Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
kedvelt tagSvegerFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
81. hozzászólás - 2009.02.20. 14:20:05
Lehet már volt róla szó,de kiégett öskőből miért nem lehet venni Gyógyitalt és Varázsitalt.
Most azt nézzük hogy ez kicsit segíteni azokat a tagokat akik nem fogják átváltani a köveket.
De számolok azzal is akiknek meg van ősköve azoknak meg mind1 hogy kiégett őskőből vagy Őskőből vesznek italt.
Vagy lehetne azt is aki nem rendelkezik prémium tagsággal azok kiégett őskőből és őskőből is vehetnek italokat.Akik prémiumosok azok meg csak őskőből
Akkor ez előny a nem prémiumosoknak.
Ha volt róla szó akkor elnézést ,de szerintem jó ötlet,az egyik legjobb (Mert tőlem származik )
Nem árulom el hogy milyen néven vagyok a játékba,mert akkor megkérnél hogy ne támadjalak.Így elkerülök egy kellemetlen beszélgetést.
Láss előre és fejleszd a karakteredet.
Pontszám: 5.80
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
82. hozzászólás - 2009.02.20. 16:43:30
Sveger: tudsz gyógyital és varázsitalt venni lélekenergiából is.

Kicsit szeretném ezt a topicot "felmelegíteni". A védelem italának ötletét nem vetettem el, csak egyszerűen sürgősebb dolgok jöttek közbe. Rövid emlékeztető akkor, hogy kb. hol állunk:

A védelem itala
Ár: 10 portyapont + 2 őskő
Hatóidő: 24 óra
Hatás: Ha egy jelentősen erősebb karakter portya során megtámad, akkor a következő bónuszokat kapod:
+elnyelés (szinttől függően)
+tulajdonságok - IQ, védekezés (konstans vagy százalékos)

A "jelentősen erősebb" karakter definiálása: korábban azt javasoltam, hogy mint mindennél, itt is a szint számítson, vagy a szerzett LE különbsége. De figyelembe vehetjük a tulajdonságösszeget is. Pl. ha olyan karakter támad, akinek a tulajdonságösszege legalább 20%-kal több, mint a tied, "felizzik" a védelem itala a harc elején. Ez azért lehet jobb, mint a szintkülönbség, mert jelenleg az égadta világon mindent a szinthez kötünk, és így a védelem itala nem lenne alkalmas pl. a pók stratégiát követő játékosok elleni védekezésre, igy azt a taktikát tovább erősitenénk.

Mivel a sebzések egyre nőnek a játékban, az elnyelés bónusznak mindenképpen egyre növekvőnek kéne lennie: esetleg az állatokhoz hasonlóan, alacsony szinten szint * 0,5 később szint * 1 még később szint * 1,5 stb.
A tulajdonságbónusz viszont konstans lenne (+10 például), vagy százalékos (+10% vagy +20%).

Ezek a hatások mind a kapott sebzést csökkentenék, és bár nem biztos, hogy ettől megnyered a csatát (sőt, ez nem is célja az italnak), de nem 700:30-ra vernek meg, hanem mondjuk 300:200-ra.

A védelem itala kémgömbnél mindenképp megjelenne, portyázásnál nem biztos, hogy ki kéne jelezni.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
83. hozzászólás - 2009.02.20. 16:45:47
Még két dolog:
1.) Ha sikerül döntésre jutnunk, akkor ezt aránylag gyorsan be tudjuk rakni a játékba.
2.) Semmiképp sem akarjuk a játék árát növelni, de az őskő költség azért szükséges, hogy ne táborozzon permanensen mindenki védelem italában. A dolog kompenzálására viszont csökkenthetünk a magasabb szintű tárgyak őskő árán.
Pontszám: 7.50
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
84. hozzászólás - 2009.02.20. 17:07:56
Tehát ez azt jelenti hogy csak a prémiumosok használhatnák? Nem épp ellenük lett kitalálva az ital?
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
85. hozzászólás - 2009.02.20. 22:23:07
HA viszont a szintkülönbséget nem is nézi az ital, akkor semmit nem használ azoknak akiket fentről ütnek le nagyságrendekkel jobb felszerelésben állók.

A láthatatlanságot és a segítő kezet is kijelzi a portyánál, nem lenne jó ha vakon rá lehetne ilyesmire szaladni azért.
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
86. hozzászólás - 2009.02.21. 01:10:17 (Válasz Teki1986 #84 hozzászólására.)
Idézet: Teki1986 - 2009.02.20. 17:07:56
Tehát ez azt jelenti hogy csak a prémiumosok használhatnák? Nem épp ellenük lett kitalálva az ital?


nem kell prémiumosnak lenni a használathoz.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
87. hozzászólás - 2009.02.21. 01:17:44 (Válasz BaalCain #85 hozzászólására.)
Igen, ez azert olyan modosito dolog, hogy mindenkeppen lathatonak kelljen hogy legyen. Kemgombozni nem lehet annyiszor, mint ahanyszor portyazik az ember, foleg ugy, hogy egy orat kell varni.

Segitokez latszik, lathatatlansag latszik, allat latszik, felszereles latszik... egy ilyen modosito dolognak is latszania kell. Szerintem.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
88. hozzászólás - 2009.02.21. 01:54:36 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Háborúban ugye nem lenne alkalmazható?
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
89. hozzászólás - 2009.02.21. 11:30:54 (Válasz winnie #86 hozzászólására.)
de az őskő költség azért szükséges

de kell hozzá őskő....
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
90. hozzászólás - 2009.02.21. 12:01:06
én mndenképp örülnék egy ilyennek de ezt már a kitalálásakor is leírtam de annak én is sokkal jobban örülnék ha nem csak őskőért lenne elérhető hanem mondjuk lehetne valami olyan amit sajnál rá tehát lehetne irreálisan magas ára így nem fogják telepakolni ilyennel a zsebüket az emberek de azok a játékosok is hozzájuthatnak nagyritkán(pl egy háborúban ahol nem mindegy hogy veszít vagy sem)akik nem vesznek őskövet és azt a 7-et élik fel amit a játék elején kapnak
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
91. hozzászólás - 2009.02.21. 13:29:13
Háborúban szvsz nem nagyon lesz jelentőssége. Egy kemény háborúban mégis ki költene el 10 PP-t (!!) egy olyan italra, ami kb. egy láthatatlanságnyi előnyt csinál? Vagy ha mégis, hát üsse kő, az -10 támadási lehetőség felénk, mi meg ugye válogathatunk, legfeljebb nem a Véditalost ütjük.

A magas szintű tárgyak őskőköltség-csökkenése meg hosszú idő óta az egyik legjobb hír
LE veletek! )
Pontszám: 5
közellenségZeusz02Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
92. hozzászólás - 2009.02.21. 19:00:13
Túl drága.Ha kiégett őskő lenne az jó lenne és akkor már nem olyan drága.
Itt a végzetúr végzetúra!:D
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
93. hozzászólás - 2009.02.22. 12:08:41
Rendben, megoldható, hogy megjelenjen ez a hatás is kémgömb nélkül.

Az őskő témán már egyszer végigmentünk, de leirom még egyszer.
Ha ütögetnek az erősebb karakterek, és ez ellen akarsz védekezni, akkor van egy kézenfekvő megoldás: őskövek -> prémium tárgyak.
Ha ezeket megvetted, és még igy is megütnek a magasabb szintüek jobb felszerelésben, akkor nincs további lehetőséged. Ezért kell a védelem ital.
Akinek egyáltalán nincs ősköve, annak nem az a megoldás, hogy legyen egy ingyenes védelem ital - nekik már ott van végső megoldásként a láthatatlanság. A védelem ital azoknak készül, akik nem láthatatlanségban akarnak játszani, de a prémium tárgy nem volt elgendő.

A szintkülönbségből adódó tárgy előny érve jogos lehetne, de szerintem a feltétel ezt is be fogja venni: aki 5 szinttel feljebbről támad, annak valószinüleg meglesz a +20% tulajdonságösszege, és bekattan a védelem ital. De akár azt is lehet, hogy nem a normál tulajdonságösszeget, hanem a tárgyakkal együttest vesszük figyelembe. De ezt nem érzem szükségesnek, ha valakinek 5 szinttel feljebb veled azonos tulajdonságösszege van, az ellen nincs szükség a védelem italra, az nem fog 700:20-ra megverni.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
94. hozzászólás - 2009.02.22. 12:31:38 (Válasz Miklós #93 hozzászólására.)
Miért csak akkor kattan be ha nagyobb támad? Rajta lehetne az emberen állandóan, főleg ha látszana kémgömb nélkül is.
30. szint felett szerintem nincs feltétlenül +20% TÖ 5 szint alatt olyan drága már.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
95. hozzászólás - 2009.02.22. 15:56:30
Tehát aki a nagyobbak miatt nem tudja elhasználni a PP-t az vegyen ősköveket és próbálja meg úgy és ha az sem jó akkor meg vehet még ilyen italt... Ez a fejlesztés csak a prémiumosoknak lesz, nem értem hogy ez miért jó hogy még ilyen plusz is legyen nekik....
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
96. hozzászólás - 2009.02.22. 16:19:12 (Válasz Teki1986 #95 hozzászólására.)
Idézet: Teki1986 - 2009.02.22. 15:56:30
Tehát aki a nagyobbak miatt nem tudja elhasználni a PP-t az vegyen ősköveket és próbálja meg úgy és ha az sem jó akkor meg vehet még ilyen italt... Ez a fejlesztés csak a prémiumosoknak lesz, nem értem hogy ez miért jó hogy még ilyen plusz is legyen nekik....


most lett leírva, hogy mi miért van, emeld ki, hogy melyik részt nem érted.

(a prémiumosok pedig végképp nem tudom hogy jönnek ide. róluk szó sincs. vagy csak én értettem félre valamit és előfeltétele az ital használatának, hogy valaki hetente 6 őskövet költsön el a prémiumtagság kiváltására?)
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
97. hozzászólás - 2009.02.22. 16:40:35
Valószínűleg ott lesz a félreértés, hogy sokan prémiumos alatt azokat értik, akik őskőért vesznek tárgyakat a játékban.
Pedig hiába minden bogár rovar, nem minden rovar bogár...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
98. hozzászólás - 2009.02.22. 16:43:25
Nem, nincs, csak gyakran összekeverik az emberek a kettőt. Mármint, hogy valaki ősköves cuccokban mászkál, illetve, hogy prémiumot váltott játékos. A kettő között nagy az átfedés, ez okoz félreértést (persze sokkal kevesebb az olyan játékos, aki fullköves szerkóban nyomul, de nem prémium, mint az, aki csak a prémváltásért fizet be követ, de amúgy a csak LE-ből is vásárolható felszerelésben játszik)

Szvsz nem kell prémiumnak lenni, hogy Védelem Italát vegyél majd, de őskőbe kerül, persze túlnyomórész nyílván prémesek fogják vásárolni, és ez tök rendben is van így. Az valóban idegesítő lehet, ha az ember sok pénzt áldoz jobb felszerelésre, fókuszkristályokra, mégsem tud játszani, mert a hajnal 1-5 óra sávban (a legjobb portyaidőszak ) nullára verik az ÉP-jét így is.
LE veletek! )
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
99. hozzászólás - 2009.02.22. 18:04:01 (Válasz winnie #96 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.02.22. 16:19:12
Idézet: Teki1986 - 2009.02.22. 15:56:30
Tehát aki a nagyobbak miatt nem tudja elhasználni a PP-t az vegyen ősköveket és próbálja meg úgy és ha az sem jó akkor meg vehet még ilyen italt... Ez a fejlesztés csak a prémiumosoknak lesz, nem értem hogy ez miért jó hogy még ilyen plusz is legyen nekik....


most lett leírva, hogy mi miért van, emeld ki, hogy melyik részt nem érted.

(a prémiumosok pedig végképp nem tudom hogy jönnek ide. róluk szó sincs. vagy csak én értettem félre valamit és előfeltétele az ital használatának, hogy valaki hetente 6 őskövet költsön el a prémiumtagság kiváltására?)


Látom nem fogtad fel mit akarok. Az volt a lényege hogy csak azoknak lesz ez kitalálva akik vásárolnak őskövet, tehát ez egy újabb kényelmi szolgáltatás számukra. Amúgy meg aki megvesz egy rahedli őskövet az kb. 95%-ban prémiumos is sztem....
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
100. hozzászólás - 2009.02.24. 12:28:23
A +20% tulajdonságösszeget mindenképp ki kell venni, mert azzal együtt használhatatlan. Példaként legyek itt én, egy kezemen meg tudom számolni hányan ütnek, és a max. a 10%-os tulajdonságnövekmény, de már az is 70-et jelent. Néha mégis vennék, főleg ha epikusra megyünk, mert olyankor fontos, hogy megmaradjon az ÉP-m az esetleges betámadás ellenére is. (Sharpa két állattal harcolva 1600 felett sebez - ez több, mint az ÉP-m fele.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!