Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór újra
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
461. hozzászólás - 2011.08.25. 16:30:11
Erősítve lettek a dögök?

Tegnap simán vertem őket, most meg minden másodikról lepattanok...
Pontszám: 7.75
népszerűKonzervFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
462. hozzászólás - 2011.08.25. 16:40:58 (Válasz Tigristappancs #461 hozzászólására.)
Én most kezdtem el. Nem olyan erősek sztem.

Vannak jó állataim 100+. Jobb tárgyaim és egy jó közepes magas szerencsével megáldott karakterem + szívósság öv, bár ez nem sokat számít bele.

A lényeg,hogy 10 perc alatt 34 ből 34 nyert lett. Igaz semmi relik nem esett,de sztem nem erősek kétszer kellett ÉP-t egészítenem.
Pontszám: 8.64
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
463. hozzászólás - 2011.08.25. 16:55:01
Ja tegnap ugyan ez volt nekem is. Ma meg hirtelen nagyon tápok lettek. Oo
Pontszám: 7.75
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
464. hozzászólás - 2011.08.25. 17:14:21 (Válasz Maci #384 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2011.08.24. 23:28:46
Kb. a tavaly októberi áron számolva másfél év, mire behozza az árát az aukciós bérlet, amit megvettem.
A folyamatos féléves bérletezéssel ez a másfél év három évre nőtt.
És csak utána kezd el egyáltalán előnyt termelni.


A berleltet mindenki utalja akinek nincs. Mert ott van Soul Raver (Cyron) aki szenne tapolta maghat es 16 aukcios targya van, meg ugy egyebkent is.
Csak a draga irigykedok egy dologrol felejtkeznek el, hogy van mondjuk 5-10 ember aki a jatek elejen vette a berletet, es van 20 aki meg kesobb. Es bizony a berlet mindig a legdragabb cuccok koze tartozott, sot jellemzoen o maga volt a csucstarto. A megterulesi ideje nagyon komoly.

A Maci altal leirt modon az elelmesek (jomagam is) minden targyukat berlettel tudjak elpasszolni. Ez bizony nem csak azt jelenti, hogy a berlet jutalma +2 dukatrol +1 dukatra csokken, hanem azt is, hogy osszessegeben JOVAL tobb dukat kerul forgalomba, az arak lenyegesen magasabbak lesznek feleves berlettel a jatekban, mint nelkule lennenek. Eben az osszefuggesben vizsgalva konnyen belathatjuk, hogy ahelyes szemleletmod az, hogy a berlet korabbi 200%-os bonusza (1 helyett 3) 50%-osra apadt (2 helyett 3), azaz hatekonysaga a korabbi negyedere csokkent.

Egy olyan targy eseteben ami a vasarlok egy jelentos reszenel, ahogy Maci is irta 1-2 ev megterulesi idovel rendelkezik, tehat 1-2 ev utan van nullan vele az ember (igen ezt duplazza fel maga a feleves berlet, es a megterules fogalma pedig az inflacio miatt erosen megkerdojelezodik). tehat teszemazt 3 ev utan van ott, hogy mar nem all bukora. Hogy mennyire sok a 3 ev, azt szerintem jol jelzi, hogy a jatek meg nincs 3 eves! Ki merne ra merget venni, hogy 3 ev mulva meg jatszik? Naugye. Az meg, hogy egy Berlet szintu targyat kitermeljen a berlet, azinflaciotol valo eltekintes mellett is 6 ev, ha az inflacio beleszamolom, akkor inkabb 10. Nonszensz. A berlet lassan ott tart, hogy a hasznat majd unokaink fogjak elvezni.

Javaslatom: a feleves aukcios berlet ne 2 dukatot adjon terkapus targyankent, hanem +1 dukatot es mukodjon egyutt a sima berlettel. A hatas igy is durva marad, a korabbi 200% bonusz 100%-ra csokken, azaz felere.

Tudom persze, hogy a dukatok egy resze, mondjuk fele az ismetelhetokbol, epikus targyakbol jon. Szerintem ez ugyan felso becsles, mert nem mindenki tart meg az ismetelhetoknel, nem mindenki tolja napi 3-5 kuldi sebesseggel, de atlagnak fogadjuk el.

Ebben az esetben az inflacio a berlet hatasara csupan 50%-os, tehat alapbol 2 -> 4 (100% a bonusz), a mostani rendszerben 3 -> 4 (33%), az altalam avasoltban pedig 3 -> 5 (66%). Talan ez is sok, talan eleg lenne ha a kisberlet a nagyberleteseknek csak 50% esellyel adna extra dukatot, 3 -> 4,5 (50%), de azt kar lenne tagadni, hogy a nerf a mostani formajaban erosen a lo tuloldala.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.72
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
465. hozzászólás - 2011.08.25. 17:22:19
A karakterem a szintemen az első, jó magas tulajdonság és magas szakértelmekkel.
Magas elnyelésű allatokkal, a szintemhez képes új, 20 szinttel nagyobb fegyverekkel.
A logika azt diktálná, hogy NYEREK a drakónok ellen.
De nem, minden második majdnem teljesen leüt.
Olyan, hogy 7400 ÉP-t egyből levesz.
A gyengébbeknek egyetlen egy vesztes csatájuk sem volt eddig.
Megpróbáltam tiszta fénnyel, ugyanaz a mese.
Akkor az van büntetve aki erős?
Egy erős karakter simábban kellene vegye az akadályt nem?
Így ebből nem lesz nyereség elszámoláskor, mert azt a rohadt két CSP-t ha magamra költöm, akkor fejlődök, így meg csak elpazarolom.
Ha mindegyik drakónhoz kell vásároljak egy kristály gyógyitlat, akkor megint nincs nyereség.
Olvasom, hogy más is van így .
Ha valaki tud világosítson fel, hogy tulajdonképpen mi a helyzet, mert ezt nem értem és kezdett elegem lenni az egészből.
Köszönöm.
Pontszám: 5.22
kedvencUzsuFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
466. hozzászólás - 2011.08.25. 17:41:35 (Válasz Settlers #465 hozzászólására.)
Hát nem tudom 59 nyert csata 38 gyógyital és semmi relikvia csak 4-5 ital esett eddig állatokkal max 3 csata és újból ital kell
Pontszám: 5
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
467. hozzászólás - 2011.08.25. 18:10:50 (Válasz Uzsu #466 hozzászólására.)
Nekem 86-ból nem esett más, csak pár lötyi...
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.82
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
468. hozzászólás - 2011.08.25. 18:27:29 (Válasz Morzkod #464 hozzászólására.)
A bérlet valóban sokat vesztett értékéből, én pl 1500 dukátnál többet nem adnék már érte a mai árfolyamok mellett. A féléves bérlet viszont gyakorlatilag olyan, mintha folyamatosan működne, ezzel a normál bérlet kb annyit ér mint két dukáttojó tyúk.

Meg is lepődtem azon, hogy a féléves bérlet megint bekerült, ráadásul változatlan formában. Ha pl a fókuszkristályok eladására adott volna +1 dukátot azoknak, akiknek nincs rendes bérletük, akkor nem lehetett volna fél évig halmozni az ékszereket, hogy aztán most dupla áron eladja az ember.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.72
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
469. hozzászólás - 2011.08.25. 18:29:44
Kaptam egy ilyet: sárga dukátital...
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.53
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
470. hozzászólás - 2011.08.25. 18:36:50 (Válasz Craslorg #391 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.08.25. 06:26:45
Dozerrel értek egyet. 1 éve volt az utolsó ilyen event. Nyilván azok a tulajdonságok is kaptak akkor pluszt, amelyeket egyébként nem nagyon növel az ember, de előbb utóbb sorra kerülnek. Mivel a költségük 40%-a a normál tulajdonságnak (nekem jelenleg ennél is kevesebb), így ha volt 20% tiszta hasznod, ami eloszlik a tulajdonságok között, ebből arányaiban nem 1/6-a megy az alacsony tulajdonságokra, hanem 1/14-e, azaz a 20% haszonból még mindig 17-18%-os haszonnal fejleszted a szükséges tulajdonságokat. (A számok hozzávetőlegesek, de arányaiban megfelelnek.)


Az elmélet szép, de a gyakorlat mást mutat. Ha van két teljesen azonos karakter, az egyik tolja az eventet, és egyenletesen kap +10-et minden tulajdonságára, a másik fejleszt 30-at az IQ-n, 20-at a szerencsén, akkor aki landragorozott, az megszívta, hiába van 20%-al több LE a karakterében. A másik játékosnak pedig már csak arra kell figyelni, hogy tartsa az IQ és szerencse előnyét.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.58
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
471. hozzászólás - 2011.08.25. 18:42:04 (Válasz Isten Kardja #469 hozzászólására.)
Ami persze nem jó semmire.
Pontszám: 5.55
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
472. hozzászólás - 2011.08.25. 18:48:17 (Válasz Ariel #470 hozzászólására.)
Jogos, nekem is ez a bajom vele. Élmezőnyben feljebb, ahol már csak pár tulajdonságot fejleszt az ember (legalábbis jó ideig véleményem szerint), ott hátrány az esemény jutalmazása.

Ezért lenne jó tudni valamit a jutalmazásról..
Pontszám: 7.49
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
473. hozzászólás - 2011.08.25. 18:55:16 (Válasz D4vid #471 hozzászólására.)
Abszolúte
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.53
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
474. hozzászólás - 2011.08.25. 18:57:49 (Válasz Maci #472 hozzászólására.)
Egyvalamit tudok emberek: aki ebből az eseményből kimarad, az menthetetlenül lemarad. Ismertem olyan karaktert, aki csak ezért törölt, mert durván elmaradt az event után TÖ-ben, pedig Ő minden egyéb bevételből a TÖ-jét nyomta amíg mások drakonokat öltek.
Szóval: tetszik vagy sem, nyomni ezerrel!
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.53
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
475. hozzászólás - 2011.08.25. 19:03:07 (Válasz Maci #472 hozzászólására.)
Továbbra is azt tartom, hogy nekem ugyanúgy meg fogja érni, mint legutóbb. Hozzátéve, hogy a mágiát és egészséget már rég kellett volna tolnom, de vártam ezt az eventet, hogy ez lökjön rajtuk, illetve várom a Xeno eventet, hogy az egészségen ott még tolhassak küldizés közben.
Mindenki eldöntheti, hogy neki megéri-e és úgy áll hozzá a drakónokhoz. Ha akarja, csak a relikviákig csinálja, ha akarja, akkor fullosan, aztán a végén kiderül. Nyilván Arielt akkor se fogom legyűrni, ha "sokkal jobban" járok, max közelebb kerülök és 3 helyett 5% esélyem lesz ellene, de ettől még nekem most ez a játék, végre nem az unalom. Emiatt el is toltam egy rakat AF-et a gyors és többlet pihenésre, aminek utána már nem sok hasznát fogom venni, de sebaj
Pontszám: 7.40
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
476. hozzászólás - 2011.08.25. 19:03:32 (Válasz Isten Kardja #474 hozzászólására.)


V5-ön ezt ilyen merészen azért ne ...
Aki tud számolni, az szépen kiszámolhatja, hogy hanyadik szintig érdemes, mennyire és hogy nyomni az eventet.
Bár én személy szerint magam ellen beszélek ezzel!
MINDENKI FORCE MINDEN CSP-JÉT TOLJA BELE AZ EVENTBE!!!
Pontszám: 8.14
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
477. hozzászólás - 2011.08.25. 19:06:10 (Válasz Craslorg #475 hozzászólására.)
Te unoptimalista!
Gondolom ismered a sebgyógyítást, a börkeményedést, a vastag bőr szakértelmet is
Ariel szerint csak IQ+szerencse kell, minden más unoptimális, és mehet a rinya, ha másra is kéne költeni
Pontszám: 6.28
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
478. hozzászólás - 2011.08.25. 19:06:27 (Válasz Birka #476 hozzászólására.)
Na ugye? Egyébként pedig magamnak sem árt egy kis bátorítás
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.53
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
479. hozzászólás - 2011.08.25. 19:07:44 (Válasz Craslorg #475 hozzászólására.)
Neked ugyanúgy kell a védekezés, támadás, iq, tau, erő?
Szerencse nem kő?
Pontszám: 7.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
480. hozzászólás - 2011.08.25. 19:10:23 (Válasz Maci #479 hozzászólására.)
Mindegyiket növelnem kell. Ha nem most, akkor 3-4 hónap múlva vagy ha már az elmúlt 1 évben nem növeltem, legalább most növelem, mert ez a másik oldal, hogy volt amit többször speceztem, volt, amit meg majd 1 éve nem. Szerencsém az egekben Az nem kő'. Egyszerű a képlet: nincs olyan tulajdonság, ami sohase kell növelni. Erre ideális évente egy ilyen event
Pontszám: 7.40
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője