Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
41. hozzászólás - 2008.10.09. 10:46:10 (Válasz Leanthil #37 hozzászólására.)
Nem tudok ennel igazan tobbet mondani. Ha akarod elkuldom neked a tegnapelotti portyazas listamat. De errol meg megkerdem a szovi tarsaimat is .
Pontszám: 3
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
42. hozzászólás - 2008.10.09. 10:57:36 (Válasz AranyAlma #33 hozzászólására.)
Abban, amit Aranyalma leírt nincs semmi megmagyarázhatatlan. Kell néhány olyan játékos, aki folyamatosan monitorozza az adatbázist. (Kik léptek szintet, Kiknél változott az elmúlt időszakban jelentősen a megszerzett elvesztett LÉ mennyisége stb.) Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót. Ez a dolog a TF-en is működött. Egy csomó játékos elküldte a fordulóját Jerikónak, ő pedig tudta, hogy hol maradt ott le nem ölt szörny, hol találtak fémet stb. Az információ hatalom. Előnyt jelent a játékban. Ha van egy olyan oldalad, ahol a tagok jegyzik, hogy kitől tudtak éppen nagyot rabolni, akkor az egy olyan tudásbázist jelent, amivel tagok nagyot tudnak tápolni. Ez működik szövetségi szinten, de működtethető horda szinten is. Nincs benne semmi varázslás.
Szívni az szív, akit egyszer elkaptak, mert utána a hiénák (ha lehetőségem nyílik rá, akkor én magam is) végigrabolják az illetőt. Nem nagyon jó érzés másfél óra alatt 1000 LÉ-t elbukni, de így jár az, aki a dunyha alatt rejtegeti a zsozsót. Az pedig már csak egyéni szocprobléma, ha a láncrablás miatt elesel az új cucc megvásárlásának lehetőségétől.

Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.
Pontszám: 7.50
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
43. hozzászólás - 2008.10.09. 11:01:34 (Válasz AranyAlma #33 hozzászólására.)
"2. Olyannak menj neki akit az elmult orakban nem tamadtak. Ez csak a portyalistabol derul ki. EZERT LENNE NAGYON JO, HA EZ A LISTA LAPOZHATO LENNE!!! Bocs a kiabalasert de erre a felvetesemre eddig semmi reakcio nem jott."

A 'gyengébb karik játékának ellehetetlenítése' probléma gyökere is ez. Mmint, hogy aki lerendezi TÖ alapján a listát az kb egy max 50-100 karit fog csak látni a szint aljáról (nem egyszerre persze). Ezek jó része láthatatlan, ami sokak számára egyenlő a támadhatatlannal. Párszor én is használtam a portyázás menüt, de általában csak 4-5 potenciális célpontot láttam (80-100%), azok is kb szétrabolva kb semmi LE potenciállal. Így valóban az a helyzet, hogy akinek bekerül a karija egy ilyen helyzetbe, hogy sokszor bukkan fel a neve így, az kb fel is adhatja, mert boxzsák lesz belőle folyamatosan. Túl szűk a látókör amit enged a portyázás menü... A lapozhatóság elég sokat levenne a gyengék terheiből (ha már ez lenne a cél

Fáradtság eltörlése: ugye nem gondoltátok végig teljesen. Mi történne, ha pl vki betartalékolna 100+ PP pontot egy szövi háborúban... A fáradtság eltörlése a játék hosszútávú menete alól húzná ki a talajt.

AranyAlma esete: mi a meglepő azon, hogy sokat játszik, vesz italt, megfelelően pihen és így biztosítva van h nagyon sok portyát le tud nyomni (nem kell 2 kör után pihenni) + kreatív affinitás + jó statok = siker!

MOD: AranyAlma: szerintem ne küldd el. Túl sok minden olvasható ki belőle (célpont választási prioriás pl). Ha mindenki így játszana, akkor felkopna az állunk
A hozzászólást Ravenwood módosította 2008.10.09. 11:03:02-kor
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
44. hozzászólás - 2008.10.09. 11:15:45 (Válasz Ravenwood #43 hozzászólására.)
Idézet: Ravenwood - 2008.10.09. 11:01:34

AranyAlma esete: mi a meglepő azon, hogy sokat játszik, vesz italt, megfelelően pihen és így biztosítva van h nagyon sok portyát le tud nyomni (nem kell 2 kör után pihenni) + kreatív affinitás + jó statok = siker!


hat igen, itt jon kepbe a gyemantos bonusz. amirol mar volt es szerintem lesz is szo...
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 4.67
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
45. hozzászólás - 2008.10.09. 11:21:23 (Válasz Syck #44 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:15:45


hat igen, itt jon kepbe a gyemantos bonusz. amirol mar volt es szerintem lesz is szo...


Ez hulyeseg. Barmelyik mas hordaval ugyanitt lennek. Csak akkor a 130 veresegem helyen 30 lenne.Es az alatkam is 1-2 szinttel magasabban allna.
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
46. hozzászólás - 2008.10.09. 11:25:18 (Válasz AranyAlma #45 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2008.10.09. 11:21:23
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:15:45


hat igen, itt jon kepbe a gyemantos bonusz. amirol mar volt es szerintem lesz is szo...


Ez hulyeseg. Barmelyik mas hordaval ugyanitt lennek. Csak akkor a 130 veresegem helyen 30 lenne.Es az alatkam is 1-2 szinttel magasabban allna.


igen, ezert is gondolom ugy, h a gyemantot erositeni kene, mert most nagyon le van maradva a tobbiekhez kepest. 45% esetleg lehetne 50%, h potolni tudja a harci bonuszok hianyat.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 3.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
47. hozzászólás - 2008.10.09. 11:27:38
Idézet: Petur - 2008.10.08. 21:22:27
Az én szememben a portyázáspontok egyik értelme az lett volna, hogy a portyázással szerezhető LÉ egy nagyságrenddel ...

Reggel még jó szellemi kondicióban vagyok, de ennek a postnak az értelmét nem igazán fogtam, elnézést!...

Idézet: Bumburnyak - 2008.10.08. 23:38:05
Támogatom a fáradtság eltörlését. Vagy méginkább a portypont eltörlését.

Ahogy Ravenwood írta, ezt nem gondoltad végig, egy szövetségi háborút egy vesztésre álló fél ezzel 10 perc alatt meg tudna nyerni.
Van ezzel viszont még egy (nagyobb) gondom. A panaszkodás pont azért ment, hogy jaj istenem, "kénytelen" vagyok naponta 50-60-at portyázni, emiatt egész nap a gép előtt kell ülnöm. Oké, bevezettük a portyázáspontot. Erre mi történik? Azok az emberek, akik 50-60-at portyáztak, azaz, egész nap a gép előtt ülnek, most azért sírnak, hogy ne legyen fáradtság, és 5 perc alatt tudjanak 15-öt portyázni! Ne vicceljetek már! Ezzel pont saját magatok ellen beszéltek. Hiszen ti, akik be tudtok többször is lépni, és igényetek volt rá, még így is előnyben lesztek azzal, hogy mindig fáradtság nélkül portyáztok... Tehát nem gondoltátok át az eddigi javaslatot. Az pedig, aki a 15 pp mellett lobbizott, és most a fáradtság eltörlését is akarja, az a telhetetlenség hibájába esett.
Szóval: azt javaslom, egyszer s mindenkorra vessünk véget ennek, addig ment a lobbi a portyapontért, hogy belementem, szavaztunk, megváltoztattuk, de itt a vége a változtatgatásoknak. És ahogy a pp-ről írtam, 2 hét múlva, az új szerver indítása előtt visszatérünk rá, hogy kinek mi a véleménye róla.

Idézet: Bumburnyak - 2008.10.08. 23:38:05
Valamint amit egy játékostárs már korábban említett:
Aki pénzt is költ a játékra és prémium számlával megy (vagyis segít megtéríteni a programozók bérét, sőt akár még nyereséget is termel a Beholdernek) az a vadászat csp-hez hasonlóan, portyázáspontot is többet kaphasson. pl.: 20/40 vagy 25/50

Ezen gondolkodtunk, de arra jutottunk, hogy a prémium már így is épp elég előnyt biztosít, ezt teljesen felesleges tovább fokozni. Természetesen cél az, hogy elégedettek legyenek a prémiumosok (a jelenlegi bónuszokkal ez már megvan), de az is cél, hogy aki nem fizet, annak se menjen el kedve a játéktól, hanem inkább esetleg hosszú távon annyira megkedvelje, hogy ő is hajlandó legyen előfizetni rá.
Pontszám: 5.25
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
48. hozzászólás - 2008.10.09. 11:27:41 (Válasz Syck #44 hozzászólására.)
Syck: van egy javaslatom. vegyunk el mindenkitol minden bonuszt. az ugy igazan igazsagos. na mit szolsz hozza? van ennel jobb megoldas?
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
49. hozzászólás - 2008.10.09. 11:29:47 (Válasz Wolfy #48 hozzászólására.)
Idézet: Wolfy - 2008.10.09. 11:27:41
Syck: van egy javaslatom. vegyunk el mindenkitol minden bonuszt. az ugy igazan igazsagos. na mit szolsz hozza? van ennel jobb megoldas?


persze. eleg az is, ha bonuszok kiegyenlitodnek. emelni kell a gyemantosok bonuszat, mert jol lathatoan, le vannak maradva.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 6
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
50. hozzászólás - 2008.10.09. 11:35:25 (Válasz Petur #42 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2008.10.09. 10:57:36
Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót.
Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.


ez a resze serti a felhasznaloi szabalyzatot mivel automatizal. tehat ilyet egeszen biztos nem csinalt senki, vagy ha igen, nem hasznalja fel arra, h portyazon, csak statisztikai cellal gyujtogeti az adatokat
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 7.50
népszerűFehérsaruFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
51. hozzászólás - 2008.10.09. 11:37:21
Én már olyan emberekről is hallottam, akik nem itt töltik az életük 95%-át (sőt, olyankor állítólag nem is a játék körül járnak a gondolataik... elképesztő), és elég jól érzik magukat
Pontszám: 7.50
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
52. hozzászólás - 2008.10.09. 11:38:06 (Válasz Fehérsaru #51 hozzászólására.)
ok lehetnek azok, akik nem informatikusok es sikeresek emberek
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
53. hozzászólás - 2008.10.09. 11:39:16 (Válasz Syck #46 hozzászólására.)


Egyébként a gyémántok szerzett LE-diff táblázata torzít. Nekünk már sokkal korábban megéri nyelni a gyógyitalokat és annak költsége nincs levonva a differenciából. A gyógyitalból származó +épk, vagyis +portyák, vagyis +szerzett LE arány megdobja a táblázatban a helyezést ugyanakkor az az X*270LE -ez naponta 3-4 is lehetett amikor még végtelen portyák voltak- nem vonódik le a differenciatáblázatból. Mondjuk ha jó (és szerencsés) vagy akkor 1 ital 3-4 portyára is elég lehet és átlagban a gyógyital árának 150-200%át el lehet hozni.

Viszont itt az van hogy 270LE költséggel szereztél mondjuk 500LE-t, és a difftáblázatban csak az fog megjelenni hogy +500LE, a megszerzés költsége nem. Vagyis egy sok italt nyelő gyémánt hiába lesz elöl a difftáblán; valójában annál kevesebb nyeresége van a portyákból. Természetesen ez a többi hordára is igaz, de nagyságrendi különbség van az italhasználatban a gyémántok javára; szerintem. Szóval a valódi szerzett LE különbség a top gyémántok és más hordák tagjai közt nem olyan nagy mint ahogy azt a difftáblázat mutatja.
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
54. hozzászólás - 2008.10.09. 11:43:09
Az lehet, de az már a szerzett LE felhasználásának kérdése. Hogy ki mire költi, azt nem firtatom. Én arra vagyok kíváncsi, ki honnan tudja, kit kell ütni, hogy össze lehessen szerezni ilyen temérdek LE-t? És még mindig nem feltételezek olyan másod- és harmadkaraktereket, akik az egyik szövetségben építőrabszolgák, a másikban meg farmkarakterek, akik felszúrják magukat a főkarakterre, hogy annak még a portyapontja se csökkenjen. Gondolom, Miklósék egyébként is kiemelt figyelmet szentelnek az első X karakterre, és folyamatosan szondázzák azokat.
A hozzászólást Leanthil módosította 2008.10.09. 11:43:48-kor
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
55. hozzászólás - 2008.10.09. 11:45:04 (Válasz Leanthil #54 hozzászólására.)
Én már biztos flag-elve maradok kb örökre
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
56. hozzászólás - 2008.10.09. 11:46:28 (Válasz Ravenwood #55 hozzászólására.)
Önfia vágta sebét...
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
57. hozzászólás - 2008.10.09. 11:47:46 (Válasz tramenes #53 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.09. 11:39:16


Egyébként a gyémántok szerzett LE-diff táblázata torzít. Nekünk már sokkal korábban megéri nyelni a gyógyitalokat és annak költsége nincs levonva a differenciából. A gyógyitalból származó +épk, vagyis +portyák, vagyis +szerzett LE arány megdobja a táblázatban a helyezést ugyanakkor az az X*270LE -ez naponta 3-4 is lehetett amikor még végtelen portyák voltak- nem vonódik le a differenciatáblázatból. Mondjuk ha jó (és szerencsés) vagy akkor 1 ital 3-4 portyára is elég lehet és átlagban a gyógyital árának 150-200%át el lehet hozni.

Viszont itt az van hogy 270LE költséggel szereztél mondjuk 500LE-t, és a difftáblázatban csak az fog megjelenni hogy +500LE, a megszerzés költsége nem. Vagyis egy sok italt nyelő gyémánt hiába lesz elöl a difftáblán; valójában annál kevesebb nyeresége van a portyákból. Természetesen ez a többi hordára is igaz, de nagyságrendi különbség van az italhasználatban a gyémántok javára; szerintem. Szóval a valódi szerzett LE különbség a top gyémántok és más hordák tagjai közt nem olyan nagy mint ahogy azt a difftáblázat mutatja.


nem hiszem, h ez egy gyemantosnak megerne LE-t atvaltani TPre az ebben a jatekban nem biznisz. Meg ha utana is szamolunk egy ital 300LE. Abbol mondjuk kijon 3 portya. az 6-9 TP -t. Total bukas, szal nem eri meg. talan az megerheti nekik, h a 300LE (ami ugye nekik kevesebbe kerul) extrem(!) esetben az elso ket portyabol visszajohet. talan. de az ugye azt jelenti, h harom portyabol legalabb 300 LE-t kell szerezniuk. ez a portyapontok bevezetesevel lehetetlenne valt

szoval szerintem rosszul latod. a gyemantosoknak nem eri meg az extra profitot jelento LE-t italra kolteni, nincs meg az vegtelen ciklus ami az igazi tapot jelentene, es olcson generalna TP-t, meg csak az arat se hozza vissza..
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5.33
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
58. hozzászólás - 2008.10.09. 11:48:37 (Válasz Leanthil #54 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 11:43:09
Az lehet, de az már a szerzett LE felhasználásának kérdése. Hogy ki mire költi, azt nem firtatom. Én arra vagyok kíváncsi, ki honnan tudja, kit kell ütni, hogy össze lehessen szerezni ilyen temérdek LE-t? És még mindig nem feltételezek olyan másod- és harmadkaraktereket, akik az egyik szövetségben építőrabszolgák, a másikban meg farmkarakterek, akik felszúrják magukat a főkarakterre, hogy annak még a portyapontja se csökkenjen. Gondolom, Miklósék egyébként is kiemelt figyelmet szentelnek az első X karakterre, és folyamatosan szondázzák azokat.


szerencsesek. jobban belenyulnak a tuttiba es mindig eltalaljak kinel van LE lassan csinalnunk kell vmi adatbazist
A hozzászólást Syck módosította 2008.10.09. 11:49:48-kor
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 7.50
népszerűFehérsaruFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
59. hozzászólás - 2008.10.09. 11:51:04 (Válasz Leanthil #54 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 11:43:09
És még mindig nem feltételezek olyan másod- és harmadkaraktereket, akik az egyik szövetségben építőrabszolgák, a másikban meg farmkarakterek, akik felszúrják magukat a főkarakterre, hogy annak még a portyapontja se csökkenjen.


Nahát, irigyellek, én simán feltételezem
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
60. hozzászólás - 2008.10.09. 11:53:34 (Válasz Syck #50 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:35:25
Idézet: Petur - 2008.10.09. 10:57:36
Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót.
Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.


ez a resze serti a felhasznaloi szabalyzatot mivel automatizal. tehat ilyet egeszen biztos nem csinalt senki, vagy ha igen, nem hasznalja fel arra, h portyazon, csak statisztikai cellal gyujtogeti az adatokat



Nem szeretném, ha bárki is úgy érezni, hogy meggyanúsítottam. Az amit leírtam teljesen legális eszközökkel is működik, nem kell hozzá szabályzatot sértő eszközökhöz nyúlni.
Pontszám: 5
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője