Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
101. hozzászólás - 2008.10.10. 10:22:16 (Válasz Sultankalifa #100 hozzászólására.)
A véleményekkel azért várjuk meg azt a 2hetet, most egyelőlre a karik viselkedése és a játékosok elvárásai még a régi végtelen portyákhoz igazodnak annak ellenére hogy már egy új rendszer van érvényben. Még 3-4 napig nem hiszem hogy érdemes spekulálni vagy akár ennek az átmeneti időszaknak a tapasztalatait hangoztatni.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.10. 10:30:59-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
102. hozzászólás - 2008.10.10. 10:44:16 (Válasz Leanthil #98 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.10. 10:07:24
Jerikó, Sharpa 72-vel több győzelemből szedte össze azt a LE-t, ami azért nem elhanyagolható különbség.
A portyapontokat eddig is elleneztem (sajnos nem elég hevesen), a bevezetés óta pedig kimondottan gyűlölöm őket. Amióta így megváltozott a játék, semmi élvezetet nem találok benne, olyan, mintha bezombultam volna. Állandóan azt lesni, mikor támadhatok vagy vadászhatok nagyon unalmas.


Persze, hiszen Sharpa rubin hordás, sokkal könnyebben győz harcban, így növelheti a védelmét. De ha megnézed, Sharpa és közted kb. hasonló az LE.diff arány, mint AranyAlma és Sharpa között - pedig ti azonos hordában is vagytok.
A sok 0 LE-s portyáért nem igazán a portyapontok a felelősek, hanem az, hogy 2. és 3. szinten még gyakorlatilag minden karaktert tudtál támadni, most pedig már csak a top 8%-ot tudod, akik nem véletlenül kerültek be a top8%-ba - vigyáznak az LE-jükre.
Másrészt amíg nem voltak portyapontok, el tudtál menni többször, egy nulla LE-s portya nem rontotta annyira az összképet.

Ha ez megnyugtat, én is bezombultnak érzem most kicsit a játékot. Főleg, hogy eddig nem volt gond, hányszor kerülök gép elé, most viszont el akarom költeni a pontjaimat, és ez csak akkor megy, ha precízen tartom az ütemtervet.
Érdekes, Az is érv volt a portyapontok mellett, hogy ne kelljen annyit gép előtt ülni. Hát szerintem most többet kell, és aki nem tud eleget ott ülni, az még jobban le fog maradni.
Pontszám: 6
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
103. hozzászólás - 2008.10.10. 10:49:22 (Válasz Jeriko #102 hozzászólására.)
Várom már, hogy leteljen a két hét... Csak aztán nehogy pofára essek.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
104. hozzászólás - 2008.10.10. 11:07:29 (Válasz Leanthil #103 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.10. 10:49:22
Várom már, hogy leteljen a két hét... Csak aztán nehogy pofára essek.


Hogy őszinte legyek, szerintem nem fog változni a dolog. Bár ki tudja... Nehéz felmérni, a karakterek mekkora része portyázik. Itt a fórumon nagyjából 50 ember véleményét látod, de a szavazáson elvileg 4000-en veszünk részt. Abszolút nem releváns ennek az 50 embernek a véleménye, a szavazást az dönti el, hogy a 6. szintűek mennyire ütik a 5. szintűeket.
Csináltam egy kis statisztikát. Jelenleg a következő a szinteloszlás:

8. szint 28 (1%)
7. szint 256 (6%)
6. szint 684 (17%)
5. szint 403 (10%)
4. szint 354 (9%)
3. szint 478 (12%)
2. szint 332 (8%)
1. szint 1502 (37%)

Ebből látszik, hogy akik a játék eleje óta játszanak, átlag 6. szinten vannak. Utánuk nagyjából egyenletes az eloszlás (ahogy indultak minden nap). Az első szint nagy részének valószínű nem tetszett a játék, abbahagyta (1-2 szinten nem is engednék szavazást, abszolút nincs még rálátása a játékra).
Az viszont szerintem biztos, hogy az aktív portyázók kevesebben vannak, mint akik nem portyáznak.
Pontszám: 6
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
105. hozzászólás - 2008.10.10. 12:06:32
Hát ennyi pontom volt. Majd holnap is felnézek. vagy nem.

egyébként tegnap este lettem 8. szintű. Már megvan a köv szint több mint fele. alig több mint egy nap múlva 9. szintet is elérem ha vadászok. Akkor pedig nagy királyság lesz. 15 ször próbálhatom majd visszaütni azokat akik dupla annyit próbálhatnak rajtam támadni mert felfelé ütnek. A közeli tulajdonságoknak hála pedig ha vki 1 szinttel van csak alattam akkor a dupla kisérletből nagyon simán egyszer le fog ütni.
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.10.10. 12:17:17-kor
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
106. hozzászólás - 2008.10.10. 12:14:09 (Válasz Jeriko #97 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 09:56:09

Ami engem igazán bosszant, hogy azok, akik a portyapont bevezetését szorgalmazták (lásd portyapontok fórum), most jönnek rá, hogy saját maguknak is valamilyen szinten keresztbe tettek, és most ujjal mutogatnak pl. AranyAlmára, csupán azért, mert ügyes a stratégiája. Nem lennék meglepve, ha nemsokára beindulna a "korlátozzuk a gyémánt hordát" kórus (a hangolás már elkezdődött), aminek egyetlen alapja az, hogy AranyAlma gyémánt hordás.


ezen kar bosszankodnod. ha visszaolvasol, kozel azonos idoben jeleztuk a portya es a gyemant bonusz problemajat.
a portyapont azert kerult hamarabb felvetesre (a beta2 soran mar tema volt, es ahogy miklos irta, mar az alfa teszten is tema volt), mert errol inditot miklos topic-ot.

egyszoval a korlatozzuk a gyemant hordat korus mar reges reg beindult es nem aranyalma az alapja, hanem a bonusz, ami nem lett letesztelve.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 2.33
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
107. hozzászólás - 2008.10.10. 12:18:26 (Válasz Jeriko #102 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 10:44:16
most viszont el akarom költeni a pontjaimat, és ez csak akkor megy, ha precízen tartom az ütemtervet.


nem ertem, miert akarod elkolteni a pontjaid mindenaron? ez csak egy jatek, nem verseny.

szerintem nem kell allandoan az gondolkodni, h meg maradt meg harom portyapontom most mi lesz, portyazhatnek ahelyett, h mehetnek a friss budapesti szmogba hallgatni a madarak krakogasat. szoval szerintem csak ezert ne szogezd magad gep ele, hidd el nem eri meg!
A hozzászólást Syck módosította 2008.10.10. 12:21:34-kor
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
108. hozzászólás - 2008.10.10. 15:25:20 (Válasz Jeriko #104 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 11:07:29
(1-2 szinten nem is engednék szavazást, abszolút nincs még rálátása a játékra).portyáznak.

Így volt, a portyapontokra 4. szinttől lehetett szavazni, szóval erről azért nem a totál kezdők döntöttek.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
109. hozzászólás - 2008.10.10. 16:56:38 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.10. 15:25:20

Így volt, a portyapontokra 4. szinttől lehetett szavazni, szóval erről azért nem a totál kezdők döntöttek.


Ez nagyon jó, köszönjük!
Pontszám: 5.33
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
110. hozzászólás - 2008.10.10. 17:39:14 (Válasz Jeriko #97 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 09:56:09

Nos, egy dolgot ki tudok jelenteni: AranyAlma nem csal, abszolút tisztességesen játszik. Nem volt tesztelő sem. A taktikáját ismerem - elismerésre méltó, és BÁRKI számára elérhető. Onnan kezdve azonban, hogy napvilágot lát, nem fog működni.

Furdal a kiváncsiság mi lehet ez a titok. Ezt úgy is lehet érteni, hogy van a játékban egy kiskapu amit csak kevesen ismernek és ha kiderül, akkor már nem lehet kiaknázni. Vagy mindenki nála akarja megcsinálni a 200 LE vesztős küldit és ő meg 500-akat szakit mert többezer LE-vel táborozik?
Pontszám: 3
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
111. hozzászólás - 2008.10.10. 17:51:58 (Válasz Batu #110 hozzászólására.)
Hát ez egy jó nagy TETŰ húzás, akik másokon így gazdagodnak meg! Elmondanám más játékban ezekre elég komoly szabályt hoztak! Ahol az ilyen játékosokat, mint Aranyalma 365 napra bannolnának! Én még mindíg amondó vagyok ezt a küldetést pont az ilyenek miatt KI KELL VENNI!!! De ugye ez teljesen jó így igaz? Tegnap egy magasabb szintű játékos fel volt háborodva mit képzelek... Hát pont ez!

Tilos a karakterek között bárminemű, segítő szándékú kereskedelmi esemény.Tilos a játékban az alacsonyabb szintű karaktereket arannyal támogatni! Tilos a játékban a magasabb szintű karaktereket arannyal támogatni! (Aki játszik a Gladiatussal, tudja miről beszélek)

Lefordítva erre a játékra ami kicsit visszafelé kell értelmezni, mert itt egy kisebb bár lehet nagyobb karakter is Aranyalmát nagy előnyhöz jutatta. Na de nem emelem ki csak őt, hiszen számtalan adatlapon olvasom, gyere leverem rólad a 200-at... EZT A KÜLDETÉST EGY SZÓVAL TUDOM ILLETNI!!!! Szóval kérem az aktuális embert erre a küldetésre írjon ki egy szavazást, hogy kell-e! Az ilyen játékosok rontják ennek a játéknak a játékélményét, és visszamenőleg én ezt azért leellenőrizném, mert ilyen tulajdonságösszeggel még az első sem rendelkezik....
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
112. hozzászólás - 2008.10.10. 17:53:55
Van mondjuk pár ötletem ami nem biztos hogy a triviálisak közé tartozik...

-Nézi a szerzett LE pozitív változását mert a különbségnek minimum duplája van a karakternél.
-Nézi az állatka szintjének változását. Az ugrás nyertes csatát jelöl amiből jöhetett neki LE.
-Nézi hogy ki jött fel újonnan a fórumra; "dolgavégeztével". Ha a nick azonos a karakternévvel akkor valószínűleg a kari aktív volt az elmúlt pár percben, gyűjthetett LE-t.

A többi nagyjából már le van írva. És igen, a 200 LE-s küldivel "szabályosan" lehet jelentős LE előnyt szerezni; a megfelelő szintű nem vörösök gondolom kaptak már Sharpától körlevelet stb.

Mellesleg AA éppen most lépett 7. szintre; szóval a 8asok közül akinek van rá energiája akár a tettek mezejére is lépet a szájkaraté helyett
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.10. 18:15:03-kor
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont - ha már van
113. hozzászólás - 2008.10.10. 17:59:00 (Válasz AranyAlma #27 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2008.10.09. 08:03:27


2. Bevezetesevel ertelmetlen az orankent tobb mint 2 PP hasznalatanak buntetese. (Matematikailag,logikailag levezetheto.)



Foleg ezzel a reszevel nagyon egyetertek. Az orankenti 2 PP-nek mar keves haszna van. Jo lenne ezt kivenni, vagy legalabbis megnovelni 4-re, 6-ra. Ezzel azt is el lehetne erni, hogy mindenki napi 2-3 belepesbol rendesen tudna jatszani, a jatek lehetosegeit kihasznalva.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
114. hozzászólás - 2008.10.10. 18:07:25
A 200LE-s küldetés nekem se tetszett, mert szerintem a küldetéseknek inspirálni kéne az embert, és ez pont arra biztat, hogy veszítsünk, de teljesítettem. Csak elsőre magamtól próbáltam, és csak 157LE-t veszítettem, utána megkértem valakit, aki kiírta a karakterlapjára, hogy segít, hogy várjon felkészülten. Akkor sikerült, tehát jó, ha ki van írva. Másképpen lehet, hogy 10-szer is próbálkozhattam volna. De aki ezt nem akarja megcsinálni, az válasszon másik küldit. Sokáig én is bojkottáltam, de a többi csak nehezebb volt, úgyhogy rákényszerültem.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
115. hozzászólás - 2008.10.10. 18:20:50 (Válasz _WHITE_ #111 hozzászólására.)
Nem-nem. Nem ezzel szerzett ekkora LE differenciát. Sőt, nincs itt semmi kiskapu. Hideg, hideg, fagyos...
Pontszám: 3
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
116. hozzászólás - 2008.10.10. 18:21:21 (Válasz tramenes #112 hozzászólására.)
Alakul...
Pontszám: 5
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
117. hozzászólás - 2008.10.10. 18:22:17 (Válasz Zsolesz #114 hozzászólására.)
Nézd alacsony szinten 3 küldid van legyen 4-es vagy 5-ös szint. Először próbálj meg egy ilyen szinten 5 TP-t szerezni a másik küldetés Kutasd fel D.... valakit, ehhez ha jól tudom a 6. szint is kevés, és akkor marad ez a veszíts 200LE.... Hát köszi, hogy van egy normális küldetés amit meg lehet csinálni. Ha nem veszik ki akkor meg több küldetés kell ennyi... És valóban nem motivál semmi, erre a 200 Le-s bukásra... Grat ennek a küldetésnek a kitalálójának!
Pontszám: 6.50
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
118. hozzászólás - 2008.10.10. 18:25:42 (Válasz tramenes #112 hozzászólására.)
Mivel támadtál már az elmúlt 60 percben, fáradtan indulsz csatába. Erre a harcra tulajdonságaid 10 százalékkal kevesebbnek számítanak. Ellenfeled épp pihent. Ez kemény csata lesz! Idomított állatod, Elenios, egy 3. szintű nyálkacsiga is részt vesz a csatában. AranyAlma idomított állata, Árnyék, egy 8. szintű mokku is részt vesz a csatában. Felkészülsz, hogy elvedd ellenfeled lélekenergiáját.
AranyAlma kezéből feléd süvít egy tűzfuvallat. 27 pontnyit sebzett.
Mielőtt összecsapnátok, ellenfeled felé hajítasz egy energialövedék varázslatot. (-10 VP). AranyAlma egy szaltóval próbálja megúszni. Csak 7 életpontot vesztett.

Egy gyors csel után AranyAlma a hasadat támadja. Melléütött! Árnyék is rádtámad. 4 életpontot sebzett

Lesújtasz az Yssuf tőrével. Eltaláltad, 25 sebzés! Elenios is ellenfeledre veti magát. 2 sebzés!

AranyAlma egy gyors támadást intéz feléd. Melléütött! Árnyék is rád veti magát. 5 sebzés!

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Yssuf tőrével. AranyAlma 35 pontnyit sérült. Elenios is ellenfeledre veti magát. 2 életpontot sebzett

AranyAlma lesújt rád az Yssuf tőrével. Eltalált, sérültél 20 pontnyit. Árnyék is támad. 3 sebzést okozott.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Yssuf tőrével. AranyAlma az utolsó pillanatban félreugrik. Elenios is ellenfeledre veti magát. 2 sebzést okozott.
A csatában összesen 73 sebzést okoztál, és 59 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 63 lélekenergia és 3 TP!


531LE volt nalam
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 7.50
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
119. hozzászólás - 2008.10.10. 18:27:02 (Válasz Balor #115 hozzászólására.)
Nézd gyémánt horda ide vagy oda ez akkor is nagyon sok...
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
120. hozzászólás - 2008.10.10. 18:32:31 (Válasz Syck #118 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.10. 18:25:42
Mivel támadtál már az elmúlt 60 percben, fáradtan indulsz csatába. Erre a harcra tulajdonságaid 10 százalékkal kevesebbnek számítanak. Ellenfeled épp pihent... AranyAlma...

A csatában összesen 73 sebzést okoztál, és 59 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 63 lélekenergia és 3 TP!


Itt az élő bizonyíték, hogy rubin horda olyan erős bónuszt ad, amivel a 33-mal magasabb tulajdonságösszegű, PIHENŐ! gyémánt hordás még -10% büntetéssel leverhető. Korlátot neki!!!
Pontszám: 3
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!