Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Leanthil

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.11.25. 14:02:40
Idézet: Jeriko - 2008.11.21. 15:59:34

Az eddig csatákban látható aktuális portyázásaim LE termése: 1, 0, 2, 108 (ez 13. szintű volt), 0, 0, 1, 10, 0, 0, 0, 0, 28, -97 (ezt az egyet veszítettem, hülye módon 16. szintre támadtam), 15, 0, 0, 0, 2

Összesen: 19 csata, 70 LE, átlag 3,7 LE csatánként. A hordabónuszomnak köszönhetek kemény 17,5 LE-t (kb. amit egy átlag vadászat helyes kvízkérdésbónuszára kapok)
Egyébként jól látszik a tendencia: minél magasabbra mész, annál lehetetlenebbé válik az LE szerzés.


Meg kellene kérdezned Truebloodot meg az eddig cca. 200000 LE-t raboló szövetségi társaidat, ők hogyan csinálják.
Dátum: 2008.11.20. 19:49:50
Van egy szabályrendszer és van egy szerepjátékos körítés. A végzeturak olyan galetkik, akik legyőzték az Ellenséget, aki pedig játszik az ŐV-vel, az tudja, hogy a legtöbb galetkinek mindenhez kell értenie, hogy esélye legyen a végső harcban. Ezen alapul a galetkik társadalma (persze specializálódni lehet).

A végzeturak alapból univerzális képességű lények, amik közül 4 társaság egy KICSIT jobban ért valamihez. De itt nem kasztok vannak, ezt ne keverjük bele.
Hát persze, hogy nem...

Egyébként a Beholder játékai mindig is olyanok voltak, amik az idő telésével egyre változatosabbá váltak, egyre bővültek, egyre nagyobb játékélményt biztosítva így. Visszalépés ehhez képest MINDIG akkor történt, amikor valaki nekiállt kihasználni a rendszer 'gyenge pontját'. Nem bírt normálisan játszani, hanem ráfeküdt a készítők által nem szándékolt hatások kiváltására, míg végül sikeresen felborította a játékegyensúlyt. Ennek az lett a vége, hogy tiltást, korlátozást kellett bevezetni, aminek csak annyi volt az eredménye, hogy bár az izgága ember előnyét sikerült visszavenni, de közben több ezer rendesen játszó játékos is megszívta. Kicsit elegem van már ebből, mert ezt megéltem az ŐV-n, a TF-en, a HKK-ban, és most itt is.
Nem, arról, hogy valakik többezer LE-vel ücsörögnek nem tehet. De én a toplistában nem látom a nevek mellett, hogy hány LE-vel táboroznak éppen...
Dátum: 2008.11.20. 10:01:56
Egyetértek.
Dátum: 2008.11.19. 16:48:14
"És mi baly van azzal"

Jajj, ez letaglózott.
Dátum: 2008.11.19. 13:57:29
A lényeg, hogy ugyanannyi lehetőségük van nekik is valamelyik irányba fejleszteni a karaktert, mint másnak. A horda bónusz csak az alaptulajdonságok felett érdekes, de nekik sem több LE a támadást növelni (vagy bármi mást).

Egyébként meg van kimondottan mágusoknak való cucc, például az Yssuf tőre vagy a smaragd mágusbot. Ezek adnak annyi tápot (IQ és mágia terén), hogy a felszabaduló erőforrásokból jut a többi alaptulajdonságra.
Dátum: 2008.11.19. 12:02:12
Idézet: Eardog - 2008.11.10. 06:29:58
Óhh, játékkészítő istenek, köszönjük szépen a kritikus sebzés szakértelmet, így tovább erősítve a közelharci támadást, és így lehetetlenné éve a smaragd varzslók boldogulását, hiszen őket nem részesítitek eme nagy áldásban....

MIÉRT NEM? ott a szívosség, közelharci az is....most miért nem lehet berakni egy varázslatot erősítő vagy varázslókat támogató szakértelmet?
Pl, egyik harci kör lecserélődhetne +1 vari körre, lehetne varázsló hatalma szaki, 20.szinten 1 harci kör varázskör lenne, 50.szinten még egy....
VAgy csak simán varázserőt növelő szaki....
de persze nem tanulás 10000 szinten, hanem be kéne tenni ide az elejébe a szívosság és kritikus sebzés köré

Aki egyet ért, részben vagy egészben, az a pontozással jelezze szándékát! Köszi....egy zafíros!(világ2-n smaragd )


Igazából nem értem ezt a smaragdos sírást. A kritikus ütésre a smaragdoknak ugyanúgy jár a bónusz, mint másnak és ettől egyáltalán nem csökken a győzelmi esélyük. Ez akkor lenne igaz, ha egy smaragdnak csak az egy szem varászlatával kellene győzni egy portyában, a többi horda tagjai meg csak üthetnének.
Stubb, nem arról volt szól, hogy aki sokat épít, az csaló, hanem arról, hogy vannak karakterek, akik 80k LE-t építettek, miközben a szerencsén kívül semmilyen tulajdonságon nem növeltek, ergo nem játszanak, hanem rabszolgák.

Nekem meggyőződésem, hogy ezek 2. (3-4.,stb.) karakterek.
Dátum: 2008.10.18. 10:12:11
Erre egyszerű a válasz: a fél Kánság túl csenevész ahhoz, hogy szembe szálljon velünk, a negyede láthatatlanul bújkál, a maradék pedig állandóan levereti magát, hogy ne kelljen ellenünk kiállnia.
Várom már, hogy leteljen a két hét... Csak aztán nehogy pofára essek.
Jerikó, Sharpa 72-vel több győzelemből szedte össze azt a LE-t, ami azért nem elhanyagolható különbség.

A portyapontokat eddig is elleneztem (sajnos nem elég hevesen), a bevezetés óta pedig kimondottan gyűlölöm őket. Amióta így megváltozott a játék, semmi élvezetet nem találok benne, olyan, mintha bezombultam volna. Állandóan azt lesni, mikor támadhatok vagy vadászhatok nagyon unalmas.
Mivel többször is elhangzott a nevem, reagálnék egy-két dologra.
Amikor én és a társaim a topba kerültünk, teljesen mások voltak a viszonyok. Akkor könnyen és egyszerűen lehetett megállapítani, kinél van sok LE. A 2. szintű zafírok, a 3. szintű, varázslat nélküli karakterek, később azok, akiknek hiányzott valami a 4 tárgyból. Az összerabolt LE-ből könnyen vehettünk cuccot, tulajdonságnövelést, így mindegy volt, kit ütünk, mert szinte mindig lehetett győzni (egy-két abszurditástól eltekintve ez sikerült is). Ezt BÁRKI utánunk tudta volna csinálni. És akkor még sokkal kisebb volt az a rabol LE mennyiség, aminél néhányan már csalásról pusmogtak.

Most viszont (és ismét felhívnám a figyelmet) az első és a 10. között már 20000 LE a különbség, ami a jelen körülmények között is ezrekkel nő naponta. Gondolom, senki nem feltételezi, hogy két hét játék után meghülyülök, és nem tudok ugyanolyan szinten tovább játszani, mint addig, de ennek ellenére sem tudom tartani a lépést. Megközelítőleg sem.

Tegnap 29 csatám volt, ebből 24-et megnyertem. Az 5 vesztett csatában raboltak tőlem 178 LE-t, a 24 nyerttel szereztem 450-et. 24 csatából 450 LE! Ez elég botrányos, és a mai nap sem ígérkezik jobbnak. Csoda, hogy ha némelyek csalást feltételeznek, amikor azt látják, hogy mások ilyen körülmények között továbbra is több ezer LE-t rabolnak? És most nem rólam van szó, mivel én eddig sem állítottam, hogy (mondjuk) AranyAlma csalna.
Hát hogy a Miklósék már zárolták volna őket, abban nem vagyok annyira biztos. Az építő rabszolgákat sem zárolják, pedig azok egyértelműen nem szolgálják a játékos szórakozását, ergo második karakterek.
Oké, legyen. Nem ragaszkodom ehhez az állításomhoz, mert nem feltétlenül jegyzem a többiek pozícióit, tehát rosszul is emlékezhetek.
A lényegen ez semmit nem változtat, mert a hozzászólásom legjelentéktelenebb részét sikerült kiragadnod. Egyébként meg ez a vita nem is ide való, hanem a stratégiákhoz, esetleg a szabályzat megsértése topicba.
Az italok használata különben is azt feltételezi, hogy az ital fogyasztója másoknál többször jár portyázni, hiszen több ÉP és VP áll rendelkezésére. Ebből persze több LE-t is szerez. De ez nem így van az adatok szerint.
AranyAlmának most 418 győzelme van, ebből szerzett 44169 LE-t. Mordraneth 446 győzelemmel 36196 LE-t, Ravenwood 309 győzelemmel 32719 LE-t. Összehasonlításképpen én 443 győzelemmel 26531 LE-t szereztem, és egyetlen italt sem ittam. Mordranethet leszámítva még AranyAlmánál is egy napnyi portyával beljebb járok, nem is beszélve arról, hogy a gyémánt karakterek 6-7 napja még sehol nem voltak a top 10 karakterekhez képest, azaz rakétaként törtek előre. Az egy portyával szerzett LE tehát nem kb. 105, hanem még ennél is több, ezt pedig nem indokolja a hordabónusz.

Tehát az egy portyával szerzett LE mindenki esetében sokkal több.
Az lehet, de az már a szerzett LE felhasználásának kérdése. Hogy ki mire költi, azt nem firtatom. Én arra vagyok kíváncsi, ki honnan tudja, kit kell ütni, hogy össze lehessen szerezni ilyen temérdek LE-t? És még mindig nem feltételezek olyan másod- és harmadkaraktereket, akik az egyik szövetségben építőrabszolgák, a másikban meg farmkarakterek, akik felszúrják magukat a főkarakterre, hogy annak még a portyapontja se csökkenjen. Gondolom, Miklósék egyébként is kiemelt figyelmet szentelnek az első X karakterre, és folyamatosan szondázzák azokat.
Idézet: Normandiai Roland - 2008.10.09. 10:29:29
talán kisütötte a lélekkutat...


Nem tudom, mióta játszol, de ha nem rég óta, akkor elárulom, hogy a SZERZETT LE DIFFERENCIA oszlopban nem szerepel sem a vadászat, sem a kvíz, sem a lélekkút kisütése, csak a rabolt és vesztett LE különbsége.
AranyAlma, ezek a tanácsok ugye nem kimondottan nekem szóltak, hanem úgy általában a játékosoknak?

Ezekkel a lehetőségekkel természetesen én is élek, a szövetség is él, de mindez csak arra elegendő, amit a publikus adatoknál látni. Komolyan gondolod, hogy nekimegyek olyannak, aki nagy eséllyel elver, vagy akinél potenciálisan nincs LE? Komolyan gondolod, hogy nem megyek naponta 30-35 portyára (persze sikerült elintézni, hogy ne mehessek)? Eredetileg ébredés után elintéztem 2-3 portyát, aztán mielőtt dolgozni indultam, ugyanennyit. Mikor beértem a munkahelyemre, rögtön ment újabb adag, majd a büntetések leteltekor megint, a pihenéseket gondosan beiktatva. Este a reggeli verzió fordítottja. Nem hiszem tehát, hogy kevesebbet ültem volna a játék előtt, mint más.
Én arra lennék kíváncsi, ezen felül mit csinálsz, ami indokolja, hogy fél naponta újabb több ezer LE előnyre tegyél szert. Természetesen csakis szabályos dolgokra gondolok.
Idézet: Leanthil - 2008.10.08. 18:20:11
Nem tudom, hova írjam ezt, de itt biztosan elolvassák az érintettek. Szóval oké, be lett vezetve a portyapont. Gratula!
Akkor most felhívnám a figyelmet, hogy a szerzett lélekenergia terén az első és a 10. között 15000 (!) pont a különbség, amiből 6000 gyakorlatilag 30 óra alatt keletkezett. Ezt a portyapontok mellett hogyan lehet csalás nélkül bárkinek behozni, vagy akkor most konzerválódtak a top karakterek helyezései is? Ugyanez vonatkozik a győzelmek számára, meg nyilván még egy-két másik dologra is.


Felhívnám a figyelmet, hogy a fent említett különbség 17600-ra növekedett egyetlen éjszaka alatt. Az 2600 a portyázáspontok bevezetése óta.

AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.
Oldal: 1234567