Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
101. hozzászólás - 2009.01.29. 06:42:39
Kocos:

"Sajnos nagyon atut a gondolkodasmododon az a jatekstilus amit kepviselsz. Igy nem csoda ha nem tudod megerteni azoknak a motivaciojat akik a bekes egymas mellett valo jatekot preferaljak."

Ühüm, átüt, de legalább nem próbálom megmagyarázni:) Mint ahogy a süket ideologozáláson is átüt, hogy itt nem a "legyen mindenkinek jó", hanem a "legyen nekünk jó, még azon az áron is, hogy mindenki másnak is jó lesz" dolgozik.
Amivel ismétlem, semmi gond, mert okos és (egy darabig) működő taktika, csak akkor nem kell félrebeszélni. Aki meg ezért gonoszt kiált, az megfoghatja a kezét az atombombás példákkal dobálózóknak:)

"Az agresszor szot viszont kerlek magadra alkalmazd. Csak hogy a tenyekez ragaszkodjunk. Koszi."

Az agresszor szót nem rád/rátok, hanem arra a szövetségre alkalmaztam, aki az elmondásod szerint a citadellát először használta, majd (és ezt már én költöttem hozzá) biztosan meghasonlott, és előjött a rács ötletével, hogy jóvá tegye bűneit és önkontrollt gyakoroljon. Irónia, keresd az "i" betűnél. Köszi:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
102. hozzászólás - 2009.01.29. 07:00:28 (Válasz Crimson #101 hozzászólására.)
A citadellát mi alkalmaztuk először (Tökéletes Gyémántok), de nem mi találtuk ki a rácsot, hányszor kell még leírnom?! Az igaz, hogy megbántuk már a használatát. Annyira nem vagyunk azért véresszájúak hogy csak komoly önkontrollal tudjuk visszafogni magunkat a citadellázástól!
Pontszám: 7.50
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
103. hozzászólás - 2009.01.29. 07:02:16 (Válasz Liadas #102 hozzászólására.)
"A citadellát mi alkalmaztuk először (Tökéletes Gyémántok), de nem mi találtuk ki a rácsot, hányszor kell még leírnom?!"

Irónia meg nem az az ország, ahol az irónok laknak, hányszor kell még leírnom?
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
104. hozzászólás - 2009.01.29. 07:08:31 (Válasz Crimson #103 hozzászólására.)
Sosem szerettem a Fekete Viperát!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
105. hozzászólás - 2009.01.29. 07:08:39
Kitűnő a műsor, így tovább !
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
106. hozzászólás - 2009.01.29. 07:12:43 (Válasz Liadas #104 hozzászólására.)
Én sem, annyira hogy nem is tudtam hogy onnan származik:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
107. hozzászólás - 2009.01.29. 07:59:28
Érthető, hogy a - relatív - kisebb szövetségek arra szeretnék használni a PC-t, hogy elrettentsék a nagyobbakat a farmolástól. Ez teljes világos. Az is világos, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, tehát akár a rács mellett állók, akár az ellenzőik elsősorban önös érdekeiket védik. Úgy vélem, ha ezt kultúráltan teszik, nincs is vele probléma.

Azonban mi van akkor, ha a - szintén relatív - nagyobb szövetségek nem tudnak már olyan szövetséggel szemben háborút indítani, akinek ne lenne PC-je, és ne fenyegetne válaszcsapással a farmolásra? Akkor mi lesz?

Meglátásom szerint a PC amellett hogy taktikai elem, legelső funkciója a fejlődés korlátozása, lassítása. Ezt volt hivatott lassítani a rács, azt hiszem. Csapás csapást követ, és mind a támadó, mind a védő fél megtorpan a fejlődésben.
Ahogy a dolgokat elnézem, idő kérdése csak, hogy ne legyen minden szövetségen pár PC csapás, hiszen akik jelenleg védekezésre használnák a rácsot, ők is ugyanúgy farmolnak más szövetségeket, igaz, valószínűleg nem olyan intenzitással. Apró probléma, hogy előbb-utóbb azok is eljutnak a PC-ig, akiket a most a védekezés érdekében PC-zők támadnak, és akkor majd ők is azt mondják, hogy: "Ti támadtatok, akkor tessék, itt a válaszcsapás"

Elgondolkodtató különben
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.01.29. 08:04:34-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
108. hozzászólás - 2009.01.29. 08:04:33 (Válasz Crimson #101 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.29. 06:42:39
Mint ahogy a süket ideologozáláson is átüt, hogy itt nem a "legyen mindenkinek jó", hanem a "legyen nekünk jó, még azon az áron is, hogy mindenki másnak is jó lesz" dolgozik.
Amivel ismétlem, semmi gond, mert okos és (egy darabig) működő taktika, csak akkor nem kell félrebeszélni.


Ezt fel tudom vallalni. En inkabb ugy fogalmaznek legyen mindenkinek jo ugy, hogy kozben nekunk is, de ez alapvetoen ugyanaz. Ez egy (a?) szamomra szimpatikus es elfogadhato hozzaallas.
Ez a veges jatekokban (pl. tarsasjatek) egy darabig a vegtelen jatekokban korlatlanul alkalmazhato.

Az agresszor szót nem rád/rátok, hanem arra a szövetségre alkalmaztam, aki az elmondásod szerint a citadellát először használta, majd (és ezt már én költöttem hozzá) biztosan meghasonlott, és előjött a rács ötletével, hogy jóvá tegye bűneit és önkontrollt gyakoroljon. Irónia, keresd az "i" betűnél. Köszi:)


Tudom, hogy kire alkalmaztad. Igaz, hogy nem ok jottek elo vele, de elfogadtak barmilyen kulso nyomas nelkul.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.01.29. 08:11:48-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
109. hozzászólás - 2009.01.29. 08:09:30 (Válasz Gau84 #107 hozzászólására.)
Nekem inkabb azzal van problemam, hogy ki mikor fogja kiterjeszteni a csapasok koret? Ha hadat uzensz megcsaplak, ha sok LE-t rabolsz megcsaplak, ha epikusozas kozben portyazol megcsaplak, ha barmikor megtamadsz megcsaplak. Nincs semmilyen korlat arra nezve, hogy a zsarolas koret meddig lehet kitolni. EZ az ami zamomra elsosorban aggalyos.
A haboru idovel amugy is megszunik.
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
110. hozzászólás - 2009.01.29. 08:11:15 (Válasz Kocos #109 hozzászólására.)
Az utolsó fokig: megcsaplak, mert az top szövetségek közé tartozol és végül, de nem utolsó sorban: megcsaplak, mert megtehetem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
111. hozzászólás - 2009.01.29. 08:17:35 (Válasz CaveMaN #110 hozzászólására.)
És egy idő után teljességgel mindegy lesz az egész. Akár kap a szövetség csapást, akár nem, menni fog, támadni fog. Hiába jön bárki azzal, hogy de hát PC csapás lesz a válasz a támadásra. Persze, hogy az lesz. És a rajtunk lévő 35 csapás, meg a várakozó 89 csapás mellé még egy bőven elfér.

Ja igen... és lehet gonosz dolog, de hát nem én lennék:

Ezzel új opció is megjelenik a menüben:
- 100 Őskőért a Te szövetséged PC csapása lesz az első
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.01.29. 08:20:39-kor
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
112. hozzászólás - 2009.01.29. 08:29:01
És ha mindenkin csordultig lesznek a csapások és már nem lehet csak kútból építkezni, akkor megszilárdul a szövetségi ranglista, hiszen nem fog tovább nőni a kutak mérete. Még háborúzásból lehet majd LE-t szerezni, de azt is a top szövetségek csinálják a legintenzívebben.

Nem hiszem, hogy ez a cél, de nyugtat a gondolat, hogy ha mindenki szo*ni fog, akkor az én klánom talán kevesebbet. Ha nem jó az embereknek, a mindenkinek legyen jó hozzáállás, akkor sajnos máshogy kell szemlélnem az ügyet.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
113. hozzászólás - 2009.01.29. 08:46:39
A PC egy tökéletesen kitalált játékelem a magyar mentalitásra építve, mivek nálunk a legdivatosabb szemléletmód a "dögöljön meg a szomszéd tehene is...".
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
114. hozzászólás - 2009.01.29. 10:03:24
szerintem ez egyébként nemsokára meg fog kezdődni. Egy "kiüresedett" nagy szövetség, mely fénykorában akár 20, de manapság már csak 6-8-10 taggal bír, nyilvánvaló célpont a feltörekvők szemében. Ebben lesznek olyan tagok, akik már a játék abbahagyása közelében állnak, vagy esetleg túl sokat épített "farmkarakterek." Mivel nekik van akár 2 fölé épített PCjük, nincs logikus magyarázat arra, hogy ne használják, "minden mindegy" alapon.

A vicces az lesz, amikor ehhez egy ideológia is társul, pl. hogy "lassítom a legnagyobbakat, hogy a közepesek beérjék őket", ezért naponta váltogatva szórják mindenkire az áldást Egy ilyet simán el bírnék képzelni. Na velük mit csinálunk?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
115. hozzászólás - 2009.01.29. 10:19:11 (Válasz bonca #113 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.01.29. 08:46:39
A PC egy tökéletesen kitalált játékelem a magyar mentalitásra építve, mivek nálunk a legdivatosabb szemléletmód a "dögöljön meg a szomszéd tehene is...".


látom, még nem szóltak neked, hogy magyra mentalitásra hivatkozni az igazi magyar mentalitás. hogy képzeli valaki, hogy védekezni próbál, ugye? az lett volna a logikus, hogy szövetségi szinten semiképp ne lehessen védekezni a támadások ellen?
Pontszám: 7.20
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
116. hozzászólás - 2009.01.29. 11:19:02 (Válasz winnie #115 hozzászólására.)
Gratulálok winnie, jól levetted a lényeget!
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
117. hozzászólás - 2009.01.29. 11:40:29 (Válasz Mortimer #114 hozzászólására.)
Fenyegetőzni lehet De az hatástalan
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűHarmatNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
118. hozzászólás - 2009.01.29. 12:22:44 (Válasz Kovan #99 hozzászólására.)
Idézet: Kovan - 2009.01.28. 23:02:06
Lenne egy technikai kérdésem a Békepaktum tagjaihoz. Az áll benne, hogy a tagok vívhatnak előre egyeztetett háborút. Mi van a nem tagokkal? Velük elképzelhető egyedi esetekben előre egyeztetett háború tisztán, csapások nélkül?


Természetesen, pont ez a lényeg, csak ezek szerint rosszul van megfogalmazva.
Pontszám: 5
népszerűHarmatNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
119. hozzászólás - 2009.01.29. 12:25:50 (Válasz Harmat #118 hozzászólására.)
Át is írtam, talán így egyértelműbb lesz.

"3) A tagok vívhatnak előzetesen egyeztetett és mindkét résztvevő fél által jóváhagyott lovagias háborúkat külső szövetségekkel."
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
120. hozzászólás - 2009.01.29. 15:39:06 (Válasz winnie #115 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.01.29. 10:19:11
Idézet: bonca - 2009.01.29. 08:46:39
A PC egy tökéletesen kitalált játékelem a magyar mentalitásra építve, mivek nálunk a legdivatosabb szemléletmód a "dögöljön meg a szomszéd tehene is...".


látom, még nem szóltak neked, hogy magyra mentalitásra hivatkozni az igazi magyar mentalitás. hogy képzeli valaki, hogy védekezni próbál, ugye? az lett volna a logikus, hogy szövetségi szinten semiképp ne lehessen védekezni a támadások ellen?


Ha VÉDEKEZNI kíván, akkor ott van a Béke csarnoka, az tipikusan VÉDEKEZŐ épület (akárcsak a védőfal). Az olyan dolgokat, amivel másokra lehet lövöldözni, és nekik kárt okozni, szerte a világon TÁMADÓ jellegűnek minősítik. Még akkor is, ha "Amennyiben megtámadsz így, én visszatámadlak úgy" elven alkalmazzák.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője