Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2010.01.14. 16:11:19
Mondottam volt: "semmit nem tesznek jobban a játékban", azaz tesznek ugyanúgy ahogy én, és élvezik az előnyeit annak, hogy két héttel korábban indultak.

Felzárkoztatási "hülyeség" a jelenlegi összes világon van, szinguláris ismereteknek hívják, mondjuk szétesik tőle a karakter olyan gyenge lesz, de ez egy másik kérdés.
Ez a felzárkóztatás annyit fog tenni hogy pl: aki később jött az nem 30 csp-t hanem 60-at kap???


Nagyjából.

(ugye a portya meg van fogva, nem lehet majd ott sem nagyokat rabolni) leüttetve tartom magam és szépen rohanok felfelé úgy, hogy sokkal kevesebb LE-t vesztek mint az aki lassabban halad, kevesebb csp-t kap

Itt úgy érzem némileg zavar támadt az erőben:
Ha meg van fogva a portya és nem lehet nagyokat rabolni, akkor praktikusan nem tudsz sokkal kevesebb LE-t veszíteni, mert a többiek se fognak sok LE-t veszíteni.

IDŐ "nézés" (ex has adatokkal fogok dolgozni direkt):
- napi 50 csp elvadászása 120 perc
- napi 100 csp elvadászása 240 perc

Játékra fordított idő ugyanannyi, az téged miért zavar, hogy valaki később indulva, de a játékra ugyanannyi időt szánva veled egy szintű lesz? Az hogy holtidőben 0 LE-vel 3 vagy 5 napot "csücsül" egy karakter egy szinten nem tűnik releváns problémának.

Nem is értem az idő problémádat, ugyanannyi időt kell játszania, mert CSP bónuszt kap, nem LE-t. Utóbbi esetben jogos is lenne a reklamáció.

A V3-on ez megy a mai napig! aki később jött belépett egy már elég jól felépített szövetségbe és óriási előnnyel játszik!

Ki a búbánatot érdekel, hogy a V3-on (meg v2-n és v1-n) mi megy? Ez a V5 kidumáló, ezeket az építős korlátokat ott kell létrehozni. A gyengébbek kedvéért pedig: biztos nem lesz implementálva se a v3-on, se sehol máshol.

A felzárkóztatást inkább úgy kellene megoldani hogy legyen értelme portyázni! Hiszen aki valóban fel akar zárkózni, az aktívan játszik!

Azt azért megsúghatnád, hogy ezzel a módszerrel hogyan jönne össze egy felzárkózás...
Dátum: 2010.01.14. 11:25:02
Nem baki. Így van megcsinálva. Csak van rá nézegető.

Ezzel együtt az elágazásos történet jó lenne, bár gyanítom teljesen újra kellene programozni a kalandokat.
Dátum: 2010.01.14. 10:41:44
Történetesen az EH a sima vadászatnál jobb LE/TP arányt tekintve, VF-nél nyilván nem.
Dátum: 2010.01.14. 10:21:35
Adtam volna a hozzászólásodra 50 pontot (akár 100-at is), sajnos nem lehet.
Dátum: 2010.01.13. 13:23:56
Helló!

Ezzel az a probléma, hogy ilyen lehetőség esetén küldetéshez (meg egyáltalán) nem írna senki újat, hanem egy régi, de elfogadott kérdést tenne fel ismét.

C
Dátum: 2010.01.12. 22:51:15
Passz, tegnap engem 1 ép-re ütött valaki, de nyertem, mert kivégeztem
Dátum: 2010.01.12. 14:44:46
Persze, hogy az így is az, de úgy még azabb lenne
Érdekelne, hogy mennyi LE-t szereztél belőle
Dátum: 2010.01.12. 12:22:07
Mert túl táp lenne.
Dátum: 2010.01.11. 10:51:29
Dózer (már megbocsáss), miért kell jutalmazni azokat, akik az ég adta egy világon semmit nem tettek/tesznek jobban a játékban, csak mondjuk 1 hónappal korábban indulnak? Miért? Mert 1 hónap késéssel indulva, akármilyen jó játékos vagyok rommá fognak verni, ez szerinted rendjén van? Akkor mi a búbánatnak regisztráljak? Hogy én is az 1 hónappal később indultakat verjem utána rommá? Ez szerinted játék?

A kiépített szövetséges valóságtól messze elrugaszkodott ötletedről külön nem is mondanék véleményt, mert az épületek használatával kapcsolatos korlátozásról elég régóta beszélünk.
Dátum: 2010.01.10. 12:33:33
Szvsz 100 epikus végeláthatatlan unalom.
Dátum: 2010.01.10. 08:16:40
Idézet: Phobosz - 2010.01.09. 22:22:12

/Felesleges elvileg itt már nem lessz tp manupulációs eszköz, amivel mások előnyre tennének szert, ha valaki lemarad az az ő baja/


Te se nagyon látsz tovább az orrod hegyénél, az elég feltűnő. Aki fél évvel a játék indulása után hall a játékról az úgy járt mi? Legalább neked nem lesz ellenfeled, mert nem tud utolérni...
Dátum: 2010.01.08. 14:39:45
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 14:13:43
1. Az épületeket csak akkor lehessen használni, ha minden egyes épületbe beleépített vki egy minimumot (pl. őrtorony szerinti %). Tehát 2-es őrtoronynál (8 tag) az 1-es gyakorlótérhez (5000 LE) 5000/8=625 LE-t kell beleépíteni. 2-eshez (25000) 25000/8=3125-öt. Ha az építés 625 és 3125 között van, akkor 1-es szinten működik neki.
Ez a rendszer eléggé komplikált, nehezen talál benne helyet a lélekkút. Bár tényleg igazságos lenne, ezt valószínűleg nem lehet megvalósítani, hacsak nincs elsöprő támogatottsága.


Ide egy másik metódust javasolnék mindenképpen. Én így gondolnám:

Tegyük fel van egy 18 fős szövetség, amit következő eloszlásban építenek:

1-2 extrém építő
10-11 "normál" építő
6-7 lusta építő

Van rá valami egyszerű matematikai megfogalmazás, én csak bonyolultan tudom elmagyarázni:

Vesszük a szövetség létszámának 50%-át, az első 9 építő átlagát vesszük mértéken, úgy hogy a kiugró teljesítményeket a számításnál nem vesszük figyelembe (tehát 1-2 extrém építő karakter nem fog beleszámítani az átlagszámításba).

A kapott érték mondjuk 90-100% közötti értékét vesszük viszonyszámnak és mérjük a karakter építéséhez. Ennek arányában használhatja az épületeket ezzel megegyezően (pl. 50% építéssel, 50%-os gyakorlótér stb).

Miért gondolnám ezt jónak:
a) egy idő után felépül teljesen a gyakorlótér, abba utána nem tud építeni senki
b) egyszerűbbé teszi a nyilvántartást
c) munkamegosztás: X épít ezt, Y azt, vagy vegyesen, teljesen mindegy lesz
d) a számítási módszer ad egy elég jó mértéket, a lusták nem fognak profitálni, 1 építő karakter nem okoz gondot
e) ha 8-an felhúznak egy szövetséget 16 másik embernek, utóbbiak nem kifejezetten fognak profitálni a dolgból.


Idézet: Miklós - 2010.01.08. 14:13:43
6. Transzplantáció, ultraspecializáció hatásfokának csökkentése, ehhez kötött tárgyak gyengítése: ez elivleg megoldható, de ezeket már olyan jól megszoktuk a tárgyak entitás öléssel megszerezhetőek, bárki hozzájuthat, aki mért ne lehessen látványos fejlődés javulást elérni?


Tompitandó az építési versenyt az induláskor. E két szakértelem miatt, gyakorlatilag mindenki SOS próbálja elérni az akadémia megfelelő szintjeit, hogy minél hamarabb meglegyenek. Ha nincs a szakértelem használatához korlát szabva (ez a javaslat valahol elveszett az éterben), akkor mindenki építeni fog ezerrel (20. szint a specializációnak ebből a szempontból minimum vicces).
Dátum: 2010.01.08. 09:28:04
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05

- 50 helyett 100 epikusig menjen a szerver: rendben, ez mehet.


Ez sajnos teljesen értelmetlen. Gyakorlatilag monoton epikus henteléssé teszi a szervert
Kvázi középről töröltem
Jobb sok van, nem sorolom.

Legrosszabb: VF, manakonstrukció
Dátum: 2010.01.04. 17:24:54
Tél nagy hideg mondjuk pont nem az ideje Az ami novemberben volt időjárás inkább
Dátum: 2010.01.02. 23:07:15
Sajnos volt már rá példa (Többször is)
Dátum: 2010.01.02. 23:04:29
Ez így rendben is van, de célszerű lenne a látszatát is elkerülni annak, hogy egyik probléma esetleg következik a másikból. A ne indulhasson ugyanabban a kategóriában témának én is élharcosa vagyok, de nincs köze a jelenlegi módosításhoz.
Dátum: 2010.01.02. 22:39:35
Praktikusan jobb lenne "követelés" helyett javaslatokat tenni, bajnoki témában ráadásul van már ilyen. Teljesen más oldalról megközelítve a kérdést, a "ne lehessen ugyanabban a kategóriában több címet nyerni" témának az ég adta egy világon semmi köze nincs ahhoz a módosításhoz, amit most vezetnek be Miklósék.

Az én szemszögemből ez amolyan "megszívattak, szívjanak a pókok is (esetünkben)" felhangnak tűnik, attól függetlenül, hogy valószínűleg nem ez (volt) a szándék. Ha meg mégis, akkor tessék menni a sarokba kukoricán térdepelni