Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
161. hozzászólás - 2009.02.09. 22:08:46
Egész a csapásig masterv-vel kedélyesen levelezgettünk, csatáztunk mint "normális" háborúban.

Íratlan szabály hogy a citadellát nem használjuk, mert túl kevés erőforrásból (500 VP) viszonylag jelentős LE vesztést lehet okozni az ellenfélnek.

Most hogy ők ehhez a fegyverhez nyúltak, hosszú távra felírták magukat a fekete kis könyvünkbe.

Játékstílus kinek kinek a sajátja. Ők így játszanak. Mi meg majd eljátszogatunk velük. 1-2 hónapja még vesztettünk a Kubla ellen, most farmoljuk őket. Ilyen a dolgok természete.
Pontszám: 5.40
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
162. hozzászólás - 2009.02.09. 22:10:54 (Válasz Malacka #160 hozzászólására.)
Malacka, mi ezt kaptuk 20 perccel a Citadella után (előtte semmit!):

"részemről egy levelet javasoltam,ki is lett téve szavazásra,hogy elküldjük-e.Az üzenet végére bemásolom. A szövetség tagjai viszont 60-40 arányban úgy döntöttek hogy durr,és már lőttek is.Gondolom ez a 60% azon játékosok voltak,akiket bedaráltatok a támadásokkal,ők teszem fel idegből léptek. Én elítélem ebben a formában a lövést,de a mondanivalójával még mindig egyet értek."

Egyeztessetek már a púderről légyszi, mielőtt teleoffoljátok a topikot!

Köszönöm!
Pontszám: 4.75
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
163. hozzászólás - 2009.02.09. 22:12:11 (Válasz Zaccmester #159 hozzászólására.)
'schuldigung, nem fogalmaztam egyértelműen. Azért a Kublát emeltem ki, mert ők az aktuális téma.
Általánosságban értem a kérdést. A lefarmolt (Kublától most vonatkoztassunk el, ők azért se nem kis szövi, se nem farmok), kicsi, citadellával a farmernek visszavágni kívánó szövetség a rosszfiú, avagy az erre válaszcsapó egyezmény-tagok?
LE veletek! )
Pontszám: 8.75
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
164. hozzászólás - 2009.02.09. 22:15:24 (Válasz Gdd808 #163 hozzászólására.)
Vérmérséklet és helyzet függő. Ha te kapod a PCt akkor az ellen a rossz, ha te adod...
Amúgy ha már van, akkor használjuk. Aztán viseljük a következményeket... (Jaja, fogunk is hozzá taktikát változtatni és építkezni, mindenkinek köszi az ötleteket)
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 5.44
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
165. hozzászólás - 2009.02.09. 22:18:12 (Válasz Gdd808 #163 hozzászólására.)
Mi és igen sok szövetség is elítéljük a Citadella használatát, soha nem használjuk. Kivételt képez az, amikor az egyezmény tagját Citadella támadás éri. Ebben az esetben minden tagszövetség aktiválja saját Citadelláját az "agresszor" ellen.
Jól fogalmaztam meg, érthető?
Pontszám: 5.75
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
166. hozzászólás - 2009.02.09. 22:43:24
Olyan régen szólaltam már meg,hogy nem birom megállni... Varaszlo! Én még most is szivesen harcolok veled!

Viszont a lényeg,hogy nézőponttól függetlenül megtörtént a dolog.Ki így ,ki úgy reagálja le. Ha egy "pofánvertek,szólok anyukámnak" stílusú válaszsorozat következik,az minősíti majd csak igazán a "családot". Mi megoldottuk társak és fenyegetőzés nélkül anno. És még csak véletlenül se merüljön fel bennetek,hölgyek-urak,hogy sírunk-rívunk.Csak gondoltuk érdemes az eseményeket a nagyközönség elé tárni,hogy mindenki levonja a konzekvenciát saját szájíze szerint!
Nem vagyunk kicsi és esendő szövetség,ahogy társam is megfogalmazta,mégis próbálkoztak a "befarmolásunkkal". (de hülye szó) Mi pedig megtettük,ami tőlünk tellett,minden JÁTÉKBAN MEGENGEDETT ESZKÖZT bevetve.Én személy szerint küldtem magyarázatot is,de süket fülekre talált.Végül is mindegy,de adtam a kultúrának is egy esélyt.Emelt fővel és kivont karddal várjuk és viseljük a következményeket!
Mint például ezt a levélkét:

Szia!!

Nos ez övön aluli ütés volt...kérhettetek volna extra heteket ha kapituláltok...ezen még el is gondolkodtunk volna......
Minket is farmolnak nagy szövik...de ilyen eszünkbe nem jutott volna...szégyen rátok nézve!! (mi is nem egyszer kértünk ilyet......ez a módja...)


Két lehetőségetek van:

1. ÁLLANDÓ FARM SZÖVETSÉGGÉ FOGTOK VÁLNI A SZÁMUNKRA!!!!

2. Most kapituláltok és kaptok 2 hét extra békét!!!
******************************************

Mint tudjátok a Citadellarács tagjai vagyunk..........amint plusszban lesz a kuatatok azonnal rátok fogjuk küldeni a citadellarács többi tagját is!!!
Ez tényleges fenyegetésnek szánom..és véghez is visszük ha azonnal nem kapituláltok!!!

És ha ezt még egyszer megteszitek.......garantálom hogy rajtatok kívül kevés célpontunk lesz ezt ÍGÉREM!!!!
(csak az extra béke heteket fogadjuk el......de építhetitek a béke csarnokát is az égig!!)

Ez az utolsó lehetőség hogy válasszatok......2 órátok van a válaszra!!!

Skandar Graun
Harcos Pap

Íme egy válasz,(megint csak tőlem,a többiek nevében még mindíg nem beszélek):
Remélem még 2 órán belül van...
És akkor most ki a gyerekes?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.78
irritálóbablaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
167. hozzászólás - 2009.02.09. 22:43:40
Őszintén szólva szeretném a fejlesztőknek feltenni a kérdést, hogy minek tették be a játékba a pusztítás citadelláját? De ha már betették, akkor miért így???
Vagy be sem kellett volna tenni, mert mindenki fosik használni, akkor meg ugye minek az egész?!!
Vagy pedig éppen, hogy a gyengébbek védelmében kellett volna betenni!!! Tegyük fel erősebb szövi nem használhatja gyengébb ellen, vagy ha használja is jóval kisebb kárt okoz. Lehetne maximalizálni, hogy mennyi csapás lehet egyszerre egy szövin, és hogy a kisebb klánok se éljenek vele vissza korlátokat ott is lehet felállítani. (időlimit, vagy csak háborúban álló féllel szemben stb.)

Sorolhatnám még az ezernyi lehetőséget, ami kiegyensúlyozottabbá tenné a játékot, de felesleges ecsetelnem, hogy ez így ahogy van egy teljesen átgondolatlan rendszer, hiszen ezzel is csak az erősebb klánok privilégiumát erősítik!!! Nem is igazán értem, hogy erre a fejlesztők miért nem gondoltak előre.
Pontszám: 4
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
168. hozzászólás - 2009.02.09. 22:57:14 (Válasz babla #167 hozzászólására.)
Szimplán butaságokat beszélsz.

Mi az, hogy "erősebb"? Mi az, hogy "gyengébb"? A háromtagu Rubinpalota gyenge? A 115ezres, kútja alapján majdnem elsőlapos "A család" erős?

De látom szép magas pontozást kaptál, ezek szerint nem csak te nem gondolkodsz...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
169. hozzászólás - 2009.02.09. 22:58:48 (Válasz masterv #166 hozzászólására.)
RÁCS tagot Citadelláztatok, akik önkényesen nem használják. Az egyezmény értelmében ezzel minden tagját támadtátok vele. Ez TÉNY.

Az is tény, hogy Skandarnak nem kellett volna nagylelkűsködni, hogy kapituláció esetén nem értesíti a RÁCS tagságát (benyeljük), és még ad is +2 hét békét.
A hálátokat lásd feljebb...
Irány a harcmező, ez a hajótok szerintem elúszott.
Pontszám: 5.25
irritálóbablaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
170. hozzászólás - 2009.02.09. 23:15:26 (Válasz Mortimer #168 hozzászólására.)
Egy szövetség erejét nem a kút mérete határozza meg!!! Legalábbis nem annak kellene.
Pontszám: 6.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
171. hozzászólás - 2009.02.10. 00:07:50 (Válasz babla #170 hozzászólására.)
Idézet: babla - 2009.02.09. 23:15:26
Egy szövetség erejét nem a kút mérete határozza meg!!! Legalábbis nem annak kellene.


ilyet senki nem mondott, épp azt a kérdést intézték hozzád, hogy mi alapján mondod meg, hogy egy szövetség erős vagy gyenge?
Pontszám: 7.50
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
172. hozzászólás - 2009.02.10. 00:41:11
A vitába nem kívánok beszállni, de lenne néhány ötletem a probléma rendezésére. Van némi rálátásom a dologra, mivel tagja vagyok a Sötét Mágusok szövetségének, akik tegnap használták a Citadellát (ezer bocsánat érte, megbántuk ), illetve tagja vagyok a Káosz és Vér szövetségnek, akiken használták.

Az alábbi gondoltamenetet szülte bennem ez a zsúfolt tegnapi nap:

1. A Citadella a játék része, tehát a használata mindeképpen megengedett. (A háború első törvénye, hogy mindent megtehetsz, amit az ellenség nem tud megakadályozni.)
2. Ez egy játék, és a saját játékélményünk mellett a másikéra is illik odafigyelni, mivel egyedül unalmas játszani.
3. A fő probléma az épülettel, hogy "elszabadulhat" -jó volt az atomfegyveres példa, én is ezt hoztam fel a szövetségben a használata ellen-, vagyis valaki beveti, jön az ellencsapás, aztán szólunk a haveroknak, hogy ők is vessék be, aztán arra is jön az ellen csapás, és így tovább, míg a játék már csak a bosszúrol fog szólni, meg a csapások eltávolításáról.
Ezért jött létre a V1-en a Citadella Rács Egyezmény. Aki ezt nem tartja be, az számoljon a következményekkel, akár igazságos, akár nem.
4. Ugyanakkor a Citadella hadászati szempontból nagyon jó stratégiai lehetőségekkel bír, hiszen megakadályozható -vagy legalábbis megnehezíthető-, hogy az ellenfél felhúzzon egy újabb szintnyi Gyakteret vagy Védőfalat.
5. Talán újra kéne gondolni az épület használatát, mind a játék üzemeltetőinek, mind a játékosoknak, és mivel nem vagyok politikus, nem csak szájalok, hogy ez így nem jó, de megoldást is kínálok a problémára -maximum nem jót .
5.1. A fejlesztőknek:
A csapás csak a hadi épületekre fejtse ki a hatását (Gyaktér, Védőfal), illetve ezek bónuszait csökkentse, de csak annak a szövetségnek, aki a csapást indította, valamint a kezdeményező is meg tudja szüntetni a hatást -bár ez alkalmat ad a zsarolásra.
5.2. A játékosoknak:
A Citadellát csak háború esetén lehessen bevetni, vagy a hadüzenet küldése elött 12 órával, különben a retorzió megegyezik a mostanival.

Szólottam, Uff!
Pontszám: 9.17
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
173. hozzászólás - 2009.02.10. 02:26:12
Az én véleményem, hogy a Kubla élt egy lehetőséggel, ami itt a fórumon is igen heves vitákat váltott ki. Szívük joga volt ezt megtenni, nincs ezzel probléma. Ahogy szerintem azzal sincs probléma, hogy mivel a Káosz és Vér a citadellarács tagja, válaszcsapásokat fognak kapni. Ezt pontosan tudták, amikor ellőtték a PC-jüket.

Az én problémám, hogy mivel ők is olvassák a fórumot, láthatták, hogy mennyire heves vitákat és ellenérzéseket képes kiváltani; éppen ezért talán nem kellett volna a diplomáciai megoldást totálisan hanyagolni, és egyből amolyan "végső elkeseredésként" használni valamit, amire habár lehetőségük van, de több játékos játékát rontják el, köztük a sajátjukét is.

Azt hiszem egyszerűbb lett volna lenyelni hogy egy szövetség étlapján szerepelnek (ahogy például az ő étlapjukon is szerepelnek jópáran), és elkezdeni fejlődgetni, vagy ha másképp nem megy, hát építeni a Béke Csarnokát. Utóbbit mondjuk igencsak javasolnám, hiszen ezzel igen előkelő helyet szereztek a fent említett étlapon.

Én is igyekszem majd nem másoktól, hanem Tőlük megszerezni azt a mennyiségű LE-t, amibe a semlegesítés kerül. Ez jópár támadás naponta mindenkinek, akit csak elérek. Játéktechnikailag megtehetem, hogy naponta 3x támadok valakit (meg persze ha adott szakértelem fejlesztve van, ez lehet több is), és igyekszem kihasználni majd. Nem akarom másokkal megfizettetni a Kubla PC-jének árát, de gondolom ezt ők is megértik, és támogatják
Pontszám: 9.17
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
174. hozzászólás - 2009.02.10. 03:40:00
Szerintem nem kéne ezt ilyen vér komolyan venni több okból sem.

1. Pont ez a rákfenéje az épületnek, hogy indulatokat vált ki, és a jövő már a bosszúról, személyeskedésről fog szólni, nem a játékról, szórakozásról.
Megtették, megkapják a választ. Ez lehet, hogy így nem jó, ezért is írtam lehetőségeket, hogy a jövőben hogyan kéne változtatni rajta, hogy az ilyen helyzetek elkerülhetőek legyenek.
2. Egyáltalán nem okoztak akkora pusztítást, mint amekkora a viszhangja. 20000LE-t kellett ledolgozni, de mivel az építés szaki is müködik rá, ezért egy közepes szakértelemmel is 8000LE-ből semlegesíthető (ami megtörtént). Jóval többet hozunk el tőlük, mint amenyibe ez fájt.
3. Nem kéne olyanokkal dobálozni, hogy te mocsok farmolsz minket, mert az ilyen játékok erről szólnak, akinek nem tetszik, kalap, kabát. Tényleg meg kellett volna gondolni, hogy érdemes-e ennyiért bevetni egy ilyen indulatokat kiváltó eszközt. Kb. ez olyan, mintha az egyik ország nem csökkentené a vámokat a másikkal szemben, cserébe rázúznának egy atomot minden figyelmeztetés nélkül.

Szerintem a megoldás, hogy mindenki vegyen egy nagy levegőt, számoljon el lassan 20000-ig, majd fújja ki a levegőt8) . Egyből lesz higadtság.
De tényleg, én a békés megoldások híve vagyok, és itt mindkét fél túllihegte a kérdést (igen, a Kubla Kánság is gyerekes a hozzászólásaival).
Vihar a biliben. Ennek a topicnak lassan nincs értelme, mert már a 9. oldalon mindkét fél ugyan azt szajkózza, így előre lépés nem történik.
Javaslom, hogy mindkét fél diplomatája higadjon le, és kezdjenek tiszta lappal új tárgyalásokat. A háborúban a legrosszabb tanácsadó az érzelem.
Pontszám: 8.50
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
175. hozzászólás - 2009.02.10. 07:28:58 (Válasz Szedah #174 hozzászólására.)
Egen, egy kicsit elment gyerekesbe a dolog, de ez van. Amúgy meg köszi a Békecsarnokos ötletet Gaunak, de igazából A citadella kimaxolása merült fel mint opció.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 4.10
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
176. hozzászólás - 2009.02.10. 07:46:12 (Válasz Malacka #175 hozzászólására.)
Malacka, és a többi kubla. Nem gondoljátok, hogy ha mindenki ezt a taktikát követi, akkor 1 hónapon belül nem lesz egy háború sem? Vagyis lesz, de az kb olyan erős szövetségek ellen, mint a döntetlen... Ez a cél? Mert akkor tényleg "teveklubbá" alakul egy harci beállítottságú játék. Már ígyis a vadászatokon van a legnagyobb hangsúly, ha mindenki elkezd úgy játszani mint ti és a békeidők hírmondói, akkor asszem én törlöm magam a játékból, mert sok értelme nem lesz. Gondoljátok ezt íyg is át! Mondom ezt úgy, hogy minket a TGY kicsit több mint hetente meg szokott támadni. Bennünk fel sem merül a PC, mert ezzel a játékot tesszük tönkre.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
177. hozzászólás - 2009.02.10. 08:12:49 (Válasz masterv #151 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2009.02.09. 21:07:41
Az arányosság: nem hagy szabadon játszani az ellenség,én sem hagyom őt. És ők alapvetően kevesebbet is kaptak,mivel nálunk jelen esetben több játékos pár napi játéka silányult rejtőzéssé-leveretéssé,míg náluk csak annyi történt,hogy az amúgy megérdemelt zsákmányuknak találtunk is helyet hirtelen!Ezen nincs mit ragozni!


1/ Ha rosszul alltok, akkor kapitulaljatok es akkor nemhogy rejtozkodni nem kell, de a beke csarnokotoktol fuggoen akar tobb hetig nem is tudnak ratok portyzani. Ha jol alltok, akkor meg el kell viselni, es a vegen lesz valamennyi nyeremeny. De ha jol alltok, akkor naluk sem lehet olyan vidam a helyzet, tehat nem csak nektek kell elviselni.

2/ Nincs azzal gond, hogy azt mondod, hogy: elveszik a LE-t, akkor legyen neki is szar. Termeszetes emberi jellemvonas ez. De ne probald mar aldozatnak beallitani magad ezek utan, ha megkapod a valaszcsapast. Hogy jajj te szegeny meg csak nem is citadellazhatsz megtorlatlanul. Mintahogy o meg nem haboruzhat megtorlatlanul.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.10. 09:39:12-kor
Pontszám: 6.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
178. hozzászólás - 2009.02.10. 08:14:56 (Válasz Malacka #154 hozzászólására.)
Idézet: Malacka - 2009.02.09. 21:52:08
Egen volt, hogy mi is kaptunk, és nem vagyunk "elnyomott kis szövetség", jó középkategóriásak vagyunk, pont ezért viseljük nehezen, ha valaki farmolni akar és még fenyegetőzik is.


Errol a fenyegetozesrol lehet hallani bovebben?
Pontszám: 3
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
179. hozzászólás - 2009.02.10. 08:19:16 (Válasz Kocos #178 hozzászólására.)
Ugyanebben a topikban, a 166.számú hozzászólásomban megtalálod a levelet,ami saját bevallás szerint is fenyegetés volt.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.40
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
180. hozzászólás - 2009.02.10. 08:24:00 (Válasz masterv #179 hozzászólására.)
Azt a levelet, mely a citadellázásotok után ment el?

Ehhhh, MasterV, nagyon ehhh...
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.10. 08:24:42-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője