (is) hasznalhato. Ugyanakkor ott nem a semmibol losz a katapultokkal, le is kell gyozni az ellenfelet, tehat van ellene mod a vedekezesre.

Emberségről beszélni egy névtelenségről szóló internetes játékban?


halistennek a tobbseg nem igy gondolkodik.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
191. hozzászólás - 2009.02.10. 14:13:08 (Válasz masterv #189 hozzászólására.)
Az látszik, hogy nem foglak meggyőzni, de azért tényleg gondolkozz el azon, hogy jó EMBERNEK lenni, még egy ilyen hülye játékban is. Persze nem mindig éri meg, ezért is nehéz.
Részemről téma lezárva.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
192. hozzászólás - 2009.02.10. 14:23:09 (Válasz masterv #189 hozzászólására.)
"Ha meg elkezdenek dobálózni vele,ám legyen."
"A hetente farmolók elleni unszimpátiáddal viszont egyetértek..."

Hm.

Akkor egy kis magyarázat:

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.
Farmolás: Stratégiailag helyes -erkölcsileg megkérdőjelezhető- döntés, több bejáratott gyengébb ellenféltől biztos erőforrás nyerése. Vagyis 5 kisebb győzelem 3 nap alatt többet hoz a konyhára, mint egy nagyobb kockázat két hét alatt.
"...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Ez alapján egy szavad nem lehet a farmolás ellen.

A Citadella viszont semmilyen előnnyel nem jár a használójának, csak az ellenfelet szivatja az esetek nagy részében.
Az atomfegyverekkel való párhuzamot félre érted (Malacka), mert nem a hatásfokuk alapján értem a hasonlóságot, hanem a pszichológiai, és egyéb hatásai alapján.
A modernkori nyugati háborúk is az erőforrásról fognak szólni -reméljük csak fiktívek lesznek-, mint a szövetségi háborúk. Az atomfegyverek csakúgy mint a Citadella pedig pont az erőforrásokat, és a morált rombolják -ilyen lapon valódi terror fegyver. A pszichológiai hatásuk nagyon hasonló, lásd ezt a topicot, hiszen mekkora feszültséget váltott ki 8000LE elvesztése -ami ezen a szinten elhanygolható.
Ezek után -mint egy atomháború esetén- már nem az erőforrások megszerzéséről fog szólni a háború -sőt a játék-, hanem a pusztításról.

Ezért is érdekes, hogy a Citadella használatát elfogadod, míg a farmolást nem.
Ez pedig ellent mond mindenki érdekeivel, sőt a játék alapcéljával.
A másik hasonlóság, hogy minden körülmények között érkezik a válaszcsapás -pszichológiai okokból-, és könnyen eszkalálódik a rombolás, olyanokat is belevonva, kik addig nem használták.
A hozzászólást Szedah módosította 2009.02.10. 14:54:28-kor
Pontszám: 6.44
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
193. hozzászólás - 2009.02.10. 14:54:30 (Válasz Szedah #192 hozzászólására.)
A citadellarács szabályzatából idéznék: "A tagok válaszcsapással torolhatják meg bármely szövetséget ért citadella támadást." Nem kötelező megtorolni, hanem lehetőség. Ha valaki választja ezt a lehetőséget, gondolom átgondolja a hatásait is.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 3.91
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
194. hozzászólás - 2009.02.10. 15:02:28
És azt meg ki mondta, hogy helyes cselekedet volt a megtorlás, vagy, hogy jó a Citadella rács. Légyszi tanuld meg értelmezni a szöveget. Pont azt próbálom feltárni, hogy az épület demoralizáló hatása miatt, az első használat után az emberek nagyrészének a keze egyből a nagy piros gombra csap mielött gondolkodna, vagy megpróbálná higadt diplomáciával rendezni a kérdést. Ezért van felelősége az első használónak -illene tudnia a kiváltott hatást a használat elött-, valamint a megtorlóknak is, hiszen indulatból cselekszenek.
Kétségbe esés -rosszabb esetben rosszindulat- és indulat motiválja a Citadella haználatát. Semmi stratégiai, logikai megfontolás. Baró. Jó játékot.
Pontszám: 6.17
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
195. hozzászólás - 2009.02.10. 15:09:24 (Válasz Szedah #194 hozzászólására.)
Azért remélem, nem az indulat vezet senkit, és nem is a kétségbeesés. Gondolom mindenki átgondolja mielőtt használja, és csak utána nyúl a gomb felé.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 7.20
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
196. hozzászólás - 2009.02.10. 15:11:14 (Válasz Malacka #195 hozzászólására.)
Hát sajnos ez a topic nem erről tanuskodik.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
197. hozzászólás - 2009.02.10. 15:58:16 (Válasz Szedah #196 hozzászólására.)
Idézet: Szedah - 2009.02.10. 14:23:09

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.
Farmolás: Stratégiailag helyes -erkölcsileg megkérdőjelezhető- döntés, több bejáratott gyengébb ellenféltől biztos erőforrás nyerése. Vagyis 5 kisebb győzelem 3 nap alatt többet hoz a konyhára, mint egy nagyobb kockázat két hét alatt.
"...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Ez alapján egy szavad nem lehet a farmolás ellen.

A Citadella viszont semmilyen előnnyel nem jár a használójának, csak az ellenfelet szivatja az esetek nagy részében.


1.: A farmolás a legundorítóbb dolog az összes játékban.Aki nem képes saját erejéből eljutni a céljáig,az megérdemli a bukást.Mi nem gázolunk át másokon, mindig adtunk időt a levegővételhez,senkit nem támadtunk meg 2X zsinórban,mióta a szövetség tagja vagyok.Aki megteszi,az más aljasságra is képes,mivel semmibe nem nézi a más teljesítményét/szórakozását/játékát. Aki farmol,annak a gondolkodásmenete nem terjed túl az egóján.(ÉN MINDENKI ELŐTT!MÁSOK LE VANNAK EJTVE...)
2.: A párhuzamot nem értem a citadella és a farmolás között... Semmi köze egymáshoz a kettőnek.Még megérteném,ha győzelem kicsikarásához használtuk volna.De nem.
3.: A csapás tényleg nem jár előnnyel?Hmmm...Ha minden támadó kap az arcába 30000büntit,az kellőképp megerősítheti őket abban a hitben,hogy nem kell újra próbálkozni,mert a yereség maximum a károkat fedezi!Ezek szerint viszont tényleg megéri használni legkisebbtől a legnagyobbig mindenkinek.Az,hogy ez miképp befolyásolja a háborúk menetét?Érdekesen.A top szövetségek beleuntak,mint ahogy sokan mások is,őket nem fenyegeti még csak a veszélye sem,hogy beleszaladjanak egy ilyenbe. Akik meg ész nélkül hadakoznak,azok viseljék a következményeit! Ne feledjétek:mindíg jöhet szembe egy váratlan pofon!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.44
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
198. hozzászólás - 2009.02.10. 16:20:34 (Válasz masterv #197 hozzászólására.)
Hát nem nagyon értetted meg a mondnivalóm lényegét, ráadásul nagyon csúnya ellentmondásokba keveredtél.

Te mondtad: "...túllihegett erkölcsi és morális okoskodás..."
Majd: "Mi nem gázolunk át másokon... Aki megteszi,az más aljasságra is képes... Aki farmol,annak a gondolkodásmenete nem terjed túl az egóján."
Hm. ha te teszed (mindegy, hogy citadella, vagy farmolás), akkor szóra sem érdemes, ha más, akkor már mocsok?

Én mondtam egy oldallal előrébb: "2. Ez egy játék, és a saját játékélményünk mellett a másikéra is illik odafigyelni, mivel egyedül unalmas játszani."

"2.: A párhuzamot nem értem a citadella és a farmolás között... Semmi köze egymáshoz a kettőnek.Még megérteném,ha győzelem kicsikarásához használtuk volna.De nem."

Hát nincs is párhuzam. Pont ezt fejtettem ki fentebb. Az meg, hogy nem a győzelem érdekében vetettétek be, engem igazol, hiszen akkor csak bosszúból használtátok, nem stratégiai előny szerzése céljából. Ez úgye így erkölcsös, mert ti tettétek?

"3.: A csapás tényleg nem jár előnnyel?Hmmm...Ha minden támadó kap az arcába 30000büntit,az kellőképp megerősítheti őket abban a hitben,hogy nem kell újra próbálkozni,mert a yereség maximum a károkat fedezi!"

Valóban ezt a hatást értétek el. Ugye ezt a választ kaptátok:
"1. ÁLLANDÓ FARM SZÖVETSÉGGÉ FOGTOK VÁLNI A SZÁMUNKRA!!!!"
Ha te úgy gondolod, hogy ezzel elértétek a célotok, akkor no comment.

Ezek után úgy gondolom, hogy ekkora szellemi, és erkölcsi túlerővel, amit te képvselsz, már nem bírok el.
Igazad van. Hajrá.
Pontszám: 6.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
199. hozzászólás - 2009.02.10. 18:14:35
az kellene hogy csapást csak olyan szövetségre lehessen küldeni amellyel háborúban állsz. akkor a "Kicsik ne mozduljatok vagy a haverok lecitadelláznak" nevü kartell (azaz Citadellarács) meg fog szünni.

alakulgat most egy másik kartell amely a békésebb szövetségeket tömöríti. hát, én alapjában véve nem vagyok békés szóval én egy olyan kartellre várok amely korlátozza a citadellát (nem tiltja) és ha egy sokkal kisebb szövetséget támadok akkor nem kapok segítséget, még akkor sem ha citadellát használnak a szövetségemre. ez volna a fairplay. ahogy a Nyugdíjas Klub oldalán van: "Ez nem a farm ahol élünk"
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.20
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
200. hozzászólás - 2009.02.10. 18:23:24 (Válasz Szedah #198 hozzászólására.)
Ez a beszélgetés nagyon elment személyes irányba.Te is kaptál a csapásból,vagy egyszerűen csak feltűnési viszketegségben szenvedsz,amiért íly hevesen támadsz minket? És a lényeg:mi jogosít fel téged arra,hogy gúnyolódj velem egy nyilvános topikban?Én egész mostanáig tartottam magam a kulturált kommunikációhoz,és még a nyilvánvaló hülyeségeidet sem illettem jelzőkkel,nemhogy a személyedet.Kapj a fejedhez,barátom! Ha ilyen irányban kivánsz tovahaladni,akkor azt személyes üzenetben tedd meg,akkor nyugodtan tudok válaszolni topik szétoffolás nélkül is.

A hozzászólás többi részéről:
Te csak a kiragadott sorokkal takarózol! Ellentmondás? Hol keveredtem bele?Fix a véleményem!Nem bosszúból használtuk,hanem elrettentésként.
Ez a részleteket kiemelés pedig,amit művelsz, a való életben perek százainak szolgáltatott már alapot.Ne szavakat ragadj ki,hanem az egész mondatot.Vagy az már nem felel meg a szájízednek?Sehol egy szóval nem mondtam sem én sem pedig szövetségeseim,hogy bajunk van a Citadella használóival!Sőt!Ha nem tűnt volna fel,erre bátorítottunk mindenkit!Akár velünk,akár ellenünk.Amit elértünk vele,az legyen a mi dolgunk,hidd el hogy megbirkózunk vele.A farmolást pedig mereven elutasítom még most is.NEM AZT ÍRTAM AMIT TE KIEMELÉSSEL ALKOTTÁL BELŐLE!Nyomatékosan kijelentettem,hogy nem támadunk zsinórban.De gondolom te jobban tudod azt is,hogy én mit akarok mondani...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.11
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!