Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
21. hozzászólás - 2008.10.08. 22:03:17 (Válasz Petur #20 hozzászólására.)
Mi az a 15%?
Pontszám: 2.33
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
22. hozzászólás - 2008.10.08. 22:18:16
Csatlakozom azokhoz, akik szívesen hallanák Miklós véleményét a fáradás szerepéről/értelméről az új rendszerben.

Még így, hogy monitor előtt dolgozom, sem tudok7-8-szor (vagy 10-15-ször) külön belépni egy nap a játékba, ellenfelet válogatni, stb. De ha nem lenne a fáradás, talán (két-három csomagban, a pihenés megfelelő időzítésével) el is tudnám költeni a portyapontokat...
A hozzászólást Petrus módosította 2008.10.09. 09:03:59-kor
Pontszám: 5.33
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
23. hozzászólás - 2008.10.08. 22:24:30
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, a %-os büntinek innentől SEMMI ÉRTELME.

Jó lenne, ha ezt úgy ahogy van ki lehetne venni a játékból.

Miklós, mi a véleményed?
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
24. hozzászólás - 2008.10.08. 23:38:05
Támogatom a fáradtság eltörlését. Vagy méginkább a portypont eltörlését.

Valamint amit egy játékostárs már korábban említett:
Aki pénzt is költ a játékra és prémium számlával megy (vagyis segít megtéríteni a programozók bérét, sőt akár még nyereséget is termel a Beholdernek) az a vadászat csp-hez hasonlóan, portyázáspontot is többet kaphasson. pl.: 20/40 vagy 25/50
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 3.60
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
25. hozzászólás - 2008.10.09. 00:50:29 (Válasz Miklós #16 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 19:27:32
az, hogy 30 portyapont van, de alacsonyabb szintüt támadni 2 portyapontba kerül, bennem is felmerült. az ötletet végül elvetettem,a következő okok miatt:
- talán még a mostani rendszernél is komplikáltabb
- sok esetben be lehet nézni, utólag jössz rá, hogy közben szintet léptél stb. és most 2 pp-ért portyáztál!
- egyértelműen meghatározna egy optimális stratégiát, így viszont most dönteni kell, melyik utat követed.



Aki éppen egy cspt rosszul költött mert csodálatos mód nem észlelte h szintet lépett egy rövid távú veszteség. Hidd el mi játékosok ezt sokkal kevésbé éreznénk komplikáltnak hol egyet hol pedig kettőt kivonni egy számból.
És abban a pillanatban amikor nem lehet megpróbálni optimalizálni, jobbnak lenni és kitűnni elvesztitek a legjobb és gyanítom legjobban fizető játékosok érdeklődését.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
26. hozzászólás - 2008.10.09. 01:08:04
Jó volna, ha lenne olyan szakértelem, ami lehetővé teszi a 30 pp-seknek a lefelé támadást. Pl. a kronokompenzáció "megváltozott"-, vagy mellékhatása lenne. Ez akár 2 gondot is megoldhatna egyszerre. Nem is fejtem ki melyik kettő az, mert elég egyértelmű.
Persze lenne maximuma az így kapott lefelé támadási lehetőségnek (mondjuk 5-7), és adná az eredeti képesség előnyeit is. De a fáradtság-csökkenés része addig csak fokozottan, vagy egyáltalán nem tápolódna, amíg a lehetséges lefelé támadások száma eléri a képesség általi maximumát. Hogy ne legyen jogos sírás belőle (hogy "ha tudtam volna, akkor...") a lefelé támadás lehetőségét csak magasabb szinteken kezdené el adni a képesség (addig a limitszintig adná a -1 perc fáradtságot normálisan).
Természetesen sokat kellene finomítani ezen, de alapötletnek talán nem rossz...
Pontszám: 6.50
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Portyázáspont - ha már van
27. hozzászólás - 2008.10.09. 08:03:27
Ha mar van portyazaspont(PP), akkor kicsit rola.

Szerintem kicsit atgondolatlanul lett bevezetve (nem lebecsulve Miklos jatektervezoi tudasat es tapasztalatat, ami messze tobb mint az enyem, es ralatasa a jatekra is sokkal tobb ertheto okokbol )

Az otletek kulonalloak, vannak amelyik utik egymast, azert erdemes elgondolkodni rajta,Szerintem...

1. Miert nem kapnak a premiumosok bonuszt ra mint a cselekvespontra(CSP).

2. Bevezetesevel ertelmetlen az orankent tobb mint 2 PP hasznalatanak buntetese. (Matematikailag,logikailag levezetheto.)

3. ha mar van CSP megg PP miert nem lehet atalakitani oket egyikbol a masikba. Ezzel a jatekstilusosmnak megfelelo tevekenyseget tudom csinalni. ( Sot tovabmenve: csak egy fele pont kene amit erre is arra is tudok hasznalni, ami nekem jobban tetszik.)

4. PP bevezetesenel at lett-é gondolva a szovetseg(SZG) kozti haboru.Peldaul: van 2 azonos kepessegu SZG (tagjaik 50% esellyel gyozik le egymast), az egyik betartalekolja a max PP-t majd hadat uzen a masiknak majd egyszeruen PP folenybol leveri a masikat.

Biztos van meg mas is, de igy reggel ennyi jutott eszembe, felnap PP probalgatas utan.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
28. hozzászólás - 2008.10.09. 08:49:03
Teljesen igaza van a hozzászólóknak abban, hogy a -%-oknak semmi értelme nem aradt a PP mellett, illetve azzal is egyetértek, hogy sokkal jobb lenne, ha a lefelé támadás 2 pontba kerülne!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 7
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
29. hozzászólás - 2008.10.09. 08:49:43
Aranyalma hozzászólásával (többek között) egyetértve még egy gondolat:
Az állattársamnak a morálja, folyamatosan csökken, ezt vagy nyertes csatából vagy LE-ből tudom növelni. A PP bevezetésével az eddig is lutri-nak számító csaták száma (ha nyerek is,van-e egyáltalán a nevetségesnek számító 0-20 LE-nél több szerzemény) - így a nyertes csaták száma is - erősen megcsappant. Ez megint csak odavezet, hogy a vadászatból származó LE-ből kell majd moráljavításra fordítanom. Lehet hogy még az elején vagyunk, de olyan nagyon nem látom, hogy a vadászatból exponenciálisan nővekedne a szerzett LE. Néha bejön 100 feletti, de többnyire 50-100 között mozog. Minden egyre több LE-be kerül, azt honnan szedem össze? És akkor még a szövi épületek építéséről nem is beszélve.
Pontszám: 6.50
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
30. hozzászólás - 2008.10.09. 09:27:57 (Válasz Leanthil #9 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.08. 18:20:11
Nem tudom, hova írjam ezt, de itt biztosan elolvassák az érintettek. Szóval oké, be lett vezetve a portyapont. Gratula!
Akkor most felhívnám a figyelmet, hogy a szerzett lélekenergia terén az első és a 10. között 15000 (!) pont a különbség, amiből 6000 gyakorlatilag 30 óra alatt keletkezett. Ezt a portyapontok mellett hogyan lehet csalás nélkül bárkinek behozni, vagy akkor most konzerválódtak a top karakterek helyezései is? Ugyanez vonatkozik a győzelmek számára, meg nyilván még egy-két másik dologra is.


Felhívnám a figyelmet, hogy a fent említett különbség 17600-ra növekedett egyetlen éjszaka alatt. Az 2600 a portyázáspontok bevezetése óta.

AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
31. hozzászólás - 2008.10.09. 09:47:22 (Válasz Leanthil #30 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 09:27:57
Felhívnám a figyelmet, hogy a fent említett különbség 17600-ra növekedett egyetlen éjszaka alatt. Az 2600 a portyázáspontok bevezetése óta.

AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.


No igen. Az első ugrásnál inkább nem szóltam hozzá de ez a második már elég durva. AA jól ráadtad a nitrót. Lehet h bennem van a hiba de kicsit deja vu-érzésem van...
Pontszám: 2.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
32. hozzászólás - 2008.10.09. 09:53:17 (Válasz Leanthil #30 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 09:27:57

AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.


Szerintem ne írja le, onnantól kezdve nem fog jól működni. Egyébként tényleg ennyi, jól kell ellenfelet választani.
Pontszám: 5.33
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
33. hozzászólás - 2008.10.09. 09:55:37 (Válasz Leanthil #30 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 09:27:57


AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.


1. Olyan ellen menj akit nagy valoszinuseggel megversz. Ha nem gyozol nincs LE, keves vagy sok nincs. Sot vesztesz a sajatodbol.

2. Olyannak menj neki akit az elmult orakban nem tamadtak. Ez csak a portyalistabol derul ki. EZERT LENNE NAGYON JO, HA EZ A LISTA LAPOZHATO LENNE!!! Bocs a kiabalasert de erre a felvetesemre eddig semmi reakcio nem jott.

3.Osszetartas. Nalunk a szoviben a legtobb hozzaszolassal, es a legnagyobb latogatottsaggal rendelkezo forum a 'portyázási tanácsok'. Ha valakitol elvesznek 400LE-t a kovetkezo tamadasnal meg elviszel 200-300 korul.

4. Hasznald ki az eroforrasaidat. Ha buntetes nelkul mehetsz portyazni akkor menj!! 1 ora mulva lsz megint ilyen alkalmad. Ha kesobb portyazol kesobb lesz a kovetkezo bunti nelkuli portya. (Remeljuk ez hamarosan megszunk!)

4.1: Ha nincs EP-d, VP-d vegyel!! Ha okosan valasztasz, tobb jon vissza mint amit rakoltesz.

5. Mas is LE maximalizalasra jatszik. Keress olyan celpontokat, akik masok nem tamadnak!! Pl.:Az alacsaony tulajdonsagpont(TP) osszegueket sokan utik. Usd oket olyankor mikor mas nem (ejjel, hajnalban).

6. Frissen szintlepettek:gyujtenek LE-t az uj cuccokra.

Mas nemigen jut eszembe. Es ne vedd versenynek. Ez jatek.

En sokat ulok gep elott. Sajnos! Jovoheten remelhetoleg mar lesz normalis elfoglaltsagom, valoszinu jelentosen visszaesek majd. Nem fogok bankodni miatta. Egyenlore jo a jatek, talald meg szamodra az oromet benne, es ennek nem feltetlenul az abszolut elsonek kell lenie, az nagyon stresszes tud lenni
Pontszám: 6.25
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
34. hozzászólás - 2008.10.09. 09:56:39
7. Portyazas tapolo szakertelemek. Sokat segitenek .
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
35. hozzászólás - 2008.10.09. 09:56:47
Ja, az óránkénti, kommulatív, 10%-os portyabüntetésről: Miklóst kérdeztem, azt válaszolta, NEM törli el. Mivel magánlevélben kaptam magyarázatot rá, azt nem mellékelem, gondolom úgyis fog erről a nyilvánosság előtt nyilatkozni.

Amúgy ezzel teljesen füstté válik az az érv, hogy napi 2 órát kelljen csak a játékkal foglalkozni. Persze a napi 15*5 perc is két óra alatt van, ha úgy nézzük
Pontszám: 3
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
36. hozzászólás - 2008.10.09. 10:06:15
Fonok:- Na' emberek itt ez a markolo, ezzel 2 ora alatt kiassuk a godrot.
Munkas:-Fonok nincs benzin.
Fonok: Azt nem kaptok, raertek egesz nap asni nem?
Pontszám: 8.75
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
37. hozzászólás - 2008.10.09. 10:12:04 (Válasz AranyAlma #33 hozzászólására.)
AranyAlma, ezek a tanácsok ugye nem kimondottan nekem szóltak, hanem úgy általában a játékosoknak?

Ezekkel a lehetőségekkel természetesen én is élek, a szövetség is él, de mindez csak arra elegendő, amit a publikus adatoknál látni. Komolyan gondolod, hogy nekimegyek olyannak, aki nagy eséllyel elver, vagy akinél potenciálisan nincs LE? Komolyan gondolod, hogy nem megyek naponta 30-35 portyára (persze sikerült elintézni, hogy ne mehessek)? Eredetileg ébredés után elintéztem 2-3 portyát, aztán mielőtt dolgozni indultam, ugyanennyit. Mikor beértem a munkahelyemre, rögtön ment újabb adag, majd a büntetések leteltekor megint, a pihenéseket gondosan beiktatva. Este a reggeli verzió fordítottja. Nem hiszem tehát, hogy kevesebbet ültem volna a játék előtt, mint más.
Én arra lennék kíváncsi, ezen felül mit csinálsz, ami indokolja, hogy fél naponta újabb több ezer LE előnyre tegyél szert. Természetesen csakis szabályos dolgokra gondolok.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
kedvelt tagNormandiai RolandFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
38. hozzászólás - 2008.10.09. 10:29:29
talán kisütötte a lélekkutat...
Szép Napot!
Normandiai Roland
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
39. hozzászólás - 2008.10.09. 10:37:05 (Válasz AranyAlma #21 hozzászólására.)
A 15% elírás. 15 portyapont akart lenni.
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
40. hozzászólás - 2008.10.09. 10:41:56 (Válasz Normandiai Roland #38 hozzászólására.)
Idézet: Normandiai Roland - 2008.10.09. 10:29:29
talán kisütötte a lélekkutat...


Nem tudom, mióta játszol, de ha nem rég óta, akkor elárulom, hogy a SZERZETT LE DIFFERENCIA oszlopban nem szerepel sem a vadászat, sem a kvíz, sem a lélekkút kisütése, csak a rabolt és vesztett LE különbsége.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!