Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
1. hozzászólás - 2009.01.25. 12:00:24
A Pusztítás Citadellája egy nagyon sajátos épület és már helyből ellenérzést kelt sokakban.
Mivel nemrég felkérés érkezett válaszcsapásra, így ez újabb vitákat fog kavarni. Úgy vélem jobb, ha erre egy külön topic szolgál, ahol ezt meg lehet beszélni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
2. hozzászólás - 2009.01.25. 12:07:48
A Pusztítás Citadellája. Fogas kérdés. Itt van ugye, a Citadellarács. Ha jobban megnézzük, ezt a legnagyobb 3 szövetség hozta létre. Mit jelent? Ha megcsapnak citadellával, visszacsapnak. Hol van itt a haszon? A három legnagyobb szövetség(Elit, Azúr, TGY) ezzel azt érte el, hogy nem támadják őket citadellával, mert a többiek ilyenkor kötelesek megtorolni azt. Ezzel bevédték magukat és még csak a VP-jük sem fogy válaszcsapásra. Ezzel szemben, a Citadellát előbb vagy utóbb, de kettes szintre fel kell húzni. Ha már ott van, akkor meg miért ne használjuk?
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
3. hozzászólás - 2009.01.25. 12:14:40
Engem igazából a citadella pontos működése érdekelne... a hatását már ismerem:)
Pontosan hogyan lehet aktiválni, mibe kerül, milyen sűrűn lehet használni, hány célpontra lehet rátenni stb.

Egyébként meg a szabályok megengedik, nekem semmi gondom vele. Két szövetség jóvoltából mi már hetek óta vortexviharban élünk, erősíti az immunrendszert:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.14
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
4. hozzászólás - 2009.01.25. 12:20:58
Mostani konkrét esemény a Velim Cervesiam kontra Az Ősmágia Tornya. Erről azonban ők vagy nyilatkoznak, vagy sem.
Használni 5 szövetségi tag tudja 100VP-ért aktivizálva. Nem tudom hány főre rakható, sem azt, hogy milyen sűrűn, mert sosem használtuk és mi csak azért lettünk a Citadellarács tagjai, mert valóban játékrontó, öncélú elemnek érezzük.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
5. hozzászólás - 2009.01.25. 12:25:46
Nem értek a politikához, így lehet, hogy a hasonlatom sántít. Számos országnak van atombombája. Ebből nem is csinálnak titkot. Tehát az atombomba tartását megengedik a szabályok. Ha a tartását megengedik, akkor nyilván a használatát is. Tehát ha egy tábornok egyszer úgy dönt, hogy kilő néhány atom rakétát, az nem tesz semmi rosszat, hisz a szabályok megengedték, hogy megtegye, amit tett.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 4.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
6. hozzászólás - 2009.01.25. 12:28:39 (Válasz Gort #5 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2009.01.25. 12:25:46
Nem értek a politikához, így lehet, hogy a hasonlatom sántít. Számos országnak van atombombája. Ebből nem is csinálnak titkot. Tehát az atombomba tartását megengedik a szabályok. Ha a tartását megengedik, akkor nyilván a használatát is. Tehát ha egy tábornok egyszer úgy dönt, hogy kilő néhány atom rakétát, az nem tesz semmi rosszat, hisz a szabályok megengedték, hogy megtegye, amit tett.


Igen, de ha a jelen politikából indulunk ki, akkor ha ez a tábornok csak úgy elpuffant egy atomot, akkor erősen számíthat arra, hogy a másik is él vele, sőt a megtámadott fél szövetségesei is, sőt semleges államokat/katonai szövetségeket is belerángat a konfliktusba...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
7. hozzászólás - 2009.01.25. 12:31:23 (Válasz Byzon #6 hozzászólására.)
És az miért baj? A szabályok engedik.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 2.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
8. hozzászólás - 2009.01.25. 12:32:46 (Válasz Gort #7 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2009.01.25. 12:31:23
És az miért baj? A szabályok engedik.


Na ez a legnagyobb baj.
Eddig is azt mondtam, most is azt mondom, ennél a résznél mikor kitalálta a Citadellát tuti nem volt magánál a játékvezetés.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.20
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
9. hozzászólás - 2009.01.25. 12:34:34 (Válasz Gort #5 hozzászólására.)
Hát, az hogy sántít, igen enyhe kifejezés, de már hiányzott, hogy valaki megemlítse. És természetesen ne maradjon el a terroristázás sem, igen nagy űr maradna bennem, ha azt nem hozná elő valaki:)
Ember, ez egy játék, a citadella abban egy eszköz, ébresztő. Az Armageddon még néhány pici lépéssel odább van:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
10. hozzászólás - 2009.01.25. 12:35:54
és milyen hatása van a citadellának?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
11. hozzászólás - 2009.01.25. 12:36:59 (Válasz Byzon #8 hozzászólására.)
Byzon teljesen egyetértek veled.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
12. hozzászólás - 2009.01.25. 12:37:06 (Válasz Sir Ny #10 hozzászólására.)
Ahányas szintű csapás van egy szövetségen, annyiszor 5%-kal csökken minden építés hatékonysága.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
13. hozzászólás - 2009.01.25. 12:41:40 (Válasz Crimson #12 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.25. 12:37:06
Ahányas szintű csapás van egy szövetségen, annyiszor 5%-kal csökken minden építés hatékonysága.

és ezzel mi a baj?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
14. hozzászólás - 2009.01.25. 12:45:06 (Válasz Crimson #3 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.25. 12:14:40
Engem igazából a citadella pontos működése érdekelne... a hatását már ismerem:)
Pontosan hogyan lehet aktiválni, mibe kerül, milyen sűrűn lehet használni, hány célpontra lehet rátenni stb.

Egyébként meg a szabályok megengedik, nekem semmi gondom vele. Két szövetség jóvoltából mi már hetek óta vortexviharban élünk, erősíti az immunrendszert:)


Ahhoz, hogy csapást tudjatok mérni egy másik szövetségre, legalább 5 tagnak aktiválni kell a Citadellát. Az aktiválás 100 varázspontba kerül, és egyszerre csak egy aktiválásban vehetsz részt.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
15. hozzászólás - 2009.01.25. 12:47:13 (Válasz Crimson #9 hozzászólására.)
Igen, ez egy játék. És mi lehet egy játék fő célja? Természetesen csak és kizárólag a másik játékos elverése, tönkretevése, szétzúzása, ellehetetlenítése. Az a teljes győzelem, ha a másik játékos töröl, és soha többé még a játék közelébe sem jön. Előre a teljes győzelemért!

Teljes győzelem helyet tökéletes győzelmet akartam írni, de azt túl sokan kapcsolták volna a Tökéletes Gyémánthoz, pedig itt nem róluk van szó. A citadella használat minden formáját helytelennek tartom, akkor is ha védekező szándékkal történik. Kivételt képez a válaszcsapás. Csak attól, aki kapta a csapást, és nem a haverjaitól. Nemrég a szövetségemben történt egy szavazás arról, hogy használjuk-e a citadellát. A nem győzött. Ha az igen győzött volna, kiléptem volna.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.14
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
16. hozzászólás - 2009.01.25. 12:50:53 (Válasz Sir Ny #13 hozzászólására.)
Nekem semmi, de sokaknak igen, és őket is meg tudom érteni. Csak szerintem túl van dramatizálva, főleg az ilyen atombombás meg terroristás hasonlatoknak köszönhetően.
Világégés, b*szki. Csak ahhoz hasonlítható.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
17. hozzászólás - 2009.01.25. 12:53:45
Ez egy fegyver a nálunk jobb szövetségek hátrakényszerítéséhez. Nem ellehetetlenít, csak megnehezíti a dolgukat. A háború nem ezt csinálja? De. Lélekenergiát rabol. A különbség a kettő között az, hogy az egyikben a másik fél megkapja a rabolt LE-t a Citadella esetében nem.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.20
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
18. hozzászólás - 2009.01.25. 12:54:03 (Válasz Gort #15 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2009.01.25. 12:47:13
Igen, ez egy játék. És mi lehet egy játék fő célja? Természetesen csak és kizárólag a másik játékos elverése, tönkretevése, szétzúzása, ellehetetlenítése. Az a teljes győzelem, ha a másik játékos töröl, és soha többé még a játék közelébe sem jön. Előre a teljes győzelemért!

Teljes győzelem helyet tökéletes győzelmet akartam írni, de azt túl sokan kapcsolták volna a Tökéletes Gyémánthoz, pedig itt nem róluk van szó. A citadella használat minden formáját helytelennek tartom, akkor is ha védekező szándékkal történik. Kivételt képez a válaszcsapás. Csak attól, aki kapta a csapást, és nem a haverjaitól. Nemrég a szövetségemben történt egy szavazás arról, hogy használjuk-e a citadellát. A nem győzött. Ha az igen győzött volna, kiléptem volna.

ha kivételt képez a válaszcsapás, akkor nem tartod minden formáját elitélendőnek.

amúgy ez az a hozzáállás, amit itt a fórumban nagyon utálnak, hogy " ha másnak szabad, akkor nekem is ".
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
19. hozzászólás - 2009.01.25. 13:00:24 (Válasz Gort #15 hozzászólására.)
"Igen, ez egy játék. És mi lehet egy játék fő célja? Természetesen csak és kizárólag a másik játékos elverése, tönkretevése, szétzúzása, ellehetetlenítése. Az a teljes győzelem, ha a másik játékos töröl, és soha többé még a játék közelébe sem jön. Előre a teljes győzelemért!"

Igazából nem értem, hogy ennek mi köze a citadellához. Sokkal többen hagyják abba a játékot azért, mert a nagyobb szövetségek "elverik, tönkreverik, szétzúzzák, ellehetetlenítik" őket, mint a citadella miatt. Azt is engedik a szabályok, szóval dögvész és halál jő, meglássátok:)

(Épp meg akartam jegyezni, milyen meglepő, hogy már vagy tíz hozzászólás lement, és nem kezdett el valaki megszállott módon pontozgatni... de mint látom elhamarkodtam volna:) )
A hozzászólást Crimson módosította 2009.01.25. 13:02:26-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
20. hozzászólás - 2009.01.25. 13:01:19 (Válasz Crimson #16 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.25. 12:50:53
Nekem semmi, de sokaknak igen, és őket is meg tudom érteni. Csak szerintem túl van dramatizálva, főleg az ilyen atombombás meg terroristás hasonlatoknak köszönhetően.
Világégés, b*szki. Csak ahhoz hasonlítható.

az atombomba példa csak akkor jó, hogyha mellé még a LE-t embereknek vesszük, mivel a citadellában a legfontosabb ami eltűnik az a LE, egy atombombában a legfontosabb ami eltűnik az az emberélet.
tehát egy olyan háborúban, ahol egyetlen ember sem hal meg, csak más hatalomhoz kerül, egy olyanban az atombomba elítélendő. de mivel egy válós háború nem ilyen, így az atombomba ebből szempontból nem különbözik egy nyíltól. ( amúgy sem értem ezt az atombombázást, egy hidrogénbomba vagy 3000-szer nagyobbat robban mint egy atombomba)
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.40
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!