Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
61. hozzászólás - 2008.10.09. 11:54:52
Az italok használata különben is azt feltételezi, hogy az ital fogyasztója másoknál többször jár portyázni, hiszen több ÉP és VP áll rendelkezésére. Ebből persze több LE-t is szerez. De ez nem így van az adatok szerint.
AranyAlmának most 418 győzelme van, ebből szerzett 44169 LE-t. Mordraneth 446 győzelemmel 36196 LE-t, Ravenwood 309 győzelemmel 32719 LE-t. Összehasonlításképpen én 443 győzelemmel 26531 LE-t szereztem, és egyetlen italt sem ittam. Mordranethet leszámítva még AranyAlmánál is egy napnyi portyával beljebb járok, nem is beszélve arról, hogy a gyémánt karakterek 6-7 napja még sehol nem voltak a top 10 karakterekhez képest, azaz rakétaként törtek előre. Az egy portyával szerzett LE tehát nem kb. 105, hanem még ennél is több, ezt pedig nem indokolja a hordabónusz.

Tehát az egy portyával szerzett LE mindenki esetében sokkal több.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
62. hozzászólás - 2008.10.09. 11:55:45 (Válasz Fehérsaru #59 hozzászólására.)
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=200
Csak nem az ilyen karikra gondolsz pl? Egy szál szöges buzogány, teljesített küldik 6. szinten: 2(!). Biztos komolyan odafigyel az egy szem karijára aki játszik vele...

MOD:
Leanthil: kreatív affinitás is van a játékban ám! Ne hagyjuk ki a számításból. Lvl 10 = +20%! És idővel mindenképpen megtérül előbb v utóbb.
A hozzászólást Ravenwood módosította 2008.10.09. 11:57:46-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
63. hozzászólás - 2008.10.09. 11:57:34 (Válasz Syck #49 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:29:47
eleg az is, ha bonuszok kiegyenlitodnek. emelni kell a gyemantosok bonuszat, mert jol lathatoan, le vannak maradva.


Éles szemed lehet, mert nekem ehhez sokat kell számonom, nem megy ránézésre.
Javasoltam Miklósnak pár napja, hogy csináljon egy olyan statisztikát, ahol jól látható, a karaktereknek mekkora bónusza van a hordájukból:
- Gyémántnál mennyi LE-t szereztek a bónusznak köszönhetően.
- Többi hordánál (például rubin): Ha X-el (X értéke Miklós számára ismert) nagyobbnak számít a támadása, akkor az a jelenlegi tulajdonságához képest Y szintet jelent, ami N lélekenergia.

Az összes adat precízen számolható, egy ügyes programozónak kb. 1 órai munka. Valószínű, létezik is hasonló.
Ha nem is lát napvilágot egy ilyen lista (legalább kerekített értékekkel nyilvánosságra hoznám, abból már nem lehet visszaszámolni a képleteket), de egyértelműen és objektív módon összehasonlíthatók a hordabónuszok.

A gyémántok bónuszát én egyébként csak a vesztett LE-nél növelném, mert azok a gyémántok vannak nagyon lemaradva, akiket folyamatosan ütnek (ők a legkönnyebben legyőzhető karakterek, aki csak teheti, őket üti, mert nincs harci bónuszuk, és ha az LE mérlegük negatív, akkor hordabónuszuk sincs a többi karakterrel szemben).

Megjegyzem, minden más karakter képes arra, hogy a gyémántok bónuszát megszerezze, mivel létezik erre egy direkt szakértelem, a kreatív affinitás. Aki ezt felnöveli, az a saját hordabónusza mellé megkapja a gyémánt támadó bónuszt is.
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
64. hozzászólás - 2008.10.09. 11:58:39 (Válasz Petur #60 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2008.10.09. 11:53:34
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:35:25
Idézet: Petur - 2008.10.09. 10:57:36
Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót.
Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.


ez a resze serti a felhasznaloi szabalyzatot mivel automatizal. tehat ilyet egeszen biztos nem csinalt senki, vagy ha igen, nem hasznalja fel arra, h portyazon, csak statisztikai cellal gyujtogeti az adatokat



Nem szeretném, ha bárki is úgy érezni, hogy meggyanúsítottam. Az amit leírtam teljesen legális eszközökkel is működik, nem kell hozzá szabályzatot sértő eszközökhöz nyúlni.


persze, szerintem egyertelmu, h a program hasznalata az ami szabalyzatot sert. mindenki ugy csinalja, h szovetsegi forumba irja az eredmenyeit.

ilyet egyebkent biztos nem irt meg senki, mert miklosek eszre vennek, h egy iprol folyamatosan letoltogetik a toplistat, portyalistat, plusz vszinu egy ilyen programban ugy lenne megcsinalva, h ott a tamadas gomb a listaban, tehat http referer alapjan is nagyon gyorsan lebukna egy ilyen alkalmazas.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 8.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
65. hozzászólás - 2008.10.09. 12:13:53 (Válasz Leanthil #61 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 11:54:52
nem is beszélve arról, hogy a gyémánt karakterek 6-7 napja még sehol nem voltak a top 10 karakterekhez képest, azaz rakétaként törtek előre.


Nos mivel Mordraneth az én karakterem pontosan tudom róla hogy a játék kezdete óta benne volt LE diff szempontjából a Top5-ben és teljesen egyenletesen fejlődött. AA is foylamatosan első oldalas volt amennyire emlékszem; az más kérdés hogy az utóbbi pár napban nagyon megugrott.

Szóval ez a rakétás hasonlítás általánosságban egészen biztosan nem állja meg a helyét.
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
66. hozzászólás - 2008.10.09. 12:25:03 (Válasz tramenes #65 hozzászólására.)
Oké, legyen. Nem ragaszkodom ehhez az állításomhoz, mert nem feltétlenül jegyzem a többiek pozícióit, tehát rosszul is emlékezhetek.
A lényegen ez semmit nem változtat, mert a hozzászólásom legjelentéktelenebb részét sikerült kiragadnod. Egyébként meg ez a vita nem is ide való, hanem a stratégiákhoz, esetleg a szabályzat megsértése topicba.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
67. hozzászólás - 2008.10.09. 13:54:58
Mint ahogy pl. én sem voltam sehol le diff-ben pár nappal ezelőttig. Ment a spórolás a 10-es affinitásig -szívtam is vele rendesen, mert a győzelem/vereség arányom kb.1:1 volt az első 200 csatámban. Utána kezdem megvenni a jobb cuccokat, stb. Azóta kikaptam 30x, és nyertem 180x. Talán így jobban érthető miért kezdek/ünk felzárkózni. Előtte viszont rengeteget szívtam, néztem hogy húznak el mellettem mások, és még messze nem hozta vissza a befektetett energiát. Áldozatot hoztam, ami - mostmár azt mondom - megérte.
A karakterválasztáshoz annyit tennék hozzá, hogy én pl. sokszor megnézem az eddigi harcokban az előző ellenfeleket, és azok akkori látható paramétereit, felszerelését, stb. Ezután megnézem hogy áll most, hogy alakulhatott a birtokolt le-je. Néha melléfogok, néha újakat is próbálok, néha ki is kapok. De mindig elég nagy (nagyon finoman fogalmazok) le-vel indulok portyázni, hogyha kikapok is tudjam adni az infot a többieknek, hogy kit érdemes ütni. Ugyanez visszafelé is működik. Nem csak a győztes, de a vesztes csatákból is lehet következtetést levonni. Ezek együttes használatával eséyesebb a sikeres választás. De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.
Pontszám: 5
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
68. hozzászólás - 2008.10.09. 14:24:44
Én is kíváncsi lennk AranyAlma taktikájára....
én az uccsó 2 napban 60 nyert portyából 600 pluszt hoztam ki, és vettem 2 italt... ez röhejes!!
Én ugyanazt csinálom (a játék kezdete óta), amit Aranyalma leírt, és ennyit rabolok?
Vagy rohadt nagy random van, vagy némely embereknek igencsak sok ismerősük van, akiket ütnek...
Kezd az egésztől elmenni a kedvem
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
69. hozzászólás - 2008.10.09. 14:30:24 (Válasz Trinigan #68 hozzászólására.)
Ld. fent. Vannak "bejáratott" áldozatok is. De minden apró trükköt (egyik sem tilos/erkölcstelen) had ne áruljunk már el.
Pontszám: 3
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
70. hozzászólás - 2008.10.09. 14:33:43
Amúgy valóban nagyon random a dolog egy karakteren belül is. Van hogy 4 portyaból kihozok 10-20 LE-t, es van olyan, amikor 6-ból 1000 LE-t.
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
71. hozzászólás - 2008.10.09. 14:34:12 (Válasz Trinigan #68 hozzászólására.)
"MI NEM JÁTSZUNK - MI KÜZDÜNK!"

komolyan veszik a jatekot ize kuzdelmet. ugyesebbek, okosabbak kitalaltak valami olyan ellenfel valasztasi modot, amivel ilyen sikeresek lehetnek. uj kihivas, megtalalni ugyanezt a modszert.

ha megsertenek a felhasznalasi felteteleket, miklosek mar zaroltak volna a karaktereket, ugyhogy csak rajtunk mulik mikor jovunk ra mi is erre a taktikara.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 8.33
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
72. hozzászólás - 2008.10.09. 14:53:47 (Válasz Balor #67 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.10.09. 13:54:58
De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.


ehhez csinaltatok sajat adatbazist? gondolom nem stopper a kezeben jatszik minden szovetseg tag
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
73. hozzászólás - 2008.10.09. 14:55:03 (Válasz Syck #71 hozzászólására.)
Hát hogy a Miklósék már zárolták volna őket, abban nem vagyok annyira biztos. Az építő rabszolgákat sem zárolják, pedig azok egyértelműen nem szolgálják a játékos szórakozását, ergo második karakterek.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
74. hozzászólás - 2008.10.09. 15:23:27 (Válasz Syck #71 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.09. 14:34:12
"MI NEM JÁTSZUNK - MI KÜZDÜNK!"

komolyan veszik a jatekot ize kuzdelmet. ugyesebbek, okosabbak kitalaltak valami olyan ellenfel valasztasi modot, amivel ilyen sikeresek lehetnek. uj kihivas, megtalalni ugyanezt a modszert.

ha megsertenek a felhasznalasi felteteleket, miklosek mar zaroltak volna a karaktereket, ugyhogy csak rajtunk mulik mikor jovunk ra mi is erre a taktikara.


Pontszám: 3
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
75. hozzászólás - 2008.10.09. 15:30:05 (Válasz Syck #72 hozzászólására.)
Nem. Konkrétan csak én vagyok ilyen kocka (tudtommal). Persze nem stopperrel mérem, és nem is pontosan.
De ez hamarosan megszűnik, nemsokára sokkal kevesebb időm lesz a statisztikák böngészésére. És ez csak egy része a taktikának, ami önmagában nem garantál semmi pluszt. Ráadásul elég sűrű így is az alcsony zsákmány..
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
76. hozzászólás - 2008.10.09. 15:40:31 (Válasz Balor #75 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.10.09. 15:30:05
Nem. Konkrétan csak én vagyok ilyen kocka (tudtommal). Persze nem stopperrel mérem, és nem is pontosan.
De ez hamarosan megszűnik, nemsokára sokkal kevesebb időm lesz a statisztikák böngészésére. És ez csak egy része a taktikának, ami önmagában nem garantál semmi pluszt. Ráadásul elég sűrű így is az alcsony zsákmány..

Idézet: Balor - 2008.10.09. 13:54:58
De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.


ahh akkor csak a tobbes tevesztett meg "figyeljuk", "tamadtuk", "nezzuk".

mindenestre engem erdekelne, h egy ilyen adatbazis felhasznalasi felteteleket sertene, vagy szabad hasznalni.

pl online pokerben is leteznek statisztika gyujto es elemzo szoftverek. sok helyen ezeket tiltjak, sok helyen pedig engedelyezet a hasznalata. nyilvanvaloan elonyt jelentenek, de mivel mindenki szamara elerheto, igy a lehetoseg mindenki szamara adott a hasznalatra.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
77. hozzászólás - 2008.10.09. 15:58:10 (Válasz Syck #76 hozzászólására.)
Nem erről van szó. A többesszám is igaz. De ezekkel messze én foglalkozok a legtöbbet.
Adatbázis pedig nem létezik! AMit csinálok, az annyi, hogy egy txt fájlba kiírom a csatákat kitől mennyit zsákámnyolok, mikor és milyen statok ellen. Megnézem később, és ez alapján ütök. De ez a fájl csak nekem van meg, és fele olyan durva sincs, mint ahogy azt gondoljátok, mert hamar elavul, jó ha 15 kari van benne. Ezek alapján írok infót fórumra (miután teszteltem az illetőt), hogy üssék a többiek is. De olyat sohasem írok bele, hogy "letelt az öt perc/három óra".
De mint írtam is ez csak egy kis apróság.
A vezetés vissza is ellenőrizheti a fórumainkat, ha netalán még ezután valakiben kétség merül fel az eszközeinket illetően. Nincs rejtegetnivalónk.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
78. hozzászólás - 2008.10.09. 16:26:34 (Válasz Leanthil #73 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 14:55:03
Hát hogy a Miklósék már zárolták volna őket, abban nem vagyok annyira biztos. Az építő rabszolgákat sem zárolják, pedig azok egyértelműen nem szolgálják a játékos szórakozását, ergo második karakterek.


Ez nem feltétlenül igaz, nem kell általánosítani... Mi például megegyeztünk szövetségen belül, hogy lesz olyan karakter, aki minden LE-t építésre költ, volt aki vállalta, nem köteleztünk senkit. Igaz, hogy Ő nem fejlődik, de a Többiek annyilval többet tudnak magukra költeni. Ő így viszi előre a szövetséget, ilyen is kell.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 3
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
79. hozzászólás - 2008.10.09. 16:50:34 (Válasz Balor #77 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.10.09. 15:58:10

A vezetés vissza is ellenőrizheti a fórumainkat, ha netalán még ezután valakiben kétség merül fel az eszközeinket illetően. Nincs rejtegetnivalónk.


Sajnálom, hogy kiszabadítottam a szellemet a palackból. Nem feltételezem, hogy a TOP gyémántok csalnának, ahogy azt is látom, hogy a TOP rubintok sem tesznek ilyet. Én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy egy ügyesen összeállított tudásbázis segítségével el lehet érni, hogy sok jó portyázása legyen valakinek. Ehhez pedig nem kell más, mint idő, tömeg és tehetség.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
80. hozzászólás - 2008.10.09. 18:34:46 (Válasz pityu #78 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2008.10.09. 16:26:34
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 14:55:03
Hát hogy a Miklósék már zárolták volna őket, abban nem vagyok annyira biztos. Az építő rabszolgákat sem zárolják, pedig azok egyértelműen nem szolgálják a játékos szórakozását, ergo második karakterek.


Ez nem feltétlenül igaz, nem kell általánosítani... Mi például megegyeztünk szövetségen belül, hogy lesz olyan karakter, aki minden LE-t építésre költ, volt aki vállalta, nem köteleztünk senkit. Igaz, hogy Ő nem fejlődik, de a Többiek annyilval többet tudnak magukra költeni. Ő így viszi előre a szövetséget, ilyen is kell.


Hát, én nehezen értem meg, hogy egy ilyen ingerszegény játékstilust élvezhet valaki. Gyakorlatilag kizárja magát a játék nyújtotta lehetőségek nagy részéből. Pl. nem fejleszti a karaktert, nincs felszerelése, portyázás hiján az állata sem fejlődik, egy idő után szintjének leggyengébbjei közé kerül - homokzsák effektus (mindenki őt üti, nem nyer), lemarad a szövetség más tagjaitól és epikus szörnyekre se mehet velük vadászni, mert túl gyenge. De hát ha valakinek az az élvezet, hogy csak kvizkérdésekre válaszol és a megtermelt LE-t egy másik rubrikába irja és még örül is neki, hogy a többiek fejlődnek helyette...
Pontszám: 7.50
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!