Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
141. hozzászólás - 2008.10.11. 05:13:16
Ha a harminc portyapontos variációban vagyok, de a szintemen összesen nincs annyi ember, akit támadhatok, akkor várhatok két napot, amíg támadhatok majd ismét normálisan, és a fennmaradó portyapontjaimat kenjem a hajamra.
Mert mennék én harcolni, csak nincs kivel. Akit üthetek mondjuk annál LE sincs, de ez már más kérdés. Ez aztán az egyenlő feltétel... Tudom ez az egész nem Miklós hibája, de most mérges vagyok, mert egy ilyen ostoba korlátozás mindenki számára ugyanúgy lett bevezetve, de természetesen a hatásáról ugyanez nem mondható el. Abszolút másképp hat a különböző játékosokra, ami számomra fura, mert ennek semmi köze a játékkal eltöltött időhöz, ami ugye az eredeti cél volt. Nos, azon bőven sikerült túllőni. Egy-két órát messze nem tudok eltölteni így a játékkal, mert azt a tíz portyát, amire lehetőségem van 2-3 x 5 perc alatt lezavarom. Gratulálok a sok, portyapont mellett szavazónak, leszűkítettétek egy-két játékos játékidejét 20 percre. Remélem elégedettek vagytok, és örültök neki, hogy most aztán majd jól behozhattok. Ez persze nem mindenkinek szól, akinek nem inge (a témával kapcsolatban aktívan fórumozók 80-90 %-a) ne vegye magára...
Szerintem talán felesleges várni két hetet az újraszavazással, mert ez a rendszer egy kalap ....
Vagy legalább nagyon gyorsan ki lehetne találni valamit ennek a helyzetnek a kezelésére. Mert bizony (akár kocka valaki, akár nem), ez a 20 perc -akárhogy nézem- messze nem 1-2 óra...
Perrsze most mondhatjátok azt, hogy ott a 15 pont, álljak át, mi az az egy-két nap, stb. De akkor is, hol itt a választási lehetőség?!?!
Vagy felkelhetek az éjszaka kellős közepén, az egész életemet a játékhoz igazíthatom (ugye a 8órás korlát), és akkor portyázhatok 30-at egy nap, és meg is van a napi 1-2 óra. Köszi, de azért ezt mégsem. Vagy nem haladok a játékban, úgy ahogy én -és talán sokan mások is- szeretnék, és nekilátok felhalmozni a csp-t. De mindig? Ugyan már...
Gondolom nem ez volt a cél...
Ez egy nagyon-nagyon átgondolatlan korlátozás volt, mert -igaz, csak egy szűk rétegnek- túlzottan beszűkítettétek a lehetőségeit, és gyakorlatilag esélyük sincs a két variáció közötti választásra. Ez számomra hatalmas csalódás az egész játékot tekintve, mert ivartalanítottátok az egészet úgy, ahogy van.
Ha nem egy ilyen kiváló szövetségben lennék, mint amiben vagyok azonnal abbahagynám a játékot, és többet az életben rá sem néznék erre a weboldalra, amennyiben nem követné gyors, a fenti problémát orvosló változtatás. De remélem fogja!

Kérem az alacsonyabb szintűeket ne is kezdjék el kommentálni, véleményezni ezt a hozzászólásomat, mert gőzük sem lehet róla milyen érzés így "játszani". A lemaradás behozásáról pedig végképp ne kezdjetek el hadoválni (legalábbis ezen hsz-em alapján), mert az abszolút nonszensz. Köszönöm!
Pontszám: 5.75
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
142. hozzászólás - 2008.10.11. 05:34:45
Szerintem teljesen jogos volna, ha lefele is lehetne támadni, az olyan szinten tartózkodóknak, akiknek nincs elég ellenfél, ha már felfelé eleve nem tud ütni. Persze nem 30-ból 30-at, de mondjuk 8-10-et. Vagy feláldoz x pp-t y lefelé támadási lehetőségért. Vagy bármi. De valami megoldás kell! Méghozzá a lehető leghamarabb!
Pontszám: 4.67
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
143. hozzászólás - 2008.10.11. 07:50:08
Az, hogy lett portyázáspont szerintem jo otlet! Ami engem zavar, hogy ket portyazas utan várni kell 1 orat ami szerintem sok, en a 15 portyapontot se tudom elkolteni, pedig mostanaba 3800 LE-el is tamadtam! Ha van idom, hetvegen nincs eletpontom mert az erosek lezuznak, hetkoznap meg melozok, es nem szamitogep elott.
Javaslom, hogy legyen csokkentve az ido ami alatt bunti jar, vagy ne ilyen drasztikusan kapjunk -10%-at! Lehetne ezt is csökkenteni.
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 6.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
144. hozzászólás - 2008.10.11. 08:00:18 (Válasz Balor #141 hozzászólására.)
Majdnem teljesen egyetértek. Sajnos voltam olyan bolond hogy a 30pp-s variációra nyomtam és egyszerűen nincs kit támadni. A banda feléről tapasztalatból amúgy is tudom hogy 2-300 LE-nél többet csak nagyon ritka alkalmakkor tart egyszerre magánál...Az utóbbi 1-2 napban semmit sem fejlődtem...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
145. hozzászólás - 2008.10.11. 10:16:42 (Válasz Syck #132 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.10. 19:14:36
befordulok ettol a forumtol. IE8 alatt olyan konnyu ures hozzaszolast irni h ihaj csuhaj subidubidu....


Aki IE8-at használ, sikeres ember nem lehet...
Pontszám: 3
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
146. hozzászólás - 2008.10.11. 10:17:57
A 30 pont azt jelenti, h a szintedet és a feletted lévőt ütheted.
A top szint eleve megszívta. Ha nehezen is esik felfogni a többi érvet ezt talán egy óvodás is megérti.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
147. hozzászólás - 2008.10.11. 11:57:37 (Válasz BaalCain #146 hozzászólására.)
De a top szintnek meg van 15 portya-pontja, hogy az alatta levőket üsse.

Nem értem miért fáj az annyi embernek, hogy nem lehet a végtelenségig tápolni, hanem kicsit lassabbá vált a fejlődés. Minden rendszerben úgy működik, hogy minél magasabb szinten vagy, annál lassabban fogsz a következő szintre jutni amúgyis.

Ezek az "emiatt a szabály miatt abbahagynám legszívesebben a játékot" hozzászólások szerintem nagyon erősek és átgondolatlanok. Még egyetlen normális érvet sem olvastam a portya-pontok ellen (nem olvastam minden hsz-t, szóval lehet kövezni), csupán olyanokat, ahol a játékosok azért tüntetnek, mert nem tudják a saját karakterüket annyira tápolni, mint előtte.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 2.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
148. hozzászólás - 2008.10.11. 12:38:34 (Válasz Ricardo #147 hozzászólására.)
Nem véletlen kértem, hogy az alacsonyabb szintűek ne szóljanak hozzá...
Erre csak annyit válaszolok hol itt a választási lehetőség, és ezáltal az egyenlő feltételek.
Pontszám: 3.75
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
149. hozzászólás - 2008.10.11. 12:53:40 (Válasz Balor #148 hozzászólására.)
csak zárójelben jegyezném meg, hogy ha nem tudod támadni az alsóbb szinteken lévőket, hírdessen háborút a szövetséged egy veletek kb azonos szintűvel, és lőn LE.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
150. hozzászólás - 2008.10.11. 13:26:26 (Válasz Gau84 #149 hozzászólására.)
Én pedig halkan jegyzem meg, hogy ahhoz 10. szint szükséges...

De pont sikerült kivenned mondandóm leglényegtelenebb momentumát.
A hozzászólást Balor módosította 2008.10.11. 13:27:33-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
151. hozzászólás - 2008.10.11. 13:41:37 (Válasz Balor #150 hozzászólására.)
Pont erről beszéltek, kedves Balor... 10. szint után leglényegtelenebbé válik minden amit mondasz... nem csak ez a része
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
152. hozzászólás - 2008.10.11. 13:44:55 (Válasz Gau84 #151 hozzászólására.)
Bár így lenne! Bízok benne úgy van ahogy mondod. De attól tartok "nem egészen" aként lesz...
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
153. hozzászólás - 2008.10.11. 13:50:04 (Válasz Balor #152 hozzászólására.)
Reméljük a legjobbakat. Én egyelőre ezt látom valószínűbbnek. Ha pedig mégsem, szerintem akkor kell igazán nekiülni a dolognak, hiszen akkor mégjobban előjönnek a játék rejtett (?) adottságai is. Addig is lehet rajta gondolkodni persze, de azért ne essünk egymás torkának. Mindannyiunknak egy célja van, mégpedig hogy minél jobb legyen ez a játék
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
154. hozzászólás - 2008.10.11. 14:45:22
Pontosan az történt amitől tartottam. Behúztam a 30 portyát, h játékélményben is legyen részem, ne feleslegesen fizessek hanem kapjak is érte valamit.

Akit megütök 8. szinten annak jönnek vissza a kis csimotái, tudják nem tudok visszatámadni. 0 Lések, jönnek védik a főnököt, meghalnak harcközben. Azok a furcsa, 7 szintetet elért buzogányos építés mániákusok akik nem nem ne vádaskodjak nem rabszolgák. mert látják kevés ellenfélből választok a 8. szinten és 8 óra múlva megint megcsapom a gazdit.

És ha igy haladok ha fejre állok akkor is szintet lépek. botor mód azt hittem, h az jó egy karakternek ha fejlődik, elég jó eséllyel több Tp esik errefelé egy harcból.

Aki kevésbé találja szórakoztatónak írásaim megnyugodhat.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
155. hozzászólás - 2008.10.11. 15:52:32 (Válasz Gau84 #153 hozzászólására.)
Én remélem a legjobbakat, de az addig eltelő minimum öt nap szívhatjuk a fogunkat rendesen emiatt. Az öt nap eleve sok idő, és azt követően sem garantálja semmi sem, hogy bármi változni fog.
Arról nem is beszlve, hogy most a kisebb szövetségek porba gyalázása újabb hőzöngéseket váltana ki. Ezt Miklós is nagyon jól tudja, ezért ez a variáció erősen kétlem, hogy bekövetkezik.
De ez lényegtelen igazából, mert alsóhangon öt napig így is messze áll jópár játékos az egyenlő esélyektől... Sajnos.
De azért bízok benne születik majd valamilyen reális megoldás erre a problémára, mert bizony égető szükség lenne rá. Akármilyen nehéz elképzelni, ez nagyon-nagyon degradálja a játékélményt.

Baalcain: fejlessz ki másodlagos támadást, akkor lehet nem mennek majd olyan bátran ellened.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
156. hozzászólás - 2008.10.11. 16:02:39
Most persze könnyen mondhatja bárki, hogyha nem tetszik váltsak vissza 15 portyapontra. De én nem akarok, a harmincat pedig esélytelen, hogy kihasználjam normális életvitel mellett.
Röviden nincs normálisan választási lehetőségem, ami szerintem már durván átlépi az "egyenlő esélyek" kategóriát.
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
157. hozzászólás - 2008.10.11. 16:30:52
Na akkor a kisebbek mit szóljanak? Üthetnék bárkit mert bár 15 pontot kapok naponta a felét sem tudom elhasználni több ok miatt is. Nem ülök folyton a gép előtt mert ugye óránként csak 2-t lehet. Az erősek folyton 100 alá ütik az életerőm és gyógyitalt venni meg nem éri meg mert 2 portyából visszakéne jönni az árából... És ha valaki 1 napot nem tud idejönni akkor máris olyan mértékben összegyűlik a portyapont hogy soha többet nem fogy ki belőle...
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
158. hozzászólás - 2008.10.11. 17:40:13 (Válasz Teki1986 #157 hozzászólására.)
Nem is azt mondja itt senki, hogy konkrétan az a megoldás, hogy minden maradjon a régi, és lehessen lefelé portyázni, bár a Te szempontodból ez teljesen mindegy. A védekezésre, az energia megvédésére pedig sokfajta módszer létezik (pl. láthatatlanság). Amit Te írsz az arról szól, hogy nincs időd minden nap egy-két órát a játékkal töltened. Ilyen mindenkivel elő fog fordulni előbb, vagy utóbb. De Neked lehetőséged van a választásra, a játéktudásbeli külnbséget pedig ne várja senki, hogy korlátozásokkal oldjuk meg.
De tovább megyek. Sokan tartalékolni fogják a csp-t, és ha megnézed pl. a Te szinteden hány "vadász" van, azt fogod látni, hogy nagyon sokan vannak. És maradni is fognak mindig, mert mindig lesznek olyanok, akik a kicsiket fogják ütni a zsákmány miatt. Mert jelenleg ez éri meg. Ha a rendszer nem változik. De mint írtam fentebb, ezt nem olyan egyszerű átlátni az alacsonyabb szintűeknek.

Mellesleg, aki alacsonyabb szinten van, és megfontoltan cselekszik és osztja be az erőforrásait, ügyesen játszik, bőven nem lesz belőle boxzsák. Bizony sok Végzeturat lehetne példaként felhozni. De ha erre lusta valaki (és ez nem idő kérdése), akkor ne a "dögöljön meg a szomszéd tehene" megoldás szerint értékelje már a helyzetet.

De ismét sikerült valakinek a legkevésbé -sőt egyáltalán nem- számottevő részét kiragadni a mondandómból. Én nem - és sokan mások sem- a "kicsiket" akarják ütni, hanem lehetőséget szeretnének kapni arra, hogy kihasználhassák a játék adta lehetőségeket. A lélekenergia habzsolása ebben a tekintetben nem szempont, nem arról van szó. De amondó vagyok, ha a rendszer így marad, azzal pont Ti kicsik fogjátok a legnagyobbat szívni, a játék LE-orentáltsága miatt, és egyre kevesebb esélyetek lesz 15% feletti ÉP-ben lennetek.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
159. hozzászólás - 2008.10.11. 17:48:32
Az igaz, hogy ez egy játék, nem pedig verseny. De egy hibás, sportszerűtlen játékkal (mert jelen helyzetben ez az) az emberek nem szeretnek játszani.
De igyekszek türelemmel lenni (ez mostanság nem nagyon sikerült), és bízni a játékvezetés tapasztalatában, hogy ésszerű, megfelelő megoldást találnak erre a problémára méghozzá nagyon gyorsan. -Ami remélem nem abban fog megnyilvánulni, hogy fix 15 pp, és kész.
Pontszám: 5
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
160. hozzászólás - 2008.10.11. 19:07:32
Ezért lenne jó úgy a portyarendszer, hogy mindenkinek 30 pontja van, de lefele támadni 2 pont (azonos színtűt meg 1 pont). Így mindenki eldönthetné azonnal, hogy épp mit akar csinálni, illetve nem lennének bekorlátozva a legmagasabb szinten lévők, akiknek alig van ellenfelük.

Meg azért így a szövetségi háborúk is könnyebben játszhatóak lennének...

Jó lenne Miklós, ha ezt a felvetést is meg lehetne szavaztatni majd 2 hét múlva, mert elég sokan felvetették ezt a kérést!
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 8.33
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője