Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V5? Milyet szeretnénk?
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
121. hozzászólás - 2009.12.27. 08:22:29 (Válasz CaveMaN #118 hozzászólására.)
Igazság szerint én sem tudom. Szerintem nincs olyan nagy jelentősége ki melyik hordában van. Persze épp azért inkább csak reklámnak lennének jók az új hordák.
Pontszám: 7.05
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
122. hozzászólás - 2009.12.27. 13:48:50
"V5? Milyet szeretnénk?"

Én ilyet szeretnék:

- A szövetségek maximális taglétszáma 1, azaz egy legyen.

- Ajánlásért LE jutalom nem jár, őskő jutalom jár (akár több is járhat, mint a többi világon).

- Hatalom Tornya nincs.

- Manakonstruálás nincs.

+1: Számomra nem jelentene problémát, ha a prémium tagság kötelező lenne.


Ez a közeg szerintem ideális játszótér lenne nekünk, akik nem akarunk minden nap játszani, nem akarunk egy közösség tagjainak elvárásaitól függeni, nem akarjuk elveszteni egy erős szövetséghez tartozás jogát azért, mert nincs időnk minden nap játszani, de nem akarunk a lazább életvitelünk miatt nagy hátrányba kerülni a többiekhez képest.

ui.: Örömmel hallottam, hogy a gyorsítás néven a játékba került kényelmi funkciók már megvásárolhatóak őskőért is (CSP helyett)!
A hozzászólást Ashkenor módosította 2009.12.27. 13:51:52-kor
Pontszám: 3.88
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
123. hozzászólás - 2009.12.27. 13:58:23
Az 1 személyes szövetségnek semmi értelme. A való életben is úgy van, hogy ha valaki valamivel többet foglalkozik, mint más, akkor sikeresebb lehet.
Az ajánlás szerintem annyira nem sorsdöntő, hiszen elég csekély jutalmat kapunk.
Egy két épületről, szakértelemről már szó volt, az lehetséges, hogy megoldható.
Prémium tagság kötelezővé tétele az pedig abszurd, és onnantól elvesztené a játék az ingyenesség fogalmát. Gondolj bele hány ember búcsúzna el örökre a játéktól, csak mert van pár olyan ember akiknek nem gond sms-t kűldeni, és ők eldöntik hogy mindenkinek kelljen.
Pontszám: 7.07
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
124. hozzászólás - 2009.12.27. 14:24:04 (Válasz Dangerous05 #123 hozzászólására.)
Idézet: Dangerous05 - 2009.12.27. 13:58:23
Az 1 személyes szövetségnek semmi értelme. A való életben is úgy van, hogy ha valaki valamivel többet foglalkozik, mint más, akkor sikeresebb lehet.
Az ajánlás szerintem annyira nem sorsdöntő, hiszen elég csekély jutalmat kapunk.
Egy két épületről, szakértelemről már szó volt, az lehetséges, hogy megoldható.
Prémium tagság kötelezővé tétele az pedig abszurd, és onnantól elvesztené a játék az ingyenesség fogalmát. Gondolj bele hány ember búcsúzna el örökre a játéktól, csak mert van pár olyan ember akiknek nem gond sms-t kűldeni, és ők eldöntik hogy mindenkinek kelljen.



"Az 1 személyes szövetségnek semmi értelme."

Ezt így kicsit erős volt kijelenteni, nem gondolod?
Építkezni nagyon sokan szeretnek, bizonyos mértékben mindenkinek megéri, arról nem beszélve, hogy sokan szeretnek jó helyezést elérni az építési toplistán.
1 személyes szövetségben az épül, amit én akarok, és a lélekkutat is felhasználhatom. Az eddigi világok ezt nem tették lehetővé.


"A való életben is úgy van..."

Én játszani akarok, kikapcsolódni a való életből, tehát nem érdekel, hogy működik a való élet. Én szórakozni szeretnék.
Pontszám: 8.29
kedvelt tagLeveli békaFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
125. hozzászólás - 2009.12.27. 14:25:53
Szerintem olyat kéne hogy van 4 horda de lehet több is és öszesen annyi szövetség lenne ahány horda így a szövetégek közt jó viszály folyna.
Le szerzés az meg lehetne olyan hogy a Le töltötségének 1 %-át kapná emelett hogy lenne hírnév és amennyi hírneve van annyi LE kapna amikor belép és hírnevem pedig szövetségi háborúval lehetne szerezni és ha egy klán kapitulál akkor a klán aki nyer az a klán 100°kapná meg ami 1 heti adag lenne sokkal magasabb szintú épületekkel és ilyenekkel
amelett még úgy is szerezhetne Le-át hogy lenne egy alvilág féleség ahova lemegy és apró szörnyekkel háborúzik olyan vadászat és porgya keveréke lenne amivel hírnevet Le-át lehetne szerezni és melette még tp-is és olyan is lehetne hogy csoportostul is le lehetne menni és úgyan ilyeneket lehetne szerezni csak kicsit többet mindenből és erősebb ellenfél lenne egy akit a szövetségi tagok ütnének és lenne egy olyan épület ami megszabja hogy hányan lehet lemenni minél magasabb annál többen mehetnek le és annál erősebb az ellenfél és többet ad
én ilyenre gondoltam.
Pontszám: 6.94
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
126. hozzászólás - 2009.12.27. 14:38:28
Szerintem egy jó szövetségben is úgy épülnek a dolgok ahogy Ti akarjátok.

"Én játszani akarok, kikapcsolódni a való életből, tehát nem érdekel, hogy működik a való élet. Én szórakozni szeretnék. "

Azt hiszem, ha ilyen vágyaid vannak, akkor rossz játék stílust választottál (RPG). Sok olyan játék van ahol semmi realitás sincs, és kikapcsolódhatsz, szórakozhatsz.
Pontszám: 4.07
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
127. hozzászólás - 2009.12.27. 14:58:05 (Válasz Dangerous05 #126 hozzászólására.)
Szerintem nagyon kevés jó szövetség van.

A Végzetúr nem RPG.


Nem vitázok, én csak leírtam, hogy milyen V5-öt szeretnék, mert ez volt a topic indító kérdés.

A többség igényei fogják meghatározni, milyen lesz a V5, én pedig majd vagy akarok ott játszani, vagy nem.
Pontszám: 8.31
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
128. hozzászólás - 2009.12.27. 17:58:12
Én például olyan V5 szeretnék mint amilyennek indult tavaly szeptemberben a v1 .Ugyanazokkal a szabályokkal mert sajna egyre többen törölnek a folyamatos változtatások miatt. Ha maradt volna minden , lehet többen maradtak volna.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.74
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
129. hozzászólás - 2009.12.27. 18:16:31
V5 folyamatos kristályhordával? Álmodik a nyomor, tudom...
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 8.00
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
130. hozzászólás - 2009.12.28. 11:17:37
Sanyi a Jani ötletpack az eddigiek alapján:

- VF, szinguláris, manakonstrukció,hordagyűlölet megszűnik
- transzplantáció és ultraspecializáció hatékonyságának csökkentése (párhuzamosan a kapcsolódó gyűrűk, láncok bónuszának csökkentése)
- transzplantáció és ultraspecializáció turbózásának megszüntetése
- Őrtorony maximális szintje 5. szint (max 20 fő / szövetség)
- Állatok által adott elnyelés felezése/harmadolása
- ajánlás ne adjon LE-t vagy adjon 0%-ot
- tanulás kivételével szakértelemszintek "limitálása" 1-40 karakterszintnél szint*3, 41-80 ksz. szint*4 (finomitást igényel, ha lehetséges)
- Akadémia használati "szintlimit", adott szakértelemszinttel egyenlő karakterszinttől használható
- szövetségi bónuszok építéstől függő használata (szövetség első 8 karakter átlaga*0.9-hez viszonyítva, egész épületszintre kerekítve)
- inspiráció (új szakértelem) valamelyik törölt helyére (hordagyűlölet, manakonstrukció?) max 20. szint, nem turbózható, leírás: lásd inspirátor %-os lépésekben. (Itt mondjuk el kell gondolkodni azon, hogy a "kukába" dobott csp-ket elvileg visszaadja - aukciós ház, gyorsítás stb -, ezért valahogy ezt be kellene építeni)

- portya TP módosítása

Egyéb kényelmi módosítások:
- idomítás: 5, 10, 15, 20. szintnél rendre nőhetne az eltöltendő idő (idomitás/5) * 45 + 30 percre, (idomitás/5) hatékonysággal, ennyi * LE
- sebgyógyítás mint az idomítás, de kennel mintára
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.12.28. 11:18:48-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.13
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
131. hozzászólás - 2009.12.28. 18:16:07
1. A szakértelmek maximális szintjét kapcsolni lehetne egy-egy tulajdonság értékéhez, vagy a karakter szintjéhez.
2. A kereskedelem nem plusz szinteket adna, hanem egyszerűen a csak a kereskedelem szakértelmednek megfelelő szintű tárgyat vehetsz meg (max a saját szinted vagy 10).
A hozzászólást Zotmund módosította 2009.12.28. 18:20:44-kor
Pontszám: 7.36
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
132. hozzászólás - 2009.12.30. 16:59:59
Itt a pontozásos vélemény nyilvánítás nem túl hatásos kedves akárki Ha nem mondasz hülyébb/jobb ötletet a miénknél, akkor hiába nyomod a gombot
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.29
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
133. hozzászólás - 2009.12.30. 22:07:15 (Válasz CaveMaN #130 hozzászólására.)
Ha ez nagyjából ilyen formában bevezetésre kerül, akkor a V5-é a testem. És szerintem sokan vannak még így vele. Grat az ötletek összegyűjtéséhez mindenkinek!

Én az őrtornyot szint/+2 tag felállásban gondoltam el, az 25 fő, Miklós, ennél több semmiképp sem kell - csak egy példaként ott van V1 szövitoplistája, de amúgy is lehetetlen ennyi embernél többet ésszerű egységbe tömöríteni. Ajánlás LE kizárva, de talán a legfontosabb az idomítás és a sebgyógy többszörös indíthatósága.
Portya TP-t nem bántanám - tényleg vadászat2 szaga van -, és talán meglepő, de a konstit sem, de a hatékonyságát nem ártana csökkenteni (felhasznált mana kapjon akár négyzetesen, akár szint vagy akármi szerint növekvő osztót). Horda gyűlölet és kvízfeltevős küldi tökfelesleg, 2-3 hetente bajnoki?
Pontszám: 8.68
fórumozóGeorgeeFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
134. hozzászólás - 2010.01.04. 13:54:07
És ebbe a világba már tegyenek be sisakokat is, mert fázik a buksim
Amúgy szintlépésenként osztogathatnának szabadon elkölthető tul.-pontokat és szaki pontokat, mint a TF-en.
Akkor megérné jobban szintet lépni, a vf-eseket ellensúlyozandó...
"Minél feljebb húzod a nadrágod, annál gyorsabban tudsz futni!"
Pontszám: 5.35
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
135. hozzászólás - 2010.01.06. 19:46:33
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 20:35:31

...
Megjegyzem egyébként, hogy a játék eredeti (pre-alfa) változatában nem volt lélekkútba építés, mint feltétel, hanem minden egyes épületbe minden egyes tagnak be kellett építenie egy meghatározott minimumot ahhoz, hogy az adott épületet használhassa. Ezt végül túl komplikáltnak ítéltük, úgy gondoltuk, a játékosok nehezen értenék meg, ezért került be a lélekkút építés. A karakterre alapított, rá épített szövetség gyakorlatilag ezt kerüli meg. (és ebbe nemcsak a 0-ról felhozott szövetség tartozik, hanem az is, amibe 20000-es lélekkútnál belépek, aztán ráhúznak még 200,000-et úgy, hogy én nem csinálok semmit).
...
A V5-öt tárgyalni fogjuk, de egyszerre csak ennyi dologra van kapacitásom



Én a magam részéről sajnálom, hogy az építkezés nem így, a 'pre-alfa változat' szerint valósult meg az éles játékban.

Ahogy itt leírtad, az tök igazságosnak tűnik, maximálisan tetszene, ha a V5-ön ez a módszer megvalósulna!

Ez a megoldás teljesítené a Sanyi a Jani féle "szövetségi bónuszok építéstől függő használata" című igényt, és teljesítené azt is, amit én az általam felvetett 'egyszemélyes szövetég' ötletétől vártam (építkezés mennyiséggel arányosan kihasználható tápok, a szövi vezetése ne cseszegessen és ne rúgjon ki engem, ha nem építek naponta).
Pontszám: 6.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
136. hozzászólás - 2010.01.08. 14:13:43
Összegyűjtöttem a javaslataitokat, az első csoportban azok, amelyeket biztosan meg lehet valósítani:

5-ös világ jelenleg tervezett módosítások:

szakértelmek
nincs: visszafogott fejlődés, szinguláris ismeretek, hordagyűlölet
módosul: manakonstrukció (1/3 hatékonyság), kivégzés (kevesebb plusz LE-t ad), kreatív (szintenként csak 1% plusz LE)

épületek
nincs: hatalom tornya
módosul: őrtorony szintje max. 6-7.

tárgyak
nincs: gyilkos szkarabeusz
módosul: aukciós bérlet csak 2x bónuszt ad

általános
picivel gyorsabb ép regeneráció

Egyéb javaslatok voltak még (megvalósításukról még nincs döntés):

1. Az épületeket csak akkor lehessen használni, ha minden egyes épületbe beleépített vki egy minimumot (pl. őrtorony szerinti %). Tehát 2-es őrtoronynál (8 tag) az 1-es gyakorlótérhez (5000 LE) 5000/8=625 LE-t kell beleépíteni. 2-eshez (25000) 25000/8=3125-öt. Ha az építés 625 és 3125 között van, akkor 1-es szinten működik neki.
Ez a rendszer eléggé komplikált, nehezen talál benne helyet a lélekkút. Bár tényleg igazságos lenne, ezt valószínűleg nem lehet megvalósítani, hacsak nincs elsöprő támogatottsága.

2. Portyázásért kapott TP
Erről írtatok, hogy jó lenne valami változás, de nekem elképzelésem sincs, mit kéne ezen változtatni. Ha van konkrét, értelmes ötlet, akkor megnézzük, be lehet-e épiteni.

3. V3 portyarendszer
Ez egy felvetés volt, hogy legyen-e a V5 "békés világ", valószínűleg erről kiirok egy szavazást.

4. Állatok elnyelésének csökkentése (felezés)
Nem tudom, ez mennyire szükséges, így is elég szép sebzések vannak... Volt olyan felvetés is, hogy az állat elnyelés képletében az alap és módositott szintet cseréljük meg, azért, hogy gyakrabban kelljen állatot cserélni. Ez persze megoldható, de akarjuk, hogy az emberek gyakrabban cseréljék az állatukat? Én pl. utálom a hosszasan fejlesztett drágaszágomat a szemétbe dobni...

5. Inspiráció
Amiről lehet szó, az inspiráció nevű relikviához hasonlatos mechanizmus, amely szakértelemtől vagy tárgytől függetlenül működne. Ennek lényege, hogy a játékos több csp-t kap, attól függöen, hogy mennyire van elmaradva az élmezőnytől. Ennek egy variációjára gondoltunk, ahol nem a szintkülönbség számítana, hanem hogy mennyivel később indult a játékos a kezdetekhez képest (a TF-es EXT megfelelője). A nagyobb mennyiségű csp azonban további problémákat vet fel.
Sokaknál volt fontos szempont a játékkal töltendő idő, és ebben előkelő helyet foglalt el a vadászat, amely során a csp-ket el kell költeni. Ezen belül is a kvíz megválaszolása, és a kényszer, hogy 15% előtt, a vadászat lejáratakor visszalépni, és elkölteni a LE-t. Olyan mechanizmust biztosan nem fogunk berakni a játékba, hogy egy gombnyomással X CSP-ért megkapod az LE-t és TP-t. Ami felmerült, egy olyan mechanizmus, amellyel 2, 3 vagy akár 5 csp-t költesz el 1 vadászatra, és a kapott LE és TP és ennyiszeres (sajtolásnál szintúgy). Ez mindenképpen csak bizonyos megkötésekkel lenne megengedhető, lehetséges feltételek, csak akkor használhatod, ha legalább X CSP-d van, legalább Y vadászatra elmész, ÉS a vadászatot nem szakítod meg közben.
Egy lehetséges alternatíva, hogy egyszerűen kevesebb CSP-t kapnak a játékosok naponta, viszont a vadászat több LE-t és CSP-t ad.

6. Transzplantáció, ultraspecializáció hatásfokának csökkentése, ehhez kötött tárgyak gyengítése: ez elivleg megoldható, de ezeket már olyan jól megszoktuk a tárgyak entitás öléssel megszerezhetőek, bárki hozzájuthat, aki mért ne lehessen látványos fejlődés javulást elérni?
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
137. hozzászólás - 2010.01.08. 14:36:20 (Válasz Ashkenor #135 hozzászólására.)
Idézet: Ashkenor - 2010.01.06. 19:46:33
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 20:35:31

...
Megjegyzem egyébként, hogy a játék eredeti (pre-alfa) változatában nem volt lélekkútba építés, mint feltétel, hanem minden egyes épületbe minden egyes tagnak be kellett építenie egy meghatározott minimumot ahhoz, hogy az adott épületet használhassa. Ezt végül túl komplikáltnak ítéltük, úgy gondoltuk, a játékosok nehezen értenék meg, ezért került be a lélekk



Én a magam részéről sajnálom, hogy az építkezés nem így, a 'pre-alfa változat' szerint valósult meg az éles játékban.



Én is.
De lenne némi javaslatom:
- Az építést lehetne "központosítani": nem egy konkrét épületbe építünk, hanem a lélekkútba, majd onnan akinek van elég szavazata, "beönti" a megfelelő helyre. Nem kell nyilvántartani épületenként az építéseket, nincs olyan, hogy valaki olyasmit épít, amit a szövetség nem akar, nem kell minden épületnél külön építési mezőt felrakni...
- Az, hogy valaki nem épít eleget, könnyen ellenőrizhető: ha az ő építése nem éri el a lélekkút bizonyos százalékát, akkor nem hatnak rá az épületek. Pont úgy, mint belépésnél. Ez a százalék lehet a többi tag építéséi átlagának fele pl.
- Amikor egy tag kilép vagy töröl, akkor az ő építésének megfelelő mértékben CSÖKKEN a lélekkút mérete. Azt is mondhatnám, a lélekkút mérete az aktuális tagok építéséből legyen származtatható. Máris kezelve van az is, hogy amikor valaki abbahagyja a játékot, lefelejti a szakértelmeit, majd a sokmillió LE-t beépíti a szövetségbe. Egyúttal kezeltük a következő problémákat is: körbeépítés, alacsony szintű karakter licitál epikus cuccokra, szövetségből ki/be lépkedés. Ráadásul a lélekkút mérete sokkal jobban fogja tükrözni a szövetség tagjainak az erejét.
Pontszám: 8.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
138. hozzászólás - 2010.01.08. 14:39:45 (Válasz Miklós #136 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 14:13:43
1. Az épületeket csak akkor lehessen használni, ha minden egyes épületbe beleépített vki egy minimumot (pl. őrtorony szerinti %). Tehát 2-es őrtoronynál (8 tag) az 1-es gyakorlótérhez (5000 LE) 5000/8=625 LE-t kell beleépíteni. 2-eshez (25000) 25000/8=3125-öt. Ha az építés 625 és 3125 között van, akkor 1-es szinten működik neki.
Ez a rendszer eléggé komplikált, nehezen talál benne helyet a lélekkút. Bár tényleg igazságos lenne, ezt valószínűleg nem lehet megvalósítani, hacsak nincs elsöprő támogatottsága.


Ide egy másik metódust javasolnék mindenképpen. Én így gondolnám:

Tegyük fel van egy 18 fős szövetség, amit következő eloszlásban építenek:

1-2 extrém építő
10-11 "normál" építő
6-7 lusta építő

Van rá valami egyszerű matematikai megfogalmazás, én csak bonyolultan tudom elmagyarázni:

Vesszük a szövetség létszámának 50%-át, az első 9 építő átlagát vesszük mértéken, úgy hogy a kiugró teljesítményeket a számításnál nem vesszük figyelembe (tehát 1-2 extrém építő karakter nem fog beleszámítani az átlagszámításba).

A kapott érték mondjuk 90-100% közötti értékét vesszük viszonyszámnak és mérjük a karakter építéséhez. Ennek arányában használhatja az épületeket ezzel megegyezően (pl. 50% építéssel, 50%-os gyakorlótér stb).

Miért gondolnám ezt jónak:
a) egy idő után felépül teljesen a gyakorlótér, abba utána nem tud építeni senki
b) egyszerűbbé teszi a nyilvántartást
c) munkamegosztás: X épít ezt, Y azt, vagy vegyesen, teljesen mindegy lesz
d) a számítási módszer ad egy elég jó mértéket, a lusták nem fognak profitálni, 1 építő karakter nem okoz gondot
e) ha 8-an felhúznak egy szövetséget 16 másik embernek, utóbbiak nem kifejezetten fognak profitálni a dolgból.


Idézet: Miklós - 2010.01.08. 14:13:43
6. Transzplantáció, ultraspecializáció hatásfokának csökkentése, ehhez kötött tárgyak gyengítése: ez elivleg megoldható, de ezeket már olyan jól megszoktuk a tárgyak entitás öléssel megszerezhetőek, bárki hozzájuthat, aki mért ne lehessen látványos fejlődés javulást elérni?


Tompitandó az építési versenyt az induláskor. E két szakértelem miatt, gyakorlatilag mindenki SOS próbálja elérni az akadémia megfelelő szintjeit, hogy minél hamarabb meglegyenek. Ha nincs a szakértelem használatához korlát szabva (ez a javaslat valahol elveszett az éterben), akkor mindenki építeni fog ezerrel (20. szint a specializációnak ebből a szempontból minimum vicces).
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.19
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
139. hozzászólás - 2010.01.08. 21:03:10
Az épitéssel kapcsolatban Jerikó ötlete tetszett, mert egyszerű, érthető és megvalósítható. Viszont átgondolva, van vele több probléma:
- mindenki csak a kutat tölti, onnan megy tovább a LE. ezzel 2 gond is van, a kút sokkal könnyebben túlcsordul, a töltő emberrel pedig ha afk lesz pár napra, vagy épp nem jót tölt mert vmit félreértett (ilyen is előfordult) akkor gondok vannak.
- Ha vki kilép, töröl akkor csökken a lélekkút, ez egy elég merész gondolat! Extrém esetben előfordulhat hogy van egy überszövi rengeteg épülettel, de minimális kúttal, ekkor értelmetlen háborúzni ellene. Ráadásul a katalizátor töltés is ezen alapul, a szövik ezt ki fogják játszani, inaktiv "nehezék" karikkal töltik fel az üres helyeket, hogy meglegyen a nagy lélekkút és regenerálódás, tehát ez nekem feleslegesnek tűnik.
Talán a kútcsökkentés azért jutott eszedbe, mert azt irtad, hogy az épitési követelmény a kút %-án múlna. De ha jobban átgondolod, ez nem fog problémát okozni, a képletben, amit irtál, a kútméret egy redundáns változó, ki lehet hagyni. Veszem a tagok átlag építését, elosztom kettővel, és ennek kell megfelelni, gyakorlatilag ezt irtad. Viszont ez hosszútávon ellehetetleniti a szövikbe való belépést, mert a tagonkénti épités sokkal több lesz, mint a lélekkút.
Az alap probléma az, hogy a belépő a tápokat nem fokozatosan kapja meg, egy örökkévalóság után a nyakába zúdul egyszerre az egész.

Ezt Caveman ötletével kéne megtámogatni, hogy az épületek már az építéssel arányosan fokozatosan elérhetővé válnak. Igen ám, de míg egy gyakorlótérnél lehet mondani, hogy a szükséges 50%-kát beépitetted, tehát a gyakorlótér 50%a érvényesül, hogy döntöd el, hogy használhatja-e az epikus emlékművet vagy a kémgömböt?

Ezeket átgondolva, talán a legegyszerűbb a következő lenne: a jelenlegi rendszert kiegészítjük annyival, hogy vesszük az épitések átlagát, elosztjuk kettővel. Aki ennyit épitett, az a fokozatos tápot adó épületeket (gyaktér, védfal, nekrofun trón, mágustorony stb) 100%-ban kihasználhatja. Aki nem, az %-kosan. Pl. az átlag épités 8millió, aki 2milliónál tart, az minden épületet 50%-os kapacitással használ. A vagy van vagy nincs épületek (epikus emlékmű, kincseskamra, aréna stb) működnek neki. Ezt programozni is egyszerű.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
140. hozzászólás - 2010.01.08. 21:24:15 (Válasz Miklós #136 hozzászólására.)
Tök jó az egész, örülök, hogy az én ötleteim egy részét is viszont látom, persze valsz másoknak is eszébe jutott ezen ötletek. Ha ez így megvalósul, főleg itt a szaki módosítás, akkor mindenképp regisztrálni fogok
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.59
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!