Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
161. hozzászólás - 2008.10.11. 19:15:22
Az még hagyján, hogy lefelé két pont, de akár lehetne lefelé szintkülönbség pont is, szintben vagy felfelé meg 1-1 pont és akkor oszzd be magadnak.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
162. hozzászólás - 2008.10.11. 19:23:17
igen, ez nagyon jól hangzik!

8-ről 6-ra már 3 pont, ez elég nagy büntetés. Más kérdés hogy szerintem a 6. szintűnek esélye sincs.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
163. hozzászólás - 2008.10.11. 22:38:18
Csak egyetérteni tudok az előttem szólókkal. Ezek mind jó ötletek.
Pontszám: 5
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
164. hozzászólás - 2008.10.12. 00:08:20
Huhh, ezt tényleg állati jó ötlet!

Annyi pontba kerülne egy portyázást, ahánnyal alacsonyabb szintű a támadott karakter.

Jó lenne, ezt is betenni a kontroll szavazásba, két hét múlva.

Szerintem nagyon sok játékosnak tetszene, és egyszerűbb is lenne, mint a mostani rendszer.

Meg a szövetségek közötti háborúzást is megkönnyítené, most elég körülményes az állandó váltogatással...
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
165. hozzászólás - 2008.10.12. 00:44:58
Én pedig a fáradtság eltörlését javasolnám még pedig azért mert ez tipikusan olyan dolog ami miatt nagyon sok időt kellene a játékkal tölteni, mert óránként 2 kattintásra be kéne lépni, és a portyapontok csak gyűlnek és gyűlnek és az emberek nagy része kitörölheti vele a .... Átalakítani nem tudja, felhasználni megint nem tudja. Ha már ez amolyan szerepjáték lenne akkor legyen már lehetőség eldönteni hogy ki akar portyázni és ki nem, mert ezzel csak kötelezővé teszitek mindenkinek hogy harcoljanak...
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
166. hozzászólás - 2008.10.13. 07:14:22
Most biztos sokaknak nem fog tetszeni amit írok, de NAGYON nem értek egyet azzal, hogy több szinttel lefelé lehessen támadni. Syck írt, 8. szintről már 6.-ra is lehet. Klassz. Ugyan valaki mondja mér meg nekem, 8. szintű felszereléssel, jóval erősebb karakter számára mi a kihívás abban, hogy 6. szintűt üssön? Arat egy hatalmas, jól megérdemelt győzelmet, a másiknak meg esélye sincs.
Az pedig, ki mennyi LE-t szerez, nagyjából szerencsejáték.

Nekem olyan javaslatom lenne, hogy győzeem esetén a másikból kinyerhető LE-t szabályozzuk. Ha van neki 4000, mert éppen új páncélra gyűjt, akkor se lehessen elvinni tőle sokat, de ha nincs neki, akkor is lehessen elvinni tőle valamennyit. Ha nálam erősebbet támadok, akkor ez az LE legyen sokkal több, ha nálam gyengébbet, akkor pedig sokkal kevesebbet. Máris nem érné meg sokkal gyengébbeket ütni, nem panaszkodnának, hogy a mostani rendszer mennyire rossz (nekem is sok 0 LE-s portyám van). Lehetne mondjuk valami olyasmi, hogy velem azonos szintűtől szint*10 LE-t rabolok, felfelé 30% bónusz szintenként, lefelé -30%. És mehet a LE negatívba is (de ha már negatív, ne legyen támadható).

Ehhez természetesen hozzá kellen igazítani, hogy mennyire lehet valakit támadni: pl. ha valaki veszített, akkor 1 órán belül ne lehessen újra senki által (ez most 5 perc), és 24 óra alatt (vagy következő bejelentkezéséig a játékba) ne lehessen 3-nál többször.
Pontszám: 4.50
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
167. hozzászólás - 2008.10.13. 12:03:35 (Válasz Jeriko #166 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.13. 07:14:22
Ha nálam erősebbet támadok, akkor ez az LE legyen sokkal több, ha nálam gyengébbet, akkor pedig sokkal kevesebbet. Máris nem érné meg sokkal gyengébbeket ütni, nem panaszkodnának, hogy a mostani rendszer mennyire rossz (nekem is sok 0 LE-s portyám van). Lehetne mondjuk valami olyasmi, hogy velem azonos szintűtől szint*10 LE-t rabolok, felfelé 30% bónusz szintenként, lefelé -30%. És mehet a LE negatívba is (de ha már negatív, ne legyen támadható).


Arpi, ezzel az a gond, h a karakterlapotok alapjan mar most masfelszer erosebbek vagytok mint a legtobb (nem gyemant), 3 szinttel magasabb karakter. A karakter szintje nem tul sokat szamit ebben a jatekban. Ha karakter es karakter kozott akarunk kulonbseget tenni, akkor sokkal jobb megoldas lenne, a tulajdonsagosszeg kulonbseg alapjan korlatozni. Ez az ertek realisabb kepet ad a karakter erossegerol, meg akkor is, ha magasabb szinten erosebb targyak vehetoek (de a valoban eros targyak tulajdonsagot adnak).
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
168. hozzászólás - 2008.10.13. 12:14:41 (Válasz Syck #167 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.13. 12:03:35
Idézet: Jeriko - 2008.10.13. 07:14:22
Ha nálam erősebbet támadok, akkor ez az LE legyen sokkal több, ha nálam gyengébbet, akkor pedig sokkal kevesebbet. Máris nem érné meg sokkal gyengébbeket ütni, nem panaszkodnának, hogy a mostani rendszer mennyire rossz (nekem is sok 0 LE-s portyám van). Lehetne mondjuk valami olyasmi, hogy velem azonos szintűtől szint*10 LE-t rabolok, felfelé 30% bónusz szintenként, lefelé -30%. És mehet a LE negatívba is (de ha már negatív, ne legyen támadható).


Arpi, ezzel az a gond, h a karakterlapotok alapjan mar most masfelszer erosebbek vagytok mint a legtobb (nem gyemant), 3 szinttel magasabb karakter. A karakter szintje nem tul sokat szamit ebben a jatekban. Ha karakter es karakter kozott akarunk kulonbseget tenni, akkor sokkal jobb megoldas lenne, a tulajdonsagosszeg kulonbseg alapjan korlatozni. Ez az ertek realisabb kepet ad a karakter erossegerol, meg akkor is, ha magasabb szinten erosebb targyak vehetoek (de a valoban eros targyak tulajdonsagot adnak).


Abban igazad van, hogy a karakter erősségét nem a szintnek kellene megszabni, ezt már régebben is felvetettem a portyapont fórumban, bár akkor erősen ellene érveltél
Ami meg a karlapot illeti, nem tudom kire gondolsz, hogy "másfélszer erősebb", de pl. esetemben szerintem egyáltalán nincs így. Másrészt pedig, a karlapon a gyémánt horda bónusza szerepel, a többi hordáé pedig nem (plusz támadás, plusz sebzés stb). Tehát ez csak akkor adna reális képet, ha a többi hordánál is hozzászámolnánk a hordabónuszt (ahogy ezt eddig jópárszor kértem Miklóstól itt a fórumon is - ezáltal válnak objektíven összehasonlíthatóvá a hordák).
(Remélem, meg is tette, és csak azért nem szól hozzá, mert mindent kiegyensúlyozottnak talált, a pontos képleteket viszont nincs szándékában nyilvánosságra hozni.)
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
169. hozzászólás - 2008.10.15. 09:26:08
A szövettségi háborúkat is erősen tönkreteszi a PP, mert komoly torzítást jelenthet, ha az egyik szöviben 30x támadhatnak fejenként, míg a másikban 15x szvsz.
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
170. hozzászólás - 2008.10.15. 10:13:33 (Válasz Sultankalifa #169 hozzászólására.)
Mivel lehetőség van a váltásra, nem hiszem, hogy ez olyan nagy gond lenne.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
171. hozzászólás - 2008.10.15. 13:02:01
de, sztm is gondok lesznek ezzel, főleg ha ráadásul a szövetség tagjai előtte tartalékolnak egy napot, mert akkor a 3-4 legerősebb tag pár óra alatt lezavarja azt az 50 támadást.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
172. hozzászólás - 2008.10.15. 13:10:44 (Válasz Mortimer #171 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:02:01
de, sztm is gondok lesznek ezzel, főleg ha ráadásul a szövetség tagjai előtte tartalékolnak egy napot, mert akkor a 3-4 legerősebb tag pár óra alatt lezavarja azt az 50 támadást.


Ugye, mint Miklós írta, a háború legalább 3 napig tart, tehát sokra nem mennek vele, ha pár óra alatt megvan 50 támadás.
3 nap alatt a másik félnek azért lesz alkalma visszavágni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
173. hozzászólás - 2008.10.15. 13:50:59
Ja tényleg. Akkor egyértelműen azt a taktikát kell követni, hogy 2-3 szövetség egyszerre rohan le egy másikat, és akkor az biztosan veszít, mivel képtelen lesz elégszer nyerni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
174. hozzászólás - 2008.10.15. 18:25:58 (Válasz Mortimer #173 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:50:59
Ja tényleg. Akkor egyértelműen azt a taktikát kell követni, hogy 2-3 szövetség egyszerre rohan le egy másikat, és akkor az biztosan veszít, mivel képtelen lesz elégszer nyerni.


Nem feltétlenül. Ha le is rohanják, közel sem biztos, hogy nyerik mindegyik csatát, sőt. A védekező fél pedig utána kipécézi azt, amelyik támadó a legrosszabb arányt hozta, és arra visszacsap - valószínű az a leggyengébb, és azt le tudja győzni.
Vagy esetleg rögtön kapitulál a legerősebbel szemben, így nyer egy hét békét, és akkor lehet, a maradék ellen már könnyen fel tudja venni a harcot.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
175. hozzászólás - 2008.10.16. 09:06:17
Esetleg a láthatatlanná válik a hadüzenet érvénybe lépése előtt az egész társaság? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
176. hozzászólás - 2008.10.16. 13:38:52 (Válasz Shiako #175 hozzászólására.)
Idézet: Shiako - 2008.10.16. 09:06:17
Esetleg a láthatatlanná válik a hadüzenet érvénybe lépése előtt az egész társaság? :think:

Egyik alacsonyabb szintű tag maradhatna látható úgy, hogy az erősebbek segítő kezet nyújtanak neki
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
177. hozzászólás - 2008.10.16. 14:05:29 (Válasz Mortimer #173 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:50:59
Ja tényleg. Akkor egyértelműen azt a taktikát kell követni, hogy 2-3 szövetség egyszerre rohan le egy másikat, és akkor az biztosan veszít, mivel képtelen lesz elégszer nyerni.


Erre könnyen rá lehet szaladni. Ha többen ütik ugyanazt a szövit sokat lesznek támadható Ép alatt. Amikor van elég ÉP-jük akkor vissza-vissza üthetnek, de az ő "támadható felületük" ugyanakkora a játékosszám és az életerő függvénye. És könnyen lehet nem jön igy össze a megfelelő győzelem szám-arány egyik támadónak sem.
De h ne legyen off: a portyaszám korlátja egyértelműen keményebben sújtja azt, aki többekkel harcol és nem a háborúra rákészülve tartalékolt.
Pontszám: 5
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
178. hozzászólás - 2008.11.13. 01:09:17
És aki pl nem szeret annyira harcolni, de szívesen vadászna többet? :S Legalább egy olyan megoldást lehetett volna ebbe a rendszerbe tenni, hogy igenis átváltható legyen, mondjuk 2 portyázáspont 1 vadászatra x_X
Pontszám: 5.33
utáltFarrunFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
179. hozzászólás - 2009.03.05. 16:49:55
bár nincs ilyen téma, ide a legkézenfekvőbb:
portyázásnál jobb lenne, ha lenne egy olyan szűrés is, amivel a prémium játékosokat lehet kiszűrni.

amúgy csak nekem nem működik az, hogyha rendezni akarom pl.: név szerint a játékosokat portyázásnal, akkor össze-vissza adja ki?
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
180. hozzászólás - 2009.03.05. 16:58:52 (Válasz Farrun #179 hozzászólására.)
Hát ez elég nehéz lenne megcsinálni... Sztem inkább, olyan kéne, hogy azokat NE adja ki, akiket háború után a béke miatt nem tudom megtámadni vagy azokat akiket már megtámadtam és még nem telt le az az idő. Úgy gondolom, ez nagy segítség lenne.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!