Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
241. hozzászólás - 2009.02.11. 11:47:45 (Válasz Ajgatsz #239 hozzászólására.)
Az a baj, mindíg akkor jöttök, amikor már van 3 nyitott háború, és ha legalább azt meg akarjuk nyerni, amit mi kezdtünk, akkor meg kell adnunk magunk, pedig tényleg nem szívesen teszem, de különben mindegyikben kikapnánk...
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
242. hozzászólás - 2009.02.11. 12:09:00
Idézet: Gort - 2009.02.11. 11:42:11
Nem igazán értem, hogy miért mondjátok, hogy az élboly nem háborúzik. Az első három szövetség 5 háborúban van benne. Vagy 5 háború már nem is háború?


Nos az az 5 háború 1 háború. Ha megfigyeled akkor a Blood Dragons, és a Tuc Tuc valami poénszövetségek háborúznak 2-2 szövetséggel. Az 4 az ötből. Azaz a TGY-nek van egy komoly háborúja. Nekünk meg most gyakorlatilag egy LE-re menő háborünk van, a másik a Döntetlen ellen van.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
243. hozzászólás - 2009.02.11. 12:22:02 (Válasz Ajgatsz #239 hozzászólására.)
Ja hogy mindenki feladja? Nem gondolod, hogy akkor a Ti készüléketekben van a hiba? Szerintem az Azúr nem adná fel... Ott nem próbálkoztok? Ja, hogy esélytelenek vagytok? Szuper eddig azért voltunk a szemetek, mert háborogtunk, hogy sokadszor jöttök, most azért mert feladjuk... Holnap, mert nem lesz rajtunk sapka. Nagyon szomorú ez az egész...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.20
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
244. hozzászólás - 2009.02.11. 12:59:08
Látom pontoztok le rendesen.

Ahogy elnézem sikerült megbántanom egy pár embert, nem állt szándékomban. Bocsánat.
Először is: nem neveztem senkit se szemétnek azért hogy gyorsan kapitulál, és nem állt szándékomban sértegetni az embereket. Mindössze a top szövetségek (top 4) háborúzására reagáltam.

Tény 1:
ELIT, TGY, Azúr jelenleg nem háborúzik. Kivétel TGY vs Tyrant.

Tény 2:
A Végzeturak mestereinek van a legtöbb nyert háborújuk mert hát háborúzunk, ahogy csak tudunk.

Tény 3:
Az utóbbi időben, az elmúlt pár héten sokan rövid idővel kapitulált miután hadat üzentünk nekik.

Tény 4:
A Tény 3 pontban említett ok miatt mostanság mi sem nagyon háborúzunk.


Nem kritizáltam senkit azért mert hamar feladta, illetve nem állt szándékomban.

Egyszerűen egyetértek azzal, hogy a farmolás lassan kezd lefele mozogni. Ennyi. Köszönöm a figyelmet.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.02.11. 12:59:50-kor
Pontszám: 7.13
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
245. hozzászólás - 2009.02.11. 13:17:45
Crimson beszólásaira adtam valami komolyabb pontozást miközben jókat röhögtem

Zaccmester, nem az a bajom hogy ez a játék csatákról szól, nem az a bajom hogy veszíthetek. a fenébe is, ha szép küzdelemben veszítek akkor az első dolgom gratulálni az ellenfélnek. volt ilyen háború, megtámadtunk egy kisebb szövetséget mert az alacsonyabb tagjaink szerettek volna egy háborút úgy hogy egyenlő esélyekkel indul mindkét fél, a magasabb tagjaink nem is tudtak beleszólni. madjnem ki is kaptunk mert volt két nagyon durva ütőember a másik klánban és vért izzadva tudtunk nyerni. a hadizsákmány 5k LE volt tehát nem farmolni mentünk. a háború végén egypárunk első dolga volt hogy gratuláljunk az ellenfélnek mert valami elképesztő pusztítást okoztak sorainkban (nem hiszem hogy a hadizsákmány magasabb volt mint az ők egyénileg szerzett LE mennyisége).

az én bajom az hogy olyan háborúkat vivnak ahol a gyengébbik fél legjobb választása a kapituláció a legtöbb esetben. ne gyertek a tamagotchi vagy teveklub hasonlatokkal, éppen hogy az erős szövetségek tamagotchiznak mert a létező legkisebb kockázatú háborúkba mennek bele.

kellene valamilyen szabály arra hogy egy erős szövetség ne háborúzhasson a nagyon gyenge szövetségek ellen. kellene valamilyen pontrendszer arra hogy a szövetségeket rangsoroljuk. ne az legyen mint például az LV vagy a Chaos ellen hogy már a második napon jelentkeztek hogyha azonnal kapitulálunk akkor 3 hét illetve 1 hónap békét kapunk. most a Serpents ellen háborúzunk és szerintem ők is meglepődtek hogy ellenállunk, sőt jelenleg még vezetünk is köszönhetően annak hogy a legelején gyorsabban reagáltunk és össze tudtunk szedni egy 10-15 győzelmes előnyt. akár nyerünk akár veszítünk ez mindenképpen egy szép csata lesz. függetlenül attól hogy lényegesen erősebbek mint mi.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
246. hozzászólás - 2009.02.11. 13:47:33 (Válasz S0laris #245 hozzászólására.)
Nincs baj a hozzászólásoddal, egyet is értek.

Jelen esetben viszont onnan indult a vita, hogy kb. azonos szintű szövetség indította a citadellát, amikor kezdett vesztésre billenni a mérleg. Mellesleg szintén sokat háborúzó szövetség, akik már nyertek kihívóként a múltban. Egyébként kétesélyes volt az elején a meccs, vért izzadtunk a 100%-ig. Gratulálnék is szívesen a helytállásért, csak ez a citadella dolog bepiszkolta a becsületes küzdelmet...
Pontszám: 9.17
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
247. hozzászólás - 2009.02.11. 14:15:40 (Válasz Zaccmester #246 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.02.11. 13:47:33
csak ez a citadella dolog bepiszkolta a becsületes küzdelmet...


Akkor szerintem nyugodtan írhatunk egy levelet a játék készítőinek, programozóinak, hogy a PC-t töröljék ki a játékból, mert mi értelme van felépíteni, ha úgysem használja senki? Csak a LE-pazarlás. Érdekes módon azok is felépítették valamiért, akik tagjai a rácsnak. Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?
Pontszám: 1.44
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
248. hozzászólás - 2009.02.11. 14:19:27 (Válasz SwarczY #247 hozzászólására.)
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.
Pontszám: 9.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
249. hozzászólás - 2009.02.11. 14:22:10 (Válasz Malacka #226 hozzászólására.)
Idézet: Malacka - 2009.02.11. 08:35:14
Kicsit sok a moralizálás. Látható - már akik használták - hogy a Citadella nem nagy durranás. Tegnap kaptunk (Kubla) 6 citadella csapást a dicső Citadella rácstól. Kb. 1 óra volt a hatás megszüntetése. Szerintem ez nem elrettentő. Viszont elgondolkodtató. 5 olyan szövetség küldött ránk csapást (a Ronin is gondolom mi voltunk az egyetlen, aki ellen használták), akiknek semmi közük a dologhoz, azzal az indokkal, hogy ők megbeszéltek egy szabályt, amit - mint kívülálló - mi nem tartottunk be... Igazából ez a no comment helyzet.


Ez eros csusztatas. Mi olyat nem beszeltunk meg, hogy TI nem tamadtok citadellaval.
Pontszám: 2.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
250. hozzászólás - 2009.02.11. 14:23:02 (Válasz Crimson #228 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.02.11. 09:14:09
Én igazából azt sem értem, miért harcolnak a gyengébb szövetségek az azonnali kapituláció helyett, hiszen semmit nem érnek el vele, nekik attól nem lesz jobb, sőt. Csak a támadót szívatják a gonosz kis terroristák, egy csomó PP-t el kell rájuk költeni. Szerintem ez nem korrekt:)


Majdnem jol latod. Az a szivatas, ha azonnal kapitulalnak, mert akkor nem lehet kenyelmesen elkolteni a PP-t rajtuk.
Pontszám: 8.40
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
251. hozzászólás - 2009.02.11. 14:35:10 (Válasz Kocos #250 hozzászólására.)
Nem tudtam a PP felhalmozódásának káros következményeiről, én mindig elköltöm:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
252. hozzászólás - 2009.02.11. 14:35:34 (Válasz Ajgatsz #248 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
253. hozzászólás - 2009.02.11. 15:18:12 (Válasz Crimson #251 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.02.11. 14:35:10
Nem tudtam a PP felhalmozódásának káros következményeiről, én mindig elköltöm:)


Hja sajnos van egy olyan szabaly, hogy egy embert csak 8 orankent uthetsz (kiveve ha megvan az a szakid ami nincs meg senkinek Sharpan kivul). Haboruban ilyen gond nincs.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
254. hozzászólás - 2009.02.11. 15:18:56 (Válasz SwarczY #252 hozzászólására.)
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:35:34
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.


Nyilvan van aki nem szeretne kivenni. Lasd jatekvezetes.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
255. hozzászólás - 2009.02.11. 15:22:30 (Válasz SwarczY #252 hozzászólására.)
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:35:34
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.


Egy ideje már páran mondogatják...
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
256. hozzászólás - 2009.02.11. 15:23:46 (Válasz Kocos #254 hozzászólására.)
Ott a pont Kocosnál
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
257. hozzászólás - 2009.02.11. 15:47:11
Nyilván sok szövetség ki is akarja próbálni a citadellát ha már megépítette, ezzel alapvetően szerintem nincs baj. Az újdonság élménye úgyis hamar el fog szállni, miután ellencsapást kapnak a támadásuknak köszönhetően. Lehet itt magyarázni oldalakon keresztül, de nincs értelme. Mindenki megtapasztalja majd a saját bőrén, hogy érdemes-e használni vagy sem. Ha a citadellának köszönhetően a szövetség nam kap többé hadüzenetet, akkor volt értelme használni, de ha a támadások sem szűnnek meg és esetlegesen halmozottan kapják vissza az ellencsapást akkor csak a veszteségeket halmozzák.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.38
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
258. hozzászólás - 2009.02.12. 19:36:36
Nagyon tetszik ez a topic, eddig nem akartam írni.. de megváltozott a véleményem.

Farmolás. Hmm. Minket Világépítőket is támadnak szinte másodpercre pontosan, ahogy lejár a békeidő. Eddig próbáltunk hősiesen küzdeni, hiszen olyan szép lepattanni látni egy TŐGY-ös arcot, vagy kicsorbítani egy VM-es skac pengéjét.. esetleg lecsapni egy Chaos-os pókot. Eddig így ment, most a kocka fordulni látszik. Sok szövetségben vannak szintvisszamaradott aránylag erős emberek (félreértés ne essék, nem ezzel van a bajom), akik háborúkat döntenek el mert +/- 3 szintet simán vernek.

A gondom azokkal van, akik 15-17. szinten 1 mill zsákmányolt LE-vel, 500+ tulajdonságösszeggel, fél millió építéssel állnak. Most mindenki tegye a szívére a kezét és mondja hogy a szabályok keretein belül sikerült nekik ezt véghezvinni. Esetleg minden portyájuk 3k min LE-t hozott.. persze. Ez az én problémám.

Nincs bajom azokkal akik magasabb szintűek és cipóra verik a számat mint Jerikó, sem azzal aki alacsonyabb szintű de reális értékekkel rendelkezik + szintén lezúzza az államat. Tiszteletem az övéké. Harcolj mint az oroszlán, veszíts mint egy király.

Akik ilyenek, azok ne sírjanak ha minden szövetség előbb vagy utóbb instant kapitulációlevest fog forralni ellenük.

Szabályosan játszó szövetségek, emberek, minden tiszteletem.. de a multizók és csalók semmik a szememben.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.25
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
259. hozzászólás - 2009.02.12. 19:51:09 (Válasz Kethios #258 hozzászólására.)
Most szívemre tettem a kezem és mondom: szabályok keretein belül sikerült ezt véghezvinnem.
Amugy egyetlen portyám sem volt 3k felett, söt eddig összesen 5 db volt 2k felett.
További jó játékot!

Szerk.: Mási Valkitor
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.02.12. 19:51:38-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
260. hozzászólás - 2009.02.12. 19:56:06 (Válasz Kethios #258 hozzászólására.)
Idézet: Kethios - 2009.02.12. 19:36:36
Most mindenki tegye a szívére a kezét és mondja hogy a szabályok keretein belül sikerült nekik ezt véghezvinni. Esetleg minden portyájuk 3k min LE-t hozott.. persze. Ez az én problémám.


Nos attol, hogy neked ez nem jott ossze masnak osszejohetett. En ismerek eleg regrol olyan embert akinek ez osszejott. Bar nem szemelyesen, de lassan 14 eve jatszunk azonos jatekkal, ezert merem allitani, hogy a sok LE nala annak koszonheto, hogy ugyesen jatszik, nm csalasnak.

De azt gondolom minden higadtan gondolkodo jatekostol az a minimum, hogy amig nem bizonyosodik be ennek ellenkezoje - es igen jol latod, az, hogy hihetetlennek tartod nem bizonyitek, mert en is hihetetlennek tartom, hogy valaki 10 masodperc alatt fusson 100 metert, megis egesz sokan megteszik - addig mindenkit szabalyosan jaszonak kell tekintenunk.

A bizonyitek gyujtesere pedig hat sok lehetoseged nincs. Ez a jatekvezetes dolga.


Szabályosan játszó szövetségek, emberek, minden tiszteletem.. de a multizók és csalók semmik a szememben.


Latod ezzel igy csak egyeterteni lehet!
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!